Setari Cookie-uri

ASLO

Buna ziua!As dori sa aflu daca cineva a reusit sa scada valorile analizei ASLO sau daca cineva stie cum este privita aceasta problema in alte tari ,deoarece eu nu pot sa inteleg de ce trebuie sa dam antibiotic .unui organism care nu mai prezinta streptococ.Dam doar ca" sa distrugem" anticorpii care au rezultat de la intalnirea cu streptococul???!!!Multumesc!Maria
Divina_healthy
Postat pe 17 Mai 2010 11:57
De la: Divina, la data 2010-05-17 11:57:32Buna ziua!As dori sa aflu daca cineva a reusit sa scada valorile analizei ASLO sau daca cineva stie cum este privita aceasta problema in alte tari ,deoarece eu nu pot sa inteleg de ce trebuie sa dam antibiotic .unui organism care nu mai prezinta streptococ.Dam doar ca" sa distrugem" anticorpii care au rezultat de la intalnirea cu streptococul???!!!Multumesc!Maria


daca ASLO este marit, inseamna ca exista si streptococ in organism, daca ar fi numai anticorpii fara microbi ar avea valori normale. un tratament pt reglarea ASLO cu extract de gheara matei, un imunostimulator, a dus la scaderea valorilor pana la aparitia celor normale in decurs de sase luni.
camiflorea
Postat pe 19 Mai 2010 20:05
Multumesc mult Cami!O sa incerc acest tratament.Si eu m-am gandit la imunostimulatoare.I-am dat deja Detoxamin,Ganoderma si Lycium de 4 luni concomitent cu Moldamin Aslo a scazut de la 1300 la 1000. Poate ca ar fii scazut si mai mult dac fata mea nu a facut sistematic decat Moldaminul,celelalte le-a luat sporadic. Nu prea inteleg cum este totusi streptococul in corp cand nu apare in exudatul faringian. Cum se administreaza Gheara matei si de unde pot s-o procur? Inca o data multumesc si repet: poate stie cineva cum este privita aceasta problema in alta tara si imi spune si mie.
Maria
Divina_healthy
Postat pe 22 Mai 2010 00:26
De la: Divina, la data 2010-05-22 00:26:13Multumesc mult Cami!O sa incerc acest tratament.Si eu m-am gandit la imunostimulatoare.I-am dat deja Detoxamin,Ganoderma si Lycium de 4 luni concomitent cu Moldamin Aslo a scazut de la 1300 la 1000. Poate ca ar fii scazut si mai mult dac fata mea nu a facut sistematic decat Moldaminul,celelalte le-a luat sporadic. Nu prea inteleg cum este totusi streptococul in corp cand nu apare in exudatul faringian. Cum se administreaza Gheara matei si de unde pot s-o procur? Inca o data multumesc si repet: poate stie cineva cum este privita aceasta problema in alta tara si imi spune si mie.
Maria


nu stiu in alta tara, dar Dr Chihaia de la iasi a folosit gheara matei la un copil de 4 ani ca sa nu mai lesine la injectia de moldamin.
camiflorea
Postat pe 31 Mai 2010 18:50
Fetita mea a scapat de streptococ beta hemolitic din gat si nas in urma unui tratament cu fiole AERODIN de la Institulul Cantacuzino dupa un tratament de 7 ani cu penicilina si retarpen . Nimeni in acest timp ( 7 ani)nu i-a facut o antibiograma sa vada la ce este sensibil, pana nu am ajuns la un cabinet particular MED LIFE Bucuresti la d-na doctor MARCU CRISTESCU o profesionista.
Sanatate multa!
iiovescu
Postat pe 9 Iunie 2010 10:42
Multumesc mult Ileana ptr mesajul tau.Multumesc
Divina_healthy
Postat pe 9 Iunie 2010 23:09









----------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 10 Iunie 2010 09:05
Mie mi-a scazut intr-o luna cu STREPTOCOCINUM.Mi l-a dat medicul homeopat.
Si pe langa asta,mancam si mananc seara cate un catel de usturoi .
Nici nu mai racesc.
Sanatate!
Delee
Postat pe 21 Octombrie 2011 20:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iritatii ale pielii 11 De la: office_salinasusesi_ro 15 Aprilie 2010 09:46
Lyme! 2 De la: naziru 9 Noiembrie 2009 22:08
la Papanicolau a iesit HPV 62 De la: elena_elena_healthy 27 Mai 2021 10:31
ovulele contraceptive 5 De la: happy_face 16 Ianuarie 2011 11:34
patima jocurilor de noroc 13 De la: kudika123894 10 Iunie 2012 23:22