Setari Cookie-uri

il iubesc inca si ce sa fac?

buna fetelor..as vrea sa imi dati si mie un sfat,o parere pt ca chiar nu am cu cine sa vorbesc.recent m-am despartit de iubitul meu.sa va povestesc ce sa intamplat.in urma cu 2 ani ne-am mutat impreuna in apartamentul meu, singuri,la inceput totul era bine si frumos ca in orce relatie dar cu timpul a devenit f gelos posesiv daca eram plecata de acasa ma suna intr-una unde sunt cu cine sunt ce fac.cand venea el acas de la serviciu trebuia sa fiu acasa si tot asa...ba chiar devenea gelos si daca ieseam cu mama la cumparaturi.deja pur si simplu ma teroriza cu gelozia asta a lui.de un timp in coace se apucase si de baut si daca ieseam in oras la un club nu ezita ca de fiecare data sa faca scandal din cauza geloziei de aceea am preferat sa nu mai vreau sa ies cu el la club iar daca nu mergeam aia era problema ca de ce nu vreau sa iesim si tot asa.din orice ii sare tandara nu mai puteam vb nimic cu el pt ca acuma e obosit ca acuma nu are chef .cand mergeam la cumparaturi daca nu cumparam ce zice el facea scandal in magazin de ma apuca rusinea ca se uita lumea la noi.nicaieri nu vroia sa ies fara el nici in vizita la parintii nostri.se rasteste la toata lumea chiar si la parintii si bunici mei.am incercat sa vb cu el sa fie altfel dar de geaba .la un moment dat si-a dat seama ca ceva nu e in regula cu el si mi-a zis ca ar vrea sa se schimbe si mi-a promis ca se va schimba dar dupa o perioada de tim iar a inceput.vreau sa mai zic ca mi-a tras o palma tot asa ne-am certat f rau si i-am zis sa iasa afara din casa atfel chem politia si pe chestia asta mi-a tras o palma de ce i-am zis ca vreau sa chem politia.si-a cerut iertare l-am iertat i-am mai dat o sansa dar acuma uktima data cand ne-am certat f rau pe un lucru banal de ce mi-am ajutat fratele cu o chestie a facut scandal,a inceput sa arunce cu un flacon de apa dupa mine si la urma m-a lovit.numai asa am putut sa-l dau afara din casa chemandu-mi familia la mine acasa.dar toate ca toate dar eu continui sa-l iubesc f f mult inca.spuneti-mi ce sa fac!!sunt disperata....va multumesc si sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea...
adriana6
Postat pe 14 Iulie 2010 18:43
am uitat sa va zic eu am 26 de ani el are 23.
adriana6
Postat pe 14 Iulie 2010 18:44
:)) mai fata.... mai bine nu ai spuneai nimic de varsta. e in casa TA? si tb sa chemi ajutoare sa'l scoti afara? atunci cehama ajutoare care sa te sustina in decizia de a'l da afara si din viata TA, definitiv. cum poti sa permiti unui putzache sa te trateze asa? tu esti o FEMEIE? sau ce?
Shhh
Postat pe 14 Iulie 2010 18:49

thoamne..iarasi?????????
nu te respecti pe tine
d-asta se-a permis atatea
si ce vrei sa-ti mai zic?
sunt uimita

la 26 de ani esti atat de pres pt el????????
era la tine in casa si te batea?
si cum tii la el?
dragon_fly88
Postat pe 14 Iulie 2010 18:51
again and again and again
e gelos d'al iubesc manca'l'ar mama pe el de frumos....imi da o palma, doua, trei d'al iubesc manca'l'ar mama pe el de potent...ma injura d'al iubesc manca'l'ar mama pe el de intelijent sa fie la tine iubirea asta
miss_darine
Postat pe 14 Iulie 2010 21:36
da'l
miss_darine
Postat pe 14 Iulie 2010 21:37
In niciun caz nu te impaca cu el pt ca va continua cu violentele. Il vei uita, te va durea sufletul o perioada, dar vei uita.
anutzzaa
Postat pe 14 Iulie 2010 21:48
nu stiu ....nu stiu asta nu imi explic.......
adriana6
Postat pe 15 Iulie 2010 19:42
multumesc pt sfaturi
adriana6
Postat pe 15 Iulie 2010 19:42
Buna` ! Am citit cu mare atentie ce ai spus tu , sa` stii ca` mai sunt baieti ! Lumea nu se termina` la el sau la tine . O data` ce ti-a dat o palma` vine si a 2 a si a 3 a oara`etc. cu toate ca-si cere iertare si spune ca` nu o va mai face . Nu-l asculta , traieste-ti viata , doar una ai !
Papusicaa
Postat pe 20 Iulie 2010 17:35
Te mai paleste uneori,dar tu il iubesti....te face de rusine pe unde mergeti,dar tu il iubesti.....bea si face urat,dar tu il iubesti...
Te imbeti cu apa rece si nu o sa reusesti tu sa-l faci ingeras!
Barbie30
Postat pe 20 Iulie 2010 17:46
Tu esti sigura ca il iubesti? De batut, te-a batut (la tine in casa!!!), crize de gelozie ti-a facut, bauturica ii cam place... Cum poti iubi asa un specimen? Mai trebuie sa-si faca rost de o amanta, ca in rest le are pe toate. Sa stii ca, pe lumea asta, mai sunt si baieti cu bun simt. Eu cred ca meriti mai mult decat ce ai avut pana acum!
kitty_na
Postat pe 20 Iulie 2010 18:08
vrei o viata plina de umilinte!??Felicitari..s-o stapanesti sanatoasa
M-am saturat sa tot aud fete,femei care indura atatea ofense in numele"iubirii".De ce ai vrea sa traiesti alaturi de un astfel de om?ca atunci cand vei avea un copil sa creasca in violenta si sa inteleaga ca asa e bine???
Iti place sa fi batuta si jignita,altfel nu imi explic de ce mai stai langa "omul"asta
desi_desiree
Postat pe 23 Iulie 2010 01:55
De la: adriana6, la data 2010-07-15 19:42:53multumesc pt sfaturi

cum de esti tot confuza...
poate iti place bataia..la tine acasa...
sau asta ai cerut la mos craciun anul trecut?
dragon_fly88
Postat pe 23 Iulie 2010 20:08
cat crezi ca ai sa rezisti in stilul asta 1,2,3 ani???? Dupa aceea cati ani o sa ai??? Ce ai sa faci atunci cand cei 'buni' vor fi luati deja?
bizilica
Postat pe 24 Iulie 2010 07:58
nu , nu il iubesti
esti doar speriata ca esti singura si nu mai esti ,,in randul lumii" pt ca nu ai un mascul feroce langa tine ( ca un astfel de individ nu poate fi numit barbat )
probabil , tot ca sa ajungi iar ,,in randul lumii" , si al doilea si al n-spelea se vor purta la fel , pentru ca tu esti cea care le permiti sa se poarte asa .
perce_neige
Postat pe 24 Iulie 2010 10:13
parerea mea este ca trebuie sa mergi mai departe.
uita-l,nu merita iubirea ta.
orice relatie daca nu este bazata pe respect,comunicare si incredere nu mai este relatie.
gandestete mai bine si lasa-l
scorpion22
Postat pe 24 Iulie 2010 10:24
De la: adriana6, la data 2010-07-14 18:43:41buna fetelor..as vrea sa imi dati si mie un sfat,o parere pt ca chiar nu am cu cine sa vorbesc.recent m-am despartit de iubitul meu.sa va povestesc ce sa intamplat.in urma cu 2 ani ne-am mutat impreuna in apartamentul meu, singuri,la inceput totul era bine si frumos ca in orce relatie dar cu timpul a devenit f gelos posesiv daca eram plecata de acasa ma suna intr-una unde sunt cu cine sunt ce fac.cand venea el acas de la serviciu trebuia sa fiu acasa si tot asa...ba chiar devenea gelos si daca ieseam cu mama la cumparaturi.deja pur si simplu ma teroriza cu gelozia asta a lui.de un timp in coace se apucase si de baut si daca ieseam in oras la un club nu ezita ca de fiecare data sa faca scandal din cauza geloziei de aceea am preferat sa nu mai vreau sa ies cu el la club iar daca nu mergeam aia era problema ca de ce nu vreau sa iesim si tot asa.din orice ii sare tandara nu mai puteam vb nimic cu el pt ca acuma e obosit ca acuma nu are chef .cand mergeam la cumparaturi daca nu cumparam ce zice el facea scandal in magazin de ma apuca rusinea ca se uita lumea la noi.nicaieri nu vroia sa ies fara el nici in vizita la parintii nostri.se rasteste la toata lumea chiar si la parintii si bunici mei.am incercat sa vb cu el sa fie altfel dar de geaba .la un moment dat si-a dat seama ca ceva nu e in regula cu el si mi-a zis ca ar vrea sa se schimbe si mi-a promis ca se va schimba dar dupa o perioada de tim iar a inceput.vreau sa mai zic ca mi-a tras o palma tot asa ne-am certat f rau si i-am zis sa iasa afara din casa atfel chem politia si pe chestia asta mi-a tras o palma de ce i-am zis ca vreau sa chem politia.si-a cerut iertare l-am iertat i-am mai dat o sansa dar acuma uktima data cand ne-am certat f rau pe un lucru banal de ce mi-am ajutat fratele cu o chestie a facut scandal,a inceput sa arunce cu un flacon de apa dupa mine si la urma m-a lovit.numai asa am putut sa-l dau afara din casa chemandu-mi familia la mine acasa.dar toate ca toate dar eu continui sa-l iubesc f f mult inca.spuneti-mi ce sa fac!!sunt disperata....va multumesc si sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea...


Categoric uita-l! Da-i un fund in dos si mergi mai departe! Barbati se gasesc, ai de unde alege. Important e sa-l alegi pe acela care ti se potriveste si e pentru tine!

Ai o varsta frumoasa... trecuta de mult de ''tot ce zboara se mananca''. Dar tind sa cred ca in alegerea partenerului potrivit, iti trebuie si un strop de noroc!
Lisssa
Postat pe 24 Iulie 2010 10:32
Nu te supara dar... tu ai ceva la tartacuta? Cum naiba sa mai iubesti un barbat care te jigneste si e violent cu tine? Nu ai si tu putina mandrie?! Doar atat meriti?
Micael
Postat pe 24 Iulie 2010 11:36
De la: Micael, la data 2010-07-24 11:36:25Nu te supara dar... tu ai ceva la tartacuta? Cum naiba sa mai iubesti un barbat care te jigneste si e violent cu tine? Nu ai si tu putina mandrie?! Doar atat meriti?

se pare ca e "modesta"
si inconstienta
nu stiu de ce e intrigata si confuza
ai 26 de ani..dar minte zero.
normal ca e gelos
si daca nu te are el...macar sa mai strice si peisajul
eu zic sa o lasi moarta
esti masochista sau cum?
bogdan76
Postat pe 24 Iulie 2010 18:38
DOAMNEEEE, ,,PROASTA LUME ANUL ASTA ,,----e o vorba la misto----
E drept ca iti lipseste un DRAM DE NOROC, dar nuar fi un capat de tara ,nu e timpul trecut , cu rabdare
o sa rasara soarele si pe strada ta , cauta sa-ti gasesti un om putin mai COPT LA MINTE nu te mai uita
la COPII RASFATATI vei suferii mult si fara rost.
Viata e scurta , grea si trece repede,ce rost are sa o irosesti ?
kudika073706__zoicaradu
Postat pe 24 Iulie 2010 21:33
Fii linistita...viata merge inainte si fara el!ti-a lasat in urma numai durere si ti-a provocat numai necazuri....Eu sunt de parere ca el nu te-a iubit pt k o persoana care iubeste nu se comporta in halul asta!!Este un om lipsit de scrupule....NU MERITA!!!
Adrrianna
Postat pe 24 Iulie 2010 23:13
Nu vreau sa par prea cruda ,dar spune-mi te rog ,cum poti sa mai iubesti un om care te-a facut de rusine in societate,care te-a lovit,care nu te respecta nici pe tine nici familia ta?uita-l si fugi cat mai departe de l si de altii ca el,bine nu va fi cu el nici daca mori si te mai nasti odata.Unde nu este respect nu poate fi nicicum vb de dragoste.Omul pe care-l iubesti trebuie sa aiba calitati nu iubim doar individul,nu poti iubi un om numai pt ca arata bine si sa traiesti din amintiri ca au fost si clipe frumoase.eu zic ca pt a ajunge sa ai sentimente fata de un om treb sa vezi in el calitate ca te merita nu numai satisfactii sexuale,compatibilitati in pat etc....chiar daca s-ar intoarce la tine daca nu te respecta si a indraznit sa te loveasca ..sa nu crezi o clipa ca te iubeste.Eu indraznesc sa cred ca nici nu te-a iubit.Nu ranesti si nu lovesti un om pe care pretinzi ca-l iubesti mult noroc iti doresc!
mimishor957
Postat pe 25 Iulie 2010 08:59
dragostea asta e mai rea ca kkrea
fata_healthy
Postat pe 25 Iulie 2010 13:18
Ce faci cu un ciorap rupt???
Eu l-as arunca!
Daca tu vrei sa il carpesti , incearca!
Ca nou nu va fi niciodata.
Sfatul meu este sa renunti la el fara nici cea mai mica ezitare.
kudika054139
Postat pe 25 Iulie 2010 22:52
ti-am citit povestea si mi se pare destul de cunoscuta, desi nu te cunosc,r iti pot da un sfat! in familie am avut un caz asemenator cu ce ai patit tu, si vreu sa iti zic ca sa incheiat foarte urat, tu macar te-ai oprit la timp!
zici ca il iubesti... sincer nu merita! fugi de el cat mai poti si considerate norocoasa ca nu esti casatorita inca cu el si nu imparti nimic cu el! tipi ca el gasesti peste tot, si este greu sa il gasesti pe cel potivit! o persoana inteleapta imi spunea "cand te muti cu un barbat in aceeasti casa Stai! nu te arunca in bratele lui si i te daruii total ci asteapta 2-3-4-5 ani si vezi, pentru ca in acesti ani el isi "scote dinti" la iviala si iti dai seama ce om ii! daca e bun cu tine si te respecta continua, daca e rau fugi si alunga iubirea care iti napadeste sufletul!" asta este si sfatul meu pentru tine! si nu uita nu traim in secolol trecut cand femeia ii era supusa barbatului! iar faptul ca tu esti mai mare decat el nu consider ca reprezinta o problema, nu traim in secolele ce au apus!;)
ggabi
Postat pe 26 Iulie 2010 19:43
draga mea am citit povestea ta si m-am regasit in ea sfatul meu este sa IL UITI cat mai repede posibil pentru ca un astfel de om care nu te respecta nu o sa o faca niciodata, mai ales la tine in casa. Un om ca asta nu merita dragostea ta stiu ca iti vine greu si te doare sufletul , dar priveste bine in urma si gandeste-te ca nu te face fericita cu nimik omul asta si nu ai castigat decat dispret si loviri din partea lui. Tu crezi ca e ceva normal, sa suferi atatea doar pentru faptul ca iubesti O JIGODIE? Nu se merita sa suferi atata doar pentru ca u esty cea care iubeste fara sa primeasca nimic in schimb.
georgik07
Postat pe 27 Iulie 2010 22:34
De la: miss_darine, la data 2010-07-14 21:36:10 again and again and again
e gelos d'al iubesc manca'l'ar mama pe el de frumos....imi da o palma, doua, trei d'al iubesc manca'l'ar mama pe el de potent...ma injura d'al iubesc manca'l'ar mama pe el de intelijent sa fie la tine iubirea asta

nu le inteleg pe fetele astea
clau19
Postat pe 27 Iulie 2010 22:37
hey ...am citit povestea ta si nu m ai plictisit..imi place sa ajut oamenii si sper sa fiu de folos cu ceva ...uite ...poate v ati mutat impreuna prea repede..nu zic ca nu e bine..e bine pentru faptul ca apuci sa l cunosti altfel...dar nu este bine pentru ca ajungeti sa va cunoasteti defectele..si nu vreti sa vi le acceptati si sa va iubiti asa cu defecte..pentru ca suntem oameni ..si asta e:)...dar din cate ai spus uh ...e gelos..dah ..stii ..gelozia este buna dar cu masura...daca nu esti gelos putin inseamna ca nu iubesti ...! asa se zice..dar repet cu masura...pentru ca se poate ajunge la foarte rau ..cum a ajuns si la tine defapt...sa il ameninti cu politia...
Nu uita...nu esti casatorita cu el, nu are nici un drept asupra tah ..si nici atunci ...vezi ca daca a ridicat mana o data la tine ...o mai ridica ..fii sigura de asta ..pentru ca uh ai acceptat...uh potii sa controlezi lucrurile..doar ca uh ai gandit cu sufletul ..nu cu mintea....si l ai iertat...e bine ca i povestit cu el...ca si a dat seama de greseli ..numai ca trebuie sa ti dai seama daca ii pare rau cu adevarat...sa vezi asta in ochii lui ..si in comportamentul lui ....Daca si el te iubeste te respecta!....si nu te supara ..dar cu gelozia asta inseamna ca nu are incredere in tine, ii e frica ca il vei insela...daca ar avea incredere in tine...si te ar iubii cu adevarat nu ar face asta...dar uh ..fii mai inteleapta...si gandeste poate pentru a 2 sau a 3 oara ...cu mintea...lasa putin sufletul deoparte..si gandeste te la binele tau ..TU ESTI CEA MAI IMPORTANTA...la o adica...baietii mai sunt multi ...ar trebuii sa mai stai de vb cu el...si sa i spui propunerile tale..si daca accepta...vezi cum se comporta...si daca nu ..nu are decat sa mearga la alta sa i faca zilele negre...iti doresc succes...si poate ne mai scrii sa vedem ce s a mai intamplat:)
macrinutza
Postat pe 27 Iulie 2010 23:33
toate relatiile trec prin perioade dificile.. nu te merita..mergi mai departe..bla bla..toata lumea spune acelasi lucru!poate este si vina ta ca se poarta asa..daca tot il mai iubesti..fa-l sa aibe incredere in tine, sa nu mai fie gelos cu bataia e mai greu si eu am o relatie de 4 ani, am avut perioade foarte dificile (fara batai) da' am reusit sa-l fac sa aibe incredere in mine..si eu in el.mi-a promis ca se schimba, si asa a facut.acum ne merge foarte bine!gandeste-te foarte bine ce ai de gand sa faci..stiu ca iti este greu..
Valentina001
Postat pe 27 Iulie 2010 23:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu ma intelege deloc...Am ajuns la capatul puterilor..Ce e de facut? 36 De la: stem_29 30 Septembrie 2010 19:17
ce stiti despre relatiile rac-taur ? 2 De la: kudika053444 29 Iulie 2009 09:02
Fosta iubita a iubitului meu... 64 De la: valitecuci 30 Ianuarie 2011 20:08
buna fetelor un rasp daca se poate dar fara mistouri 14 De la: BabyDoll1005 21 Iulie 2010 19:04
Au disparut barbatii adevarati?? 1146 De la: alexo88 18 Ianuarie 2011 10:46