Setari Cookie-uri

Oare il iubesc prea mult?

Buna dragele mele cititoare si bine v-am gasit!!! Povestea mea incepe acum 3 ani de zile cand l-am cunoscut pe EL. Eu aveam pe cineva de cateva luni atunci cand l-am intalnit insa el era singur si s-a indragostit de mine . am continuat sa ne intalnim , sa vorbim la telefon zilnic si chiar ieseam impreuna . La un moment dat s-a intamplat sa ma las dusa de val si i-am permis sa ma sarute, Atunci din respect pt persoana mea , si nu numai am decis sa rup relatia pe care o aveam cu celalalalt . In fine , au urmat cateva luni in care nu am mai vorbit, nu ne-am mai vazut , timp in care el se ''combina'' (ca sa zic asa,nu gasesc alt cuvant mai potrivit) cu diferite fete pe care eu le cunosteam. Relatiile nu durau mai mult de 2 luni . in fine , tot asa s-a combinat cu o fata pe care eu chiar apreciam la momentul respectiv . si cu ea a stat tot 2 luni,dupa care am decis sa fim impreuna ,sa avem o relatie oficiala. de atunci au trecut 2 ani si ne iubim in continuare. tin sa va spun ca in acesti 2 ani nu mi-a gresit , ma iubeste nespus de mult ,imi satisface orice dorinta si pot spune ca trieste pt mine . Eu am 20 de ani si a fost primul barbat din viata mea ,eu am fost prima din viata lui .totul merge ca pe roata insa tin sa mentionez ca ultima sa prietena ma suna si ma ameninta , nu ma lasa in pace,iar pe el il suna cu nr. privat , si de cand s-au desparitit isi tot popune sa se impace cu el. evident el ma iubeste si stiu,ca pt nimeni si nimic nu ar renunta la frumoasa reletie pe care o avem .Insa eu am devenit o persoana geloasa (si el e,dar se controleaza) , nu suport sa o vad pe fata asta , desi eu sunt si ma consider o persoana mult mai frumoasa si preciata de cei din jur decat ea , sunt si solista de muzica populara , fapt pt care prefer sa nu ma folosesc de numele meu . el ma sustine in tot atat financiar cat si moral ,insa o sa innebunesc din cauza fetei asteia care nu ne da pace..si el a incercat sa rezolve problema vorbind cu ea... dar niciun rezultata ...voi ce ma sfatuiti sa fac ?
oanarusu29
Postat pe 10 Iulie 2010 01:20
si vreau sa ma scuz pt greselile de ortografie facute...se mai intampla ... si sa mai precizec ceva ,cu toate fetle cu care a fost inainte mea ,nu se saruta ,nu iesea ,le tine doar de bibelou .. si nu a mai fost indragostit!!!
oanarusu29
Postat pe 10 Iulie 2010 01:24
De la: oanarusu29, la data 2010-07-10 01:24:03si vreau sa ma scuz pt greselile de ortografie facute...se mai intampla ... si sa mai precizec ceva ,cu toate fetle cu care a fost inainte mea ,nu se saruta ,nu iesea ,le tine doar de bibelou .. si nu a mai fost indragostit!!!


1. nu vad legatura titlului cu ce ai scris tu ...

2. statea 1-2 luni cu ele si nu le saruta? si nu ieseau pe nicaieri? dar atunci ce faceau?

3. legat de obsesia celeilalte domnisoare...cred k vorbitul frumos cu ea nu ajuta..ar trebui ca el sa fie mult mai dur cu respectiva, s-o jigneasca in toate felurile posibile k sa va lase in pace. sau, s-o ignorati total. daca il suna pe el cu nr ascuns, sa nu ii raspunda. sau ar mai fi o varianta, sa-i dea o mama de bataie (dar sa nu ii lase urme k sa-si scoata vreun certificat medico-legal) e posibil sa il caute si chiar daca ar face una din treburile astea, pt k astfel de persoane sunt nebune..au probleme la mansarda, eu asa cred..daca te cauta atata timp si nu pot intelege ca nu vrei sa ai de-a face cu ele... incercati sa reolvati cumva treaba cu fata aia nebuna si obsedata...
FRN
Postat pe 10 Iulie 2010 22:01
" sunt si solista de muzica populara , fapt pt care prefer sa nu ma folosesc de numele meu"
Mda bine si noi te credem!
Crezi ca numele tau ne-ar spune ceva?
Barbie30
Postat pe 10 Iulie 2010 22:25
am deschis topicul asta pt am nevoie de un sfat ,pt ca nu prea am prieteni la care sa apelez si m-am gandit ca poate gasesc pe cineva care trecut printr-o situatie asemanatoare , dar cred ca m-am inselat . Oricum , multumesc si pt comentariile rautacioase .
oanarusu29
Postat pe 10 Iulie 2010 23:59
De la: oanarusu29, la data 2010-07-10 23:59:15am deschis topicul asta pt am nevoie de un sfat ,pt ca nu prea am prieteni la care sa apelez si m-am gandit ca poate gasesc pe cineva care trecut printr-o situatie asemanatoare , dar cred ca m-am inselat . Oricum , multumesc si pt comentariile rautacioase .



atata timp cat scrii chestii personale pe un forum, asteapta-te sa primesti si comentarii rautacioase, nu doar laude si sfaturi, pt ca nu toti gandim lafel...
FRN
Postat pe 11 Iulie 2010 19:29
oana titlul topic-ului deschis de tine si povestea ta nu se potrivesc....ce legatura are intrebarea 'oare il iubesc prea mult'...cu relatarea ,in care ideea principala este aceea ca sunteti hartuiti de fosta prietena?????????
Fiindca il iubesti tu prea mult il hartuieste ea??
desi_desiree
Postat pe 12 Iulie 2010 00:49
Am pus titlul asta ,crezand ca poate eu il iubesc prea mult si vad lucrurile gresit ,poate sunt eu prea geloasa ,si vai vezi Doamne fata aia incearca sa mentina cu el o simpla relatie de prietenie ... oi fi eu nebuna fetelor si nu vad realitatea ? Sau tipa aia e prea nebuna si prea obsedata da el ?
oanarusu29
Postat pe 13 Iulie 2010 00:07
De la: oanarusu29, la data 2010-07-13 00:07:22Am pus titlul asta ,crezand ca poate eu il iubesc prea mult si vad lucrurile gresit ,poate sunt eu prea geloasa ,si vai vezi Doamne fata aia incearca sa mentina cu el o simpla relatie de prietenie ... oi fi eu nebuna fetelor si nu vad realitatea ? Sau tipa aia e prea nebuna si prea obsedata da el ?



E clar ca varsta isi spune cuvantul. La 20 de ani ai dreptul, pana la urma, sa ai o doza de naivitate. Eu cred ca daca el nu mai are nicio treaba cu ea, nu ai de ce sa iti faci probleme. Presupun ca si tipa care va hartuieste este de-o seama cu voi si e si are o naivitate rautaciosa. Ignora toata povestea asta si nu lasa sa te influenteze in vreun fel, mai ales daca nici el nu da doi bani pe domnisoara cealalta. Nu raspundeti la telefoane, ignorati complet "prezenta" ei si dupa un timp lucrurile se vor calma. Mai exista si o varianta: sa o amenintati ca faceti plangere la politie si ca pui telefoanele sub ascultare. Cred ca puteti sa nu ajungeti aici daca el chiar nu are nicio treba cu ea, iar tu nu trebuie sa-ti bati capul si sa-ti consumi energia intr-o directie negativa.
invain
Postat pe 13 Iulie 2010 02:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt pierduta 2 De la: kudika_1033230 12 Noiembrie 2019 13:11
decizie grea in viata mea 96 De la: faith742011 11 Decembrie 2011 22:08
impacare complicata...am nevoie de un sfat urgent 6 De la: ankuu 6 Decembrie 2009 18:11
boala sufleteasca+stres+depresie= ... !! ajutor!! 57 De la: human 31 Martie 2011 09:37
exista cale de intoarcere? 16 De la: kudika226898 11 Iulie 2010 12:34