Setari Cookie-uri

camere copii

Buna ziua!

Ma intereseaza mobilier de camera copil de 2 ani, cu proiect facut pe camera respectiva. Tot ce am vazut pe net sunt evident poze furate din cataloage.

Multumesc,

dana
dana_stanciu
Postat pe 23 Ianuarie 2009 09:41
Buna! sa va traiasca si sa va aduca nu ma bucuri! eu ii am mai mari cand nu se gaseau atate-a plus magazine dotate.am vz.acuma mobilier cu totu adica pat cu scara sau daca nu-ti place patut normal care se extinde aste-a le-am vz la ikea si kika,daca nu te uiti la bani,la mobexpert.au cu fel de fel de peisaje din desene animate tot tacamu il au.eu de ex.i-am luat de la mobe.pat cu scara si birou.dar are 6 ani luna care vine si i-l-am luat cand era mai mic un pic cand sa deschis magazinu mi-au placut si ca nu ocupa spatiu.ai multe avantaje acum.sper ca nu te-am plictisit.succes.si poooop un pui mic
micsa
Postat pe 24 Ianuarie 2009 16:40
SALUT! SI EU AM UN FIU DE 2 ANI.AM INTAMPINAT ACEEASI PROBLEMA, DEOARECE LA BLOC CAMERELE SUNT MICI, ASA CA AM MERS LA NEOSET SI AM FACUT MOBILA LA COMANDA.ANAT UN DORMITOR IN DOUA CULORI:ALBASTRU SI BEJ. EU SUNT MULTUMIT DE EA.

Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:06
Draga dana, banuiesc ca iti doresti mobila la comanda, mulata pe camera micutului...E o alegere buna, tot ce trebuie sa faci e sa cauti o firma care sa lucreze la comanda, si sa tina la calitate. Acestia sa iti masoare spatiul si sa-ti faca o schita si o oferta de pret...iar daca esti multumita, sa ti-o puna in practica...sau poti apela la un designer, care sa iti faca schita si apoi sa o dai mai departe la mesteri sau la firme care fac mobila la comanda...Iti doresc succes si sa-ti traiasca piticotul!!!
feeleco
Postat pe 13 Februarie 2009 16:33
Cel mai bine ar fi sa-ti faci singura un desen cu mobila care ti-ai dorio in functie de marimea camerei si apoi sa incerci la mai multe ateliere de mobila,si care iti da cea mai buna oferta de pret si calitate pe aceea o alegi.
milasanelena_condo
Postat pe 13 Februarie 2009 17:49
si eu la fel am facut, mi-am ales un model de mobila si am consultat mai multe firme de tamplarie si in final am ramas la una, a iesit cum trebuie si am fost multumita!
cami23_77
Postat pe 16 Februarie 2009 14:51
m3rlinetza
Postat pe 17 Februarie 2009 17:28
Uite intra p-aci sa vezi ce mai este..
http://atcasa.corriere.it/gallery/Arredamento/Kids/2008/11/07/dossier_camerette/dossier_camerette_gallery_8.shtml#gallery
m3rlinetza
Postat pe 17 Februarie 2009 17:34
multumesc pentru mesaje. Adresa din Italia este interesanta. Nu am insa incredere in mesterii de pe aici care iau poze de pe site si zic ca ti le fac la fel. Pur si simplu nu iese.

Dana

dana_stanciu
Postat pe 18 Februarie 2009 15:11
Buna,ma ocup cu mobilier la comanda de orice fel [dormitoare,bucatarii ,camere copii si orice din lemn masiv] lemnul este cel mai folosit material si fiind si ecologic.Contacteaza-ma la tel 0751069129 Adrian Bobeica si puteti veni sa vedeti fabrica in care le confectionam daca nu aveti incredere.
b_gina2006
Postat pe 31 Mai 2009 07:30
eu m-am inspirat de pe http://ekin.it
a iesit super ce mi-am propus , mai ales ca la mine trebuie sa incapa doi copii in aceeasi camera.
Karmin_condo
Postat pe 31 Mai 2009 15:00
noi avem un baietel de 2 ani jumate si de un an dorme singurel in camera; mobila am luat-o de la reprezentanta in romania a celor de la cilec (sunt turci) www.cilek.com.tr
condo000207
Postat pe 31 Mai 2009 23:43
arunca un ochi si aici http://www.ecolegnofurniture.ro/camere-tineret, mobila e facuta in italia si am inteles ca pot adapta modelele lor si la dimensiunile camerei.
nelu70_condo
Postat pe 1 Iunie 2009 16:19
celui cu mobila de italia din simpla curiozitate m-am uitat pe site dar aveti preturi de nu-i adevarat la sufrageria eva parca 20000 ron sau un pic mai mult maica dar eu produc acelasi gen de sufragerie cu 7500 ron tot din lemn masiv iar dormitorul la fel are un pret de cazi pe spate.
Din acest motiv sfatuiesc pe cei c are intra pe acest site sa caute producatori si nu comercianti iar apropo ca mobila este facuta in italia sincer nu prea cred sunt atatea firme din tara care produc mobila pentru italia de nu aveti idee.
luminitagrigoriu
Postat pe 2 Iunie 2009 10:33
credeti ca ati facut totul ptr fiul dv?omiteti ceva ...noi va putem personaliza camera copilului adaugind un afis de calitate cu poza aceestuia pe material textil dar personalizata ptr detalii va stam la dispozitie :gabrielamelania2000@yahoo.com
shirine
Postat pe 31 Iulie 2009 10:15
Te putem ajuta si noi. Avem cateva modele si pe site sau in cazul in care ti-a placut o alta idee, ne pooti trimite o poza. Oricum indiferent de unde alegi, ai grija la material si ca mobilierrul aiba cat nai multe margini rotunjite, iar daca ai copii nazdravani ... mai uita-te odata la material.

www.mobilleta.ro
mobilleta
Postat pe 4 Septembrie 2009 15:13
Buna ziua, daca va intereseaza si altceva inafara de mobilier, eu ma ocum sa-mi promovez Tapetul Panzat imprimat digital cu orice imagine doriti, orice personaj iubeste copilul din desenele animate, nu trebuie sa faceti nimic altceva decat sa- mi spuneti tema si eu va voi trimite cateva poze la orezolutie buna pentru imprimat, si va puteti face in acest fel un fototapet cu personajul iubit de copil, pe orice dimensiune doriti.

Cu deosebit respect,
Ana Nicoleta Ciuciu
ARTFIL_design
Postat pe 7 Septembrie 2009 14:40
Ai incercat sa ii oferi copilului tau decoratiuni de basm? Prietena mea are o fetita de 2 anisori si acum o luna a transformat tavanul fetitei intr-un cer instelat, e absolut fabulos (mai ales ca in timpul zilei nu se vede nimic), pe langa zodia fetitei mai are si alte constelatii speciale si un ingeras si o luna zambitoare. Recomand tuturor o astfel de decoratiune, cand voi avea un copil, este primul lucru care il voi oferi. Prietena mea a comandat de la firma SpaceArt, iar in doua zile a venit echipa si in trei ore a fost gata, fara deranj in camera. Absolut superb !!!
condo002041
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:02
Ai incercat sa ii oferi copilului tau decoratiuni de basm? Prietena mea are o fetita de 2 anisori si acum o luna a transformat tavanul fetitei intr-un cer instelat, e absolut fabulos (mai ales ca in timpul zilei nu se vede nimic), pe langa zodia fetitei mai are si alte constelatii speciale, ingeras si o luna zambitoare. Recomand tuturor o astfel de decoratiune, cand voi avea un copil, este primul lucru care il voi oferi. Prietena mea a comandat de la firma SpaceArt, in doua zile a venit echipa si in trei ore a fost gata, fara deranj in camera. Absolut superb !!!
condo002041
Postat pe 20 Octombrie 2009 12:03
Buna seara daca esti interesata de mobilier pt copii viziteaza siteul; www.danymob.page.tl si intra pe sectiunea mobila la comanda,acolo vezi mobila lucrata la clienti acasa.
sora_flory
Postat pe 21 Ianuarie 2010 22:50
AICI NU SUNTEM PENTRU RECLAMA
luminitagrigoriu
Postat pe 2 Februarie 2010 16:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PRODUSE HANDMADE 1 De la: inna_1688 9 Decembrie 2010 12:25
cum se ia pasta de la pix de pe o camasa de bumbac? 2 De la: gabi_grecu 4 Iulie 2009 21:37
Trucuri pentru o locuinta de vis 1 De la: cristianamenajari 2 Iulie 2010 22:14
croitorie acasa 1 De la: kudika407198 8 Iunie 2011 14:10
Site proiecte pentru mobilier 2 De la: ProiecteMobila 3 Mai 2011 17:36