Setari Cookie-uri

dragoste pe net...virtuala.

cine crede in dragoste pe net? :D si cat poate dura o relatie din asta? este cineva care a avut o relatie pe net cu reusite bune? adica...care a urmat cu casatorie...sau relatie fff serioasa.. :) intreb aceasta...deoarece am si eu o astfel de relatie..si nush cat va mai dura :) deci...am cunoscut un baiat cu doi ani in urma pe net...din constanta...si am vorbit noi vreo 7 luni de zile pe net...ne-am atashat foarte mult unu de altu...vorbeam zi la zi...devenisem fff apropiati...de parca ne cunosteam de o viata intreaga...dupa aceste 7 luni de convorbire zilnica pe net..a urmat si ne-am intalnit si noi fata in fata...ne-am placut...am petrecut putin timp impreuna...dar a fost placut pt amandoi...apoi a mai stat in tara inca 2 luni...si a plecat in afara tarii...de la inceput tot mai tineam legatura fff bine ca mai inainte...asta a durat cam vreo 4-5 luni...apoi...tot tineam legatura pe net..pe mob...dar mai rar putin...el era ocupat cu munca...dar oricum tineam unu la altu si ne iubeam...ei bine...si acuma...el tot e acolo..adica in afara tarii....si vorbim din ce in ce mai rar...ne-am mai skimbat si noi...el a devenit mai serios...nu ma prea cauta ca inainte...dar de vorbit..vorbeste cam cu aceeasi caldura ca inainte...poate putin mai mica..dar eu...nush...am impresia ca traiesc doar visand si imaginandu-mi cand ne vom vedea si cum va fi...zice ca vrea sa vina acuma vara acasa ..dar nu se stie sigur...si sincer..eu nu mai am acelasi foc de el ca inainte..si nici el...dar totusi inca simt ceva pt el...kiar o perioada am incercat sa renuntam unu la altu ca ziceam ca nu ne merge noua relatia asta asa doar pe net....dar nu am putut...deci..ce pareri aveti voi despre o astfel de situatie? sper sa nu fie prea plictisitoare povestea :) dar incerc sa caut vreun sfat de la cineva care nu ma cunoaste... :)
mihaitza932
Postat pe 1 Iulie 2010 01:28
pai tu parca ai 17 ani, te bagi de pe acum cu capul intr'o relatie care nu duce nicaieri? lasa'l pe asta si cauta'ti un prieten din acelasi oras/scoala si bucura'te de tinerete pt ca
nu tine mult sa stii!!!
Shhh
Postat pe 1 Iulie 2010 10:05
incearca sa iti faci o reatie reala!
size_back
Postat pe 1 Iulie 2010 11:13
da...este adevarat...inca sunt mica si am o viata lunga inainte :D dar eu am mai incercat sa-mi fac alti iubiti pe aici la mine...dar nici unu nu mi se pare asa ca baiatu asta...cu nici unu nu ma inteleg atat de bine ca cu el...m-a vrajit el prea bine...si kiar am stat cu un baiat de aici la mine vreo cateva luni...unu care ma iubea nebuneste...si nu l-am putut iubi la fel ca pe asta..si mai incerc poate mai gasesc pe cineva de aici....dar nush pana unde ajung :D merg si eu pe mai multe fronturi..si voi vedea ce va iesi : ))) deci..parerea voastra este ca nu mai are rost sa-l astept,da? :)
mihaitza932
Postat pe 1 Iulie 2010 14:59
De la: mihaitza932, la data 2010-07-01 01:28:02cine crede in dragoste pe net? :D si cat poate dura o relatie din asta? este cineva care a avut o relatie pe net cu reusite bune? adica...care a urmat cu casatorie...sau relatie fff serioasa.. :) intreb aceasta...deoarece am si eu o astfel de relatie..si nush cat va mai dura :) deci...am cunoscut un baiat cu doi ani in urma pe net...din constanta...si am vorbit noi vreo 7 luni de zile pe net...ne-am atashat foarte mult unu de altu...vorbeam zi la zi...devenisem fff apropiati...de parca ne cunosteam de o viata intreaga...dupa aceste 7 luni de convorbire zilnica pe net..a urmat si ne-am intalnit si noi fata in fata...ne-am placut...am petrecut putin timp impreuna...dar a fost placut pt amandoi...apoi a mai stat in tara inca 2 luni...si a plecat in afara tarii...de la inceput tot mai tineam legatura fff bine ca mai inainte...asta a durat cam vreo 4-5 luni...apoi...tot tineam legatura pe net..pe mob...dar mai rar putin...el era ocupat cu munca...dar oricum tineam unu la altu si ne iubeam...ei bine...si acuma...el tot e acolo..adica in afara tarii....si vorbim din ce in ce mai rar...ne-am mai skimbat si noi...el a devenit mai serios...nu ma prea cauta ca inainte...dar de vorbit..vorbeste cam cu aceeasi caldura ca inainte...poate putin mai mica..dar eu...nush...am impresia ca traiesc doar visand si imaginandu-mi cand ne vom vedea si cum va fi...zice ca vrea sa vina acuma vara acasa ..dar nu se stie sigur...si sincer..eu nu mai am acelasi foc de el ca inainte..si nici el...dar totusi inca simt ceva pt el...kiar o perioada am incercat sa renuntam unu la altu ca ziceam ca nu ne merge noua relatia asta asa doar pe net....dar nu am putut...deci..ce pareri aveti voi despre o astfel de situatie? sper sa nu fie prea plictisitoare povestea :) dar incerc sa caut vreun sfat de la cineva care nu ma cunoaste... :)




momentan,pana vine el iesi si intalneste persoane noi,distreaza-te,nu o lua atat de serios ca s-ar putea s nu iasa cum vrei u...si totusi daca ai 17 ani ai timp sa mai intalnesti si alti baieti.....nu t grabi....ai timp de toate....bafta!
sweet_heart
Postat pe 3 Iulie 2010 01:33
....fetita draga..:)....poate avea un final frumos...de[inde numai de voi.., dar....o relatie adevarata se leaga..prin momentele marunte de zi cu zi....pentru ca numai atunci..in diferite momente dificile..sau mai putin dificile..pe care le treci impreuna cu persoana pe care ti-ai ales-o...iti poti da seama..daca El se muleaza pe ceea ce te defineste pe tine..ca persoana.., doar fiind unul langa altul ajungeti sa va cunoasteti..si sa va dati seama daca nu va plictisiti unul langa altul..daca va supoertati si la bine si la rau.,..daca puteti trai unul langa altul..solutia ar fi...pentru ca sunteti tineri...sa ajungeti si la aceste momente pe care sa le petreceti impreuna..si sa va descoperiti unul pe altul....repet...totul depinde doar de voi..:)..s-aveti o viata frumoasa..!..:)
kudika177709
Postat pe 3 Iulie 2010 06:38
Parerea mea este ca iti cam pierzi timpul cu el... Cine stie, poate ca iubitul asta al tau "virtual' are deja pe cineva acolo, in orasul unde lucreaza... Imi vine greu sa cred ca sta asa, singur. Daca ai fi fost mai maricica era altceva, pt ca ai fi putut pleca cu el. Dar asa...ai o scoala de terminat, nu e in avantajul tau sa stai sa astepti un barbat pe care poate ca n-o sa-l mai vezi niciodata. De placut iti place, tocmai pentru ca nu-l poti avea.
Micael
Postat pe 3 Iulie 2010 10:29
Draguta, vezi-ti tu de treburile tale (cu 17 ani) si concentreaza-te pe scoala, cariera/autodezvoltare , invata sa te diestrezi pe cont propriu ; nu te astepta din partea unui barbat la NIMIC; DAR LA ABSOLUT nimic AUZI??? INVATA SA FI TU PE PICIOARELE TALE INTAI , fii curioasa , experimenteaza, exploreaza minti, suflete , caractere , invata sa fi selectiva. Ia ce-i mai bun de la viata! Si lasa gandurile legate de perspectiva casatoriei pentru mai tarziu. Va veni si acel moment cu siguranta !!!
Personal (fac 39 pe final de an) am avut si am PASIUNI mult mai SANATOASE decat maritisul. Ma simt bine in pielea mea. Duc o viata echilibrata pe toate planurile si am timpul doar pentru mine! Sunt absolut uimita cand vad cum "tanjesc" unele femei direct dupa "pubertate"dupa o viata de cuplu,familie, copii ?
PS. Nu-mi place sa dau sfaturi neantrebata, dar "subiectul" propus/ legat de tine m-a cam "iritat" :))
1% din relatiile asazis "virtuale" se pot transforma eventual in relatii cu persperctiva reala.
Asa ca mai gandeste-te! Esti tanara!"LACUL E PLIN DE PESTE" ...
Nu te plafona la primul "rechin" kidding :))
Good Life!!!


Ingridd_Ingridd_71
Postat pe 3 Iulie 2010 11:25
E frumos sa iubesti dar so faci cu cap .La virsta ta ar trebui sa gindesti mai mult.Nu tot ce zboara se si maninca.
kudika098645
Postat pe 3 Iulie 2010 11:32
Daca nu faceti cava sa fiti impreuna, e pierdere de timp. Daca ar fi sa va casatoriti impunandu-va ideea ca voi va iubiti, ati sta tot asa, ati face dragoste pe net, ati face copii pe net, i-ati creste pe net?Nu ! e
E pacat sa va pierdeti timpul, daca nu se poate sa fiti impreuna, parerea mea e sa-si vada fiecare de viata lui. Mult noroc si intelepciune iti doresc.
flori54
Postat pe 3 Iulie 2010 11:36
De la: mihaitza932, la data 2010-07-01 01:28:02cine crede in dragoste pe net? :D si cat poate dura o relatie din asta? este cineva care a avut o relatie pe net cu reusite bune? adica...care a urmat cu casatorie...sau relatie fff serioasa.. :) intreb aceasta...deoarece am si eu o astfel de relatie..si nush cat va mai dura :) deci...am cunoscut un baiat cu doi ani in urma pe net...din constanta...si am vorbit noi vreo 7 luni de zile pe net...ne-am atashat foarte mult unu de altu...vorbeam zi la zi...devenisem fff apropiati...de parca ne cunosteam de o viata intreaga...dupa aceste 7 luni de convorbire zilnica pe net..a urmat si ne-am intalnit si noi fata in fata...ne-am placut...am petrecut putin timp impreuna...dar a fost placut pt amandoi...apoi a mai stat in tara inca 2 luni...si a plecat in afara tarii...de la inceput tot mai tineam legatura fff bine ca mai inainte...asta a durat cam vreo 4-5 luni...apoi...tot tineam legatura pe net..pe mob...dar mai rar putin...el era ocupat cu munca...dar oricum tineam unu la altu si ne iubeam...ei bine...si acuma...el tot e acolo..adica in afara tarii....si vorbim din ce in ce mai rar...ne-am mai skimbat si noi...el a devenit mai serios...nu ma prea cauta ca inainte...dar de vorbit..vorbeste cam cu aceeasi caldura ca inainte...poate putin mai mica..dar eu...nush...am impresia ca traiesc doar visand si imaginandu-mi cand ne vom vedea si cum va fi...zice ca vrea sa vina acuma vara acasa ..dar nu se stie sigur...si sincer..eu nu mai am acelasi foc de el ca inainte..si nici el...dar totusi inca simt ceva pt el...kiar o perioada am incercat sa renuntam unu la altu ca ziceam ca nu ne merge noua relatia asta asa doar pe net....dar nu am putut...deci..ce pareri aveti voi despre o astfel de situatie? sper sa nu fie prea plictisitoare povestea :) dar incerc sa caut vreun sfat de la cineva care nu ma cunoaste... :)
healthy006849
Postat pe 4 Iulie 2010 06:38
sunt multe relatiii avand ca si''cunostinta'' comunicarea pe net....netul e o cale de comunicare....dar persoana e reala...nui o enigma.....mai ales ca va-ti si vazut....
healthy006849
Postat pe 4 Iulie 2010 06:49
Va anunt cu mandrie ca povestea mea de dragoste a luat nastere pe net...suntem impreuna de 1 an jumatate...suntem casatoriti si ne e foarte bine impreuna...ne intelegem si ne iubim...secretul? dupa o luna de vorbit pe Mess, a venit la mine ...daca nu venea atunci, trecea focul
Ai grija! Dar lupta
Alexusha
Postat pe 4 Iulie 2010 10:41
ma bucur ca sunt si persoane intelegatoare...sau cel putin cu stari asemanatoare ca si ale mele :D ms pt sustinere! si desigur ms frumos si celorlalti care si-au dat parerea...kiar aveam nevoie :D totusi nush ce sa fac...dar stau si eu asa :) incerc sa-mi traiesc viata pe aici cum nimeresc :d aveti dreptate ca inca sunt micutza si am tineretea inainte :) nu trebuie sa-mi bat capu de pe acuma cu relatii serioase ;) :d
mihaitza932
Postat pe 4 Iulie 2010 23:42
cine crede in dragoste pe net? :D si cat poate dura o relatie din asta? este cineva care a avut o relatie pe net cu reusite bune? adica...care a urmat cu casatorie...sau relatie fff serioasa.. ]






Eu sunt una din persoanele care crede in dragoste pe net:)))
Cred pentru ca mi s-a intamplat. Dupa ce am vorbit pe net vreo 6 luni am decis sa ne cunoastem:), a trecut un an de cand suntem impreuna
deci totul este posibil :)
tina_dx2000
Postat pe 5 Iulie 2010 10:12
Da, se poate,noi dupa 2 sapt ne-am mutat impreuna,asta era prin dec 2008 si acum, asteptam si un bebe.Important e sa intalnesti persoana potrivita,net-ul e doar un mijloc de comunicare,o modalitate de a cunoaste mai multi oameni.
rain75
Postat pe 6 Iulie 2010 12:18
pot sa spun ca am avut parte de mai multe incercari si pe net si nu numai...sunt genul de fata careia ii place sa cunoasca si sa aleaga penru ea tot ce-i mai bun. Din cauza asta uneori ma implicam si-n mai multe relatii...doar pentru a cunoste. Prima data... s-a intamplat cu un baiat.....am fost un an impreuna..ne-am vazut totul a fost frumos dar ne-am despartit din cauza mea. Au trecut 7 aproape 8 ani s crede-ma ca ...daca m-as intoarce acum la el...m-ar primi cu bratele deschise(este o persoana foarte inteligenta si parintii lui sunt foarte instariti.Nu stiu cate fete nu si-ar dori un baiat ca el) ! Dupa am cunocut un baiat am avut o relatie de 2 ani cu el ...dupa 2 saptamani vb pe net se tot tinea de capul meu...eu nu-l suportam dar am zis sa ma intalnesc cu el si asa s-a infiripat p relatie frumoasa intre noi. Parintii se vizitau si multe altele. Apoi cu un baiat din Pitesti care mi-a facut o mare surpriza...la fel " ne iubeam" si de ziua mea m-am trezit cu 2 baieti la usa. De fapt a raspuns tatal meu si au spus ca sunt de la Fan Curier ...cand am iesit la usa mi-am dat seama ca el era....m-a int daca vreau sa fiu logodnica lui si mi-a daruit un inel gravat cu numele noastre si un cadou:) un leu imens:P relatia s-a terminat la fel din cauza mea...pentru ca nu sunt genul de fata care sa " stea doar intr-un baiat" ....imi place sa cunosc si cam atat nimic mai mult..Nu vreau sa va povestesc de baietii de la mine din oras...este logic ca am avut si astfel de relatii chiar de lunga durata DAR acum mi-a pus capac un baiat care din pacate nu este din orasul meu. Discutam despre absolut orice si vrem ca peste 3 luni sa ne mutam impreuna...si sa facem si actele...au existat si certuri care m-au indepartat foarte mult dar parca.....tot mai este flacara aprinsa.

Eu zic sa incerci...cine nu a trecut prin asa ceva nu o sa te inteleaga niciodata...stiu din afara e privita ca o prostie...ca o lume imaginara de fapt ...

Ai grija sa nu pui suflet degeaba.... poate el a cunoscut acolo pe altcineva si deasta s-a si distantat sau poate doar este mult prea ocupat si obosit din cauza serviciului . Comunicarea este raspunsul....si de ce nu si o intalnire:)

Bafta si tine-ne la curent
arabic
Postat pe 7 Iulie 2010 01:14
asteapta si vei vedea! timpul le rezolva pe toate! ia si te distreaza , iesi cu prietenii in oras ,ca esti tanara! ``eu nu vad de ce nu ar merge relatia voastra...dar depinde de voi,ce sentimente aveti unul pentru altul! bafta multa!sper sa ramaneti impreuna!
kudika001532
Postat pe 7 Iulie 2010 14:36
da...ms mult fetelor pt raspunsurile voastre :) dar totusi eu vad ca la voi...toate...dupa 2 saptamani....sau 4-5 luni v-ati vazut....dar eu tocmai peste 7 luni....si asta e doar o singura data...adica de atunci nu ne-am mai vazut pt ca plecat din tara....acuma s-ar putea sa vina acasa...dar nu se stie sigur...eu am incredere in el....cu toate ca stiu ca "nu sta pe uscat"....ca si el singur mi-a recunoscut asta :) si am fost pe cale sa rupem relatia de multe ori...si ne-am marturisit diferite unu altuia...el mi-a spus ca a avut niste "iubite" pe acolo...dar nu era nimica serios cu ele...si kiar nu gaseste in nimeni ceea ce a gasit in mine...si din partea mea la fel este!! deci nush ce sa mai gandesc....dar fac si eu...incerc sa ma distrez...sa cunosc lume mai multa...ca aveti dreptate...ca inca sunt tanara...mica kiar de ani...si nu tre sa-mi bag capu tare in relatia asta...ca nu se stie unde va ajunge :)
mihaitza932
Postat pe 8 Iulie 2010 01:33
De la: Ingridd_Ingridd_71, la data 2010-07-03 11:25:28Draguta, vezi-ti tu de treburile tale (cu 17 ani) si concentreaza-te pe scoala, cariera/autodezvoltare , invata sa te diestrezi pe cont propriu ; nu te astepta din partea unui barbat la NIMIC; DAR LA ABSOLUT nimic AUZI??? INVATA SA FI TU PE PICIOARELE TALE INTAI , fii curioasa , experimenteaza, exploreaza minti, suflete , caractere , invata sa fi selectiva. Ia ce-i mai bun de la viata! Si lasa gandurile legate de perspectiva casatoriei pentru mai tarziu. Va veni si acel moment cu siguranta !!!
Personal (fac 39 pe final de an) am avut si am PASIUNI mult mai SANATOASE decat maritisul. Ma simt bine in pielea mea. Duc o viata echilibrata pe toate planurile si am timpul doar pentru mine! Sunt absolut uimita cand vad cum "tanjesc" unele femei direct dupa "pubertate"dupa o viata de cuplu,familie, copii ?
PS. Nu-mi place sa dau sfaturi neantrebata, dar "subiectul" propus/ legat de tine m-a cam "iritat" :))
1% din relatiile asazis "virtuale" se pot transforma eventual in relatii cu persperctiva reala.
Asa ca mai gandeste-te! Esti tanara!"LACUL E PLIN DE PESTE" ...
Nu te plafona la primul "rechin" kidding :))
Good Life!!!





Ai dreptate, e cam tinerica pt. asa relatii, are scoala, are alte treburi sa zic asa la acesti ani, clar ca nu-s d'acord cu maritis la 17-20 de ani, insa scuza-ma, si sa faci copii (zic aici de cele care-si doresc o familie) la 40-45 de ani, cum esti tu, nu e bine, poate tu nu-ti doresti o familie, nu toti avem aceleasi teluri in viata.
Referitor la ," lacul e plin de peste" .....pt. cele care-s de 40 de ani nu mai e asa, e altfel , cea cu alesul si culesul, adica cam culegi ceea ce a ramas de altele.
Acum inca te simti bine in pielea ta, insa cand o sa ai 45-50 de ani o sa te simti singura, viata ( parerea mea) nu e doar cariera, e din toate cate un pic.
In concluzie, si eu cred 100% ca e mica pt. astfel de planuri, si peste 10-15 ani o sa regrete, nu se poate ca in viata sa te bazezi pe " castigul" celui de langa tine, trebuie independenta, siguranta financiara, si asta nu ti-o poti face decat SINGUR/ SINGURA...INVATAND SI MUNCIND!
stem_29
Postat pe 21 Iulie 2010 08:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o nelamurire ... 16 De la: adina234 11 Aprilie 2011 13:13
Competitia in cuplu? 5 De la: battleofwits 24 Ianuarie 2011 23:42
ARIADNA 153 De la: 3 Iunie 2012 11:06
Ce marja de plauzibilitate ati acorda teoriei perechii predestinate, a sufletului pereche? 46 De la: kudika056203 5 August 2009 19:33
'agatatul' pe net 66 De la: kudika_941598 10 Iulie 2014 13:42