Setari Cookie-uri

Nu exista prieteni... de ce sa ne mintim singuri

Ceau,
Sunt intr-o faza atat de proasta incat, ting sa cred ca nu mai exista prieteni, toti iti zambesc in fata si te barfesc pe la spate...
Cu ce sa incep... Anul trecut am facut nunta, in aceea perioada... prietena mea cea mai buna, a prins buchetul si de atunci ""nasa"" in sus ""nasa"" in jos, ei bine a trecut un an si face si ea nunta, m-a copiat in toate, pana si in organizarea nuntii... ma rog nu conteaza asta. Ideea e ca noi avem doua perechi de nasi , ceea ce isi dorea si ea in schimb la ea nu au mers lucrurile asa usor ca la noi. Tinand cont ca noi suntem una langa alta s-a hotarat prima oara sa vorbeasca cu ceiilalti , cu noi a stabilit de anul trecut ca o sa ii nasim. Dar ceilalti nu au acceptat decat cu conditia de ai cununa singuri, de aici a inceput showul, deabia acum am realizat ca a fost o prietenie fortata, ma bulversat complet, nu ma asteptam sa ma dea la o parte pe mine tinand cont ca ea a venit cu propunerea...
Nu m-am putut abtine si am vorbit cu unul cu altu si toti mi-au spus ca si-a batut joc de mie pana acum si ca se vedea pe ea ca altu era scopul.
Daca ati inteles ceva din mica mea povestioara si ma puteti indruma cu un sfat va raman profund indatorata...
nickymiki
Postat pe 7 Iulie 2010 01:24
acum multi sunt prieteni`din interes,rar se gaseste o persoana in care sa ai incredere absoluta si sa iti ramana prieten/a pentru mult timp.asta e crudul adevar!ar trebui sa treci peste si sa nu te mai intereseze de ea,iar pe viitor sa fi mai atenta pe cine consideri prieteni.eu ii consider cunostinte,prieteni in nici un caz,pentru ca atunci cand ai nevoie nimeni nu te ajuta.eu sunt singura mea prietena!bafta pe viitor si casa de piatra!iubiti'va mult
sweet_heart
Postat pe 7 Iulie 2010 01:34
Eu zic sa lasi un timp sa treaca sa-ti lingi ranile si sa vezi ca prietenia nu consta in nasire. Ai o discutie sincera cu ea, spune-i cum te-a facut sa te simti si afla de ce au ales celalalt cuplu. Desigur, este urat ce a facut, dar cand vine vorba de o casatorie deja iau hotararile doi, nu unul si e posibil ca viitorul sot sa-si fi impus punctul de vedere.
kitty_krieger
Postat pe 7 Iulie 2010 18:11
Exista prieteni doar ca trebuie sa ii alegi cu grija.Eu am o prietena care imi este ca o sora si crede-ma ca in 13 ani de cand suntem prietene nu ne-am certat niciodata.Normal ca si eu la randul meu am fost dezamagita de unele "prietene",dar in timp am invatat cum sa-mi aleg prietenii.Acum trec prin mai multe teste pana sa ii bag in categoria "prieteni".Sfatul meu este ca pe viitor sa incerci sa privesti dincolo de masca!
Barbie30
Postat pe 7 Iulie 2010 18:21
paguba ta sa fie ca ea nu te'a mai vrut de nasa. carei problema? priveste partea buna, nu mai cheltui un amar de bani. prieteni dezinteresati ma indoiesc sa exista pe undeva prin lumea asta. toti ne imprietenim cu un scop, ca ne place, ca avem interese.... acuma ca te simti tu jignita e alta treaba, spune'i in fata ce te doare, ce te deranjeaza si inchide'i definitiv usa in mecla, fara s'o lasi sa argumenteze cu ceva deciziile luate. tu vezi'ti de viata ta, vei mai avea surprize neplacute si tb sa stii sa le infrunti, nu cu nervi ci cu calm.
Shhh
Postat pe 7 Iulie 2010 18:22
Mersi mult! Bafta si tie , tot ce iti doreti sa ti se implineasca, mersi de intelegere!
nickymiki
Postat pe 11 Iulie 2010 03:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa scap de ura? 25 De la: mimi_ca29 13 Februarie 2011 11:59
ce ar trebui sa fac... 22 De la: mikibest 12 Iunie 2010 17:59
Compatibilitate intre doi tauri 5 De la: charlotte_sucks 4 Iulie 2010 12:18
iubitul meu nu considera sexul important 51 De la: kudika029282 13 Iulie 2010 16:47
Casa in Bucovina 14 De la: polin 20 Decembrie 2011 20:45