Setari Cookie-uri

solzisorii bituminosi

cat de rentabila este aceasta varianta in comparatie cu tabla obisnuita sau cea ondulata
gigibrbr_condo
Postat pe 17 August 2008 10:24
ESTE MAI USOARA MAI PRACTICA SI MAI IEFTINA ACEASTA VARIANTA DE ACOPERIS O POT FACE SI EU
gigibrbr_condo
Postat pe 22 August 2008 20:19
gigibrbr_condo
Postat pe 22 August 2008 20:19
Firma de constructii executa case la rosu, case la cheie,blocuri,vile,case din lemn, ansambluri de vile , sape , tencuieli , termosistem , acoperisuri , zugraveli,rigips, pavaje,zugraveli,faiantari,gresie,parchet laminat,instalatii electrice si sanitare.TEL:0744981385 www.constructii-locuinte.ro
CONSTRUCTIICASE
Postat pe 7 Septembrie 2008 10:44
gigibrbr_condo
Postat pe 7 Septembrie 2008 22:00
ce s-a intamplat cu acoperisul ??ai pus tabla sau solzisori ??Daca nu vin eu si montez ieftin, rapid,si garantat 10 ani..!!??!!??Am glumit,m-a amuzat teribil reactia ta la cei doi... : Funny de tot...
libra66
Postat pe 23 Noiembrie 2008 21:48
De la: theCat, la data 2008-11-23 21:48:06 ce s-a intamplat cu acoperisul ??ai pus tabla sau solzisori ??Daca nu vin eu si montez ieftin, rapid,si garantat 10 ani..!!??!!??Am glumit,m-a amuzat teribil reactia ta la cei doi... : Funny de tot...
MERCY credema ca m-am saturat de reclama pe acest forum acest site dedicat constructiilor si amenajarilor are destul spatiu pentru reclama si destul de ieftin poate din comentariile mele ai aflat ca si eu am o firma de constructii : NOI SI HOTII SRL si are acelasi obiect de activitate ,inca o data iti multumesc pentru compasiune si sper sa ne contram pe subiecte serioase cu stima HOTUL POP
gigibrbr_condo
Postat pe 24 Noiembrie 2008 19:46
buna sant nou aici legat de solzisorii bituminosi stiu ca se pot monta usor ca un vecin are montati nu stiu de preturi dar o problema stiu sigur ca este ( patul )scandura pe care trebuie sa ai asezi adica trebuie sa fie dreapta mai mult nu stiu
costicaionescu
Postat pe 21 Decembrie 2008 12:19
bine ai venit costica !!!mercy de comentariu sincer as putea sa dau o cautare pe net ca sigur as gasi mai multe detalii dar pana la anu in vara mai este timp
gigibrbr_condo
Postat pe 21 Decembrie 2008 17:04
De la: gigi_braicovici, la data 2008-11-24 19:46:04
De la: theCat, la data 2008-11-23 21:48:06 ce s-a intamplat cu acoperisul ??ai pus tabla sau solzisori ??Daca nu vin eu si montez ieftin, rapid,si garantat 10 ani..!!??!!??Am glumit,m-a amuzat teribil reactia ta la cei doi... : Funny de tot...
MERCY credema ca m-am saturat de reclama pe acest forum acest site dedicat constructiilor si amenajarilor are destul spatiu pentru reclama si destul de ieftin poate din comentariile mele ai aflat ca si eu am o firma de constructii : NOI SI HOTII SRL si are acelasi obiect de activitate ,inca o data iti multumesc pentru compasiune si sper sa ne contram pe subiecte serioase cu stima HOTUL POP
VAI CE TARE E FIRMA ”NOI SI HOTII SRL”,SPER CA DOAR LA FIGURAT FAZA CU HOTII
playboy
Postat pe 21 Decembrie 2008 17:34
adevarat ca e cel mai usoara invelitoare de acoperis acesti solzo bituminosi sau bardoline cu i se mai spune dar durata lui e de viata e mica cam 5 ani



EXECUT ORICE LUCRARE LEGETA DE CONSTUCII REPEDE PROST SI SCUMP

ParvuAurel
Postat pe 23 Decembrie 2008 11:30
bine aurel daca vrei te asociezi cu noi la NOI SI HOTII SRL
gigibrbr_condo
Postat pe 23 Decembrie 2008 18:35
Desi dupa mine solzii arata mai bine iti recomand tabla dar sa fie montata de firma care o vinde ca sa ai garantie.La solzi intra mult mai mult lemn si nanopera este pretentioasa(multi se leaga dar putini lucreaza bine)
La pret cred ca tot acolo iesi
mihaicampean79
Postat pe 17 Ianuarie 2009 08:09
S-AR PUTEA SA AI O CONCURENTA SERIOASA LA CATI PROSTI SUNT.
kudika186861
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:01
prin partile mele se numeste tigla canadiana.nu este chiar simplu de pus oricum la tipul de material care ajunge la noi sau chiar se fabrica in tara va trebuie o manodopera destul de experta in folosirea arzatorului pentru a putea garanta 10 ani sau chiar mai mult ramine oricum problema izolatiei termice pentru tot acoperisul eu unul nu va sfatuiesc
vasilecroitoru
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:09
Denumirea corecta este "shindrila bituminoasa" si nu se lipeste cu arzatorul decat la pantele f. mici unde e pericol sa-i ridice vantul si sa intre apa sub ei. Au pe dos o banda cu bitum si niste pastile cu bitum care se lipesc singure peste cuiele batute anterior.
Nu sunt greu de montat daca stii sa trasezi la inceput astfel incat sa iti mearga randurile paralel cu coama
mihaicampean79
Postat pe 22 Ianuarie 2009 17:52
daca manopera e facuta de oricine , de unde vrei garantie ??
montajprestaf
Postat pe 18 Iunie 2009 03:54
cel mai usor acoperis e cel cu lindab iar cel mai eficient e cel cu tigla daca te tine buzunarul astea doua variante iti recomand, dar lindabu sa fie lindab nu orice tabla vopsita iar la tigla mare grija la capriori( sa fie socotiti bine sa tina atat tigla cat si zapada care e din ce in ce mai rara). nu uita nici de folia anticondens care e chiar buna nu e doar o gaselnita, ignifugarea lemnului si aerisitoarele sa fie macar 1-2 pe latura.Daca pui sindrila bituminoasa nu te zcarci la cuie(care sunt speciale cu cap mai mare si nu ruginesc)altfel la primul viscol o sa-ti para rau si te costa enorm mai mult. hai acu la treaba
kornelpaula
Postat pe 10 August 2009 20:56
Oare?
casavesela
Postat pe 11 August 2009 20:33
Cred ca de un an de zile,de cand se discuta pe forum, lucrarea este deja facuta.Nu credeti?
casavesela
Postat pe 11 August 2009 20:38
cand am initiat acest topic am avut in gand continuarea dupa topicul : tavanul----din lemn sau placa de beton ca sa imi pot face exact socotelile privind tavanul si materialele necesare unei buni invelitori a casei . Cum am ales placa de beton si desigur nu mai mi-au ramas bani de acoperis :::::: DECLAR IN CONTINUARE DESCHIS ACEST TOPIC!!!!!!!!!
gigibrbr_condo
Postat pe 12 August 2009 18:05
Stimati membri CONDO


Nu va costa nimic sa imi adresati o intrebare privind termo sau hidroizolatiile. Sunt nou ,dar am vazut ca lumea isi face mai mult reclama decat sa ne dea un sfat util.Nu ma cred eu supermeseriasul
Vali,dar am 14ani in domeniul acesta.


Cu respect

Valentin Vrabie
valy2
Postat pe 12 August 2009 22:12
De la: condo001101, la data 2009-08-12 22:12:40Stimati membri CONDO


Nu va costa nimic sa imi adresati o intrebare privind termo sau hidroizolatiile. Sunt nou ,dar am vazut ca lumea isi face mai mult reclama decat sa ne dea un sfat util.Nu ma cred eu supermeseriasul
Vali,dar am 14ani in domeniul acesta.


Cu respect

Valentin Vrabie
din pacate asa se intampla daca ar fii doar postari de genul acesta nu ar fii nici o problema dar cand se da nume de firme si apar si ,, coincidente de nume''' in postari chear te apuca boala
gigibrbr_condo
Postat pe 13 August 2009 17:11
Eu vreau sa-mi fac acoperis cu tala,dar fara inaltare,stie cineva cum pot sa fac? Fiindca il fac cu familia,nu participa locatarii de pe scara si eu nu dispun de multi bani, asa ca vreau sa ma coste cat mai putin si sa matina cat mai mult. Multumesc anticipat!
popflorica_2007
Postat pe 29 Septembrie 2009 18:11
Cu tabla am vrut sa spun, scuze
popflorica_2007
Postat pe 29 Septembrie 2009 18:12
Eu am folosit in vara aceasta sindrila bituminoasa pentru garaj si un chiosc in curte.Sa stiti ca se monteaza foarte usor,depinde de forma acoperisului,poti prinde sindrila pe scindura obisnuita sau pe lambriuri.Ca pret pot sa-ti spun ca este undeva la 22 ron/mpsi se vinde la pachete de 3mp/66 ron.Acesta este pretul la Baumax.Daca vrei si alte detali ti le ofer cu placere
dudasca
Postat pe 1 Octombrie 2009 18:32
De la: costicaionescu, la data 2008-12-21 12:19:01buna sant nou aici legat de solzisorii bituminosi stiu ca se pot monta usor ca un vecin are montati nu stiu de preturi dar o problema stiu sigur ca este ( patul )scandura pe care trebuie sa ai asezi adica trebuie sa fie dreapta mai mult nu stiu
:
Eu am alta problema:Am montat astfel de solzisori pe un acoperis si acum constat ca imi ploua in 2-3 locuri si nu pot sa depistez exact zona de infiltratie-pentru ca nu se vede nimic deasupra...!!!! Aveti vreo solutie ?
d_p_ionescu
Postat pe 4 Octombrie 2009 22:12
De la: d_p_ionescu, la data 2009-10-04 22:12:04
De la: costicaionescu, la data 2008-12-21 12:19:01buna sant nou aici legat de solzisorii bituminosi stiu ca se pot monta usor ca un vecin are montati nu stiu de preturi dar o problema stiu sigur ca este ( patul )scandura pe care trebuie sa ai asezi adica trebuie sa fie dreapta mai mult nu stiu
:
Eu am alta problema:Am montat astfel de solzisori pe un acoperis si acum constat ca imi ploua in 2-3 locuri si nu pot sa depistez exact zona de infiltratie-pentru ca nu se vede nimic deasupra...!!!! Aveti vreo solutie ?
as vrea sa te ajut dar acest lucru doar la fata locului al poti afla , in general la imbinarile care nu par firesti se prelinge apa cauta si da cu smoala chear nu spot sa spun
costicaionescu
Postat pe 5 Octombrie 2009 20:58
sal. multa manopera. necesita atentie ridicata. in timp granulele de siliciu sau ce o fi se duc. eu am de vreo 6 ani, dar a fost executata fff atent. nu am pb cu ea. e simplu de montat, doar ca necesaita atentie.
spor la treaba daca o pui tu.
PS: in leg cu baietii cu firmele si reclama lor: toti construim, mai bine sau mai prost, important este ce si cat de bine.
fanestef
Postat pe 6 Aprilie 2010 17:43
cum este mai ieftina?
costa cam 22lei m.p.tabla cam 18leimp.
joita64razvan
Postat pe 6 Aprilie 2010 19:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa amenajezi complet o casa? 1 De la: condo000186 14 Martie 2009 17:38
am si eu acasa un (copac) lamai sfatuitima cum sa il salvezi e foarte bolnav 1 De la: condo003214 17 Februarie 2010 12:46
prietenie 1 De la: maria_costea_1 23 Noiembrie 2009 10:54
OBLOANE ... 8 De la: Gilda 20 Martie 2010 18:41
reparatii alternatoare si electromotoare 6 De la: veverita_condo 4 Ianuarie 2016 16:33