Setari Cookie-uri

Relatia mea.........simt ca se destrama.......

buna.......va rog dati-mi si mie niste sfaturi. sunt cu iubitul meu de un an de zile.dar simt ca ceva nu mai merge ca inainte intre noi.si nuj de ce nuj de ce a intervenit raceala asta intre noi deorece ne intelegeam foarte bine dar de vreo 3 luni ne certam aproape zilnic. stiu ca ma iubeste il iubesc si eu si imi este greu sa pun capat relatie noastre. in fiecare seara este cu mine suntem mai mereu impreuna nu stam mult unul departe de celalalt......o prietena mi-a zis ca este probabil sa ma insele dar eu sunt convinsa ca asta nu s-a intamplat si nici akum nu se intampla .am incredere in el cu toate ca sunt o fire geloasa si foarte impulsiva....poate si putin posesiva.am discutat cu el pe tema asta mi-a zis sa incerc sa ma btin sa mai fiu asa de impulsiva si posesiva......si recunosc asta km asa este cand are dreptate are nu am ce sa zic..........dar nu reusesc pt mult timp sa ma abtin de la lucrurile astea cu toate ca stiu ca nu fac bn. dati-mi va rog si mie niste sfaturi ceva.......probabil o sa fiu criticata dar..........pls vreau sa-mi salvez relatia.
kudika149571
Postat pe 13 Iulie 2010 09:55
ce'mi place de voi "sunt sigura ca ma iubeste"... ce faci tu mai?? esti sigura? si nu stii de unde raceala asta, asa deodata pe capul vostru.... pai daca tu iti stii defectele de ce nu le corectezi? nu poti?? NU VREI. ca sa stii si tu, pe barbat nu tb sa'l tii sub papuc, sai pui piciorul pe gat. lasa'i libertate, TACI atunci cand trebuie, fii intelegatoare cand in sinea ta te macini de nervi... si multe altele
Shhh
Postat pe 13 Iulie 2010 10:04
buna........ti-am zis stiu k gresesc uneori cu felul in care ma port dar nuj ce sa cred despre el. imi zc k de cele mai multe ori eu tip aiurea si sunt mult prea impulsiva. ce ziceti???? crezi k el nu ma iubeste ?odata ce ai pus in ghilimele asta imi da de inteles.dar asta o simt cu toate ca ne mai si certam mai mult in ultimul timp
kudika149571
Postat pe 13 Iulie 2010 10:23
pai mai bine ai lasa romanele deoparte, ce te cramponezi asa. oricum nu stii ca lumea e plina de barbati? nu te mai baga asa cu capu' inainte. traieste clipele laturi de el frumos nu va mai certati aiurea, aveti asa mari probleme de va ciondaniti zilnic? ai timp in viata si de probleme, si de certuri, traieste'ti tineretea nu te inmormanta intr';o relatie care nu mai merge. si ce daca nu te mai iubeste, nu mai dramatiza atat, si nu te mai da peste cap sa'i faci pe plac. fii si tu mai calma, mai retinuta, mai calculata............
Shhh
Postat pe 13 Iulie 2010 11:38
iti multumesc pt sfat.........sincer nu avem mari probleme..sau poate chiar deloc doar k....stii....poate cer eu prea mult de la el nuj.o sa incerc totusi sa fiu putin mai maleabila.iti multumesc ink odata pt sfat

kudika149571
Postat pe 13 Iulie 2010 15:52
De la: Shhh, la data 2010-07-13 10:04:16 fii intelegatoare cand in sinea ta te macini de nervi... si multe altele


Cu asta nu sunt de acord. El sa greseasca, eu ma macin de nervi si tot eu sa tac? Nuuu, asta m-ar face sa devin o frustrata ca nu am o relatie in care sa ma simt cu adevarat fericita.
anutzzaa
Postat pe 14 Iulie 2010 00:00
mai anutza, tu acum ia si copilareste, cand ti'o veni vremea de maritat ai sa vezi atunci ce inseamna sa mai inchizi gura chiar daca tu ai dreptate. da daca nus tii taci. sau ai de gand sa te mariti si la prima cearta dai divort?
Shhh
Postat pe 14 Iulie 2010 00:04
De la: kudika149571, la data 2010-07-13 09:55:10 buna.......va rog dati-mi si mie niste sfaturi. sunt cu iubitul meu de un an de zile.dar simt ca ceva nu mai merge ca inainte intre noi.si nuj de ce nuj de ce a intervenit raceala asta intre noi deorece ne intelegeam foarte bine dar de vreo 3 luni ne certam aproape zilnic. stiu ca ma iubeste il iubesc si eu si imi este greu sa pun capat relatie noastre. in fiecare seara este cu mine suntem mai mereu impreuna nu stam mult unul departe de celalalt......o prietena mi-a zis ca este probabil sa ma insele dar eu sunt convinsa ca asta nu s-a intamplat si nici akum nu se intampla .am incredere in el cu toate ca sunt o fire geloasa si foarte impulsiva....poate si putin posesiva.am discutat cu el pe tema asta mi-a zis sa incerc sa ma btin sa mai fiu asa de impulsiva si posesiva......si recunosc asta km asa este cand are dreptate are nu am ce sa zic..........dar nu reusesc pt mult timp sa ma abtin de la lucrurile astea cu toate ca stiu ca nu fac bn. dati-mi va rog si mie niste sfaturi ceva.......probabil o sa fiu criticata dar..........pls vreau sa-mi salvez relatia.

dupa o vreme toate relatiile merg prost mai ales daca e si ceva la mijloc ca sa antreneze cearta...pai incearca sa te schimbi, baietii fug de fete posesive, impunatoare, crizate ..
pinkkky
Postat pe 14 Iulie 2010 00:10
De la: Shhh, la data 2010-07-14 00:04:19mai anutza, tu acum ia si copilareste, cand ti'o veni vremea de maritat ai sa vezi atunci ce inseamna sa mai inchizi gura chiar daca tu ai dreptate. da daca nus tii taci. sau ai de gand sa te mariti si la prima cearta dai divort?

Nu ma refeream la asta, ca nu se renunta usor la o casnicie asa doar pt prima cearta si nici a doua, doar ca nemultumirile mele i le spun si acum si dupa casatorie, adica nu daca el se poarta ca un dobitoc eu sa tac si sa inghit. NU. Daca voi avea dreptate atunci cand parerea lui este una cretina, probabil ca o sa recunoasca ca am dreptate, asa este si acum, banuiesc ca s-o schimba la 100 grade pt ca atunci chiar as divorta! :(
anutzzaa
Postat pe 14 Iulie 2010 01:09
mersi.......stii k e greu dak esti o pers cum sunt eu.sunt mai dificila ..asta e
kudika149571
Postat pe 14 Iulie 2010 11:14
deci........am inteles din tot ce mi-ati zis voi pana akum este sa incerc sa ma abtin de la crizele astea de nervi de la posesivitate .......eu voi incerca sa fiu cat pot de mult mai toleranta .
kudika149571
Postat pe 14 Iulie 2010 11:16
Daca ai incercat sa te schimbi si totusi ai reusit pe peroadei mici sa o faci, inseamna ca daca vrei se poate si total.Incearca din rasputeri si vei reusi doar ptr. el.Ar fi bine totusi sa ei in consideratre si ce ti-a spus prietena.Niciodata sa nu ai incredere deplina in barbati.Nu se stie niciodata.
kudika228167
Postat pe 14 Iulie 2010 11:18
anutza nu era vb de el ci mai mult de mn .el chiar nu se poarta urat cu mn foarte rara are momente in care se supara si se mai enerveaza....dar akum vb de mn k eu nu pot sa ma abtin de la crizele mele de nervi si posesivitate. asta incercam sa va cer niste sfaturi cum ar trebui sa fac sa renunt la aceste defecte ale mele dak le pot numi asa........
kudika149571
Postat pe 14 Iulie 2010 11:19
Nu poti sa te schimbi deodata, iao usor.Totul e sa ai vointa.Perfecta nu poti deveni niciodata dar macar ceia ce consideri tu ca deranjeaza mai mult, sa incerci sa le inlocuesti cu alceva placut.
kudika228167
Postat pe 14 Iulie 2010 11:23
buna..itit multumesc pt sfat dar eu m-am gandit k ceea ce mi-a zis prietena mea nu ar putea sa fie deoarece el sta aproape non stop cu mn .adik nu face lucruri sau sa plece undeva si sa nu ma sune sau sa ma ia cu el.in tel niciodata nu i-am gasit nik susupect....si crede-ma intr-un an de zile gaseam eu cv.dar..akum nu se stie niciodata..exact cum ai zis si u.sper sa ma pot schimba pt totdeauna nu doar pt un timp. sa auzim de bn.
kudika149571
Postat pe 14 Iulie 2010 11:23
Ai sa te poti schimba ai sa vezi.Bafta iti doresc si numai bine.
kudika228167
Postat pe 14 Iulie 2010 11:25
mersi....sa fie.
kudika149571
Postat pe 14 Iulie 2010 11:30
kudika149571
Postat pe 14 Iulie 2010 11:30
cati ani ai?
daca ai 20 - 22 si e o rel din aia de la 18 ani..iti zic ceva
PIERDERE DE TIMP. rel serioase si profunde....dupa 25. pana atunci ..tinerete fara obligatii
Fahnell
Postat pe 14 Iulie 2010 11:40
nu neaparat.............el are 25 eu 22 asta asa e. dar nu inseaman k la varsta asta nu poti avea o relatie serioasa parerea mea........bineinteles fiecare cum crede dar eu zc k am varsta potrivita pt o relatie serioasa


kudika149571
Postat pe 14 Iulie 2010 11:45
nu prea se poate decat in cazuri f rare
nu sunteti inca asa de copti incat sa vedeti ce e bun ce e rau....si sa rezistati tentatiilor
e inca vremea experimentarii
Fahnell
Postat pe 14 Iulie 2010 11:56
De la: Fahnell, la data 2010-07-14 11:56:41nu prea se poate decat in cazuri f rare
nu sunteti inca asa de copti incat sa vedeti ce e bun ce e rau....si sa rezistati tentatiilor
e inca vremea experimentarii


eu sunt unul din acele cazuri f rare, dar stiu si cat de greu a fost la un moment dat sa mentinem lucrurile pe linia de plutire...deci de acord cu tine.
grasshopper
Postat pe 14 Iulie 2010 12:03
cred k mai trebuie sa asteptati
sunt deacord k dupa 25 vezi altfel lumea
vreti ceva perfect greu dar se poate numai sa stii sal obtii si sal pastrezi cu foarte mare grija
schimbate tu sau poate nu este el pers potrivita tie,la 22 relatie de durata
alyn27
Postat pe 15 Iulie 2010 00:02
buna.....eu sunt genul de pers la locul meu nu-mi plac relatiile de o saptamana sau o luna.......deci eu km in totdeauna am avut relatii de durata alea cateva care au fost...dar au fost de durata pt k altfel nu-mi place..nu sunt genul...
kudika149571
Postat pe 15 Iulie 2010 10:00
bravo tie daca esti la locul tau ,
dar cunosc multe pers care la varsta ta habar nau care le mai e locu
cel putin fosta prietena la22 pt ea 3 luni era mult (prea mult)pt a sta doar c-o singura pers
alyn27
Postat pe 19 Iulie 2010 21:32
inteleg....dar crede-ma chiar nu sunt genul asta de pers. am avut rel doar de durata.......nu-mi place sa ma plimb de colo colo............am facut tot posibilul de cand am postat topicul si crede ma .ne intelegem mult mai bn .am lasat si eu de la mn .am incercat sa nu mai fiu atat de impulsiva ........si.....surpriza a functionat.sunt ..happy
kudika149571
Postat pe 20 Iulie 2010 16:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nehotarare 12 De la: rollo_balls 23 Octombrie 2012 14:28
Cum sa trecem peste o despartire? 25 De la: catalina69 2 Noiembrie 2009 14:59
urmare la subiectul MAI E CEVA DE FACUT? 23 De la: Barbie30 30 Octombrie 2010 12:04
Dar fata, domnisoara, femeia geaman?? 2 De la: sandrone 11 Iunie 2009 10:28
eUniversum 1 De la: gabriel32 1 Aprilie 2012 10:42