Setari Cookie-uri

Vreau sa-mi renovez casa

Eu am colaborat cu ei si credetima ca nu am avut stres oameni seriosi,care se respecta si respecta beneficiarul unei lucrari .Au lucrat curat cu bun simt si totul a fost finalizat exact la data trecuta in contract iar pretul pe masura ,acum depinde de fiecare ce vrea

Postat pe 6 Mai 2009 11:45
iti recomand eu o firma f buna din Pitesti , au lucrari in toata tara si sunt f cunoscuti...daca vrei iti pot da nr lor de tel, pt detalii intra pe id-ul de meess alinutza133
Alinutza133
Postat pe 12 Mai 2009 20:26
De la: cucu_mariana, la data 2009-02-13 09:11:24Stie careva daca sunt firme care fac amenajari si renovari complete cu modificari si cam la ce preturi?

Nu stiu daca ai gasit sau nu echipa, dar ai mare grija. Nu as merge doar pe recomandari. Pe oricine ai angaja,incearca sa vezi tu, personal, cum au lucrat. Daca pentru unii a fost bine, pentru tine poate sa nu fie.Nu toata lumea vede detaliile. Sti cum se mai spune: "bine-i si asa rau". Multa bafta!
nina_ciuciuc
Postat pe 12 Mai 2009 20:36
pot sa recomand si eu o echipa extraordinar de buna cu care mi-am renovat toata casa....nu sunt nici f scumpi dar lucreaza f bine si sunt f multumita de ce mi-au facut.este o firma dar daca nu doriti factura se poate fara si e si mai ieftin :D


Contact: SC EMTIX SRL

Vasile Alexandru
tel: 0766.60.73.73
0723.564.222

condo000713
Postat pe 16 Mai 2009 20:44
cunosc arhitecti...care vin la un prieten de-al meu venit din state..si-i cer parerea..tipùl e artist..adica pictor...asa ca...mai slabiti-ma cu arhitectii romani...sunt de tot plansul...asa ca..mai bine un executor cu experietna in domeniu decat un arhitect...apropo..mai toti vin cu inspiratie 3D...care ...90 la suta nu bate cu concretul..adica cu locuinta in speta..asa ca...mai lasati-o moale..cu arhitectii ..inca vreo 10 ani...apoi..poate or sa apara si la noi ceva mia rasariti...sau daca tot le tii partea..trimite-i la ceva practica prin europa asta mica...si abia atunci....sa iasa pe piata...parerea mea...
p.s:lucrez in domeniu..si tot fac reparatii dupa meseriasi de doi lei...si arhitecti/proiectanti ce 15 bani..sunt de toata jalea...apropo..cand faci o casa...arhitectul/proiectantul..tre sa fie la cerintele tale..nu tu raportat la ''capacitatea'' si ''ideile'' lui.
dani_condor
Postat pe 23 Iulie 2009 23:08
Va recomand www.targuldelucrari.ro pentru evaluarea preturilor si pentru a va clarifica in prealabil toate actiunile nesesare pentru renovare.
Executantii inregistrati au posibilitatea de a construi si plasa oferte la lucrarea dvs. avand astfel posibilitatea alegerii pe cel mai potrivit.
bogdans
Postat pe 17 Septembrie 2009 14:12
REPARATII CAZNICE IEFTIN PENTRU BRAILA 0724147660
LAZARVICA
Postat pe 21 Septembrie 2009 11:36
sc cipryan construct
amenajari interioare si exterioare executam in constructi.
placari cu polistiren,placari cu gresie ,marmura ,granit.montaj parchet,montajmobilier de ori ce fel,instalati electrice ,instalati sanitare ,placari cu gips carton,zugraveli,acoperisurii de case .pentru mai multe detali sunati la
0769659784
condo001956
Postat pe 5 Octombrie 2009 11:27
va rog sa-mi spuneti daca pot pune parchet laminat peste o podea veche, prin unele locuri deteriorata. si daca da, cum o indrept si cum repar ce nu e in regula?
byzu_68
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:25
De la: cucu_mariana, la data 2009-02-13 09:11:24Stie careva daca sunt firme care fac amenajari si renovari complete cu modificari si cam la ce preturi?
daniel_florea
Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:27
Ciao eu ma ocup cu amenajeri interioare si daca cineva doreste sa ma contacteze ma poate gasi la nr 0721594281 su respect Daniel
daniel_florea
Postat pe 9 Noiembrie 2009 11:31
de xemplu eu anu trecut am renovat un apartament cu doua camere bucatarie si baie cu 3500 de roni.ce am facut exact:spalat pareti ras totu jos amorsat un rand de glet slefuit iara amorsat un rand de glet pt finisat iara amorsat si pe urma lavabil.sparti doi pareti binentales cu reparatiile de rigoare pe urma parchet laminat cu toate accesoriile gresie faianta plus scafe ghips carton si masca baie .lucru de calitate numa singur lam facut termen de executie aproximativ 3 luni.anu asta la facut cu 2000 de roni pret de criza .izolat pe interior cu tavan casetat tot apartamentul cu 3 camere plus bucatarie si baie plus parchet pe jos plus lavabil doua straturi .aceste sant preturi reale .acuma de exmplu iau un ap cu aproximativ 3000 de roni depinde ce e de lucru dar in ori ce caz la mine nu sare pretul mai sus de 4000 de roni pt ca nu merita.e de lucru dar la un salar mediu de 1000 de roni pe luna eu zic ca e acceptabil .nr meu de telefon 0740429698 bogdan .
healthy014739
Postat pe 12 Noiembrie 2009 09:08
De la: jojogold, la data 2009-11-12 09:08:46de xemplu eu anu trecut am renovat un apartament cu doua camere bucatarie si baie cu 3500 de roni.ce am facut exact:spalat pareti ras totu jos amorsat un rand de glet slefuit iara amorsat un rand de glet pt finisat iara amorsat si pe urma lavabil.sparti doi pareti binentales cu reparatiile de rigoare pe urma parchet laminat cu toate accesoriile gresie faianta plus scafe ghips carton si masca baie .lucru de calitate numa singur lam facut termen de executie aproximativ 3 luni.anu asta la facut cu 2000 de roni pret de criza .izolat pe interior cu tavan casetat tot apartamentul cu 3 camere plus bucatarie si baie plus parchet pe jos plus lavabil doua straturi .aceste sant preturi reale .acuma de exmplu iau un ap cu aproximativ 3000 de roni depinde ce e de lucru dar in ori ce caz la mine nu sare pretul mai sus de 4000 de roni pt ca nu merita.e de lucru dar la un salar mediu de 1000 de roni pe luna eu zic ca e acceptabil .nr meu de telefon 0740429698 bogdan .

Intrebare? Cu sau fara materiale sunt preturile acestea?
Multumesc pentru raspuns!
design
Postat pe 12 Noiembrie 2009 22:43
buna ziua daca doresti sa faci cu mine ma poti contacta la nr 0721594281 multumesc
daniel_florea
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:05
contacteazama si vedem despre ce este vb si in functie de ce vrei sa faci la casa si facem un pret 0721594281
daniel_florea
Postat pe 13 Noiembrie 2009 15:10
De la: daniel_florea, la data 2009-11-13 15:10:56contacteazama si vedem despre ce este vb si in functie de ce vrei sa faci la casa si facem un pret 0721594281

Nu am solicitat decat un raspuns la o intrebare simpla.
Ar fi cazul sa nu ne mai dam ceea ce nu santem sau nu stim.
Din nefericire am refacut zeci de "amenajari" facute cu bani putini de " meseriasi ".
Nu doresc sa-mi fac reclama,am suficent de lucru,rolul acestui forum este in principiu de a ne ajuta,nu de a ne face reclama.Pentru reclama exista site-uri specializate.
Daca spui ca faci amenajari da-mi cateva adrese de referinta si stam de vorba,daca nu poti face acest lucru,te rog,nu mai pacali lumea.
Cu respect
design
Postat pe 14 Noiembrie 2009 15:31
lorenzocons www.mesteruldecorator.piczo.com www.lorenzoconstruct.piczo.com
condo000507
Postat pe 14 Noiembrie 2009 15:42
lorenzocons www.mesteruldecorator.piczo.com
condo000507
Postat pe 14 Noiembrie 2009 15:44
buna pot sa ti recomand pe cineva care mi a renovat toata casa ,este foarte serios si lucreaza curat, este de meserie zidar-zugrav, pune gresie ,faianta,parchet,are preturi mici iar tot ce mi a facut in casa este de calitate,ti-l recomand pentru ca am fost si eu in situatia ta am gasit o groaza de meseriasi dar care practicau niste preturi peste limita bunului simt si ca durata de lucru omul mi a terminat tot apartamentul cu 3 camere inclusiv 2 balcoane in 2 saptamani,iti recomand sa ai rabdare inainte sa bagi pe cineva la lucru si sa intrebi in cat timp termina ca sa nu te prinda sarbatorile cu casa vraiste.BAFTA
anghelanca
Postat pe 17 Noiembrie 2009 19:38
Puteti vizita si targuldelucrari.ro, locul de intalnire, negociere si cunoastere a lucrarilor de amenajari interioare si a mesterilor independenti sau companii cu activitate in domeniu.
targuldelucrari
Postat pe 30 Noiembrie 2009 19:30
ma poti contacta la nr 0721594281 si putem discuta daca vrei sa renovezi sau sa reamenajam vreun apartament
daniel_florea
Postat pe 1 Decembrie 2009 21:40
Draga Bogdan,

Poti sa comentezi despre un devis estimativ pe care ti l-as trimite?

In ce localitate prestezi serviciile tale? M-ar interesa foarte mult.

Iti multumesc anticipat,

Cu respect,

Dora

condo002380
Postat pe 5 Decembrie 2009 08:31
Echipa din Ardeal cu o foarte mare experienta executa:
Constructi civile, amenajari interioare exterioare, mansardare , renovare apartamente , finisaje interioare , exterioare .

site: http://constructi-civile.blogspot.com
mail: constructi.civile@gmail.com
tel: 0757688622

Astept sa ma contactati.

P.S. Oferim referinte serizitate si calitate.
Ne deplasam si in tara.

Atentie !! Preturile sunt valabile doar pentru contractele semnate pana la data de 15 ianuarie !!
http___constructi_civile_blogspot_com
Postat pe 5 Decembrie 2009 10:19
De la: cucu_mariana, la data 2009-02-13 09:11:24Stie careva daca sunt firme care fac amenajari si renovari complete cu modificari si cam la ce preturi?

waaw ce de mesteri,firme si firmulite.criza frate ce sa i faci.
pt ce i interesati as dori sa dau cateva sfaturi;
1.e bine de stiut ca daca lucrezi cu o firma pretul este mai mare,asta in cazul in care contractul este facut intre o pers fizica si p. juridica.
2. cerele informatii si nr de tel de la persoane la care au lucrat ,discuta cu acestia si vezi daca au fost multumiti de mesterii pe care i au avut
3.inainte sa te hotarasti asupra unei echipe de muncitori,cauta sa vezi cel putin o alta lucrare asemanatoare executata de ei.
4.vorbeste cu mai multe echipe,cerele devize si intreabai de materialele cu care lucreaza,si de ce folosesc acele materiale.un bun meserias cunoaste caracteristicile materialelor:
-la gleturi suprafata de aderare a materialului,incarcatura,mod de finisare,etc
-la gips; suportul ,cum se face ,e diferit daca se face pe structura de lemn sa u nu ,care este cea mai indicata placa si profil metalic , chituirea imbinarilor,material folositsi de ce
5.nu neaparat cel care vorbeste bine e bun meserias
Ar fi mai multe,dar ata i nprintre cele mai importante ,sfaturi pe care le pot da si utile,pt a nu va lasa inselati de falsii meseriasi.
In rest sa auzim de binesi as fi curios sa citesc pe aici ,poate o discutie separata pe forum cu cei care au amenajat si problemele care au aparut in timpul amenajarii,constructiei,renovarii,poate asa ii vom pune in garda pe uniii.
LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!
dragomir_iulian
Postat pe 6 Decembrie 2009 10:06
Cata dreptate are domnul Iulian.

Un an fericit cu implinirea tuturor viselor.

http___constructi_civile_blogspot_com
Postat pe 6 Decembrie 2009 20:52
De la: condo002380, la data 2009-12-05 08:31:37Draga Bogdan,

Poti sa comentezi despre un devis estimativ pe care ti l-as trimite?

In ce localitate prestezi serviciile tale? M-ar interesa foarte mult.

Iti multumesc anticipat,

Cu respect,

Dora

uite numarul meu de telefon 0760015146 astept sa ma contactezi iau preturi de criza si lucrez curat
kudika018890
Postat pe 7 Decembrie 2009 12:21
lucrez amenajari interioare de caltate superioara.sunt din buzau.lucrez inpreuna cu sotia mea.pentru detalii sunati la 0745197984.amenajari facute de mine poti gasi pe yotube(zugravi de calitate)
getagaby
Postat pe 14 Decembrie 2009 14:47
suntem o firma de constructii care se ocupa si de amenajari interioare la nivel european pentru mai multe informatii va rog sa ne contactati la nr de tel :07666668687 domnlu forin va multumim
alimonicons
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:00
Buna ziua ma numesc MARIAN sunt din constanta si ma ocup cu tot felul de amenajari interioare, exterioare si finisari gresie faianta parchet etc.Cu experienta acumulata dea lungul timpului si cu mai multi ani lucrati in afara tarii calitatea, seriozitatea si preturile destul de rezonabile ma reprezinta.Daca doriti mai multe detalii ma puteti contacta la nr de telefon 0723172105 sau la adresa de e-mail marian_vasile_80@yahoo.com.
marian_vasile_80
Postat pe 27 Decembrie 2009 11:10
Salut vad ca ai nevoie de un master priceput l-ai gasit Ma numesc Nicolae Dorinel si asta fac de 15 ani. Lucrez eu sotia si un prieten Daca doriti recomandare va pot da numere de telefon de la clientii unde am lucrat sau putem sa ne intalnim ci sa mergem la ei sa vadeti calitatea nu imi este teama de recomandare proasta.Cu preturile negociem ca doar este criza . Ma puteti contacta la tel 0727870707
g20_condo
Postat pe 29 Decembrie 2009 20:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caut cada baie 170x70, simpla 3 De la: amavio 27 Iunie 2009 07:14
perdele 11 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 20:02
SAL 2 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:34
criza 2 De la: condo_2009 19 Decembrie 2009 19:23
casa in Bucovina 1 De la: rox_rbz 8 Decembrie 2011 18:04