Setari Cookie-uri

chiar toti barbatii inseala??

am si eu o problema..am avut cateva relatii destul de serioase si in cele din urma am aflat de infidelitatile partenerilor..ba aveau nevoie de ceva in plus fata de ce aveau acasa(aventuri de o singura noapte),ba o alta femeie in paralel cu mine!sunt destul de frumusica si uneori simt ca pentru ei sunt doar un trofeu cu care se lauda altora..adica de ce cand ai acasa o femeie care te iubeste vrei sa mai incerci si altceva?poate nu era iubire dar totusi daca nu tii la cineva,dupa despartire nu o mai cauti disperat sa va impacati..astept parerile voastre pentru ca stiu ca sunt multe dintre voi in aceeasi situatie cu mine
mentos
Postat pe 16 Iulie 2010 21:32
De la: ankhoony, la data 2010-07-16 21:32:58am si eu o problema..am avut cateva relatii destul de serioase si in cele din urma am aflat de infidelitatile partenerilor..ba aveau nevoie de ceva in plus fata de ce aveau acasa(aventuri de o singura noapte),ba o alta femeie in paralel cu mine!sunt destul de frumusica si uneori simt ca pentru ei sunt doar un trofeu cu care se lauda altora..adica de ce cand ai acasa o femeie care te iubeste vrei sa mai incerci si altceva?poate nu era iubire dar totusi daca nu tii la cineva,dupa despartire nu o mai cauti disperat sa va impacati..astept parerile voastre pentru ca stiu ca sunt multe dintre voi in aceeasi situatie cu mine





... aici daca iti raspund ''berbantii'' (dar si femeiustile mai necajite) zilelor noastre o sa afli ca dau, domnle, hormonii afara din ei ... personal eu consider doar PROASTA CRESTERE, NESIMTIRE sa te agati de cineva sa ii promiti toate idioteniile doar ca sa iti satisfaci o pofta de citeva momente, zile sau luni ... ar mai fi si varianta ca nici femeile nu mai stiu ce vor si ce cauta ... asa ca de unde nu e nici nu ai ce sa ceri ...
marco918
Postat pe 16 Iulie 2010 21:38
mda, problema ta consta in faptul ca TU ai crezut ca relatiile au fost "destul de serioase", pe cand ei nu! si daca ai avut mai multe relatii de genul asta, cred ca trebuie sa te intrebi serios.... de ce fel de barbati te indragostesti!!! Am eu un feeling ca te atrag bad boy's!
miss_darine
Postat pe 16 Iulie 2010 21:38
Nu e de ajuns ca femeia de acasa sa fie frumoasa si sa il iubeasca!
Barbie30
Postat pe 16 Iulie 2010 21:56
Ai avut tu ghinion doar de prost crescuti, nu sunt toti asa !
Summer_
Postat pe 16 Iulie 2010 22:00
Din pacate,din punctu meu de vedere majoritatea inseala....macar o data din curiozitate...;)...Si eu am o relatie de un an si cateva sapt dar nu pot sa bag mana in foc ca iubitu meu nu m-a inselat...dar daq a facut-o uite ca nu m-a lasat chiar daq eu am vrut sa ne despartim din cauza unor motive banale(copilarii)in niciun caz nu din cauza unei infidelitati.Sunt constienta ca poate mai are cate o relatie de o noapte,ca asa sunt barbatii,nu ai ce sa faci.Dar daq te iubeste tot acasa vine.Si barbatii insurati inseala dar cei care au doar o relatie.....si sa nu scuzam femeile...si ele inseala nu toate dar si ele inseala,chiar si cele maritate(cunosc cazuri reale).
kiss_all
Postat pe 16 Iulie 2010 22:37

Dar nu insala chiar toti barbatii !!!
_fantoma_
Postat pe 16 Iulie 2010 22:48
De la: tawy, la data 2010-07-16 22:37:52Din pacate,din punctu meu de vedere majoritatea inseala....macar o data din curiozitate...;)...Si eu am o relatie de un an si cateva sapt dar nu pot sa bag mana in foc ca iubitu meu nu m-a inselat...dar daq a facut-o uite ca nu m-a lasat chiar daq eu am vrut sa ne despartim din cauza unor motive banale(copilarii)in niciun caz nu din cauza unei infidelitati.Sunt constienta ca poate mai are cate o relatie de o noapte,ca asa sunt barbatii,nu ai ce sa faci.Dar daq te iubeste tot acasa vine.Si barbatii insurati inseala dar cei care au doar o relatie.....si sa nu scuzam femeile...si ele inseala nu toate dar si ele inseala,chiar si cele maritate(cunosc cazuri reale).


cum generalizeaza cate unii/unele doar ca sa se consoleze ca relatia lor e in pioneze...
grasshopper
Postat pe 16 Iulie 2010 22:51
De la: tawy, la data 2010-07-16 22:37:52Din pacate,din punctu meu de vedere majoritatea inseala....macar o data din curiozitate...;)...Si eu am o relatie de un an si cateva sapt dar nu pot sa bag mana in foc ca iubitu meu nu m-a inselat...dar daq a facut-o uite ca nu m-a lasat chiar daq eu am vrut sa ne despartim din cauza unor motive banale(copilarii)in niciun caz nu din cauza unei infidelitati.Sunt constienta ca poate mai are cate o relatie de o noapte,ca asa sunt barbatii,nu ai ce sa faci.Dar daq te iubeste tot acasa vine.Si barbatii insurati inseala dar cei care au doar o relatie.....si sa nu scuzam femeile...si ele inseala nu toate dar si ele inseala,chiar si cele maritate(cunosc cazuri reale).


Nu inteleg cum te consolezi tu ca tot la tine se intoarce dupa ce te inseala. Dar daca gaseste una mai frumoasa si mai interesanta ca tine care chiar il vrea langa ea si el se indragoste de ea si te lasa? Poate niciuna din cele cu care s-a culcat pana acum nu a fost vreo fata atragatoare sau respectivele nu au fost interesate decat de o aventura cu el.... Nu toti barbatii inseala.
anutzzaa
Postat pe 17 Iulie 2010 03:45
De la: _fantoma_, la data 2010-07-16 22:48:06
Dar nu insala chiar toti barbatii !!!

nu toti doar aia care vor sa faca asta
yumy
Postat pe 17 Iulie 2010 07:41
sunt la al treilea mariaj si cred ca cunosc in mare parte firea barbatilor,de primii doi la baza divortului a fost infidelitatea,barbatul actual imi spune ca ma iubeste ,ca a fost fluture din floare in floare dar acum s-a linistit,suntem cam de vreo 6 ani impreuna nu mi-a dat motive pina acum si credeti-ma l-am urmarit atenta,il cred ce imi zice dar nu pe deplin inca sunt atenta si circcumspecta,oi fi ramas cu vreo teama de inaintasii sai
utad
Postat pe 17 Iulie 2010 08:15
De la: utad, la data 2010-07-17 08:15:59sunt la al treilea mariaj si cred ca cunosc in mare parte firea barbatilor,de primii doi la baza divortului a fost infidelitatea,barbatul actual imi spune ca ma iubeste ,ca a fost fluture din floare in floare dar acum s-a linistit,suntem cam de vreo 6 ani impreuna nu mi-a dat motive pina acum si credeti-ma l-am urmarit atenta,il cred ce imi zice dar nu pe deplin inca sunt atenta si circcumspecta,oi fi ramas cu vreo teama de inaintasii sai

probabil fiecare lucru en marcheaza mai mult sau mai putin, oricum iti doresc o casnicie fericita in continuare si lipsita de evenimete neplacute
yumy
Postat pe 17 Iulie 2010 08:20
De la: Summer_, la data 2010-07-16 22:00:38Ai avut tu ghinion doar de prost crescuti, nu sunt toti asa !

nu suntem toti asa, uni suntem si mai rai
felixcat
Postat pe 17 Iulie 2010 10:39
Nu toti barbatii inseala! Doar cei norocosi!:))
Esti intr-adevar draguta, cel putin in poza. Exista mai multe motive pentru care te poate insela un baiat...
De baza este sa aiba cu cine:)) Daca nu are... e fidel 100%
Motive ziceam... asa:
1. Inselatul preventiv - nu ai fost virgina si nu stie cu cati barbati ai fost inainte si oricum si unul e prea mult, plus ca poate ca tu il inseli... deci de ce sa nu profite si sa pice el de prost, mai ales ca multi au picat prost cel putin odata in viata
2. Inselatul la betie - nu are rost sa il explicam
3. Inselatul pentru lipsuri. Nu gaseste la tine acea atitudine care sa il faca sa se simta important sau sa se simta bine. Poate pentru ca nu va intelegeti in pat, poate pt. ca nu va intelegeti pe subiecte de discutie... ideea este ca apare o lipsa. Nu inseamna ca o alta aduce ceva in plus, este doar un fel al lui de a reactiona fata de tine.
4. Inselatul din obisnuinta... a prins gustul si ii place... naspa aici
5. Inselatul in cautarea unui model. Cauta o tipa care corespunde cu standardele lui... si tu nu esti... si tot cauta...
Ar mai fi, dar nu vreau sa fac aici enciclopedia inselatului...
Exista totusi barbati care nu inseala, dar de obicei cauta virgine... Exista si barbati care nu inseala si daca nu gasesc virgine, dar au o personalitate care nu va trezeste absolut nici un interes.
danyTT
Postat pe 17 Iulie 2010 21:53
De la: danyTT, la data 2010-07-17 21:53:55
Exista totusi barbati care nu inseala, dar de obicei cauta virgine... Exista si barbati care nu inseala si daca nu gasesc virgine, dar au o personalitate care nu va trezeste absolut nici un interes.


fraza asta ma scoate din minti.
ia spune lu' tata, pe ce-ti bazezi afirmatiile? ai executat vreun studiu de peata?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 18 Iulie 2010 00:07
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-18 00:07:51
De la: danyTT, la data 2010-07-17 21:53:55
Exista totusi barbati care nu inseala, dar de obicei cauta virgine... Exista si barbati care nu inseala si daca nu gasesc virgine, dar au o personalitate care nu va trezeste absolut nici un interes.


fraza asta ma scoate din minti.
ia spune lu' tata, pe ce-ti bazezi afirmatiile? ai executat vreun studiu de peata?

Probabil barbatul ei a luat-o virgina si i-a spus ca acesta este darul suprem pe care l-a primit de la ea si niciodata nu o va insela. Eu as intreba-o pe virgina ce viitor o sa am eu daca al meu nu ma ia virgina? O sa ma insele cu una virgina sau cu una nevirgina??
Si sotul meu ar putea avea o personalitate neatragatoare...deci sa ma multumesc cu asta sau sa-mi fac operatie de redobandire a virginitatii??
anutzzaa
Postat pe 18 Iulie 2010 04:09
Si ei ca si noi vor mereu ceva nou.Li se pare ceva normal sa insele negindinduse la coinsecinte.Se ataseaza de tine ptr. ceva anume, te fixeaza in inima lor, isi continua aventura gindind ca tu na-i sa afli vrodata.Iar cind tu descoperi si vrei sa pui punct atunci alearga ca disperatii dupa noi, inplorindu-ne sa ne intoarcem, ptr. ca vezi draga Doamne pierd trofeul si inocenta noastra de a crede in ei.
kudika228167
Postat pe 18 Iulie 2010 07:42
Perfectiunea na-i so gasesti niciodata.
kudika228167
Postat pe 18 Iulie 2010 07:49
Se confirma inca odata un lucru pe care il stiu din presa online, anume ca oamenii rar citesc atent un text. De cele mai multe ori arunca priviri pe un text si comenteaza ca sa isi exprime si ei o parere.
In primul rand sunt barbat. In al doilea rand am dat cateva motive pentru care un barbat ar putea insela. Studiu?
Daca in discutiile cu diversi prieteni, unii si-au exprimat aceasta parere... am dreptul sa spun ca unii inseala pentru acest motiv - adica faptul ca nu este virgina? Am spus cumva: toti inseala pentru ca nu sunteti virgine?!? Cititi va rog foarte atent un text si apoi comentati, altfel se deviaza discutia.
Am spus ca lipsa virginitatii poate fi un motiv pentru unii. Pentru altii (inclusiv eu) nu e absolut nici o problema...
danyTT
Postat pe 18 Iulie 2010 13:33
De la: danyTT, la data 2010-07-17 21:53:55... Exista si barbati care nu inseala si daca nu gasesc virgine, dar au o personalitate care nu va trezeste absolut nici un interes.


Mai sa fie...
Chiar asa ?
Adica noi , astia care nu inselam, suntem vai mama noastra, nu-i asa ?
Adica ptr ca suntem fideli, nu prezentam interes ptr pipitze si alte specii in cautare de... si ce or mai cauta ele.

Tzz..tzz..tzz...cum le stii tu pe toate, ca un baiat mare.
_fantoma_
Postat pe 18 Iulie 2010 22:34

Saracu`,daca nici el care e barbat nu cunoaste barbatii..... Tipul vorbea de el ca nu prezinta interes?
Barbie30
Postat pe 18 Iulie 2010 22:41
De la: anutzzaa, la data 2010-07-17 03:45:43
Nu inteleg cum te consolezi tu ca tot la tine se intoarce dupa ce te inseala. Dar daca gaseste una mai frumoasa si mai interesanta ca tine care chiar il vrea langa ea si el se indragoste de ea si te lasa?

ma iubeste femeile...si e moarte dupe mine
miss_darine
Postat pe 18 Iulie 2010 22:45
De la: Barbie30, la data 2010-07-18 22:41:22
Saracu`,daca nici el care e barbat nu cunoaste barbatii..... Tipul vorbea de el ca nu prezinta interes?


Asteptam cu interes replica.
_fantoma_
Postat pe 18 Iulie 2010 22:56
De la: danyTT, la data 2010-07-18 13:33:37
In primul rand sunt barbat.


esti sigur?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 18 Iulie 2010 23:13
De la: felixcat, la data 2010-07-17 10:39:55
De la: Summer_, la data 2010-07-16 22:00:38Ai avut tu ghinion doar de prost crescuti, nu sunt toti asa !

nu suntem toti asa, uni suntem si mai rai


Oricat de rai ati fi, va gasiti pana la urma nasa !
Summer_
Postat pe 18 Iulie 2010 23:18
De la: danyTT, la data 2010-07-18 13:33:37Se confirma inca odata un lucru pe care il stiu din presa online, anume ca oamenii rar citesc atent un text. De cele mai multe ori arunca priviri pe un text si comenteaza ca sa isi exprime si ei o parere.
In primul rand sunt barbat. In al doilea rand am dat cateva motive pentru care un barbat ar putea insela. Studiu?
Daca in discutiile cu diversi prieteni, unii si-au exprimat aceasta parere... am dreptul sa spun ca unii inseala pentru acest motiv - adica faptul ca nu este virgina? Am spus cumva: toti inseala pentru ca nu sunteti virgine?!? Cititi va rog foarte atent un text si apoi comentati, altfel se deviaza discutia.
Am spus ca lipsa virginitatii poate fi un motiv pentru unii. Pentru altii (inclusiv eu) nu e absolut nici o problema...


Am inteles ce ai vrut sa spui, cu exemplele, si chiar mi-am regasit anumiti prieteni implicati in tot felul de relatii care inseala asa...insa am o singura curiozitate, o singura chestie nu am inteles-o, cum vine aia cu inseala pt ca fata nu e virgina ? Sau ce ai vrut sa spui de fapt aici ?
Summer_
Postat pe 18 Iulie 2010 23:20
Mie asta cu virginitatea imi aduce aminte de vremea bunicii!Care e dobitocul sa insele doar pentru ca aia nu a fost virgina?Trebuie sa fi si putin retardat ca sa gandesti asa!
Barbie30
Postat pe 18 Iulie 2010 23:30
Phii, greu sa comunici uneori... se pare ca sunt ceva mai convingator cand vorbesc decat atunci cand scriu.
Sa o luam pe rand... geo e f. tare... se prinde repede bla bla... bravo geo ai dovedit ca esti mult peste mine... ramane stabilit asa.
Pentru ceilalti:
Erau niste exemple... de genul... unii care, nu toti care...
Adica: unii inseala pt. ca... Nicidecum: toti inseala pentru ca...
Nu am spus ca toata lumea inseala... luati prea in serios subiectul cand nu trebuie. E f. ok sa fi fidel intr-o relatie.
Exista unii, subliniez unii care inseala pe ideea... "hai frate ca oricum nu a fost virgina". Daca nu credeti e f. ok, nu am de gand sa imi dedic viata pentru a schimba convingeri. Am facut si eu un comentariu ca si voi.
Barbie spune: nici el nu cunoaste barbatii. Din comoditate ti-as putea spune ca nu-i adevarat... ca eu stiu, ca eu fac, ca eu bla bla... Realitatea este ca nu cunosc barbatii. Am vazut cateva tipare in realitate, altele in filme, de altele am auzit pe la unii pe la altii. Practic, sa fiu sincer nu mi-a trezit interes niciodata sa cunosc/studiez barbatii... Pentru femei e normal sa fie interesanti, dar pt. mine ca barbat sunt... niste "unii"... si cam atat. Sry geo...
danyTT
Postat pe 19 Iulie 2010 00:35
De la: danyTT, la data 2010-07-19 00:35:54Phii, greu sa comunici uneori... se pare ca sunt ceva mai convingator cand vorbesc decat atunci cand scriu.
Sa o luam pe rand... geo e f. tare... se prinde repede bla bla... bravo geo ai dovedit ca esti mult peste mine... ramane stabilit asa.
Pentru ceilalti:
Erau niste exemple... de genul... unii care, nu toti care...
Adica: unii inseala pt. ca... Nicidecum: toti inseala pentru ca...
Nu am spus ca toata lumea inseala... luati prea in serios subiectul cand nu trebuie. E f. ok sa fi fidel intr-o relatie.
Exista unii, subliniez unii care inseala pe ideea... "hai frate ca oricum nu a fost virgina". Daca nu credeti e f. ok, nu am de gand sa imi dedic viata pentru a schimba convingeri. Am facut si eu un comentariu ca si voi.
Barbie spune: nici el nu cunoaste barbatii. Din comoditate ti-as putea spune ca nu-i adevarat... ca eu stiu, ca eu fac, ca eu bla bla... Realitatea este ca nu cunosc barbatii. Am vazut cateva tipare in realitate, altele in filme, de altele am auzit pe la unii pe la altii. Practic, sa fiu sincer nu mi-a trezit interes niciodata sa cunosc/studiez barbatii... Pentru femei e normal sa fie interesanti, dar pt. mine ca barbat sunt... niste "unii"... si cam atat. Sry geo...

sweet_heart
Postat pe 19 Iulie 2010 01:01
Asta cu toti barbatii insala este relativa.....ca doar un barbat nu insala cu un barbat ci tot cu o femeie deci oarecum se compenseaza fiecare inseala la fel . Sunt multe variabile intr-o relatie...nu stiu ce sa zic...depinde de multe...pot scrie si 2 ore si tot nu ajuta
Mr_S
Postat pe 19 Iulie 2010 01:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cate femei poate sa tina un barbat???? 46 De la: stardancer 13 Noiembrie 2009 00:07
Trebuia sa iau o decizie !!! Imi trebuiesc raspunsuri si nu le gasesc... 21 De la: kudika514320 9 Februarie 2014 19:30
vdjjdkfff 70 De la: yza79 29 Noiembrie 2009 01:03
Ce sa fac??? 144 De la: litlelight 3 Februarie 2014 10:36
DRAGOSTE SAU BANI ? 10 De la: kudika009316 29 Iunie 2009 19:33