Setari Cookie-uri

Nu pot continua relatia

Buna, nu vreau sfaturi dar m-as simti bine daca v-ati da cu parerea...povestesc pe scurt sa nu plictisesc. Am avut o relatie de 4 ani in care am fost inselata si ranita foarte mult. Aceasta s-a incheiat in urma cu 2 ani. Acum am o relatie de o luna si jumatate, imi place enorm acest baiat si pare ca si el este incantat de mine. Dar ieri m-a blocat . imi spune ca l-a sunat seful saptamana asta si ca timp de o luna o sa aibe o studenta in practica, mi-a spus acest lucru foarte vesel ca si cum s-ar bucura, mi-a zis ca mama sa vezi ce o pun la treaba, el are un job la care cateodata trebuie sa lucreze si noaptea, o sun sa iesim pe teren sa-i arat in ce consta acest job. mentionez ca el are o varsta de pana in 30 de ani. Nu stiu cum sa pun problema, dar m-a ranit enorm, sau cel putin asa m-am simtit eu, nu m-am putut opri din plans si nici macar nu s-a intamplat nimic. Sunt atat de geloasa eu, sau chiar nu este normal sa-mi spui bucuros ca tu vreo 4 saptamani vei sta cu o tanara aproape non stop la job tinand cont ca ai o relatie deabia la inceput???? Daca aveti placerea sa-mi spuneti cateva vorbe, va multumesc...Poate imi schimb putin starea... cu el nu pot vorbi deocamdata nu ma lasa sufletul inca. Va pup.
valysha
Postat pe 9 Iulie 2010 13:22
Nu ai motive inca sa fii ingrijorata. Poate ii naspa tipa si-atunci te-ai scos

Serios, chiar nu trebuie sa te agiti inainte de vreme. O femeie in prezenta unui barbat nu trebuie sa reprezinte neaparat un pericol pentru sotia/prietena barbatului respectiv.
Eu lucrez intr-o firma cu 50 de angajati. si majoritatea sunt barbati. Ma inteleg foarte bine cu multi dintre ei, cu unul chiar am legat o prietenie stransa astfel incat mi-a prezentat-o si pe sotia si de multe ori mergem la film, cafele, gratare.. impreuna. Pe mine personal nici nu m-ar tenta sa ma combin cu vre-unu din colegi idiferent cat de singur, frumos, destept sau cu bani ar fi. Colegii sunt colegi :)

Asa ca ..stai calma ca nu-i dracu atat de negru
_Cryssa_
Postat pe 9 Iulie 2010 13:30
cum sa nu vorbesti cu el? ....chestia era doar sa te faca geloasa,sa vada cum reactionezi,ca de vroia sa faca ceva cu tipa aia nu'ti spunea tie asa ....totusi vorbeste cu el si spune'i ca te simti ofensata de vorbele lui si sa clarificati toata neintelegerea.bafta!
sweet_heart
Postat pe 9 Iulie 2010 13:34
sunte-ti super dragutze ca mi-ati raspuns. pfiuuu parca mi-am revenit la normalitate.....in prima faza asa am gandit si eu insa in 30 minute dupa convorbirea cu el m-a cuprins panica si imaginatia bogata ......merci mult. Trebuie sa am mai multa incredere in mine si in persoana de langa mine ca na " nu-i dracu atat de negru" , prin raspunsurile voastre mi-am revenit. Va pup.
valysha
Postat pe 9 Iulie 2010 14:20
studentii stau la practica 6 ore pe zi de la 9-15 asa ca stai linistita ca nu o sa stea non-stop cu el decat daca se intalnesc in afara slujbei.
diana3289
Postat pe 9 Iulie 2010 14:29
Cred ca cu gelozia asta orba nu o sa ajungi niciunde, ai incredere in el si nu fi asa de convinsa ca el o sa te insele.
Eu am o relatie de 18 ani cu un barbat , este medic el lucreaza numai cu femei si dimineata si seara si noaptea , iar cand vine acasa este cel mai fericit om , este asa satul de femei, ca nu ii mai vine sa insele, iar asta este pt faptul ca lucreaza zilnic cu ele , iar eu iam dat libertatea de care a avut nevoie si am avut incredere in el. Niciodata nu l-am intrebat unde a fost , daca a spus el bine daca nu l-am lasat in pace si sti de ce , pt ca stiu ca ma iubeste si ar face orice pt mine , iar faptul ca avem incredere unul in celalalt face ca relatia noastra sa mearga mai departe .
Barbatul asta daca afla in momentul asta ca imi este rau , sau nu ma simt bine, lasa totul si sta cu mine, daca este nevoie ,se lasa si de lucru numai sa-mi fie mie bine.
El cand vine acasa are nevoie de liniste , dupa o zi de lucru incarcata de la spital si daca mai are si cabinet este epuizat, iar cand ajunge acasa nici un caz nu are chef sa-l intreb unde ai stata atat si de ce ai facut aia , etc. atunci ii ofer mangaiere, intelegere, respect si iubirea pe care o merita.
Incearca sa vezi altfel lucrurile .sa ai mai multa incredere in tine dar si in el .
Te pup
kudika105047
Postat pe 30 Iulie 2010 09:16
A spus ca l-a sunat seful si i-a comunicat ca o sa aibe o studenta in practica,asta inseamna ca el nici macar nu a vazut-o.Poate e entuziasmat ca ii vine cineva care sa-l ajute,poate e entuziasmat ca are un ucenic....
Barbie30
Postat pe 30 Iulie 2010 09:21
De la: Barbie30, la data 2010-07-30 09:21:27A spus ca l-a sunat seful si i-a comunicat ca o sa aibe o studenta in practica,asta inseamna ca el nici macar nu a vazut-o.Poate e entuziasmat ca ii vine cineva care sa-l ajute,poate e entuziasmat ca are un ucenic....


Exact barbie...
_Cryssa_
Postat pe 30 Iulie 2010 09:56
De la: crysa_tm, la data 2010-07-30 09:56:22
De la: Barbie30, la data 2010-07-30 09:21:27A spus ca l-a sunat seful si i-a comunicat ca o sa aibe o studenta in practica,asta inseamna ca el nici macar nu a vazut-o.Poate e entuziasmat ca ii vine cineva care sa-l ajute,poate e entuziasmat ca are un ucenic....


Exact barbie...


Helou Crysa Te astept la topicul tau cu detalii
Barbie30
Postat pe 30 Iulie 2010 20:31
47, depinde unde ajunge acasa.
kudika023770
Postat pe 30 Iulie 2010 20:38
Dupa parerea mea as spune sa pui in balanta increderea pe care o ai in el, si felul lui de a fi /cum s-a comportat cu tine in ultima perioada. Poate tu iti vei da seama daca merita sau nu sa continuati, nu vreau sa par pesimista ,dar nici nu as vrea sa mai fii ranita inca o data..., daca chiar crezi ca meita atunci incearca sa nu te indoiesti de el. Multa bafta!
healthy013396
Postat pe 31 Iulie 2010 22:07
... te-ai gandit ca .. poate o sa ii piara entuziasmul cand o s-o vada...;):d
healthy013396
Postat pe 31 Iulie 2010 22:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare sunt d vina eu....sunt prea geloasa? 14 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:03
Monstrul de langa noi 165 De la: unombun 18 August 2014 23:45
turcii st gelosi sh violenti dak o fata ii paraseste? 21 De la: adyna2905 13 Februarie 2011 11:30
gelozie la patrat 18 De la: sysylysy 13 Octombrie 2014 00:31
Il iubesc dar nu mai pot sa sufar 63 De la: kudika360145 30 Ianuarie 2011 00:19