Setari Cookie-uri

ten cu probleme

am probleme cu tenul de mai bine de 10 ani.Am fost pe la 5 medici dermatologi si nici unul nu a reusit sa-mi dea un tratament care sa ma ajute. Am un ten foarte uscat, acum folosesc o crema de la Bioderma pentru ten foarte sensibil si e un pic mai bine. Daca nu as folosi nici o crema as avea rana pe fata. VA rog poate ma ajutati cu adresa unui medic dermatolog bun!
volintiru22
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:02
Servus draga mea! spui ca ai fost la dermatolog, spune-mi te rog ce diagnostic ti s-a pus. Vreau sa stiu inainte sa-ti recomand ceva.
Sa ai o zi buna
Irulan
Postat pe 5 Februarie 2009 17:14
Buna din nou! Sincer nu mi s-a pus un diagnostic anume, mi-a zis ca un astfel de ten se intalneste des la fetele blonde, ca este ceva normal si ca voi scapa.Mi s-a recomandat hidrocortizon, am incercat pentru ca eram disperata, nu stiam ce sa ma mai fac cu fata mea, insa mi-am agravat situatia. Am inceput apoi sa-mi administrez dintr-o pura intamplare fluocinolon crema si am observat ca imi trece, numai ca o data pe saptamana trebuia sa aplic pe fata.Am continuat cu fluocinolon ani la rand. Astazi insa nu se mai fabrica fluocinolon crema ci doar unguent si am recurs astfel la creme farmaceutice, pana am dat de crema Bioderma care imi este cat de cat bunicica! Daca imi puteti recomanda ceva, sincer sunt dispusa sa incerc! Eu oricum va multumesc anticipat!
volintiru22
Postat pe 6 Februarie 2009 18:49
poti sa incerci si cu unguent cu galbenele
pisoi_condo
Postat pe 15 Februarie 2009 20:46
CEAI DE MUSETEL DUPA CARE O CREMA HIDRATANTA.PT MINE A FUNCTIONAT
onutza_condo
Postat pe 19 Februarie 2009 15:11
Pai daca nici dermatologii nu au fost in stare sa te ajute..inseamna ca Romania se duce la vale rau de tot..Parerea mea este aceea ca ar trebui sa te duci la farmacie,una care face si preparate,si sa ii spui farmacistei exact ce ti-a zis dermatologul si poate iti recomanda un preparat.De facut rau nu are ce sa-ti faca,doar sa nu iti amelioreze problema existenta..Incearca!Pe mine tot timupl farmacistele m-au ajutata si mi-au recomandat diferite preparate.Bafta :)

Postat pe 19 Februarie 2009 15:18
Daca nu ti-a pus un diagnostic concret si nu ti-a dat niciun fel de medicament, de unguent ceva..inseamna ca nu te-a examinat corect sau nu este un dermatolog foarte bun. Chestia ce contine cortizoni, este foarte periculoasa, asa ca iti sugerez sa nu-ti mai dai pe fata cu diverse creme si consulta un dermatolog foarte bun. Pana atunci spala-te pe fata cu ceai din galebenele si musetel. Fluocinolonul nu vindeca, ci amelioreaza, asa ca daca iti dadeai permanen cu el nu prea mai aveai nika pe fata, insa nu te poti da toata viata cu diverse chestii.
De unde esti? daca esti din Capitala, eu zic sa cauti un medic bun..Bafta si multa sanatate!
m3rlinetza
Postat pe 20 Februarie 2009 22:26
incearca sa te speli cu ceai de musetel si seara sa te dai cu crema de galbenele e un leac vechi sper sa te ajute

Postat pe 24 Februarie 2009 00:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lampioane zburatoare 5 De la: froufrou 12 Mai 2012 00:20
ajutor aranjare mobila 6 De la: luminitagrigoriu 19 Iulie 2010 18:59
instalatii gaze 3 De la: angelblue_67 29 Ianuarie 2009 23:27
Constructie de canapele (dormitoare) 3 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:20
ALBUME DE FAMILIE 1 De la: trucami 19 Noiembrie 2010 16:04