Setari Cookie-uri

Ce ar trebui sa fac?

Eu:"fata frumoasa, romantica care scoate tot ce`i mai bun din el"
El:cel mai bun si mai tandru si mai frumos baiat pe care l-am cunoscut vreodata!
Ea:fosta lui prietena cu care a stat 7 ani.
Situatie:Noi ne-am certat foarte serios, apoi ne-am impacat dar nimic nu mai e la fel...inainte vorbeam si ne intalneam zilnic stiam ce face in fiecare ora a zilei, acum abia daca mai vorbim o data pe saptamana pe mess de intalnit nici pomeneala.
Nu mai pot sa suport situatia asta, ma roade gelozia.Sunt sigura ca el s-a impacat cu fosta, tot mai multi prieteni comuni imi spun ca se intalnesc, dar el neaga.
Incerc sa-l evit, adica nu il mai sun, nu mai vorbesc cu el nu nimic.
Dar el nu a dat nici un semn de 2 saptamani....
Ar trebui sa rup orice legatura si sa astept sa ma caute el, sau sa il caut eu?
Ada16
Postat pe 13 Iulie 2010 19:20
ti-a dat papucii si a mers pe varianta light.... te-a lasat sa intelegi ca n-ai scos chiar tot ce avea mai bun in el
miss_darine
Postat pe 14 Iulie 2010 12:59
Daca te gandesti mai bine,probabil el te-a lasat pe tine sa iti dai seama singura,asa sunt unii nu iti pot spune in fata si te fac pe tine sa renunti.gandeste-te tu singura ce ai de castigat ?si daca ai ceva de castigat din relatia cu el mai incearca...good luck
pufosica
Postat pe 14 Iulie 2010 13:09
nu prea cred ca mai poti rupe vreo legatura deoarece din moment ce nu te-a cautat de 2saptamani e evident ca a vrut sa iti dea de inteles ca nu mai vrea nimic
kudika037293
Postat pe 14 Iulie 2010 13:51
bineinteles.....e clara situatia .ti-ai rasp singura la intrb.
kudika149571
Postat pe 14 Iulie 2010 16:22
te-a parasit. Prietenii au confirmat: e cu fosta [ca doar nu se intalnesc degeaba, intamplator].

Nu mai astepta nimic de la el, nici nu il cauta - nu a avut bunul simt sa iti spuna macar ca s-a terminat relatia voastra. Daca insisti sa crezi ca inca sunteti impreuna, atunci ... te inseala.

gata
w_a_s_p
Postat pe 14 Iulie 2010 16:27
De la: Ada16, la data 2010-07-13 19:20:55Eu:"fata frumoasa, romantica care scoate tot ce`i mai bun din el"
El:cel mai bun si mai tandru si mai frumos baiat pe care l-am cunoscut vreodata!
Ea:fosta lui prietena cu care a stat 7 ani.
Situatie:Noi ne-am certat foarte serios, apoi ne-am impacat dar nimic nu mai e la fel...inainte vorbeam si ne intalneam zilnic stiam ce face in fiecare ora a zilei, acum abia daca mai vorbim o data pe saptamana pe mess de intalnit nici pomeneala.
Nu mai pot sa suport situatia asta, ma roade gelozia.Sunt sigura ca el s-a impacat cu fosta, tot mai multi prieteni comuni imi spun ca se intalnesc, dar el neaga.
Incerc sa-l evit, adica nu il mai sun, nu mai vorbesc cu el nu nimic.
Dar el nu a dat nici un semn de 2 saptamani....
Ar trebui sa rup orice legatura si sa astept sa ma caute el, sau sa il caut eu?


Daca ai pierdut ceva, inseamna ca acel lucru nu iti folosea cu adevarat.
Nu te mai gandi... Cu siguranta s-a impacat cu fosta (prietenii vostri comuni deja ti-au spus asta, chit ca iubi tau neaga).

Ai toata viata inainte. Mai ai multe persoane de cunoscut si locuri de vizitat. Fi fata inteligenta si bucura-te de tineretea ta!
acorda-ti mai mult timp tie, in special, si persoanelor care le-ai cam evitat cat ai fost in relatia cu EL!
Lisssa
Postat pe 14 Iulie 2010 16:32


Lasa`l.. nu trebuie sa mai vorbesti cu el. Gaseste pe altul , mai tarziu sau mai devreeme va veni iar la tine :p

Dar nu trrebuie sa`l mai primesti inapoi!
Asta`i sigur
Uxx
Postat pe 14 Iulie 2010 23:06
nu este nici o relatie intre voi...vorbeati o data pe saptamana pe mess..iar acum nu ati mai vorbit timp de 2 saptamani!?..e clar ca el nu mai vede nici o relatie intre voi..poate doar una de amicitie.
"treci peste"
desi_desiree
Postat pe 21 Iulie 2010 23:27
nu am trecut prin asa ceva...dar o prietena de a mea a trecut exact prin ce treci tu..decat ca nu exista o fosta...sau vazut foarte multe timp..apoi el deodata a rupt orice legatura cu ea...fata cu capul pe umeri a inteles mesajul si nu l-a mai cautat
apoi i-a copt-o cu aceeasi moneda
mishellle
Postat pe 21 Iulie 2010 23:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:(( 14 De la: Dor_a 1 Aprilie 2009 11:56
Iarasi impreuna 8 De la: gitan 2 Ianuarie 2012 18:22
"Femei proasteee:)" 241 De la: kudika347830 11 Mai 2013 12:31
Despartire cu injuraturi 88 De la: kudika_22345 1 Decembrie 2012 18:30
meritam o sansa... 7 De la: adelutza236 27 Octombrie 2009 02:12