Setari Cookie-uri

rf.mobilare garsoniera cf.2 =24mp fara balcon

rog sa ma orientati in mobilarea : camera =4.68m*3m ; bucataria =3m*1.77m . ferestrele si usile atat la bucatarie cat si in camera sunt amplasate pe peretii de 3m..............fereastra la bucatarie L=1.40m*H0.7m iar la camera L 1.80m* H1m ............usile au h=2.10 *l=0.80m..........din holul de L=160m *l1m se intra in camera stg.si bucatarie dreapta..............baia este in fata ..................cu mari multumiri.....caut o rezolvare de 2 luni si nu gasesc !!!
FREDDY_condo
Postat pe 19 Mai 2010 20:10
Am renovat de curand o astfel de garsoniera cf II fara balcon. Are tot 24 mp ca si a dvs, dar forma ei se inscrie intr-un patrat si are avantajul de a fi orientata catre sud-est, astfel ca pare mai spatioasa datorita luminii.
Pot sa va ofer cateva idei dar trebuie sa precizati urmatoarele date : orientarea fata de punctele cardinale,cate persoane locuiesc in garsoniera, ce functiuni trebuie sa indeplineasca: sunteti toata ziua la serviciu, locuinta fiind mai mult dormitor, gatiti traditional sau doar incalziti semipreparate,poate va luati de lucru si acasa, asa ca e necesar un loc pentru birou etc.
Reveniti cu amanunte, poate va pot fi de folos.
Mihaela09_condo
Postat pe 19 Mai 2010 22:19
BUNA MIHAELA09----------GARSONIERA ESTE AMPLASATA INTR-UN DREPTUNGHI (parter) ---*BUCATARIA LA EST ( INSA LUMINA PATRUNDE PUTIN PRIN FEREASTRA DE L = 1.40M SI l= 0.7M ,INTRUCAT ESTE O CLADIRE CARE OBSTRUCTIONEAZA .........TOTI PERETII AU MONTATA FAIANTA CREM LA H = 2.10M IAR RESTUL PERETILOR SI TAVANUL .LAVABIL ALB ; CAMERA ESTE AMPLASATA LA VEST ...PERETII SI TAVANUL --VOPSEA LAVABILA ALB ,PARCHET STEJAR DESCHIS LA CULOARE ---STG.FEREASTRA 0.8M (PERETE) ,DREAPTA FEREASTRA 0.4M (PERETE) ,DREAPTA USA 2.05M (PERETE),ITRERUPATORUL ESTE AMPLASAT LA H = 0.9M LA DREAPTA USII . MENTIONEZ CA TOATE TOCURILE SI CERCEVELELE FERESTRELOR SUNT DE CULOARE WENGHE IAR USILE SUNT DE CULOARE WENGHE DAKAR (APROAPE NEGRU ). DEASEMENEA MENTIONEZ CA CENTRALA TERMICA ESTE AMPLASATA IN BUCATARIE IN COLT STG.PE PERETELE CU FEREASTRA .USA BUCATARIE SE DESCHIDE SPRE HOL ,IAR USA CAMERA SE DESCHIDE SPRE STG LIPITA DE PERETE CAMERA. CALORIFERELE SUNT MONTATE ASTFEL ...PERETE (1.77M ) DREAPTA BUCATARIE ;CALORIFER CAMERA -SUB FEREASTRA . INTRUCAT IERI AM AFLAT DE ACEST FORUM ..TIN SA-TI SPUN CA AM COMANDAT URMATORUL MOBILIER --------DRESSING -L=2.40M ,l=0.61M, H= 2.13 m (CULOARE WENGHE IAR ..FRONTAL ARE USI GLISANTE SECTORIZATE ..SUS SI JOS WENGHE IAR MIJLOC ALB ; COMODA L= 0.9M ,l= 0.45M,H = 0.9M (CU SERTARE SUS SI JOS WENGHE IAR LA MIJLOC ALB );CANAPEA PIELE ECOLOGICA CREM IAR LATERALELE WENGHE ---L=2M SI SE DESCHIDE PE 1.75 M . IN GARSONIERA VOR LOCUI 2 PERSOANE .LOCUINTA VA FI FOLOSITA ZILNIC 50% DORMITOR SI 50% LIVING. IN BUCATARIE SE VA GATI TRADITIONAL .VA TREBUI IN CAMERA AMPLASAT PC-UL SI UN TELEVIZOR . CU MARE MULTUMIRE !!!
FREDDY_condo
Postat pe 20 Mai 2010 19:25
Daca imi lasati o adresa de e-mail pot sa va trimit niste schite referitoare la amenajarea camerei.
Cateva cuvinte in ce priveste culorile alese. E bine ca peretii si parchetul sunt de culoare deschisa, care maresc optic spatiul, deoarece nu aveti lumina decat dupa-amiaza, iar camera nu este prea mare.Aveti nevoie de mobilele de depozitare pe care le-ati mentionat, doarece garsoniera nu are debara, dar totusi, cred ca este prea mult wenge:usi, tocuri, mobile, toate acestea pot deveni apasatoare.Poate ca ar fi fost de preferat mobile de culoare deschisa , iar petele de culoare sa fie date de covor, perdea, corpuri de iluminat.Alaturi de wenge puteti incerca combinatia lila+oliv sau kiwi+rosu-inchis.
In ce priveste bucataria, nu ati mentionat pozitia aragazului si a chiuvetei. In functie de acestea se mobileaza bucataria.
Desigur, mai pot fi si alte solutii.
Mihaela09_condo
Postat pe 23 Mai 2010 19:41
MIHAELA09--------CHIUVETA IN BUCATARIE VA FI AMPLASATA IN COLT STANGA FATA PE PERETELE DE 1.77M ;IAR ARAGAZUL VA FI AMPLASAT PE PERETELE DE 3M UNDE ESTE AMPLASATA FEREASTRA ,LA CCA 1.10M DIN COLT STANGA SPRE FEREASTRA ..DAT FIIND FAPTUL CA IN ACEASTA ZONA ESTE AMPLASATA SI CENTRALA TERMICA INDIVIDUALA .MENTIONEZ CA PE ,PERETELE UNDE VA FI AMPLASATA CHIUVETA DE 0.5M...IN COLT STG. VA FI AMPLASAT UN FRIGIDER,LANGA ACESTA MASINA DE SPALAT RUFE APOI VINE CHIUVETA CUM AM SPUS !!! ID-UL MEU ........rosu_florin2006@yahoo.com ..........cu mare multumire ..florin
FREDDY_condo
Postat pe 25 Mai 2010 10:49
Buna,
iti trimit pe mail o propunere de amenajare pt bucatarie.
kerria
Postat pe 6 Iunie 2010 06:51
daca esti din Iasi sau jud Iasi suna la d-nul Ciprian tel: 0733344400 si masuratorile, pretul, transportul pana sus, montajul este gratuit.
BAFTA!!!
arm_ramona
Postat pe 7 Iunie 2010 18:12
sunt din bucuresti
FREDDY_condo
Postat pe 8 Iunie 2010 15:15
asteptam raspuns ref.la oferta de pret si termen !
FREDDY_condo
Postat pe 8 Iunie 2010 22:45
OSANSA UNICA ACUM CAND SALARIILE SCAD!!!
Este o vorba despre o activitate simpla, dar si o oportunitate extraordinara pentru viitorul nostru! Pentru unii este o necesitate, iar pentru noi o SANSA ENORMA!Peste 1, 8 milioane de persoane cauta zilnic ceea ce noi oferim, asadar cerere exista, depinde doar de tine cat hotarasti sa fie partea ta din aceasta oportunitate uriasa.

Inregistreaza-te in echipa noastra pentru ca sa castigi si tu.

Beneficiezi de toate informatiile necesare + propria afacere la cheie + BIROU ONLINE PENTRU CONSTRUIREA UNEI ECHIPE CARE SA ITI ASIGURA CASTIGURI ENORME.
Cere un contract acum,

Inregistreaza-te acum la www.moneyfanny.info


ONTACT
0740756313
ioana_neculcea
Postat pe 9 Iunie 2010 09:41
Buna ziua ,referitor la rezolvarea problemei dumneavoastra , amenajam orice fel de apartamente , garsoniere ,si orice altfel de spatii , pentru mai multe detalii va stau la dispozitie la tel 0733097707 sau mail , nicu_ddt@yahoo.com , www.mobilierlacomanda.webs.com
nicu_ddt
Postat pe 10 Iunie 2010 14:45
multumesc frumos !! o sa tin cont pe viitor .tot am asteptat pana acum raspunsuri ...asa ca am cautat in teren si mi-am rezolvat problema cu mobilierul in bucatarie !
FREDDY_condo
Postat pe 11 Iunie 2010 21:42
Nu apela la acel domn, iti spun din surse sigure ca nu e om de cuvant. Cere multi bani in avans si dupa nu mai vezi mobila, nu mai poti lua legatura cu el.
condo004302
Postat pe 19 Iulie 2010 13:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HElp mee va rog...cum sa zugravesc????? 4 De la: Dekore_Studio 24 Mai 2009 00:55
Gresie sau parchet in baie? 9 De la: soarebv 7 Ianuarie 2010 15:44
Amenajare pub 19 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:11
e necesara semnatura unui arhitect 3 De la: Mihaela09 17 Iulie 2010 17:09
covoare din blana naturala 4 De la: attyfo 25 Februarie 2011 12:49