Setari Cookie-uri

zugraveala

ce culori se potrivesc in bucatarie
ann3
Postat pe 21 Ianuarie 2009 18:09
crem, portocaliu...astea sunt mai potrivite dupa parerea mea
vasi_hellboy
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:18
Ideea este ca am mobilier de culoarea ciresului si gresia este un crem -mustar dar mai deschis nu as vrea nici sa inchid la culoare prea tare bucataria si nici culoarea alba nu -mi doresc...
ann3
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:47
crem tine la tavaleala si la murdarie
ParvuAurel
Postat pe 23 Ianuarie 2009 19:38
De la: alexmititean, la data 2009-01-22 15:47:28Ideea este ca am mobilier de culoarea ciresului si gresia este un crem -mustar dar mai deschis nu as vrea nici sa inchid la culoare prea tare bucataria si nici culoarea alba nu -mi doresc...


am vazut o bucatarie foarte stilata pe fundal gri-violet deschis...e superb. iese f bine in evidenta. la tine ar merge si un oliv mai inchis pe partea cu mobilierul si culoare mai deschisa pe restul
octopus
Postat pe 14 Februarie 2009 15:18
scuze ca intervin si eu in discutie dar credema eu lucrez in domeniu si chiar nu se merita sa faci o alta culoare in bucatarie si iti spun si de ce intr-un an de zile se face varza orce culoar eo sa dea vechi si neintretinut mai bine te joci cu gresia si faianza (20 pe 20 diverse culori si pusa in romb ai sa manaci de placere in bucatarie ,rept bucataria trebuie sa fie cat mai vesela si atentie la culoara mobilei ) revenim albul se poate da in fiecare an
si este tot timpul curat si primitor
:)in rest tu decizi orcum insista pe faianza cu divere sulori o sa iti placa sa manci in bucatarie , si vezi doar brau faianza nu in toata buc
costin_craft
Postat pe 10 Martie 2009 19:21
De acord.Si eu sunt zugrav si pentru bucatarii recomand ALB. in primul rand iti da senzatia de curat
the_shadow_of_darkness
Postat pe 23 Decembrie 2009 22:19
[quote name='costin_craft' date='2009-03-10 ],rept bucataria trebuie sa fie cat mai vesela si atentie la culoara mobilei )
:)in rest tu decizi orcum insista pe faianza cu divere sulori o sa iti placa sa manci in bucatarie , si vezi doar brau faianza nu in toata buc
[/quote]
...sustin mesajul de mai mai sus, dar nu este o lege fixa in alegerea culorii. Depindedaca bucataria are deschidere catre o alta camera daca locuiti singuri sau aveti copii, ce caracter aveti, ....etc.
Noi petrecem 70% din timp la bucatarie, am ales un brau pe o combinatie de faianta verde fistic cu alb(aranjata in tabla de sah) si mobila de verde fistic combinata cu aluminiu si sticla. Tine minte bucataria trebuie sa-ti dea inviorarea de dimineata...(la fel si baia dar aia este o discutie aparte.)
Succes
vicpalag
Postat pe 16 Aprilie 2010 08:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cada sau dus? 38 De la: kblog 3 Aprilie 2015 13:18
modificare casa 14 De la: http___constructi_civile_blogspot_com 23 Martie 2010 16:57
Feronerie Termonpan Siegenia 1 De la: carmenmarinescu40 6 Februarie 2010 16:45
mobila la comanda preturi accesibile si negociabile 1 De la: soraflorentina 5 August 2009 22:19
renovare bucatarie 9 De la: kudika_928881 4 Februarie 2014 18:08