Setari Cookie-uri

Oare am renuntat prea usor?

Buna tuturor!Vreau si eu sa va povestesc ultima mea aventura ce a durat 2 luni.Ne-am cunoscut printr-o prietena comuna, noi doi fiind din orase diferite. Am iesit de cateva ori, la scurt timp a vrut sa avem o relatie fizica iar eu inca nu voiam chiar daca ma atragea foarte mult.L-am refuzat...a doua zi a zis ca mai bine o terminam deoarece prin faptul ca l-am refuzat i-a demonstrat ca nu am incredere in el iar eu i-am zis ca a vrut doar sa se culce cu mine... o saptaman nu am vorbit mai deloc pana cand tot el a inceput sa ma caute. A venit in orasul meu si am acceptat sa ies din nou cu el...in aceeasi seara m-am culcat cu el, sincer doar din curiozitate, sa vad daca ma paraseste sau nu a doua zi(foarte inteligent, stiu). Nu m-a parasit, in schimb la cateva zile m-a invitat sa petrec un week-end cu el si parintii lui care m-au placut foarte mult. Incepusem astfel o relatie. Mama lui mi-a zis sa am rabdare cu el pt ca e o fire dificila.Am zis OK, merita sa incerc.In perioada ce a urmat am trecut peste mai multe, a fost insa si bine...nu am putut trece insa peste altceva: in planurile lui de sarbatori nu m-a inclus si pe mine,a zis ca vrea sa petreaca cu baietii...acum intre sarbatori ne-am intalnit si l-am intrebat de ce se comporta asa...mi-a zis ca nu e sigur ca vrea sa inceapa o relatie serioasa si vrea sa se mai distreze inca...l-am intrebat de ce nu ma lasa in pace atunci...mi-a raspuns ca eu nu-s o fata de lasat.In fine am decis sa pun capat "relatiei", ca oricum ne dorim lucruri diferite.Atunci am vazut o lacrima in ochii lui(el fiind un 'dur'). Ne-am despartit sarutandu-ne si am ramas prieteni....M-am atasat mult de el, in schimb nu am ajuns sa il iubesc.Toata relatia am simtit ca el cerea mult de la mine insa refuza sa ofera la fel...a facut in asa fel incat sa nu se implice prea tare insa sa nu ma piarda nici pe mine. Sunt sigura ca o sa ma mai caute dar nu stiu daca mai merita sa imi mai pierd timpul cu el...voi ce parere aveti? sa mai am rabdare cu el? Mentionez ca el are 31 de ani, eu am 23...atat el cat si eu suntem independenti din punct de vedere financiar, el are propria lui afacere, eu am terminat facultatea, fac masterul, lucrez in domeniul economic si ma intretin din propriul meu salariul.

Postat pe 2 Ianuarie 2009 13:25
Daca iti plac barbatii cu o fire dificila, care nu sunt siguri, care inca vor sa se distreze (si cu alte femei? ), atunci tot inainte cu multa rabdare!
metal
Postat pe 2 Ianuarie 2009 15:15
De la: metal, la data 2009-01-02 15:15:58Daca iti plac barbatii cu o fire dificila, care nu sunt siguri, care inca vor sa se distreze (si cu alte femei? ), atunci tot inainte cu multa rabdare!


asa cum zice metal. mie imi plac barbatii seriosi,dar gusturile nu se discuta
DeeaCatalina
Postat pe 2 Ianuarie 2009 15:35
ce sa zic..e clara situatia.el vrea doar sa mearga din floare in floare.si tu ai fost printre ele.a obtinut ce a vrut de la tine.aku merge mai departe.nimik nou pentru vremurile astea.have a nice life
razz
Postat pe 8 Ianuarie 2009 13:10
lasa lucrurile sa se petreaca..
nu mai astepta nimic de la el ..
vezi ti de treaba ta si ...daca o sa fie, o sa fie..
oricand ne putem schimba parerea dsp cineva si oricand putem face din ceva fumos un nimic, sau dintr-un nimic ceva frumos.
morticia_adams
Postat pe 9 Ianuarie 2009 23:22
dak e dificil las sa se chinuie alta!!!!!!!!!!!!
de ce sa-ti bati tu capul?
chiar crezi k poti schimba lumea?
eu zic sa-ti cauti unul mai cu scaun la cap,dak are 31 de ani si e neluat nu de extraordinar de bun e....
tu alegi doar ai grija de tine si de sentimentele tale,parerea mea. pa pa
ioanageorgiuADY
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:35
De la: ioanageorgiuADY, la data 2009-01-22 14:35:36 dak e dificil las sa se chinuie alta!!!!!!!!!!!!
de ce sa-ti bati tu capul?
chiar crezi k poti schimba lumea?
eu zic sa-ti cauti unul mai cu scaun la cap,dak are 31 de ani si e neluat nu de extraordinar de bun e....
tu alegi doar ai grija de tine si de sentimentele tale,parerea mea. pa pa


Adevarat ce zici
_dulcik_
Postat pe 9 Martie 2009 22:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeile au devenit bunuri de consum??? 50 De la: _dulcik_ 15 Martie 2009 10:58
si-a dat seama ca o iubeste? 25 De la: rockk 16 Ianuarie 2011 18:18
ii dai inimii ce vrea si...degeaba 11 De la: arhanghel 13 Decembrie 2009 18:22
ce credeti voi ? 8 De la: kudimi33 2 Decembrie 2013 09:04
nu gasesc o explicatie ajutati ma voi 26 De la: polin 28 Noiembrie 2011 20:38