Setari Cookie-uri

impacare cu fostul sot?

AM FOST CASATORITA CU FOSTUL SOT 5 ANI,NE-AM IUBIT....A FOST FRUMOS,DAR A INTERVENIT RUTINA,MUNCA MULTA SI APROAPE CA NU MAI NE VEDEAM ,NU MAI COMUNICAM........ASTA A DUS LA UN DIVORT.
DAR,DE CAND STAM SEPARAT AM INCEPUT SA NE INTALNIM TOT MAI DES SI SA NE INTELEGEM CHIAR MAI BINE CA IN TIMPUL CASATORIEI.....OARE CE SA FAC?SA MA IMPAC CU EL ?SA NE MUTAM IAR IMPREUNA?...OARE A MAI RAMAS DRAGOSTEA ?.....PFU.....E GREU.....PLEASE HELP ME.
nico_flor85
Postat pe 12 Decembrie 2010 17:51
De la: nico_flor85, la data 2010-12-12 17:51:46AM FOST CASATORITA CU FOSTUL SOT 5 ANI,NE-AM IUBIT....A FOST FRUMOS,DAR A INTERVENIT RUTINA,MUNCA MULTA SI APROAPE CA NU MAI NE VEDEAM ,NU MAI COMUNICAM........ASTA A DUS LA UN DIVORT.
DAR,DE CAND STAM SEPARAT AM INCEPUT SA NE INTALNIM TOT MAI DES SI SA NE INTELEGEM CHIAR MAI BINE CA IN TIMPUL CASATORIEI.....OARE CE SA FAC?SA MA IMPAC CU EL ?SA NE MUTAM IAR IMPREUNA?...OARE A MAI RAMAS DRAGOSTEA ?.....PFU.....E GREU.....PLEASE HELP ME.






... sinteti sacul si petecul ... daca e vorba doar de mutat impreuna atunci pierzi doar timpul ... daca va recunoasteti (si el si tu) greselile si nu sari pe el din prima atunci poate o mai puneti de o casatorie de succes ... daca doar ii dai posibilitatea sa isi linga ranile dupa cine stie ce ''relatie'' atunci pierzi timpul degeaba ... mai multa responsabilitate nu strica si sa ii dai ceva concret la care sa se gindeasca si el si tu ...

marco918
Postat pe 12 Decembrie 2010 18:06
Nu cred ca s-a schimbat din sot in ex sot din prea mult bine.Daca vrei sa te intorci in trecut si sa legi ceva ce s-a rupt deja .....e alegerea ta.Cauta in adancul sufletului tau si ai sa gasesti adevaratele motive care te determina sa reiei relatia.Asta cu "ne intelegem foarte bine" e un motiv oficial,cauta-le pe celelalte pe care le stii doar tu.Daca dupa ce le gasesti mai crezi ca se merita,da-i inainte!
Barbie30_
Postat pe 12 Decembrie 2010 18:29
.........of,dar cum sa imi dau seama daca il iubesc sau nu........
nico_flor85
Postat pe 13 Decembrie 2010 13:49
Nu stiuuuu, nu stiuuuu d'astea
kudika311399_silvia
Postat pe 13 Decembrie 2010 14:32
Cred ca ar trebui s-o intrebi pe Bahmuteanca! Dar, ai grija, ca legea nu-ti permite sa te casatoresti decat de 4 ori. Una s-a dus... mai raman trei.
mika76
Postat pe 13 Decembrie 2010 16:39
De la: nico_flor85, la data 2010-12-13 13:49:42.........of,dar cum sa imi dau seama daca il iubesc sau nu........


L-a intrebarea asta m-ai blocat Auzi da in aia 5 ani de casnicie tot la fel te intrebai "oare il iubesc,cum sa-mi dau seama de asta?" WTF...WTF....WTF...WTF...WTF...WTF
E o varza cu carne in capsorul tau....
Barbie30_
Postat pe 13 Decembrie 2010 20:32
barbie...numai ai fata globu' ala?...da' nu cel pamantesc...ala a lu' mama omida
miss_darine
Postat pe 13 Decembrie 2010 20:35
De la: nico_flor85, la data 2010-12-13 13:49:42.........of,dar cum sa imi dau seama daca il iubesc sau nu........


este o metoda care nu da gres!
si anume: se ia una bucata batz...mai precis o maciuca....se baga in c_ur se sta cu ea o sapt...daca rezisti inseamna ca clar il iubesti!
size_back
Postat pe 13 Decembrie 2010 20:44
De la: size_back, la data 2010-12-13 20:44:59
este o metoda care nu da gres!
si anume: se ia una bucata batz...mai precis o maciuca....se baga in c_ur se sta cu ea o sapt...daca rezisti inseamna ca clar il iubesti!

si daca are hemoroizi?
miss_darine
Postat pe 13 Decembrie 2010 20:48
De la: miss_darine, la data 2010-12-13 20:35:52 barbie...numai ai fata globu' ala?...da' nu cel pamantesc...ala a lu' mama omida


Apropo de pamant,cand citesc postarile gen celei de mai sus imi vini sa zic "Opriti planeta,vreau sa cobor!"
Darineeee l-am gasit [img]http://dl2.glitter-graphics.net/pub/753/753062q1e6bvu9sf.gif[/img][/url]
Barbie30_
Postat pe 13 Decembrie 2010 20:49
Darineee iote ce-mi arata la fatuca asta [img]http://dl7.glitter-graphics.net/pub/517/517737jzwenk7iuw.gif[/img][/url]
Barbie30_
Postat pe 13 Decembrie 2010 20:51
Stai ca si-a revenit globul si a inceput sa-mi arate cate ceva
[img]http://dl2.glitter-graphics.net/pub/155/155202k9lm7o6p6a.gif[/img][/url]
Barbie30_
Postat pe 13 Decembrie 2010 20:54
e un perpetuum mobile
miss_darine
Postat pe 13 Decembrie 2010 20:55
De la: Barbie30_, la data 2010-12-13 20:54:04Stai ca si-a revenit globul si a inceput sa-mi arate cate ceva
[img]http://dl2.glitter-graphics.net/pub/155/155202k9lm7o6p6a.gif[/img][/url]

aia's io, fara coama
miss_darine
Postat pe 13 Decembrie 2010 20:55
De la: nico_flor85, la data 2010-12-12 17:51:46AM FOST CASATORITA CU FOSTUL SOT 5 ANI,NE-AM IUBIT....A FOST FRUMOS,DAR A INTERVENIT RUTINA,MUNCA MULTA SI APROAPE CA NU MAI NE VEDEAM ,NU MAI COMUNICAM........ASTA A DUS LA UN DIVORT.
DAR,DE CAND STAM SEPARAT AM INCEPUT SA NE INTALNIM TOT MAI DES SI SA NE INTELEGEM CHIAR MAI BINE CA IN TIMPUL CASATORIEI.....OARE CE SA FAC?SA MA IMPAC CU EL ?SA NE MUTAM IAR IMPREUNA?...OARE A MAI RAMAS DRAGOSTEA ?.....PFU.....E GREU.....PLEASE HELP ME.


Voi va intelegeti mai bine tocmai pentru ca va vedeti mai rar...si atunci aveti ce sa vorbiti, sa va povestiti. Plus ca e cu totul altceva sa te intelegi bine cu o persoana si sa aveti ce discuta si cu totul altceva sa stati in aceeasi casa zi de zi, sa impartiti treburile casnice, sa discutati despre bani, sa dormiti impreuna, etc.
Era acelasi lucru cand fiecare statea la mama lui si nu facea nimic, cu ... atunci cand stateati impreuna si trebuia sa impartiti absolut totul?!?
Tie iti place ciorba reincalzita?...daca nu a mers prima oara, ce te face sa crezi ca merge a 2-a oara? Crezi ca ati invatat fiecare ceva de atunci si acum puteti aplica?
Dar cu el ai vorbit despre asta? Sa stii ca e posibil ca lui sa-i placa aceasta relatie de prietenie, dar nu inseamna ca mai vrea ceva...
Cat despre cum iti dai seama ca il iubesti?...Dumnezeule...uite-te in inima ta. Ce simti cand il vezi? Cand il auzi? Cand nu il vezi? Ce ai simti daca ar avea pe altcineva? Gandeste-te la toate astea si la altele de genul acesta si iti vei da raspunsul singura.
pinguina
Postat pe 13 Decembrie 2010 20:58
De la: miss_darine, la data 2010-12-13 20:48:31
De la: size_back, la data 2010-12-13 20:44:59
este o metoda care nu da gres!
si anume: se ia una bucata batz...mai precis o maciuca....se baga in c_ur se sta cu ea o sapt...daca rezisti inseamna ca clar il iubesti!

si daca are hemoroizi?


eee la asta nu m-am gandit!
da cu atat il iubeste mai mult cu cat baga maciuca si mai adanc!
size_back
Postat pe 13 Decembrie 2010 21:00
De la: miss_darine, la data 2010-12-13 20:55:53
De la: Barbie30_, la data 2010-12-13 20:54:04Stai ca si-a revenit globul si a inceput sa-mi arate cate ceva
[img]http://dl2.glitter-graphics.net/pub/155/155202k9lm7o6p6a.gif[/img][/url]

aia's io, fara coama



Fata yo cred ca globul asta a vrut sa arate un taur(comunal) da din lipsa....
Barbie30_
Postat pe 13 Decembrie 2010 21:01
De la: size_back, la data 2010-12-13 21:00:18
De la: miss_darine, la data 2010-12-13 20:48:31
De la: size_back, la data 2010-12-13 20:44:59
este o metoda care nu da gres!
si anume: se ia una bucata batz...mai precis o maciuca....se baga in c_ur se sta cu ea o sapt...daca rezisti inseamna ca clar il iubesti!

si daca are hemoroizi?


eee la asta nu m-am gandit!
da cu atat il iubeste mai mult cu cat baga maciuca si mai adanc!

pe cuvantul meu daca gasesc vreo legatura intre inima si partea dorsala
miss_darine
Postat pe 13 Decembrie 2010 21:02
Fata yo nu mai vaz ce arata globul asta Cei drept ma cam jeneaza un ochi ca un bou a vrut sa se convinga ca nu am lentile si mi-a bagat dejtu in ochi
Barbie30_
Postat pe 13 Decembrie 2010 21:03
De la: pinguina, la data 2010-12-13 20:58:05
De la: nico_flor85, la data 2010-12-12 17:51:46AM FOST CASATORITA CU FOSTUL SOT 5 ANI,NE-AM IUBIT....A FOST FRUMOS,DAR A INTERVENIT RUTINA,MUNCA MULTA SI APROAPE CA NU MAI NE VEDEAM ,NU MAI COMUNICAM........ASTA A DUS LA UN DIVORT.
DAR,DE CAND STAM SEPARAT AM INCEPUT SA NE INTALNIM TOT MAI DES SI SA NE INTELEGEM CHIAR MAI BINE CA IN TIMPUL CASATORIEI.....OARE CE SA FAC?SA MA IMPAC CU EL ?SA NE MUTAM IAR IMPREUNA?...OARE A MAI RAMAS DRAGOSTEA ?.....PFU.....E GREU.....PLEASE HELP ME.


Voi va intelegeti mai bine tocmai pentru ca va vedeti mai rar...si atunci aveti ce sa vorbiti, sa va povestiti. Plus ca e cu totul altceva sa te intelegi bine cu o persoana si sa aveti ce discuta si cu totul altceva sa stati in aceeasi casa zi de zi, sa impartiti treburile casnice, sa discutati despre bani, sa dormiti impreuna, etc.
Era acelasi lucru cand fiecare statea la mama lui si nu facea nimic, cu ... atunci cand stateati impreuna si trebuia sa impartiti absolut totul?!?
Tie iti place ciorba reincalzita?...daca nu a mers prima oara, ce te face sa crezi ca merge a 2-a oara? Crezi ca ati invatat fiecare ceva de atunci si acum puteti aplica?
Dar cu el ai vorbit despre asta? Sa stii ca e posibil ca lui sa-i placa aceasta relatie de prietenie, dar nu inseamna ca mai vrea ceva...
Cat despre cum iti dai seama ca il iubesti?...Dumnezeule...uite-te in inima ta. Ce simti cand il vezi? Cand il auzi? Cand nu il vezi? Ce ai simti daca ar avea pe altcineva? Gandeste-te la toate astea si la altele de genul acesta si iti vei da raspunsul singura.

...ma ce ma mai enervati cu "ciorba" aia "reincalzita"...da ce...crezi ca sunt mai bune "resturile" altcuiva?...no, da-i bataie soro!....ciorba reincalzita , are savoare tocmai prin faptul ca gusturile se "contopesc" mai bine odata cu stagnarea lor in recipient...tu numa' cauta resturi de la altii sau prospaturi pentru experimente....lasa fata sa faca ce crede mai bine...no aburi...cu motivatia sa nu-si piarda vitaminele prin fierbere...fierberea are si ea rolul ei...bafta la verdeturi si resturi(no, ca aproape am gasit o rima)
kudika195501
Postat pe 13 Decembrie 2010 23:43
De la: kudika195501, la data 2010-12-13 23:43:15
De la: pinguina, la data 2010-12-13 20:58:05
De la: nico_flor85, la data 2010-12-12 17:51:46AM FOST CASATORITA CU FOSTUL SOT 5 ANI,NE-AM IUBIT....A FOST FRUMOS,DAR A INTERVENIT RUTINA,MUNCA MULTA SI APROAPE CA NU MAI NE VEDEAM ,NU MAI COMUNICAM........ASTA A DUS LA UN DIVORT.
DAR,DE CAND STAM SEPARAT AM INCEPUT SA NE INTALNIM TOT MAI DES SI SA NE INTELEGEM CHIAR MAI BINE CA IN TIMPUL CASATORIEI.....OARE CE SA FAC?SA MA IMPAC CU EL ?SA NE MUTAM IAR IMPREUNA?...OARE A MAI RAMAS DRAGOSTEA ?.....PFU.....E GREU.....PLEASE HELP ME.


Voi va intelegeti mai bine tocmai pentru ca va vedeti mai rar...si atunci aveti ce sa vorbiti, sa va povestiti. Plus ca e cu totul altceva sa te intelegi bine cu o persoana si sa aveti ce discuta si cu totul altceva sa stati in aceeasi casa zi de zi, sa impartiti treburile casnice, sa discutati despre bani, sa dormiti impreuna, etc.
Era acelasi lucru cand fiecare statea la mama lui si nu facea nimic, cu ... atunci cand stateati impreuna si trebuia sa impartiti absolut totul?!?
Tie iti place ciorba reincalzita?...daca nu a mers prima oara, ce te face sa crezi ca merge a 2-a oara? Crezi ca ati invatat fiecare ceva de atunci si acum puteti aplica?
Dar cu el ai vorbit despre asta? Sa stii ca e posibil ca lui sa-i placa aceasta relatie de prietenie, dar nu inseamna ca mai vrea ceva...
Cat despre cum iti dai seama ca il iubesti?...Dumnezeule...uite-te in inima ta. Ce simti cand il vezi? Cand il auzi? Cand nu il vezi? Ce ai simti daca ar avea pe altcineva? Gandeste-te la toate astea si la altele de genul acesta si iti vei da raspunsul singura.

...ma ce ma mai enervati cu "ciorba" aia "reincalzita"...da ce...crezi ca sunt mai bune "resturile" altcuiva?...no, da-i bataie soro!....ciorba reincalzita , are savoare tocmai prin faptul ca gusturile se "contopesc" mai bine odata cu stagnarea lor in recipient...tu numa' cauta resturi de la altii sau prospaturi pentru experimente....lasa fata sa faca ce crede mai bine...no aburi...cu motivatia sa nu-si piarda vitaminele prin fierbere...fierberea are si ea rolul ei...bafta la verdeturi si resturi(no, ca aproape am gasit o rima)



Sunt niste vorbe din popor, din batrani...pe care le-au scos niste mari intelepti...nu de alta dar se aplica de cele mai multe ori, ca sa nu spun mereu...
Intrebarea asta e pt tine 501: te-ai impacat vreodata cu o fosta iubita...dupa o anumita perioada de la despartire?
Eu nu i-am spus in niciun caz ce sa faca. Asa cum am mai spus pe acest site, aici noi doar ne dam cu parerea in functie de ce experienta noastra sau a persoanelor apropiate noua...fiecare insa e liber si chiar TREBUIE sa ia decizia singur...ca apoi sa se autoinvinuiasca...nu pe noi sau pe altii.
pinguina
Postat pe 14 Decembrie 2010 18:52
da, asa e...iar ca raspuns...da, m-am inpacat cu "o fosta iubita"...de fapt la mine nu poate fi vorba de actuala, fosta sau viitoarea...de fapt daca ar fi fost , fosta, normal ...nu ma impacam.
Iar referitor la intrebarea absenta care trebuia sa urmeze...ai dreptate, nu a mai fost niciodata vapaia dinainte de separare...insa a fost ceva mult mai profund...mai adanc...pot sa zic mai matur...fiecare separare de genul acesta te face mai matur in sentimente si gandire...alegerea este a ta...vrei sa te maturizezi impreuna cu celalalt, ori sa iei de la capat procesul de maturizare cu altcineva(iar daca sunt si copii la mijloc, nici nu se pune problema, deja e ceva peste sentimentele acestea puerile, hormoni si alte chestii...)
kudika195501
Postat pe 14 Decembrie 2010 19:07
...kudy...iar nu-mi merge" bumbul" dreapta, jos...cu "forum"(off topic)
kudika195501
Postat pe 14 Decembrie 2010 19:24
Dc nu discuti cu el despre asta si ne intrebi pe noi? ..
printesaaaa_x
Postat pe 18 Ianuarie 2011 20:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Transplantul de Ficat 5 De la: stem_29 19 Noiembrie 2010 00:24
un raspuns va rog... 10 De la: anaraoul 16 Noiembrie 2009 10:51
Ajutooorrr!!!!! 18 De la: kudika_1008256 30 Mai 2016 17:27
E greu... 52 De la: Sibel_16 23 Ianuarie 2011 15:47
O manuta de ajutor.... 2 De la: anutzzaa 28 Iulie 2010 09:12