Setari Cookie-uri

Saltele - unde gasesc?

Salut,
Sper sa gasesc si eu ajutor pe acest forum. Imi puteti recomanda cateva magazine care comercializeaza saltele de buna calitate. As dori ceva durabil si de la care sa nu ma doara spatele cand ma trezesc. Salteaua pe care o am acum e ingrozitoare. As dori cateva sfaturi utile.
Multumesc mult

Postat pe 5 Decembrie 2008 16:54
eu am cumparat saltea de la DomusFlex nu vreau sa fac reclama dar sunt deosebite au mag. in toata tara si gasesti mai multe modele
iancmh
Postat pe 7 Decembrie 2008 21:29
Tot Domus Flex voiam sa-ti sugerez,dar a facut-o cineva inainte.Sunt pe categorii,si de aici si diferente de pret.
libra66
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:01
depinde de buget sunt saltele tempur ff scumpe dar super calitate si sunt cele de domusflex care sunt egale calitate cu cele din practiker
luminitagrigoriu
Postat pe 11 Decembrie 2008 17:37
iti recomand salteaua din fibra de cocos este recomandata pentru dureri de spate,e cam scump dar merita are garantie 10 ani e si anti alergica.magazinul e in zidul chinezesc

Postat pe 15 Decembrie 2008 19:11
Am saltea de la DomusFlex de vreo 7 ani si se comporta impecabil. Ti-o recomand cu caldura :) Daca alegi o varianta ortopedica sau semiortopedica ai grija ca primele nopti vor fi mai grele - cel putin la noi asa a fost. Pare destul de rigida la inceput, dupa care abia astepti sa ajungi in pat :)
ancutas_condo
Postat pe 16 Decembrie 2008 09:57
Saltele de calitate foarte buna gasesti deasemenea la Vicoria Bucuresti(fabrica in Militari), la Previ (magazin in Pipera) si cu traditie si convenabile la pret la Elvila magazinul de la podul Baneasa sau Auchan Titan(ei au marca Relaxa bine cunoscuta). Atentie saltelele trebuie schimbate la max 5 ani pentru ca oricat de bune ar fi dezvolta microorganisme.
rapsan
Postat pe 16 Decembrie 2008 14:47
Insistenta cu care recomanzi saltelele Tempur devine deranjanta ;sa inteleg ca lucrezi la Black Sheep,sau El Iohan..?? Ai scris prima data,despre saltelele astea , nu s-a agatat nimeni ,discutia si-a urmat cursul cu pareri/sfaturi despre produse normale ,cu un raport calitate/pret bun si nimeni nu a manifestat curiozitate pentru aceste saltele despre care ai specificat ca sunt f.scumpe,dar nu ai indraznit totusi sa pomenesti concret despre pret , adica 1800 -3000 de euro!!?Sa nu ne ametim cu calitatile extraordinare ale acestei saltele ,cu umplutura memory foam care retine forma si temperatura persoanei...si ma scarpina pe spate...Daca nu suferi de o problema de sanatate cu adevarat grava ,nu cred ca e absolut necesar sa iei in calcul acest tip de saltea,care presupune efort financiar substantial.Si oricat ar costa ,igienic e sa schimbi salteaua la 5-7 ani . Pe acest forum oamenii scriu ,cerand si alte pareri tocmai pt. ca nu vor sa greseasca,vor informatii si nici nu vor sa arunce cu bani pe fereastra.... Sunt sigura ca Narcisa,cand a deschis acest topic,nu s-a gandit sa aloce cca.2000de euro pt. o saltea.Fara suparare ,dar,faptul ca ai scris si a doua oara m-a determinat sa fac acest comentariu .
libra66
Postat pe 19 Decembrie 2008 00:16
Vai de mine! Tempur??? Never again! mi-am luat-o ca proasta acum 2 ani, am dat o gramada de bani pe ea. Si..ghiciti si voi, imi caut alta saltea!!! Tempur e prea moale...nu dorm bine,la cat costa nu e nicio afacere sateaua asta!Ma trezesc si ma dor salele:-(

Si eu caut saltele, acum o sa-mi iau in inauarie..am gasit mai multe firme pe net, o sa trebuiasca sa ma mai documentez inainte sa-mi iau alta teapa!

Pe tempur platesti doar numele ATAT! raportul calitate-pret nu este OK deloc!

Caut ceva de pana in 600 euro,care sa aiba si husa cu fermoar(IGIENA E IMPORTANTA, trebuie sa o pot spala mai ales ca-s alergica la acarieni) Ma omoare firmele care cer bani in plus daca vrei husa detasabila. CEE? pai ar trebui sa fie OBLIGATORIE.

Ok..deci daca stiti ceva saltea, in jur de 600 euro, sa ma anuntati va rog!Dac e mai ieftina nu ma intereseaza, ca sunt proaste calitativ(stiu ce zic, am probat si vazut multe saltele de la diferite firme)
Trebuie sa existe ceva bun in ROMANIA asta inafara de ieftinituri sau tempur scumpe dar proaste!!!!

Asa ca..daca vreti sa nu va para rau de bani uitati de tempur(mai da cata reclama va faceti fratilor...incredibil.)Oricum eu nu mai pun botu, ca o patita ce sunt!!!! o mare teapa!

Postat pe 22 Decembrie 2008 22:42
este parerea ta cum eu stiu ca saltele elvila sunt cele mai proaste si nu lucrez la nici una din firme ci doar in domeniul mobiliei (iar la BIFE 2008 erau cele mai solicitate) demult timp si apropo firma se cheama EL LAHUN
luminitagrigoriu
Postat pe 23 Decembrie 2008 23:20
Eu am luat saltele de la Prestige. Au fabrica in Balotesti, dar se comercializeaza in majoritatea magazinelor. Acum 5 ani am cumparat-o pe prima saltea. Din pacate a trebuit sa o fac pe comanda direct la fabrica. Am platit-o aproape dublu ptr. ca schimbau linia de fabricatie, dar am fost multumita. Tare - super-ortopedica.Cu o luna inainte sa iasa din garantie a iesit lateral o sarmulita! Le-am dat tel. la fabrica si mi-au facut alta gratuit (ptr. ca era in garntie). Pastrasem toate hartiile.Insa nu mai faceau super-ortopedica ci super - extra-ortopedica. Crdeam ca e ceva mai bun dupa cum suna denumirea si dupa recomandarea lor! M-am inselat. Este f.f.f. PROASTA. E moale, se deformeaza lateral. E de 2 lei. Sunt foarte dezamagita de felul cum am "colaborat" cu angajatii acelei fabrici, care trageau de timp, doar, doar sa ies din garantie. Dupa cum v-am spus mai aveam o luna si termenul expira. Exact atat a durat pana mi-au facut o noua saltea. Dar f.f.f.f.f.f proasta.
Mai am inca 3 saltele de la aceeasi fabrica PRESTIGE, insa nu se compara. Celelalte sunt bune.
Sincer, PRESTIGE m-a dezamagit!
mihaelaromanp_condo
Postat pe 24 Decembrie 2008 09:29
Multumesc de precizare....pt.numele corect al distribuitorului respectiv.Din graba sau si pt.ca nu ma interesa neaparat,atunci cand am cautat informatii despre minunatele saltele Tempur,m-am uitat si la distibuitorii din Iasi ,orasul in care locuiesti......inca o data ,revin cu precizarea ca nu faceam acel comentariu daca nu insistai....Si astfel am incheiat orice comentariu despre aceste saltele . Sa ai un Craciun fericit ,cu sanatate si bucurii alaturi de cei dragi !!!
libra66
Postat pe 24 Decembrie 2008 14:13
Buna seara,

Daca ai auzit de sitemul magnetic care se gaseste si in saltele cat si in alte obiecte chiar si de imbracat bazat pe tehnologia folosita de NASA.Costumele cosmonautilor sunt confectionate din materiale de acest gen. Intra pe www.nikkenuk.com si studiaza produsele. Eu le folosesc de peste 3 ani si sunt foarte multumita de ele.Detalii despre obtinerea lor iti putem da daca esti interesata. Poti scrie la aceasta adresa sau contacteaza-ne telefonic la nr. 021-2409933, 0744-545948.

Vivy Dumitru
dumitru
Postat pe 29 Decembrie 2008 23:19
Eu mi-am luat salteaua de pe www.saltele-online.ro si sunt incantata de ea!Este o saltea Elite, cu arcuri, duraca si elasticitate dar este exact ce mi-am dorit!

Postat pe 30 Decembrie 2008 09:14
a_saved
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:12
De la: narcisa_29, la data 2008-12-05 16:54:44Salut,
Sper sa gasesc si eu ajutor pe acest forum. Imi puteti recomanda cateva magazine care comercializeaza saltele de buna calitate. As dori ceva durabil si de la care sa nu ma doara spatele cand ma trezesc. Salteaua pe care o am acum e ingrozitoare. As dori cateva sfaturi utile.
Multumesc mult


Pentru ca am avut si eu aceasta problema pot sa iti recomand saltelele de la ramedepat.ro . Eu mi-am cumparat salteaua President , deoarece este cea mai buna , putin mai scumpa dar pana la urma calitatea conteaza .Are grosime de 27 de cm si si salteaua isi face pretul .

Poti vedea aici toate modelel lor de saltele - www.ramedepat.ro/saltele
echipa
Postat pe 18 Ianuarie 2009 11:16
Eu am o Dormeo si pot sa zic ca este cea mai buna saltea pe care am avut-o vreodata. Si am avut, pret de cativa ani buni, o saltea ortopedica cu arcuri si nu se compara. Dormeo o am de aproape un an si pot sa zic ca materialul ala chiar functioneaza ca in prima zi, indiferent ce i-ai face, revine la forma initiala.

Postat pe 22 Ianuarie 2009 12:14
Dormeo iti recomand si eu... au o gama foarte mare de saltele, printre care si ortopedice. Arunca o privire pe site`ul lor, ca au multe promotii si niste preturi acceptabile. www.dormeo.ro
De acolo am luat o saltea foarte buna pentru patutul copilului meu.

Postat pe 22 Ianuarie 2009 19:38
De la: theCat, la data 2008-12-24 14:13:13 Multumesc de precizare....pt.numele corect al distribuitorului respectiv.Din graba sau si pt.ca nu ma interesa neaparat,atunci cand am cautat informatii despre minunatele saltele Tempur,m-am uitat si la distibuitorii din Iasi ,orasul in care locuiesti......inca o data ,revin cu precizarea ca nu faceam acel comentariu daca nu insistai....Si astfel am incheiat orice comentariu despre aceste saltele . Sa ai un Craciun fericit ,cu sanatate si bucurii alaturi de cei dragi !!!

Singurul care insistã eºti tu. Îndîrjirea cu care te opui informaþiei e de trei ori mai mare decît tonul cu care a scris fata care a recomandat-o. Poate sã fie ºi distribuitor (cum poate sã nu fie), cea care decide a întrebat despre saltele, ce i s-a rãspuns se referã la saltele, iar dacã e sau nu dispusã sã plãteascã 3000 de Euro tot cea care a întrebat decide. Întrebarea care îmi sare în minte este: eºti distribuitor la o firmã concurentã? Vezi ce gust are întrebarea...
serban_oprescu
Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:03
http://all-for-home.ro/
http://all-for-home.ro/saltele

aici gasesti produse exceptionale la preturi avantajoase.
d_kati
Postat pe 28 Ianuarie 2009 09:52
eu am saltea de la domusflex...de aproape un an ...si nu am avut probleme cu ea..
krisstyn
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:13
PT.NARCISA 29,ITI RECOMAND SITE-UL WWW.DORMEO.RO ,AICI GASESTI O GAMA DESTUL DE VARIATA DE SALTELE SI OBISNUITE SI PT.CEI CU PROBLEME DE SPATE,SI AU PRETURI INCEPAND DE LA 200 SI CEVA DE LEI ,DAR MAI SCUMPE.EU ZIC CA NU STRICA SA ARUNCI O PRIVIRE PE ACOLO POATE GASESTI CE-TI DORESTI.
alexandrup47
Postat pe 3 Februarie 2009 02:19
......... Serban Ionescu esti amuzant !!! - nu te flata , e un mod elegant de a-ti spune ca esti caraghios.....Ce sa fac....m-ai descoperit... cu saltele ma ocup......si ce sa fac daca nu am gasit alt mod de promovare a produselor decat pe acest forum ??!!Si pentru cresterea vanzarilor , tot pe aici ma invart ??!!Sunt extaziata de profunzimea intelegerii tale si de capacitatea de a "citi printre randuri " Sper ca nu ti-ai ranit mintea cand "ti-a sarit intrebarea ".....dar nu as suporta ideea ca am produs atata paguba-n Univers... Succes(uri) !!!
libra66
Postat pe 3 Februarie 2009 23:21
si nici macar cele de la tempur nu sunt cele mai scumpe de pe piata m-ai sunt si cele de la massimo care sunt super calitative dar sunt cam scumpe
eu am inteles ca pe acest forum dam informatii nu ne promovam produsele eu cel putin asta fac dar fiecare procedeaza cum crede
luminitagrigoriu
Postat pe 4 Februarie 2009 08:24
Eu mi-am luat acum un an o saltea de la gin gin flex(se gaseste site-ul)si sunt f multumita,mai ales ca nu am dat o suma foarte mare de bani pe ea.Au garantie 2 ani ca si celelalte saltele de care,sincer,nu te poti apropia,are fata de vara si fata de iarna...in concluzie,va recomand...
madalinala
Postat pe 4 Februarie 2009 12:48
....Luminita , sa zicem ca am glumit...hmmm,de fapt am fost rautacioasa cu Serban Oprescu...Nu ma ocup cu nici un fel comert sau servicii care au legatura cu acest forum.... Desi nu am avut intotdeuna aceleasi opinii , consider ca tu chiar esti o prezenta utila aici. O zi buna !
libra66
Postat pe 4 Februarie 2009 15:29
Buna dimineata ! Luminita,sper ca vei citi ce scriu aici....cred ca tu ma poti ajuta , pentru ca te ocupi de mobilier din lemn si cred ca de destul de multa vreme....Sper...Stii , acum vreo 16- 18 ani , se comercializa un dormitor, destul de frumos , ma rog, stii cum e, chestie de gust ,dar revin , care se numea TESCANI , si era pe lemn mai inchis,gen mahon...Daca nu ma insel se lucra undeva prin Moldova....Daca stii despre ce vorbesc, poate-mi spui daca se mai fabrica ,ceva detalii despre acest dormitor. Multumesc, si-ti doresc duminica placuta !!
libra66
Postat pe 8 Februarie 2009 11:18
probabil se fabrica la mobstrat suceava care nu mai exista s-a desfintat de vreo doi dar ce vrei o piessa in acelasi stil sau ti s-a sticat ceva la el
luminitagrigoriu
Postat pe 8 Februarie 2009 18:18
Buna ! Mi-a placut foarte mult , dar deja aveam unul cumparat cu vreun an sau doi inainte... As vrea sa cumpar unul .Dar probabil ca...nu mai am de unde .Acum am unul pe care l-am cumparat in 2000, tot din lemn masiv ,habar nu am cum se numeste ,e pe cires ,e foarte dragut...dar mi-am amintit de modelul acela dupa care am...oftat Oricum multumesc ,sa ai o zi buna !
libra66
Postat pe 9 Februarie 2009 16:18
POATE GASESTI CEVA IN ACELASI STIL SI LA PRETURI OK CRED CA SE FACEA PENTRU PIATA ITALIEI SI MAI GASESTI FABRICI CARE LUCREAZA IN ACELASI STIL SI LA PRETURI OK
luminitagrigoriu
Postat pe 10 Februarie 2009 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut cada baie 170x70, simpla 3 De la: amavio 27 Iunie 2009 07:14
decoratiuni in stil african 22 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:28
PARCHET PESTE VECHIUL LINOLEUM ? 6 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:38
Buna! am si eu o problema cu tocurile de la termopan , a ramas hartia timp de 3 ani si cand am vrut so scot nu am reusit :sml-sad0116: am incercat cu tot felul de soluti s nu a mers...Va rog sa mi dati si mie niste idei. 1 De la: Cicek_Naima_1 28 Aprilie 2012 14:54
Cristale Feng Shui 8 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:33