Setari Cookie-uri

nu stiu daca se mai merita!

eu 24 el 27..am avut o relatie ...de 7 ani ne cunoastem si 5 am stat impreuna!a fost o relatie frumoasa cu bune si rele.ne-am logodit si urma sa ne casatorim..dar s-a inatamplat inevitabilul sa ne despartim..ne-am despartit pt k nu mai stiam ce simteam unul pt celalalt.am luat-o ca pe o pauza la inceput si in pauza asta el a intalnit pe altcineva si ne-am despartit.la o luna de la despartire s-au mutat impreuna si m-a anuntat k se insoara cu ea..a avut placerea sa ma anunte si cand s-au mutat.acum sunt 3 luni de la despartire...si mi-am dat seama k el era tot pt mine ..chiar simt k il iubesc mai mult ca oricand...as vrea sa-l recuceresc dar nu stiu daca se mai merita.sunt constienta k nu e bine ce gandesc si port o lupta intre inima si ratiune.dupa 5 ani simt k mi se rupe sufletul cand il stiu cu altcineva.oare cum poti uita asa repede?am iesit sa ma distrez..am cunoscut persoane noi in cele 3 luni de la despartire dar nu pot sa-l uit..ce sa fac?am sa traiesc mereu asa?
kissdelya
Postat pe 19 Iulie 2010 19:12
de ce v-ati despartit?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 19 Iulie 2010 19:21
din confuzie.....
anastasia_m
Postat pe 19 Iulie 2010 19:26
ne-am despartit pt k disparuse atractia ,adika eu una ma simteam k o femeie de 40 ani si cu 3 copii...devenisem dependenta de el....si el se schimbase era mai rece..pur si simplu am decis sa luam o pauza...si in timpul asta el a cunoscuta pe tipa aia..si apoi cand am vb mi-a zis k nu mai simte nimik pt mine..si l-am lasat sa plece...acum o luna ne-am intalnit intamplator si era ametit si mi-a zis kum am putut sa uit cei 5 ani ..la care eu foarte uimita am inlemnit..l-am sunat a 2 zi si mi-a zis sa nu-l mai caut k asta e ce isi doreste...dupa care ma suna si imi spune k prietena lui l-a pus sa zica asa...si de atunci nu mai stiu nimik de el...sufar pt k il iubesc..stiu k si el mai tine la mine...mie greu si nu vreau sa ajung k atunci cand il vad dupa 10 ani sa plang in urma lui..nu stiu ce sa fac.,.,.
kissdelya
Postat pe 19 Iulie 2010 19:39
Iubita, "a tine" la cineva nu-i totuna cu "a iubi, a vrea sa te insori cu acea persoana si a vrea sa imbatraniti impreuna". Probabil ca mai tine la tine, asa cum si tu mai tii la el. Sau tineti amandoi la amintirile si obisnuinta care va leaga.
Oricum, faptul ca are deja pe altcineva.. nu-i a buna.
Ce as face eu inlocul tau? As astepta. Stim bine ca timpul, nu numai ca vindeca ranile, dar aduce si surprize. Asa ca asteapta. Nu-l cauta, nu-i iesi in cale, evita-l cat poti. Lasa-l sa-si dea seama daca intr-adevar ii lipsesti. Cu alte cuvinte, lasa-l sa te caute. Nu cum a facut pana acum cu sms sau telefon sau schimb de replici la betie. Sa vina la usa ta, spasit dar hotarat.
Iar daca nu te cauta si se insoara sau ramane cu alta femeie... asta e, capul sus!
rashela
Postat pe 19 Iulie 2010 19:58
De la: denissa19, la data 2010-07-19 19:39:54ne-am despartit pt k disparuse atractia ,



trebuia sa te opresti aici.
restu' textului nu-si mai gaseste rostu'.
uita-l si mergi mai departe!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 19 Iulie 2010 21:38
probabil ca e mult mai bine,exact cum spun si ceilalti, sa il uitzi si sa incerci sa iti vezi de drumul tau..poate iti va fii mai bn fara el....cu timpul il vei uita...insa eu nu imi explic cum el dupa doar o luna? si-a gasit pe altcineva si deja s-a mutat cu ea ???? esti sigura ca nu era cu ea in acelasi timp in care era si cu tine???? stii cum e? Roata se intoarce..si el nu va face o exceptie....intr-un final probabil ca va veni sa va impacati insa va fii prea tarziu...incearca sa mergi mai departe si mult succes
steffy91
Postat pe 28 Iulie 2010 20:46
"ne-am despartit pt k disparuse atractia ,adika eu una ma simteam k o femeie de 40 ani si cu 3 copii...devenisem dependenta de el."

Si acum vrei sa te simti iar ca o femeie de 40 de ani? Nu stiu frate cum va loveste pe multe iubirea doar dupa Probabil e oftica ca acum are pe alta si a mai cerut-o si in casatorie si pe tine nu....
Barbie30
Postat pe 28 Iulie 2010 20:55
De la: Barbie30, la data 2010-07-28 20:55:17"ne-am despartit pt k disparuse atractia ,adika eu una ma simteam k o femeie de 40 ani si cu 3 copii...devenisem dependenta de el."

Si acum vrei sa te simti iar ca o femeie de 40 de ani? Nu stiu frate cum va loveste pe multe iubirea doar dupa Probabil e oftica ca acum are pe alta si a mai cerut-o si in casatorie si pe tine nu....

asta e!
barbie ti-ai gasit rochie de mireasa?!
roz5blue6lila7
Postat pe 28 Iulie 2010 20:57
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-07-28 20:57:38
De la: Barbie30, la data 2010-07-28 20:55:17"ne-am despartit pt k disparuse atractia ,adika eu una ma simteam k o femeie de 40 ani si cu 3 copii...devenisem dependenta de el."

Si acum vrei sa te simti iar ca o femeie de 40 de ani? Nu stiu frate cum va loveste pe multe iubirea doar dupa Probabil e oftica ca acum are pe alta si a mai cerut-o si in casatorie si pe tine nu....

asta e!
barbie ti-ai gasit rochie de mireasa?!


Gasesc doar masuri mari 42-46 asa ca mai caut inca o tipa slaba care vrea sa fie mireasa si sa o folosim amundoua!Sa fim 2in 1
Barbie30
Postat pe 28 Iulie 2010 21:02
De la: kissdelya, la data 2010-07-19 19:12:45eu 24 el 27..am avut o relatie ...de 7 ani ne cunoastem si 5 am stat impreuna!a fost o relatie frumoasa cu bune si rele.ne-am logodit si urma sa ne casatorim..dar s-a inatamplat inevitabilul sa ne despartim..ne-am despartit pt k nu mai stiam ce simteam unul pt celalalt.am luat-o ca pe o pauza la inceput si in pauza asta el a intalnit pe altcineva si ne-am despartit.la o luna de la despartire s-au mutat impreuna si m-a anuntat k se insoara cu ea..a avut placerea sa ma anunte si cand s-au mutat.acum sunt 3 luni de la despartire...si mi-am dat seama k el era tot pt mine ..chiar simt k il iubesc mai mult ca oricand...as vrea sa-l recuceresc dar nu stiu daca se mai merita.sunt constienta k nu e bine ce gandesc si port o lupta intre inima si ratiune.dupa 5 ani simt k mi se rupe sufletul cand il stiu cu altcineva.oare cum poti uita asa repede?am iesit sa ma distrez..am cunoscut persoane noi in cele 3 luni de la despartire dar nu pot sa-l uit..ce sa fac?am sa traiesc mereu asa?



esti sigura ca a intalnit`o pe aia cat timp ati luat pauza? poate atractia a disparut din cauza ca el "devenise mai rece de la un timp"(sau poate a lasat relatia sa se raceasca de la sine pt ca era prea las sa te lase pt respectiva) iar tu nu ti`ai dat seama si ai lasat ruptura sa se adanceasca.e o varianta
d_m0oz
Postat pe 14 August 2010 19:12
nu se merita.uita-l,nu este de tine.trebuie sa hotarasti ce faci cu viata ta,el este nehotarat.
perluzza
Postat pe 14 August 2010 19:34
eu cred k este doar obijnuinta,daca v-ati impaca in 2-3luni veti ajunge de unde ati plecat,cu timpul o sa scapi de obsesia asta.v-ati despartit pt ca disparuse atractia,asta spune multe deci rutina va reaparea iar in maxim 5-6luni.Omul si-a refacut viata,nu te mai incapatana,plus k sunt mai mult ca sigura ca pe tipa o stia de mult mai mult timp.capul sus,s-au despartit altii dupa 30 cu 2-3 copiii!!!numai bine!
kudika313344
Postat pe 15 August 2010 00:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
A spus ca ma iubeste, dar m-a parasit ! 7 De la: Sarikiz 19 Februarie 2013 19:48
Barbatilor le place atat de mult sa fie libertini?? 28 De la: Eleenna 13 Martie 2009 18:30
complicatii 8 De la: gya01 20 Septembrie 2009 23:53
Stiri ciudate ... 51 De la: rashela 12 Februarie 2011 16:03
De la iubire...soacra! HELP! 21 De la: arpydia 8 Septembrie 2010 19:44