Setari Cookie-uri

Nu prea mai stiu ce sa fac:-??

Am cunoscut o fata intro excursie in afara tarii tot de aici din romania,bineinteles si ea venise in excursie dar nu ne cunosteam.Dupa cateva zile de la una la alta am ajuns sa avem o relatie sexuala,pentru inceput la fel cum se gandea si ea credeam ca este doar asa de o perioada cat suntem acolo.La intoarcere cand sa venim inapoi in tara Am vorbit amandoi si ea la fel ca si eu aveam o relatie acasa in romania dar ea nu mai era fericita de respectivul ,iar eu nu dadeam doi lei pe amea era doar ca sa uit de o fosta relatie dureroasa si nu aveam de gand sa mai am vreo relatie serioasa prea curand mai ales dupa cat am suferit,da sunt un nemernic ca oricare alt barbat dupa o relatie serioasa care sancheiat prost.Eu la intoarcere stiam ca trebuie sa nu ma mai gandesc ca nu are nici un rost a fost doar o perioada dar in urma discutiei cu ea mia spus ca ar vrea sa continuam relatia si in tara si ca va vorbi cu respectivul ca nu mai poate fi cu el,culmea el sta la 3 minute de mine ,practic vecin chiar daca nul cunosc pe tip.Nah si am ajuns in tara ea a vorbit cu acela ia spus ,iar tipul a inteles un tip foarte de treaba ei acuma is buni prieteni ea mai emrge din cand in cand la el o ajuta cu chestii nah buni prieteni.Eu nu iam spus la amea ca am gasit alta,am lasato pur si simplu nu am mai dat nici un semn chiar daca ea ma cauta intruna,repet sunt un nesimtit shtiu,dar nu o iubeam.Ei si cu aceasta fata cu care is acuma totul mergea perfect eu am vb cu ea ca mie cam frica sa ma las asha dus de val ca nu vreau sa sufar iar dar ea mia spus ca mai bine sa te lasi dus de val si sa fii fericit decat sa nu te lasi dus de val si sa nu stii cum ii sa fii fericit cu cineva.Si totul mergea foarte bine.Dupa o vreme am inceput sa iubesc chiar daca nu iam spus acest lucru,noi de obicei facem mijto unul de altul glumim shtim ca nu vorbim serios si de aceea ne permitem dar dupa o vreme treburile au devenit mai serioase si eu cum am inceput sa tin foarte mult la ea si ma gandesc ca din frica sa nu o pierd am inceput sa ne certam de la niste chichinete deoarece eu incepusem sami imaginez ca cine stie ce face ea ca o mers la fostul tip,chiar daca nimic nu sentamplase sau pur si simplu ca nu a dat nici un semn toata ziua chiar daca asha ii ea si tre sa recunosc ca onteleg pt ca asa fac si eu de multe ori pur si simplu am altceva de facut,eu am pus cei mai rau in fata si ca un prost mam ciondanit cu ea,si iar o chestie ea nu prea avusese o zi prea faina si avea o stare de vai shamar nervi etc...si ma sunase de multe ori eu dormeam ,intrun final cand mam trezit am sunato si am intrebato da spune cei esti ok?si ea se simtea ca ii suparata era nervoasa si onceput sa imi zica astea si bineinteles am intrebato dar ceam facut?ea imi zicea ca nu tre sa fi facut ceva pur si simplu ii o zi de cacat nu mia zis ce anume o deranjato dar banuiesc ca din cauza ca din cauza ca eu nam raspuns si ea in ziua aia o mers la ziua unei colege si probabil ar fi vrut sa ma ia si pe mine.A mers la ziua acelei fete in orash la un suc iar dupa aceea am vb cu ea si nah sa ne vedem eu cum vroiam sai dau peste nas din cauza ca nu facusem nimic cica,mam comportat foarte rece cu ea din cauza ca sunt un prost orgolios si ea a adoptat aceeasi tactica.Am mers in oras sia luat niste chestii iar dupa aceea am lasato la tramvai sa urcat si am mers amandoi la casa lui.Acasa nici eu nici ea nu neam cautat,ma refer pe messenger,eu mam pus sa mesteresc prin casa ca sa am ceva de facut iar spre seara am intrat si am vb cu ea,si de nicaieri in mijlocul discutiei am zis ''ce sentampla cu noi?''si ea mia zis ca nu stie nici ea dar ceva nui bine...si de la o vorba la alta eu iam zis ca bine banuiesc ca nu te pot tine asa langa minedaca nu ma mai doresti uite maine ne intalnim iti dau ce am sati dau(era voba de un obiect al ei ce era la mine) si gata o terminam.Dar dupa ce am zis eu ea mia spus,''ok se pare ca dintre noi doi tu esti ala mai orgolios''si cand am vazut asta am zis ca ceva nui bine si iam spus uite eu nu vreau sa te las dar daca sa ajuns la asta nu te oblig,tu vrei sa ma lasi adica tii totusi la mine'',si ea mia ca da tine la mine si nu ar vrea sami dea drumul iar eu iam spus la fel ca nici eu nu vreau sai dau drumul si am cazut de acord sa incercam sa facem sa mearga deoarece o fost o perioada stresanta si am fost ocupati cu alte chestii in ultimul timp si nah sa vedem daca merge dar ea mia zis ca sa nu ma astept ca acuma sa ma astept sa fie totul roz de maine iar eu iam zis ca inteleg mi se pare normal.Si adoua zi neam intalnit,la mine neam invartit noi prin casa ca de obicei si am ajuns in pat ca si cum nimic nu sar fi intamplat.Dar nah de atunci de la discutia aia o aparut o oarecare racire intre noi doi ,parca nu am avea ce sa mai vorbim,nu mai suntem cum eram noi inainte.Eu cred ca totul ii din vina mea chiar daca ea mia zis ca shtie ca nu ma apreciaza destul si sunt singurul care se da atata peste cap sai faca pe plac,cred cai din vina mea deoarece am fost prea ogolios la momentul gresit din motivul gresit si miam imaginat ca sentampla chestii care nu sentamplau,mangrijoram degeaba fara motiv.Si problema mea acuma ii nu prea stiu ce sa mai fac sa mearga ca tin la ea si ii o fata speciala pt mine si ma face sa fiu fericit dar vreau sa isi revina relatia asta,deoarece nu vreau sa zbor din floaren floare si sa fiu un nesimtit cum shtiu ca is dupa o relatie serioasa.Is cu fata asta de vreo 3 luni dar am sentimente puternice pt ea , vreau sa ma lupt sa fie amea,dar se pare ca ori nu stiu sau nus pus si simplu nu reusesc sa indrept greselile pe care leam facut probabil trebuie sa am rabdare ca nu totul se schimba de peo zi pe alta si necesita timp dar totusi vad aici multe femei care au trait experiente si mam gandit sa va cer parerea.Stiu nui o relatie prea lunga dar vreau sa fie,vreau sa vada ca sunt acel om care ii acolo pt ea si cand are nevoie ii iau apararea si sunt de partea ei.Astept pareri,daca is intrebari ,le astept ca sa raspund.
healthy016447
Postat pe 21 Mai 2010 22:20
Da e interesanta povestea ta.Ce e de facut in situatia asta? e sa o ei incet si cu rabdare, sai dovedesti in fiecare zi si de fiecare data cit de mult o iubesti si sai inspiri acea incredere in tine ca la inceputul relatiei dintr-e voi pe care ati avuto.Cauta sa nu va mai certati.Fao sa se simpta iubita si protejata cu tine.Probabil sa schimbat datorita reprosurilor la adresa ei facute de tine si a comportamentului tau fata de prietenii ei.Sau poate sa fie si o influenta nefasta a fostului ei prieten.Nu e bine ca se duce pe la el.Daca o iubesti cu adevarat ,fa ca totul sa fie ca la inceput.Dar daca in final efortul tau e in zadar ar fi bine sa pui punct relatiei.
kudika098645
Postat pe 21 Mai 2010 22:35
Intradevar un sfat bun si iti sunt recunoscator,totusi pe langa ce am scris mai sus ar mai fi o problema care ma cam macina.Peste o luna aproximativ am fost chemat dincolo din nou sa lucrez la o ruda in domeniul meu pe bani multi ,ei bine problema este ca nu stiu ce alegere sa fac,sa raman aici langa ea dar cu nesiguranta ca lucrurile nu se vor indrepta si nu am plecat sau sa inchei totul inainte de a da o sansa relatiei sa mearga din nou si sa plec.Am vb cu ea ce ar face daca ar avea asa o sansa si mia spus ca ai o varsta la care iti poti permite, chestia asta nici nu se pune (adica relatia).ok poate nu o sa fiu luat in serios ca am 19 ani dar am trecut prin destule de mic stau singur de mic si ma descurc singur,ca ea mia zis termini liceul si pleci ii mult mai bine acolo,dar ea nu stie ca ii vorba sa plec peste o luna aproximativ.Cel putin pentru mine este o alegere grea de facut,chiar daca imi las toti cunoscutii aici si merg acolo singur nui problema,dar acuma ca ii si ea in peisaj imi este foarte dificil sa iau aceasta decizie pt ca sa zicem ca plec si las totul asa,nu ma incanta ideea,tin la ea foarte mult si simt ca tine si ea la mine doar ca ii o perioada mai sumbra.Mam gandit sai zic acuma ca ii vorba sa plec peste o luna dar ma gandesc ca la cum stau treburile daca ii spun asta o sa puna ea punct gandinduse ca aia ii mai bine pt mine ,inainte sa isi revina relatia.Mantelege cineva :-?
healthy016447
Postat pe 22 Mai 2010 01:58
Ar fi bine sa ii spui adevarul.Da tie foarte greu si te inteleg.Dar eu zic ca daca exista aceiasi dragoste si din partea ei ptr. tine, nu cred ca asta ar fi un inpediment, in calea fericirii voastre.Ea ar trebui sa te inteleaga si sa accepte situatia asa cum e.Nui mai sadisface toate capriciiile.Dragostea dainue orunde te-ai afla, nu trebue sa stai musai intr-un loc ca sa o mentii.Eu cred ca distanta e benefica uneori in dragoste.Ptr. ca pe cei 2 ii apropie si mai mult.Daca ai posibilitatea de a pleca si a face un ban mai mult, atunci fao.Daca ea te iubeste cu adevarat o va face si de la distanta.Poate chiar te va iubi si respecta mult mai mult.
kudika098645
Postat pe 22 Mai 2010 09:53
Si inca ceva .Daca dupa ce ii spui ea va decide sa puna punct relatiei atunci sa stii ca nui sigura pe sentimentele ei si ca nu te iubeste indeajuns.In dragoste trebue sa contribue amindoi la mentinerea ei, nu doar unul.Mie mi se pare o fata cam alintata si dificila.
kudika098645
Postat pe 22 Mai 2010 10:04
Da pot spune cai dificila dar nu am renuntat pt ca dintre toate chiar si cele care nu erau dificile deloc ea intrun timp atat de scurt a reusit sa ma faca mai fericit decat celelalte avute pana acuma,pana cand eu sa incep sam imaginez prostii.
healthy016447
Postat pe 22 Mai 2010 23:46
Da va trebui sa-ti schimbi comportamentul si ai sa vezi ca totul va fi bine.Dar nu uita nu face doar tu sacrificii, trebue sa contribue si ea.Ca daca te schimbi si ea nu apreciaza e mai bine sa pui punct.Insemna ca comportamentul ei mai are si o latura ascunsa.Sa fii cu bagare de seama.
kudika098645
Postat pe 23 Mai 2010 01:23
Multumesc mult.Voi reveni cu ce sa mai intamplat.
healthy016447
Postat pe 23 Mai 2010 16:03
Cu multa placere .TE ASTEPT.
kudika098645
Postat pe 23 Mai 2010 19:46
De la: healthy016447, la data 2010-05-23 16:03:33Multumesc mult.Voi reveni cu ce sa mai intamplat.


NU-NU! te rog nu mai reveni, ca nici ce-ai postat prima data, inca n-am reusit sa citesc pana la capat. te rog! eventual, mai incerca p`aici peste 5 ani. bitte!
100101
Postat pe 28 Mai 2010 19:45
Isuse!!asta ar fi trebuit sa fie o poveste de dragoste dar m.a facut sa rad extraordinar de mult

ortografia omoara Romania!!
kri_kri_healthy
Postat pe 2 Iunie 2010 18:16
Si ce-ai gasit tu de ris aici?
kudika098645
Postat pe 9 Iunie 2010 12:45
Esti cumva perfecta?
kudika098645
Postat pe 9 Iunie 2010 23:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
celule stem 17 De la: ioana.raducica@hotmail.com 8 Decembrie 2009 10:25
Vreau sa stiu! va rog! 3 De la: office_salinasusesi_ro 4 Martie 2010 04:09
Cum sa fac sa-mi intarzie menstruaria 3-4 zile? Sau sa-mi vina mai devreme cu cateva zile?? 7 De la: laura_simona 16 Septembrie 2010 23:02
Anticonceptionale 234 De la: aiai 8 Martie 2011 20:31
produse de igiena intima 7 De la: Kerasela 29 Ianuarie 2016 14:06