Setari Cookie-uri

Mi se intampla din nou. Nu imi vine a crede ca iar

Sa incep cu inceputul. Acum un an am cunoscut un tip ne-am placut din prima clipa si am ramas impreuna pana in ziua de azi si inca suntem impreuna.
In urma unei mari dezamagiri, in urma unei casatorii ratate si in urma unei relatii in care numai el a sperat ca vom ramane impreuna desi freca netul toata ziua cu altele, m-am jurat ca nu voi mai pune suflet pentru nimeni, dar uite ca am pus din nou, zicandu-mi acesta e ultimul tren daca nu merge nici cu el raman singura.

De ceva timp am vazut ca pierde nopti(desi are serviciu foarte solicitant)pe calculator pe yahoo mess, initial nu am vrut sa par ca il incatusez si am vrut sa vad pana unde ajunge., deci l-am lasat sa stea. El nu se pricepe la calculator asa ca nu a stiut ca acele convorbiri pot fi inregistrate daca se opereaza o anumita setare, stiti voi care, eu ma pricep si am setat sa imi inregistreze(parola am stiut-o pt ca eu i-am facut idul). Dupa o perioada , tot vazand ca el vine in pat din ce in ce mai tarziu, am intrat sa vad ce a discutat cu doamna in cauza.
In momentul cand am deschis arhiva la messenger, am crezut ca, cade cerul pe mine, fetelor o discutie de ziceai ca sunt topiti unul dupa altul, ba mai mult de atat s-au vazut pe webcam. Eu am avut demontata camera de la pc dar el a insistat foarte mult sa aduc cdul de instalare pe care il uitasem la serviciu l-am luat, dar eu am windows7 si ce sa vad intr-o zi ca el deja instalase webul, iar din discutii reiesea clar ca s-au vazut pe web , iar ea s-a dezbracat pt el.

Evident ca el cand i-am spus a turnat placa clasica doar m-am distrat si imi bat joc de ea, dar eu am ami auzit acea placa si nu a mers. Offf

In momentul de fata s-a instalat in sufletul meu o mare indoiala si automat am o mare retinere, neincredere in el. Am vazut ca dupa ce am descoperit discutiile(am deschis sa citesc din nou ce au mai vorbit)i-a spus ei ca e singur iar cea care a intrat pe idul lui nu stie cine este. Am uitat sa precizez ca nu m-am abtinut si am luat-o pe ea la ture.
Sunt eu nebuna? exagerata?nu mai stiu ce sa cred sunt foarte bulversata.
Doresc un sfat
alexia30
Postat pe 9 Iulie 2010 08:36
''Sunt eu nebuna? exagerata?'' NU

''nu mai stiu ce sa cred sunt foarte bulversata. '' Bulversata NU poate doar sigura !!!


acusi vin si eu si pun paie pe foc ....nu-i a buna !!! poate fi o distractie dar a avut si....... va avea repercursiuni!!!!mie personal imi da un sentiment de repulsie!!!
anastasia_m
Postat pe 9 Iulie 2010 08:46
mai si eu ma mai distrez pe seama altora pe net, dar cand am avut o relatie cu cineva i'am precizat si astfel de aspecte, nu am avut nimic de ascuns, in fond pt mine era o distractie, nimic mai mult, si mi se parea normal ca si partenerul meu sa stie.presupun ca stii si tu unde duce o chestie de genul asta. daca ii interzici sa mai foloseasca netul pt astfel de distractii va gasi o metoda sa o faca totusi fara ca tu sa afli, cunosc din proprie experienta. nu te gandi ca nu mai sunt barbati pe lumea asta, sau ca numai pe aia aiurea ii nimeresti tu, va veni si pt tine intr'o zi trenul potrivit.
Shhh
Postat pe 9 Iulie 2010 08:57
Am omis sa precizez ca nu mi-a ascuns ca vorbeste pe net mi-a spus ce a vb dar a spus cu totul altceva , eu cand am citit mi s-a sculat parul in cap.
Eu lucrez cu claculatorul asta imi este meseria, dar nu simt nevoia sa vorbesc cu alti barbati asemenea intimitati si sa declar sus si tare ca sunt singura.
Evident ca s-a jurat ca nu ma inseala ca numai pe bine ma iubeste, din astea stiti si voi placi de ale lor clasice.
Sunt mai mica de varsta ca el dar nu proasta si nici 10 ani nu am ca sa il cred.
alexia30
Postat pe 9 Iulie 2010 09:05
Oare de ce alege el sa-si petreaca noptile pe net si nu cu tine?
Barbie30
Postat pe 9 Iulie 2010 09:13
Vine sa stea si cu mine dar ma trezeste din somn pe la 2 noaptea. Eu am un serviciu foarte solicitanta si cad lata seara si el are un serviciu solicitant dar nu ii este somn.
De ce? ca ma minte de ingheata apele cred.
alexia30
Postat pe 9 Iulie 2010 09:17
Cred ca trebuie sa-ti pui niste semne de intrebare legat de relatia voastra
1.ce il determina sa stea atat de mult de vorba cu alte femei?
2.oare tu ai gresit pe undeva prin comportamentul tau?
3.vine noaptea la tine doar dupa ce l-au intaratat altele pe net?

Barbie30
Postat pe 9 Iulie 2010 09:26
Barbie, mi-am pus si aceste intrebari. Nu sunt genul care sa resping un barbat ii ofer totul , sunt o femeie deschisa.
Pe partea cealalta sunt intr-adevar mai directa asa spun direct ce am pe suflet si daca m-a deranjat ceva.
Un barbat normal la cap in nici un caz nu ar sta cu altele pe net.
Am sa incerc sa mai anlizez sa vad unde am gresit eu, dar nu cred ca am gresit in asa hal de mult incat sa merit asa ceva.
alexia30
Postat pe 9 Iulie 2010 09:35
Este cumva acelasi tip care alimenta o "fosta" cu bani si care umbla dezbracat in fata maicasii? Am citit si celelalte topicuri deschise de tine si daca este aceeasi persoana consider ca ai primit destule "avertismente" inca de la inceputul relatiei.
kudika1993
Postat pe 9 Iulie 2010 09:40
Parerea mea este ca intr-o relatie trebuie sa existe tot timpul ceva nou.Barbatul este un cuceritor din nastere,daca nu stii cum sa-l pastrezi fuge catre un alt trofeu.Am auzit mai multi barbati spunand "stiu deja ce ma asteapta acasa,sotia mea s-a facut cat usa,nu se mai aranjeaza,de sex nici nu se mai pune problema ca tot timpul e obosita din cauza copilului (nu numai),nu stie decat sa-mi faca morala si sa-mi vorbeasca de facturile care trebuie sa le platim" etc

Barbie30
Postat pe 9 Iulie 2010 09:45
Kudika1993, da e acelasi tip.
Barbie, in nici un caz nu sunt acel gen de sotie pe care ai dat exemplu. Daca eram asa taceam din gura.
alexia30
Postat pe 9 Iulie 2010 09:49
da...barbie asta e cam nesuferita ...stiu ...:)))vb gura fara ea...=))
yaya98
Postat pe 9 Iulie 2010 09:52
Alexia nici nu am spus ca esti genul ala de femeie ci doar ca ceva il determina sa aleaga sa-si petreaca timpul liber pe net si nu cu tine!
Barbie30
Postat pe 9 Iulie 2010 09:52
De la: Barbie30, la data 2010-07-09 09:52:12Alexia nici nu am spus ca esti genul ala de femeie ci doar ca ceva il determina sa aleaga sa-si petreaca timpul liber pe net si nu cu tine!
Barbie ,intra pe profilul ei si citeste celelalte topicuri deschise de ea si ai sa vezi ca tipul ei este cam dereglat ,mincinos si nu stie ce vrea.Ea este vinovata ca nu ia dat papucii de la inceput.Printre altele ai sa vezi ce "fericita" a facut-o chiar si de ziua ei!
kudika1993
Postat pe 9 Iulie 2010 09:59
fata unde l-ai gasit ?! pierdea trenul......ti-a fost mila de el si l-ai luat tu?!
ti-a dat foarte multe motive de neincredere si tu tot cu el esti!
discuta cu el , descarcate , nu trebuie sa stai cu un om care nu stie sa te aprecieze!
roz5blue6lila7
Postat pe 9 Iulie 2010 10:01
De la: Barbie30, la data 2010-07-09 09:52:12Alexia nici nu am spus ca esti genul ala de femeie ci doar ca ceva il determina sa aleaga sa-si petreaca timpul liber pe net si nu cu tine!


Eu una sunt convinsa ca e ceva, dar nu stiu ce.
Am facut totul sa nu intervina celebra rutina,sau poate asa e el. E in zodia pesti, dar nu stiu cat e de relevant. Am citit ca sunt dualisti. Eu nu prea ma mai iau dupa zodiile astea.
alexia30
Postat pe 9 Iulie 2010 10:01
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-09 10:01:04fata unde l-ai gasit ?! pierdea trenul......ti-a fost mila de el si l-ai luat tu?!
ti-a dat foarte multe motive de neincredere si tu tot cu el esti!
discuta cu el , descarcate , nu trebuie sa stai cu un om care nu stie sa te aprecieze!
putin zis "apreciat".aici este vorba de respect care in aceasta relatie nu exista! El se incinge pe net si apoi se pune in pat linga mantaua de vreme rea sa se descarce si are tupeul sa spuna ca isi "bate joc" dar asa este isi bate joc de ea ca a vazut in decursul timpului ca este genul de femeie care accepta toate magariile lui!
kudika1993
Postat pe 9 Iulie 2010 10:08
De la: kudika1993, la data 2010-07-09 09:59:27
De la: Barbie30, la data 2010-07-09 09:52:12Alexia nici nu am spus ca esti genul ala de femeie ci doar ca ceva il determina sa aleaga sa-si petreaca timpul liber pe net si nu cu tine!
Barbie ,intra pe profilul ei si citeste celelalte topicuri deschise de ea si ai sa vezi ca tipul ei este cam dereglat ,mincinos si nu stie ce vrea.Ea este vinovata ca nu ia dat papucii de la inceput.Printre altele ai sa vezi ce "fericita" a facut-o chiar si de ziua ei!


Ai dreptate , dar greseala da a mea a fost ca m-am incapatanat sa cred ca ma iubeste.
De ziua mea mi-a luat inel. Sunt nascuta in martie.
alexia30
Postat pe 9 Iulie 2010 10:09
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-09 10:01:04fata unde l-ai gasit ?! pierdea trenul......ti-a fost mila de el si l-ai luat tu?!
ti-a dat foarte multe motive de neincredere si tu tot cu el esti!
discuta cu el , descarcate , nu trebuie sa stai cu un om care nu stie sa te aprecieze!


Am discutat si evident ca spune aceeasi placaȘ pe tine te iubesc nu te voi insela niciodata din astea de adormit copii.
alexia30
Postat pe 9 Iulie 2010 10:11
De la: alexia30, la data 2010-07-09 10:09:35
De la: kudika1993, la data 2010-07-09 09:59:27
De la: Barbie30, la data 2010-07-09 09:52:12Alexia nici nu am spus ca esti genul ala de femeie ci doar ca ceva il determina sa aleaga sa-si petreaca timpul liber pe net si nu cu tine!
Barbie ,intra pe profilul ei si citeste celelalte topicuri deschise de ea si ai sa vezi ca tipul ei este cam dereglat ,mincinos si nu stie ce vrea.Ea este vinovata ca nu ia dat papucii de la inceput.Printre altele ai sa vezi ce "fericita" a facut-o chiar si de ziua ei!


Ai dreptate , dar greseala da a mea a fost ca m-am incapatanat sa cred ca ma iubeste.
De ziua mea mi-a luat inel. Sunt nascuta in martie.

tu ai crezut ca il vei schimba ...ca daca te iubeste o sa se schimbe , dar nu a fost asa!
poti sa fi fericita si singura !
roz5blue6lila7
Postat pe 9 Iulie 2010 10:12
De la: kudika1993, la data 2010-07-09 10:08:09
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-09 10:01:04fata unde l-ai gasit ?! pierdea trenul......ti-a fost mila de el si l-ai luat tu?!
ti-a dat foarte multe motive de neincredere si tu tot cu el esti!
discuta cu el , descarcate , nu trebuie sa stai cu un om care nu stie sa te aprecieze!
putin zis "apreciat".aici este vorba de respect care in aceasta relatie nu exista! El se incinge pe net si apoi se pune in pat linga mantaua de vreme rea sa se descarce si are tupeul sa spuna ca isi "bate joc" dar asa este isi bate joc de ea ca a vazut in decursul timpului ca este genul de femeie care accepta toate magariile lui!


Esti acida, dar nu ma supar poate ma trezesc la realitate. Mdaaaa... cam asta sunt manta de vreme rea.
alexia30
Postat pe 9 Iulie 2010 10:13
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-09 10:12:14
De la: alexia30, la data 2010-07-09 10:09:35
De la: kudika1993, la data 2010-07-09 09:59:27
De la: Barbie30, la data 2010-07-09 09:52:12Alexia nici nu am spus ca esti genul ala de femeie ci doar ca ceva il determina sa aleaga sa-si petreaca timpul liber pe net si nu cu tine!
Barbie ,intra pe profilul ei si citeste celelalte topicuri deschise de ea si ai sa vezi ca tipul ei este cam dereglat ,mincinos si nu stie ce vrea.Ea este vinovata ca nu ia dat papucii de la inceput.Printre altele ai sa vezi ce "fericita" a facut-o chiar si de ziua ei!


Ai dreptate , dar greseala da a mea a fost ca m-am incapatanat sa cred ca ma iubeste.
De ziua mea mi-a luat inel. Sunt nascuta in martie.

tu ai crezut ca il vei schimba ...ca daca te iubeste o sa se schimbe , dar nu a fost asa!
poti sa fi fericita si singura !


Pai sa stii ca nu mai imi trebuie relatie cu implicare sentimentala si cu obligatii. Sunt destul de tanara, imi gasesc unul doar pt ce imi trebuie si atat.
alexia30
Postat pe 9 Iulie 2010 10:16
De la: alexia30, la data 2010-07-09 10:09:35
De la: kudika1993, la data 2010-07-09 09:59:27
De la: Barbie30, la data 2010-07-09 09:52:12Alexia nici nu am spus ca esti genul ala de femeie ci doar ca ceva il determina sa aleaga sa-si petreaca timpul liber pe net si nu cu tine!
Barbie ,intra pe profilul ei si citeste celelalte topicuri deschise de ea si ai sa vezi ca tipul ei este cam dereglat ,mincinos si nu stie ce vrea.Ea este vinovata ca nu ia dat papucii de la inceput.Printre altele ai sa vezi ce "fericita" a facut-o chiar si de ziua ei!


Ai dreptate , dar greseala da a mea a fost ca m-am incapatanat sa cred ca ma iubeste.
De ziua mea mi-a luat inel. Sunt nascuta in martie.
In topicul celalalt scrie ca ai primit niste crize de nervi din cauza postei care era inchisa (daca nu ma insel). Ca si i celelalte topicuri ii iei apararea indirect si din pacate nu ai invatat nimic din sfaturile fetelor! Este viata ta si faci ce vrei ca oricum si in acest caz vei constata ca tu esti "vinovata". Ai sa il ierti din nou dar poate ca asa este modul tau de viata si iti place.Faptul ca ti-a oferit un inel nu spune nimic si mai bine iti oferea o floare din parc dar iti demonstra ca te iubeste si nu facea asemenea prostii de copil nematurizat! Tu alegi dar sa sti ca orice om are dreptul la fericire si nu asa se traieste intr-o viata de cuplu.
kudika1993
Postat pe 9 Iulie 2010 10:17
Stai sa vad daca am prins ideea
Tu ai fost casatorita cu un betiv caruia nici nu-i placea munca (nu mai zic ca ai fost amanta unui barbat care era casatorit cu prietena ta) si tipul de acum e cel care se plimba prin fata mamei dezbracat si o "pupa ciudat"?
Ce se intampla iar?E betiv sau nu-i place munca?
Barbie30
Postat pe 9 Iulie 2010 10:19
De la: Barbie30, la data 2010-07-09 10:19:42Stai sa vad daca am prins ideea
Tu ai fost casatorita cu un betiv caruia nici nu-i placea munca (nu mai zic ca ai fost amanta unui barbat care era casatorit cu prietena ta) si tipul de acum e cel care se plimba prin fata mamei dezbracat si o "pupa ciudat"?
Ce se intampla iar?E betiv sau nu-i place munca?


Tocmai, ca nu bea si de muncit munceste.
alexia30
Postat pe 9 Iulie 2010 10:21
De la: alexia30, la data 2010-07-09 10:13:56
De la: kudika1993, la data 2010-07-09 10:08:09
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-09 10:01:04fata unde l-ai gasit ?! pierdea trenul......ti-a fost mila de el si l-ai luat tu?!
ti-a dat foarte multe motive de neincredere si tu tot cu el esti!
discuta cu el , descarcate , nu trebuie sa stai cu un om care nu stie sa te aprecieze!
putin zis "apreciat".aici este vorba de respect care in aceasta relatie nu exista! El se incinge pe net si apoi se pune in pat linga mantaua de vreme rea sa se descarce si are tupeul sa spuna ca isi "bate joc" dar asa este isi bate joc de ea ca a vazut in decursul timpului ca este genul de femeie care accepta toate magariile lui!


Esti acida, dar nu ma supar poate ma trezesc la realitate. Mdaaaa... cam asta sunt manta de vreme rea.
Ar fi vremea sa te trezesti ca viata este scurta si nu ne-a fost data sa ne batem joc de ea! Poate esti masochista si iti place sa suferi(sint femei care nu pot trai fara suferinta si lacrimi pe obraz).
kudika1993
Postat pe 9 Iulie 2010 10:21
De la: alexia30, la data 2010-07-09 10:11:32
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-09 10:01:04fata unde l-ai gasit ?! pierdea trenul......ti-a fost mila de el si l-ai luat tu?!
ti-a dat foarte multe motive de neincredere si tu tot cu el esti!
discuta cu el , descarcate , nu trebuie sa stai cu un om care nu stie sa te aprecieze!


Am discutat si evident ca spune aceeasi placaȘ pe tine te iubesc nu te voi insela niciodata din astea de adormit copii.
Pai ceea ce a facut el tot inselat se numeste.Daca tu te-ai fi dezbracat pe net in fata unuia etc el te-ar fi iertat?
kudika1993
Postat pe 9 Iulie 2010 10:23
I-am dat circumstante, sansa, nu stiu, dar un lucru e clar nu sunt eu vinovata, ehe oi fi eu mai mica decat el dar nu si p.roasta.
alexia30
Postat pe 9 Iulie 2010 10:25
De la: kudika1993, la data 2010-07-09 10:23:53
De la: alexia30, la data 2010-07-09 10:11:32
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-09 10:01:04fata unde l-ai gasit ?! pierdea trenul......ti-a fost mila de el si l-ai luat tu?!
ti-a dat foarte multe motive de neincredere si tu tot cu el esti!
discuta cu el , descarcate , nu trebuie sa stai cu un om care nu stie sa te aprecieze!


Am discutat si evident ca spune aceeasi placaȘ pe tine te iubesc nu te voi insela niciodata din astea de adormit copii.
Pai ceea ce a facut el tot inselat se numeste.Daca tu te-ai fi dezbracat pe net in fata unuia etc el te-ar fi iertat?



Evident ca nu i-ar fi convenit.
alexia30
Postat pe 9 Iulie 2010 10:27
De la: alexia30, la data 2010-07-09 10:21:43
De la: Barbie30, la data 2010-07-09 10:19:42Stai sa vad daca am prins ideea
Tu ai fost casatorita cu un betiv caruia nici nu-i placea munca (nu mai zic ca ai fost amanta unui barbat care era casatorit cu prietena ta) si tipul de acum e cel care se plimba prin fata mamei dezbracat si o "pupa ciudat"?
Ce se intampla iar?E betiv sau nu-i place munca?


Tocmai, ca nu bea si de muncit munceste.


Sa inteleg ca singura problema e ca vorbeste cu femeile pe mess si nimic altceva?
Barbie30
Postat pe 9 Iulie 2010 10:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubita a"inselat" 25 De la: kudika033142 1 Iulie 2009 16:28
Vreau un sfat...va rog mult. 9 De la: kudika_19413 29 Martie 2013 02:34
GELOZIA 3 De la: gugulina74 9 Septembrie 2009 16:24
Ce isi face omul cu mana lui......e bun facut! 56 De la: angelo_micnegrusiurat 11 Decembrie 2009 17:52
Consiliere de cuplu in Timisoara (infidelitate, gelozie, certuri, violenta) 1 De la: corina_tm 3 Mai 2011 15:17