Setari Cookie-uri

eu balanta - el balanta

Ne iubim foarte mult ne-am despartit de aproape un an, din cauza unor greseli din ambele parti, si in ziua de azi m-ai comunicam prin telefon... Suntem compatibili in tot, dar din cauza orgoliului sau nu ne putem impaca, cu toate k greselile lui sunt foarte mari... Il iubesc enorm spuneti-mi ce sa fac, nu il pot uita si nu stiu ce sa m-ai fac...
nykocarmen
Postat pe 13 Iulie 2010 17:22
Balantele sunt persoane comunicative si sociabile. Poate ar trebui sa comunicati mai mult si sa va faceti curaj sa o luati de la capat lasand in urma greselile trecutului.
joy_18
Postat pe 24 Iulie 2010 15:21
ceea ce spui nu e ceva nou..
ti-o zic ca am trecut prin n certuri cu al meu(care e tot balanta)...
in 4 ani...imagineaza-ti..
daca e s-o iau asa...o sa va vina mintea la cap...
discutati si lasa si tu un pic orgoliul...ca vezi ca nu e prea bine pt ganduri si suflet...
mult succes
dragon_fly88
Postat pe 24 Iulie 2010 15:31
salut,si eu si sotul meu suntem balante si convietuim impreuna de peste 18 ani,au fost si momenta mai grele la inceput erau neajunsuri si parintii mai spuneau cate ceva ce nu convenea unuia sau altuia ,dar am trecut prin situatii dificile comunicand si eu am mai trecut cu vederea peste faptul ca orice barbat are ego-ul lui si nu trebuie sa te incapatanezi sa sustii o idee pentru ca ai dreptate . avem doi baieti frumosi pe care i-am crescut cum am putut mai bine si ne mandrim cu ei si speram sa traim impreuna pana la adanci batraneti si sa ne intelegem cel putin tot atat de bine ca si pana acum si doresc tuturor sa se iubeasca si sa comunice pentru ca toate discutiile apar din lipsa de comunicare si ganditi pozitiv ca pana la urma o viata avem si trebuie sa o traim in fiecare zi la intensitate maxima
sincerity
Postat pe 24 Iulie 2010 16:23
De la: nykocarmen, la data 2010-07-13 17:22:39 Suntem compatibili in tot, dar din cauza orgoliului sau nu ne putem impaca, cu toate k greselile lui sunt foarte mari...


Compatibilitatea reprezinta o proprietate a partilor unui sistem de a nu se exclude reciproc.

Incearca sa mai analizezi termenii si situatia reala in care va aflati.Sunteti despartiti de aproape un an, dar sunteti compatibili. Daca erati casatoriti, ati fi putut sta despartiti un an? Incearca sa mai reflectezi.
artafengshui
Postat pe 24 Iulie 2010 17:29
Se pare ca se poarta certurile si despartirile intre doua balante
In 5 ani, 3 despartiri oficiale si N asa de amorul artei, incat ultima data a fost o chestie de genul ,,ce or sa zica ceilalti, ca s-au saturat sa ne plangem unul de celalalt si acum iar ne impacam?,,
Normal ca nu-mi pasa, de ce mi-ar pasa? si asa toti ne stiu cat suntem amandoi de dusi cu pluta, dar tocmai asta si iubirea imensa dintre noi ne aduce iar si iar impreuna. Apropo, cu o balanta nu e rost de orgolii; nu va puteti imagina peste cate cuvinte urate si grele am trecut, dar tocmai ca si eu am spus poate unele si mai si decat el, iar apoi imi parea rau, stiind ca nu ele reprezentau ce simteam pentru el. Am auzit foarte multe chestii urate despre barbatii balanta in ultima vreme, dar eu cred ca daca aveti rabdare si intelegere si muuulta iubire fata de ei, dupa ce va impacati, toti nervii si lacrimile or sa se transforme doar in clipe de iubire si fericire, cel putin asa a fost la mine.
Ca sa il aduci inapoi trebuie sa-i arati ce a pierdut,si apoi sa-l faci gelos. La mine tot timpul a tinut tactica asta
kudika181837
Postat pe 21 August 2010 12:17
doua balnte impreuna pe termen lung ,nu prea cred ,suntem ca niste mici generali ,totul trebuie sa fie perfect ,iar cind tu ai chef de ceva el nu are si de multe ori amini anumite lucruri si dati vina unul pe altul.Unul trbuie sa cedeze si sa faca aprope totul singur,am uitat cit de gelosi si posesivi suntem.
doriss_doriana
Postat pe 5 Septembrie 2010 00:39
offf gelozia, bat-o vina
amandoi suntem gelosi, pretindem ca celalalt sa nu fie. tocmai ce iar am avut si eu o criza de gelozie si iar ne-am certat cu toate ca de atate ori am jurat ca nu o sa mai fiu.
kudika181837
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:22
Draga mea citind randurile tale din intamplare....m am regasit perfect in ceea ce ai scris tu!si noi suntem 2 balante despartite de aproape un an si inima mea inca e la el.Desi am incercat sa l uit, ba chiar m am mutat in alta tara ca sa uit, sa l uit, sa mi fac o noua viata , nu reusesc sa uit ceea ce a fost intre noi!stiu despre ce vb , compatibilitatea perfecta dintre noi, focul, pasiunea.....insa greselile lui sunt mari....de ce oare barbatii trebuie sa greseasca in asa hal incat sa distruga totul din noi, tot ce e frumos....
Sincera sa fiu nici eu nu stiu ce sa fac, cum sa fac......comunicam inca pe mess si la telefon si de fiecare data vocea lui ma emotioneaza si mi vine sa mi iau catrafusele si sa ma intorc la el, insa neincrederea si gandul ca voi suferi iar ....sunt mai puternice si ma fac sa ma potolesc..pana la urmatoarea convorbire.Nu stiu cum se va termina aceasta poveste.....sau poate deja s a terminat insa nu vreau sa accept , la fel ca tine si dau vina pe niste orgolii sau neincredere sau......pur si simplu ma gandesc... nu persoanele opuse ca si caractere se atrag?poate de asta nu mai suntem impreuna ....ca suntem prea perfecti unul pt altul....nu stiu...insa in fiecare zi ma gandesc cum o sa traiasc in continuare fara el, fara zambetul lui, fara chipul lui, mangaierea lui..intradevar ma facea sa ma simt diferita de toate celelalte femei pt ca m a ales pe mine sa ma iubeasca, sa l iubesc....cel putin asa credeam atunci....ca s unica!
AAAA cred ca ma uitat sa mentionez suntem casatoristi....INCA...
Daca vrei sa mai vb pe tema asta ma gasesti pe adresa de mess:brebenelmare@yahoo.com
brebenik
Postat pe 9 Octombrie 2010 20:33
Am citit razand mesajul tau :)) Asta pentru ca si eu am avut nu una, ci doua relatii ca a ta! Eu balanta- el balanta X2
Din aceasta experienta iti pot spune ca balantele-s tare ciudate, nu seamna niciodata una cu alta. Spre exemplu, am avut o relatie cu un tip nascut pe 15 oct (eu sunt pe 14) si asta a mers cat a mers si apoi s-a dus, dar si eu, ca si tine inca mai comunic cu el, desi s-a mutat intr-un alt oras. A dou a fost cu un tip nascut pe 17 oct. Asta era ciudat rau, o balanta de-aia numai cu parti urate (probabil stii si tu ca noi suntem cam profitori, mai nesimtiti si lenesi). Tipul asta nascut pe 17 le avea pe toate la un loc si duse la extrema rea. :)) Oricum, a fost o experienta. Eu zic sa nu mai visezi, sa iesi afara, sa-ti gasesti pe altcineva. Gandeste asa: ce sta intre voi de nu va impacati? Nimic n-ar putea sa stea, daca intr-adevar ati fi compatibili si v-ati iubi. Iubirea nu are limite, ori aceasta iubire de care vorbesti tu, vezi bine ca a avut o limita (de-asta nici nu mai sunteti impruna). Ce-l opreste sa vina la tine? Un barbat care iubeste trece peste orice, e in stare sa moara pt femeia pe care o iubeste (daca studiezi cu atentie povestile de iubire din romane/filme vei realiza ca barbatii sunt mai orbi decat femeile si sunt in stare de mult mai multe lucruri pentru femeia iubita (sunt mai nebuni si mai curajosi decat noi). So... mie mi-e foarte clar: tu il vrei, el nu te vrea. STOP DREAMING!
:) Nu sunt rea, vreau doar sa te trezesti.
Maia87
Postat pe 10 Octombrie 2010 20:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia fecioara si barbatul taur este sau nu cea mai buna combinatie? 9 De la: kudika080525 23 Decembrie 2009 20:12
eu..sunt nascuta pe 23 iulie...si eul 23 octombrie....zodiile ne spun k nu suntem compatibili....dar noi ne impacam foarte bine....ce sa cred? 5 De la: kudika066714 18 Septembrie 2009 08:40
Eu Fecioara.. El Leu..^_^ Kateva idei? 5 De la: Ad3laa 30 Septembrie 2010 00:42
eu peste , el leu 25 De la: hoppe 19 Februarie 2010 16:57
compatibilitate 9 De la: yumalai 9 Mai 2009 06:45