Setari Cookie-uri

Despre florile de gradina

De la: matipufu, la data 2009-03-23 09:58:05multumesc enorm de mult pentru detalii. imi sunt de un real ajutor. de la crini la trandafiri si pana la urma am ajuns sa cumpar tuberi de cale (zantedeschia black si zantedeschia purple sensation) din cate am citit pana acum se planteaza primavara, dar solul trebuie sa fie cald. din moment ce noaptea e inca atat de frig, presupun ca mai trebuie sa astept cateva saptamani. o sa continui cu butasii de trandafir insa si asta va trebui sa mai astepte un pic pentru ca trebuie mai intai sa scot radacina unui cais batran si va ramane o mare gaura in gradina, iar radacina caisului nu o pot scoate pana nu infloresc ghioceii galbeni sau Narcissus pseudonarcissus, denumirea lor stiintifica. stiu ca bulbii acestora trebuie scosi toamna tarziu sau macar dupa ce li se usuca frunzele insa avand in vedere ca nu ii voi mai planta la loc, am zis macar sa apuca sa infloreasca..


zantedeschia black si zantedeschia purple sensation -intr-adevar sunt superbe ...
micki23
Postat pe 26 Martie 2009 16:14
Am si eu o maaaaaaaaare intrebare... Cum se poate prinde un trandafir din floare????? stiti ceva concret/!!!!!?!!

Postat pe 18 Mai 2009 13:46
citeste subiectul ,,Trandafiri"
ego_condo
Postat pe 18 Mai 2009 14:34
tai floarea din varf, pui tija in pamant, o uzi bine, si o acoperi cu un flacon de plastic taiat.


Postat pe 24 Mai 2009 09:21
Nu stiu daca mai este de actualitate raspunsul, dar eu am fost zilele trecute la Praktiker ca sa cumpar jardiniere si suporturi pentru ele si fara sa caut in mod special am vazut la sectorul de produse pentru gradina aparate cu ultrasunete pentru alungarea cartitelor, sobolanilor si soarecilor, precum si lampi - capcana speciale pentru distrugerea insectelor zburatoare care nu te lasa sa stai seara pe balcon sau terasa.Nu m-am informat mai mult pentru ca eu nu am gradina.
Mihaela09_condo
Postat pe 9 August 2009 21:16
din proprie experienta ,un sfat ,,puteti sa le uitati,,
ego_condo
Postat pe 20 Octombrie 2009 19:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
renovare casa 15 De la: kudika360758 22 Mai 2011 12:29
Hidroizolatie teresa. 2 De la: montajprestaf 21 Februarie 2010 12:38
ciresul meu, adica tulpina este de la radacina si pina sus, cu un fel de ceara, care se tot inmulteste, si crapata coaja, frunzele se rasuceau in interior, plin de furnici, cu ce sa-l tratez?????????? 1 De la: condo002353 10 Noiembrie 2009 08:35
salut 1 De la: condo003873 17 Mai 2010 22:40
afaceri 1 De la: vpopescu58 15 Martie 2009 16:00