Setari Cookie-uri

Tahitian Noni® Extra Bioactive Beverage™

Este o sursa extraordinara de iridoide. Tahitian Noni® Extra™ combina iridoidele fructului Noni, cu cele din afine respectiv frunza de maslin. Contine 60 mg de iridoide per 60 ml. Este recomandat pentru persoanele sanatoase cu activitate fizica sau psihica intensa, cu mod de viata intensiv, stresant. Tahitian Noni® Extra™ are efecte benefice asupra articulatiilor si oaselor, si protejeaza ADN-ul celular, prevenind aparitia celuleor maligne (canceroase). Recomandat celor sanatosi, precum celor cu afectiuni articulare Tahitian Noni® Extra™ este un supliment alimentar bioactiv extraordinar!
Disponibil in recipiente (flacoane) de aluminiu a cate 750 ml sau in cutia (Quad) reciclabila de 4 L, ofera organismului dumneavoastra 60 mg de iridoide in 60 ml.

Ingrediente:
Ingredientele de baza includ: pulpa pura de morinda citrifolia originara din Polinezia Franceza, extract de struguri, extract de afine, si extract de frunza de maslin (olea europea) .

Recomandari de dozare si comenzi prin www.juicenoni.ro


juicenoni
Postat pe 21 Iulie 2010 14:04
Si de ce se vinde doar prin MLM? Alta gaselnita americana pentru tarile lumii a treia? Fac si pe noi un studiu?
Suc noni exista si in magazinele naturiste, pentru cine doreste... eu l-am vazut zacand pe rafturi...
kudika226898
Postat pe 21 Iulie 2010 17:18
De la: kudika226898, la data 2010-07-21 17:18:51Si de ce se vinde doar prin MLM? Alta gaselnita americana pentru tarile lumii a treia? Fac si pe noi un studiu?
Suc noni exista si in magazinele naturiste, pentru cine doreste... eu l-am vazut zacand pe rafturi...


Mai tot timpul apar persoane ca tine, care intreaba de sistemul MLM.
Cred ca pentru a fi absolut corect, sistemul de vanzari MLM trebuie sa fie considerat un nou mod de a comercializa produse.

In ultimii ani au aparut multe forme noi de a comenrcializa produse. De exemplu: franciza, vanzarile on-line, sau chiar MLM-ul. Gandind logic, aceste tipuri de afaceri implica riscuri foarte mici, investitii minime, asigura o raspandire rapida a afacerii si a produselor, acopera o arie de distributie mult mai mare decat ar putea acoperi o firma sau o persoana detinatoare de afacere, ofera locuri de munca si castiguri celor doritori, fara a necesita pregatire speciala, fara a avea prejudecati in ceea ce priveste sexul persoanei, sau varsta acesteia.

In plus aceste modalitati de a comercializa produsele sunt tot mai indragite si de cumparatori, pentru ca informatiile, si produsele ajung direct in casa cumparatorului, fara a fi nevoie de informare suplimentara, sau drumuri fara rost in diferite magazine.

Gandeste-te in felul urmator: firma Tahitian Noni International are in momentul de fata aproape 1 milion de angajati si cateva sute de milioane de cumparatori. Are un centru de distributie/tara. Nu are in schimb nevoie de birouri, depozite, sau spatiu de vanzari (magazine) care ar necesita investitii imense.
Astfel firma isi permite sa plateasca catre "angajatii" (distribuitorii) sai 45% din valoarea produsului, si mai are si profit pe langa acesta. Angajatii fiind bine platiti, se ocupa la cel mai serios mod de afacere.

Nu ti se pare o afacere de succes?

Hai sa o luam si din alte perspective:

Produsele Avon sunt vandute si prin magazine, suntem bombardati de reclame zilnic, dar sunt produse distribuite prin sistem MLM. Totusi, cred ca nu prea mai avem retineri fata de aceste produse.
Daca vei intreba prin forum, nu cred ca vei gasi pe cineva care nu foloseste, sau nu a folosit vre-odata produsele Avon.

Mc Donalds, KFC, etc. sunt francize - cei care cunosc sistemul francizelor, stiu foarte bine ca acest tip de afacere nu se situeaza prea departe de sistemul MLM. Totusi, nu cred ca vei gasi pe cineva care nu a fost vre-odata intrun Mc, sau KFC. Adevarat?

Cred ca strategia de marketing agresiv a unor firme ca Amwai,sau stiu eu care, din randul celor tip MLM, a daunat forate mult acestei afaceri, in sensul ca oamenii, consumatorii si-au format o parere proasta, si au ramas cu retineri pana in momentul de fata.

Eu personal cred totusi, ca aceste retineri vor disparea in timp, deoarece aceste tipuri de afaceri in comert sunt cele de viitor, micile magazine si shopuri neavand aproape nici o sansa.
juicenoni
Postat pe 22 Iulie 2010 08:53
Din pacate, aceste retineri se inmultesc...odata cu participarea, cu sau fara voie la minunatele seminarii in stil iehovistic...vad ca v-a marcat tare MLM-ul...daca incepeti cu obisnuitele explicatii despre ceea ce e MLM-ul si cu nelipsita fraza vis-a-vis de agresivitatea unor reprezentanti(toti sunteti agresivi)...deja sunt clisee de limbaj la MLM-isti...Si cine recomanda KFC si Mc'Donald's, care vand cele mai nocive produse? Iar Avon? Toata lume astie ca sunt produse f. proaste, dar oamenii sunt saraci si se multumesc cu putin...
P.S. V-am mai spus in trecut...pe vremeas cand va dadeati cadru universitar...se scrie "vreodata"....
kudika226898
Postat pe 22 Iulie 2010 14:18
De la: kudika226898, la data 2010-07-22 14:18:36Din pacate, aceste retineri se inmultesc...odata cu participarea, cu sau fara voie la minunatele seminarii in stil iehovistic...vad ca v-a marcat tare MLM-ul...daca incepeti cu obisnuitele explicatii despre ceea ce e MLM-ul si cu nelipsita fraza vis-a-vis de agresivitatea unor reprezentanti(toti sunteti agresivi)...deja sunt clisee de limbaj la MLM-isti...Si cine recomanda KFC si Mc'Donald's, care vand cele mai nocive produse? Iar Avon? Toata lume astie ca sunt produse f. proaste, dar oamenii sunt saraci si se multumesc cu putin...
P.S. V-am mai spus in trecut...pe vremeas cand va dadeati cadru universitar...se scrie "vreodata"....


Imi pare rau ca incercati sa aduceti aceasta conversatie intr-un plan personal. Aveti dreptate ca se scrie "vreodata", si poate am gresit, desi nu vad unde, in schimb va recomand sa ma corectati atunci, cand veti vorbi limba mea materna cel putin ata de bine cum o vorbesc eu pe al dumneavoastra.
juicenoni
Postat pe 23 Iulie 2010 21:01
Chiar daca nu sunteti de nationalitate romana , locuiti in Romania si aveti obligatia sa vorbiti si sa scrieti corect romaneste...daca sunteti cu adevarat medic, cu atat mai mult nu sunt permise astfel de greseli...parerea mea...
kudika226898
Postat pe 23 Iulie 2010 21:29
Nu cred ca aveti dreptate, nici ca sunteti prea corecta.
Greselile sunt omenesti. In plus nu cred ca cineva ar putea intr-adevar sa-mi reproseze ca nu vorbesc sau nu scriu suficient de corect romaneste. Cred ca 9 din 10 persoane de nationalitate Romana ar comite mai multe greseli decat mine intr-un text de 2000 de cuvinte.
Ma indoiesc ca Dvs nu gresiti niciodata, ca doar nu puteti fi un dictionar ortografic complet.
juicenoni
Postat pe 24 Iulie 2010 07:00
La un medic (daca ati spus adevarul) nu sunt scuzabile aceste greseli...
kudika226898
Postat pe 24 Iulie 2010 08:29
Nu numai ca incercati sa va dati importanta prin a cauta greseli ortografice in textele altora, dar mai si insultati userii forumului Dvs prin a-i face mincinosi...
juicenoni
Postat pe 27 Iulie 2010 08:02
Nu am facut pe nimeni mincinos...mi-am manifestat neincredrerea vis-a-vis de unele afirmatii...
kudika226898
Postat pe 27 Iulie 2010 08:06
Neincrederea naste neincredere.
Traim intr-o lume fara a avea macar bunul simt de a manifesta "prezumtia de nevinovatie" unii fata de ceilalti.
Cred ca aceste afirmatii legate de neincedere si postate pe un forum cu asa trafic mare "dauneaza sanatatii", scazandu-va calificativul, destul de semnificativ.
juicenoni
Postat pe 27 Iulie 2010 08:11
E normal sa existe neincredere...pe net imaginatia poate sa zburde, poti sa devii oricine si orice, daca esti un actor bun...
kudika226898
Postat pe 27 Iulie 2010 08:16
Iar Dvs sunteti...
juicenoni
Postat pe 27 Iulie 2010 08:19
Multumesc...dar nu sunt...uneori regret ca nu sunt, m-as fi descurcat mai bine, cu siguranta...
kudika226898
Postat pe 27 Iulie 2010 08:23
Sau poate ca medic...?
juicenoni
Postat pe 27 Iulie 2010 09:08
Da, ca medic sigur m-as fi descurcat bine.... ...dar nu cred ca as fi putut impaca o cariera de succes cu o familie fericita...asa ca am ales alta profesie...
kudika226898
Postat pe 27 Iulie 2010 23:26
Ajungem in cele din urma sa cadem de acord, cel putin in cateva aspecte importante asupra vietii...
juicenoni
Postat pe 31 Iulie 2010 07:43
Mai putin in povestea cu sucul...
kudika226898
Postat pe 31 Iulie 2010 07:47
Povestea cu sucul o mentin deschisa, in aceasta privinta, deoarece nu se stie niciodata cand veti avea nevoie de ea. Asa ca va recomand sa va mai informati si voi un pic pe net, sa nu fiti luati pe nepregatite.
juicenoni
Postat pe 3 August 2010 11:40
Stai linistit, ca nu suntem nepregatite...
kudika226898
Postat pe 3 August 2010 15:50
Eu cred ca sunteti.
Asa reiese din mai toate discutiile pe care le-am purtat.
De aceea voi mai reveni asupra subiectului si in cele ce urmeaza.
juicenoni
Postat pe 4 August 2010 08:18
Ba suntem pregatite....sa nu bem sucul....dar o polemica asa de pierdere de vreme, merge...
kudika226898
Postat pe 4 August 2010 15:56
Acum sunteti pregatite sa nu o beti, apoi, cu trecerea vremii, cu aparitia bolilor, si probelemelor, va veti pregati incet incet sa-l cunoasteti, si sa-l consumati.
Pofta Buna!
juicenoni
Postat pe 8 August 2010 13:19
Adica ne urezi sa fim bolnave?

Prefer sa previn, mersi!
kitty_krieger
Postat pe 8 August 2010 13:27
Va uram sa consumati...

In plus, nu prea pari sa preferi sa previi.
Cei care doresc sa previna sunt in tema cu alimentele nesanatoase, cu alternative pentru unele alimente sau cu suplimentele alimentare.
juicenoni
Postat pe 8 August 2010 13:34
De la: juicenoni, la data 2010-08-08 13:34:29
In plus, nu prea pari sa preferi sa previi.

De ce? Ca nu vreau sa consum un gius aparent minune de care imi spune un spamator pe net?
kitty_krieger
Postat pe 8 August 2010 13:40
De la: juicenoni, la data 2010-08-08 13:19:18Acum sunteti pregatite sa nu o beti, apoi, cu trecerea vremii, cu aparitia bolilor, si probelemelor, va veti pregati incet incet sa-l cunoasteti, si sa-l consumati.
Pofta Buna!
dispari ,vezi esti ridicola ,prin disperarea ta....
cristinxxx
Postat pe 8 August 2010 13:42
"cel ce sabia o ridica, de sabie va pieri"

juicenoni
Postat pe 10 August 2010 06:52
Lasa profetiile...
kudika226898
Postat pe 10 August 2010 16:27
TAHITIAN NONI™ Juice Factori Cheie

TAHITIAN NONI™ Juice, singura bãuturã originalã de noni, produsã în Europa este de cea mai bunã calitate, este sãnãtosã ºi îmbunãtãþeºte calitatea vieþii. Peste 100 de milioane de sticle de TAHITIAN NONI™ Juice au fost vândute ºi Juice-ul continuã sã aibã ºi astãzi un succes marcant.

Superfructul Exotic.

TAHITIAN NONI™ Juice a ispitit multe companii ca sã încerce sã duplice succesul TNI cu alte aºa-numitele superfructe ºi sucuri de noni. Desigur TNI a devenit, de asemenea ºi creatorul categoriei pentru produse noni, care s-au dezvoltat într-un segment de multi-miliarde de dolari din industria de sãnãtate ºi wellness. TAHITIAN NONI™ JUICE este exclusiv sucul superfructului noni produs de TNI .
Siguranþã ºi Calitate Premium. Înainte de introducerea Juicelui TAHITIAN NONI™, TNI a petrecut mai mulþi ani cercetând piaþa ºi testând produsul.

În consecinþã, TAHITIAN NONI™ JUICE satisface cele mai înalte standarde de asigurare a calitãþii ,unde este monitorizat tot procesul de la pom pânã la sticlã. De asemenea, toate produsele TNI au fost testate pentru sute de toxine fãrã a avea rezultate pozitive, ceea ce înseamnã cã puteþi fi sigur atunci când utilizaþi produsele TNI. De fapt, TAHITIAN NONI™ Juice a fost primul produs din sucul superfructului exotic noni care a trecut testarea riguroasã a Uniunii Europene ºi a obþinut aprobarea Novel Food.
juicenoni
Postat pe 11 August 2010 08:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cafea-diaree...exista vreo conexiune? 13 De la: olajfa 3 Februarie 2010 16:17
cine a tinut dieta? 148 De la: KNIGHT_31 15 Aprilie 2012 01:20
Concert Mozart Rock la Sala Palatului Exceptional! 1 De la: deliapetrescu@yahoo.com 9 Iunie 2009 18:28
... 9 De la: RoxyRoxx 12 Iunie 2011 18:54
chefir 2 De la: Nemes 20 Noiembrie 2009 12:50