Setari Cookie-uri

Tahitian Noni® Original Bioactive Beverage™

O noua infatisare, un nou recipient din aluminu, aceeasi bautura clasica bioactiva, utilizata de milioane de persoane, din intreaga lume.

Tahitian Noni® Original™ este saturat cu iridoide si alte substante bioactive. Prin combinatia lor, aceste substante va vor ajuta in mentinerea organismului intr-un echilibru sanatos, va vor oferi energie, si va vor intari tot corpul. Fabricat pe baza a mai multe sute de studii independente despre fructul morinda citrifolia (noni), Tahitian Noni® Original™ este acum validat si de peste 12 studii clinice. Tahitian Noni® Original™ este anditotul perfect pentru stilul de viata stresant din zilele noastre.

Contine 30 mg de iridoide bioactive per 60 ml, respectiv peste 150 de nutrienti foarte valorosi (printre care: vitamine, minerale, antioxidanti si fibre). Prin aceasta combinatie de succes, Tahitian Noni® Original™ ajuta organismul in a se mentine sanatos.

Disponibil in recipiente (flacoane) de aluminiu a cate 750 ml sau in cutia (Quad) reciclabila de 4 L, ofera organismului dumneavoastra 60 mg de iridoide in 60 ml.

Ingrediente:
Ingredientele de baza includ: pulpa pura de morinda citrifolia originara din Polinezia Franceza, extract de struguri si extract de afine.
juicenoni
Postat pe 21 Iulie 2010 14:05
Si de ce nu apare pe piata, ci in sistem MLM? Daca tot e asa bun...
kudika226898
Postat pe 21 Iulie 2010 17:16
Mai tot timpul apar persoane ca tine, care intreaba de sistemul MLM.
Cred ca pentru a fi absolut corect, sistemul de vanzari MLM trebuie sa fie considerat un nou mod de a comercializa produse.

In ultimii ani au aparut multe forme noi de a comenrcializa produse. De exemplu: franciza, vanzarile on-line, sau chiar MLM-ul. Gandind logic, aceste tipuri de afaceri implica riscuri foarte mici, investitii minime, asigura o raspandire rapida a afacerii si a produselor, acopera o arie de distributie mult mai mare decat ar putea acoperi o firma sau o persoana detinatoare de afacere, ofera locuri de munca si castiguri celor doritori, fara a necesita pregatire speciala, fara a avea prejudecati in ceea ce priveste sexul persoanei, sau varsta acesteia.

In plus aceste modalitati de a comercializa produsele sunt tot mai indragite si de cumparatori, pentru ca informatiile, si produsele ajung direct in casa cumparatorului, fara a fi nevoie de informare suplimentara, sau drumuri fara rost in diferite magazine.

Gandeste-te in felul urmator: firma Tahitian Noni International are in momentul de fata aproape 1 milion de angajati si cateva sute de milioane de cumparatori. Are un centru de distributie/tara. Nu are in schimb nevoie de birouri, depozite, sau spatiu de vanzari (magazine) care ar necesita investitii imense.
Astfel firma isi permite sa plateasca catre "angajatii" (distribuitorii) sai 45% din valoarea produsului, si mai are si profit pe langa acesta. Angajatii fiind bine platiti, se ocupa la cel mai serios mod de afacere.

Nu ti se pare o afacere de succes?

Hai sa o luam si din alte perspective:

Produsele Avon sunt vandute si prin magazine, suntem bombardati de reclame zilnic, dar sunt produse distribuite prin sistem MLM. Totusi, cred ca nu prea mai avem retineri fata de aceste produse.
Daca vei intreba prin forum, nu cred ca vei gasi pe cineva care nu foloseste, sau nu a folosit vre-odata produsele Avon.

Mc Donalds, KFC, etc. sunt francize - cei care cunosc sistemul francizelor, stiu foarte bine ca acest tip de afacere nu se situeaza prea departe de sistemul MLM. Totusi, nu cred ca vei gasi pe cineva care nu a fost vre-odata intrun Mc, sau KFC. Adevarat?

Cred ca strategia de marketing agresiv a unor firme ca Amwai,sau stiu eu care, din randul celor tip MLM, a daunat forate mult acestei afaceri, in sensul ca oamenii, consumatorii si-au format o parere proasta, si au ramas cu retineri pana in momentul de fata.

Eu personal cred totusi, ca aceste retineri vor disparea in timp, deoarece aceste tipuri de afaceri in comert sunt cele de viitor, micile magazine si shopuri neavand aproape nici o sansa.
juicenoni
Postat pe 22 Iulie 2010 08:53
Doamne, doamne... ..iar istoria MLM, iar eterna poveste despre unii (vorba vine) reprezentanti agresivi...despre succesul afacerii (vorba vine)..care e atat de mare incat ati bombardat net-ul cu reclama... ...uuuufffff, si vai, e criza, si lumea s-a saturat de smecheri...cum aude de "hai sa-ti prezint ceva revolutionar" se prinde ca e capcana MLM-ista...si tot asa si iar asa...si produsele gen sucul minune zac pe rafturi...si voi deschideti noi si noi topicuri, dar degeaba...
kudika226898
Postat pe 22 Iulie 2010 14:25
Este deja obositor, cum va tot legati de sistemul MLM. Bun este un sistem pentru unii prost, entru altii mai putin prost.
Dar credeti ca sistemul in sine ne spune si cum e produsul? Sau ca produsul/produsele ar putea fi totusi de calitate.
Mai cititi un pic pe net, si cautati pin google dupa fructul Morinda Citrifolia.
Poate poate veti avea nevoie o data pentru cineva drag.
juicenoni
Postat pe 24 Iulie 2010 07:03
Obositori sunteti si voi, MLM-istii....in vremuri de criza, cand lumea se zbate dupa medicamente compensate, voi mai credeti ca cineva cumpara un amarat de suc, fara cine stie ce efect, cu pret umflat, care dupa spusele voastre,face minuni...asa cum am spus, pe eticheta lui sunt aceleasi promisiuni ca si pe orice alt supliment alimentar... ...doar pretul e de 10 ori mai mare...
kudika226898
Postat pe 24 Iulie 2010 08:28
Imi pare bine ca esti informata in ceea ce priveste preturile.
Cred ca te deranjeaza faptul ca produsele noastre, fiind vandute direct la pret de depozit, fara adaos comercial, fara suprataxe, sunt mult mai ieftine, decat acele imitatii ieftine pe care le vinzi tu.

Iar in ceea ce priveste eticheta produselor de la Tahitian Noni International ... surpriza... nu exista promisiuni - iar acest lucru cred ca te nedumereste, pentru ca produsele tale promit intr-atatea, incat nu ar fi suficient o viata sa se implineasca toate - cred ca pot fi asemanate cu cele ale guvernelor din '89 pana azi.
juicenoni
Postat pe 26 Iulie 2010 22:57
Simpatica supozitie...tipica pentru MLM-isti....eu nu vand nimic...dar, daca tot ne contrazicem de o vreme incoace si cum am cunostinte printre proprietarii de magazine naturiste, m-am informat si eu... ...iar unul dintre ei mi-a explicat cam cate persoane pun adaos pana la el in cazul sucului minune...
kudika226898
Postat pe 26 Iulie 2010 23:25
Vedeti ca vorbiti, fara sa va informati...
Care adaos, daca produsul este livrat din depozit direct catre clienti...

De aceea nu se vand prin magazine, farmacii sau plafare...
Dar cred ca stiti deja acecst lucru, din moment ce probabil detineti unul... (auzi! o cunostinta proprietar de magazin naturist... )
juicenoni
Postat pe 27 Iulie 2010 07:39
Nu detin niciun magazin...nu va mint in legatura cu patronul acela de la magazinul naturist...si eu m-am mirat la inceput...eu am intrebat generic "Noni" si el a adus de pe un raft dosit produsul minune...la rafturile centrale avea alte produse pe baza de Noni...dar, poate e si el in MLM sau un MLM-ist satul sa bantuie l-a rugat sa i-l plaseze....nu am pus intrebari suplimentare... ..pot sa va spun ca nimeni nu a intrebat de niciun fel de Noni...
kudika226898
Postat pe 27 Iulie 2010 08:04
A!
Sunt multe produse, de la multe producatori.
Trebuie insa sa citesti si sa te informezi, care este produsul original, altfel risti sa iei o teapa mare de tot.
juicenoni
Postat pe 27 Iulie 2010 14:36
De la: juicenoni, la data 2010-07-22 08:53:44Mai tot timpul apar persoane ca tine, care intreaba de sistemul MLM.
Cred ca pentru a fi absolut corect, sistemul de vanzari MLM trebuie sa fie considerat un nou mod de a comercializa produse.

In ultimii ani au aparut multe forme noi de a comenrcializa produse. De exemplu: franciza, vanzarile on-line, sau chiar MLM-ul. Gandind logic, aceste tipuri de afaceri implica riscuri foarte mici, investitii minime, asigura o raspandire rapida a afacerii si a produselor, acopera o arie de distributie mult mai mare decat ar putea acoperi o firma sau o persoana detinatoare de afacere, ofera locuri de munca si castiguri celor doritori, fara a necesita pregatire speciala, fara a avea prejudecati in ceea ce priveste sexul persoanei, sau varsta acesteia.

In plus aceste modalitati de a comercializa produsele sunt tot mai indragite si de cumparatori, pentru ca informatiile, si produsele ajung direct in casa cumparatorului, fara a fi nevoie de informare suplimentara, sau drumuri fara rost in diferite magazine.

Gandeste-te in felul urmator: firma Tahitian Noni International are in momentul de fata aproape 1 milion de angajati si cateva sute de milioane de cumparatori. Are un centru de distributie/tara. Nu are in schimb nevoie de birouri, depozite, sau spatiu de vanzari (magazine) care ar necesita investitii imense.
Astfel firma isi permite sa plateasca catre "angajatii" (distribuitorii) sai 45% din valoarea produsului, si mai are si profit pe langa acesta. Angajatii fiind bine platiti, se ocupa la cel mai serios mod de afacere.

Nu ti se pare o afacere de succes?

Hai sa o luam si din alte perspective:

Produsele Avon sunt vandute si prin magazine, suntem bombardati de reclame zilnic, dar sunt produse distribuite prin sistem MLM. Totusi, cred ca nu prea mai avem retineri fata de aceste produse.
Daca vei intreba prin forum, nu cred ca vei gasi pe cineva care nu foloseste, sau nu a folosit vre-odata produsele Avon.

Mc Donalds, KFC, etc. sunt francize - cei care cunosc sistemul francizelor, stiu foarte bine ca acest tip de afacere nu se situeaza prea departe de sistemul MLM. Totusi, nu cred ca vei gasi pe cineva care nu a fost vre-odata intrun Mc, sau KFC. Adevarat?

Cred ca strategia de marketing agresiv a unor firme ca Amwai,sau stiu eu care, din randul celor tip MLM, a daunat forate mult acestei afaceri, in sensul ca oamenii, consumatorii si-au format o parere proasta, si au ramas cu retineri pana in momentul de fata.

Eu personal cred totusi, ca aceste retineri vor disparea in timp, deoarece aceste tipuri de afaceri in comert sunt cele de viitor, micile magazine si shopuri neavand aproape nici o sansa.

Auzi, stii ce? (ca m-am saturat sa-ti tot vad topicele pe aici) Avon, McDonalds, KFC, nu fac spam pe forumuri!!! Platesc reclama in mass-media!!!
Daca produsul e atat de minunat si bun, compania mama isi poate permite o astfel de investitie! Nu face bani pe seama fraierilor care vand produsul (sau incearca): bani ca sa vina la nush ce conferinta, bani sa primeasca mostre, bani pentru una si pentru alta...

Mai compara tu Amway si giusul asta cu McDonalds! Ma opreste cineva de la McDonalds pe strada sa-i cumpar hamburgerul??? Imi trimite cineva de la McDonalds spam in inbox??? Umple McDonalds forumurile de tampenii???
kitty_krieger
Postat pe 27 Iulie 2010 14:50
Nu.
Ei iti pompeaza aerul plin de mirosuri si arome in malluri, si in magazine din shopping centerele de pretutindeni.
Ei iti baga pe gat reclame din 5 in 5 minute la orice post de televiziune, intrerupand orice emisiune de la filme la meciuri.
Ei afiseaza panouri publicitare din 100 in 100 de metri, ca doar nu exista morcovi suficienti pe marginile drumurilor noastre, si ceva trebuie sa lumineze in intuneric.
Nu vezi un film la cinema ca sa nu-ti apara de cateva ori reclama unuia sau altuia.

Asta nu e reclama agresiva? Este reclama superagresiva, cu implicarea mesajelor subliminale.

Asa ajungem ca unii dintre noi, de exemplu Tu, care incerci sa le aperi reputati, sa-i considere binevoitorii nostrii.

Sunt cele mai nocive alimente de pe planeta.
Iti sugerez sa vezi filmul SUPERSIZE ME!

juicenoni
Postat pe 27 Iulie 2010 16:35
Sa stii ca lumea nu le percepe asa agresiv ca si pe MLM-isti... ...iar ceea ce spune Kitty e f.adevarat...





kudika226898
Postat pe 27 Iulie 2010 23:17
De la: juicenoni, la data 2010-07-27 16:35:50Nu.
Ei iti pompeaza aerul plin de mirosuri si arome in malluri, si in magazine din shopping centerele de pretutindeni.
Ei iti baga pe gat reclame din 5 in 5 minute la orice post de televiziune, intrerupand orice emisiune de la filme la meciuri.
Ei afiseaza panouri publicitare din 100 in 100 de metri, ca doar nu exista morcovi suficienti pe marginile drumurilor noastre, si ceva trebuie sa lumineze in intuneric.
Nu vezi un film la cinema ca sa nu-ti apara de cateva ori reclama unuia sau altuia.

Asta nu e reclama agresiva? Este reclama superagresiva, cu implicarea mesajelor subliminale.

Asa ajungem ca unii dintre noi, de exemplu Tu, care incerci sa le aperi reputati, sa-i considere binevoitorii nostrii.

Sunt cele mai nocive alimente de pe planeta.
Iti sugerez sa vezi filmul SUPERSIZE ME!


Tu esti cel care a amintit de McDonalds si KFC ca franciza. Nu discutam despre ceea ce vand, ci cum vand. Au platit spatiul publicitar sau nu?
Tu nu l-ai platit, faci spam.
Exista legi clare in alte tari impotriva spamului.

Si pana la urma, cum pana mea poti fi medic cu familie la 19 ani????
kitty_krieger
Postat pe 29 Iulie 2010 12:27
kudika226898
Postat pe 29 Iulie 2010 19:26
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-29 12:27:30
De la: juicenoni, la data 2010-07-27 16:35:50Nu.
Ei iti pompeaza aerul plin de mirosuri si arome in malluri, si in magazine din shopping centerele de pretutindeni.
Ei iti baga pe gat reclame din 5 in 5 minute la orice post de televiziune, intrerupand orice emisiune de la filme la meciuri.
Ei afiseaza panouri publicitare din 100 in 100 de metri, ca doar nu exista morcovi suficienti pe marginile drumurilor noastre, si ceva trebuie sa lumineze in intuneric.
Nu vezi un film la cinema ca sa nu-ti apara de cateva ori reclama unuia sau altuia.

Asta nu e reclama agresiva? Este reclama superagresiva, cu implicarea mesajelor subliminale.

Asa ajungem ca unii dintre noi, de exemplu Tu, care incerci sa le aperi reputati, sa-i considere binevoitorii nostrii.

Sunt cele mai nocive alimente de pe planeta.
Iti sugerez sa vezi filmul SUPERSIZE ME!


Tu esti cel care a amintit de McDonalds si KFC ca franciza. Nu discutam despre ceea ce vand, ci cum vand. Au platit spatiul publicitar sau nu?
Tu nu l-ai platit, faci spam.
Exista legi clare in alte tari impotriva spamului.

Si pana la urma, cum pana mea poti fi medic cu familie la 19 ani????


Sunt un SUPERGENIU SUPERPOTENT.

Ori tu ai cam lipsit de la orele de matematica
juicenoni
Postat pe 30 Iulie 2010 10:47
auzi nenea suculet, da' niste mostre gratuite n-ai!!? ca mi s-au uscat buzele si gatleju', si tare mi-e pofta de cateva picaturi.
geo_reincarcat_iara
Postat pe 30 Iulie 2010 11:01
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-30 11:01:55auzi nenea suculet, da' niste mostre gratuite n-ai!!? ca mi s-au uscat buzele si gatleju', si tare mi-e pofta de cateva picaturi.


...vezi ca mai e un topic.Daca stii sa te descurci,poate te alegi cu portie dubla
mitura
Postat pe 30 Iulie 2010 11:21
De la: juicenoni, la data 2010-07-30 10:47:07
De la: kitty_krieger, la data 2010-07-29 12:27:30
De la: juicenoni, la data 2010-07-27 16:35:50Nu.
Ei iti pompeaza aerul plin de mirosuri si arome in malluri, si in magazine din shopping centerele de pretutindeni.
Ei iti baga pe gat reclame din 5 in 5 minute la orice post de televiziune, intrerupand orice emisiune de la filme la meciuri.
Ei afiseaza panouri publicitare din 100 in 100 de metri, ca doar nu exista morcovi suficienti pe marginile drumurilor noastre, si ceva trebuie sa lumineze in intuneric.
Nu vezi un film la cinema ca sa nu-ti apara de cateva ori reclama unuia sau altuia.

Asta nu e reclama agresiva? Este reclama superagresiva, cu implicarea mesajelor subliminale.

Asa ajungem ca unii dintre noi, de exemplu Tu, care incerci sa le aperi reputati, sa-i considere binevoitorii nostrii.

Sunt cele mai nocive alimente de pe planeta.
Iti sugerez sa vezi filmul SUPERSIZE ME!


Tu esti cel care a amintit de McDonalds si KFC ca franciza. Nu discutam despre ceea ce vand, ci cum vand. Au platit spatiul publicitar sau nu?
Tu nu l-ai platit, faci spam.
Exista legi clare in alte tari impotriva spamului.

Si pana la urma, cum pana mea poti fi medic cu familie la 19 ani????


Sunt un SUPERGENIU SUPERPOTENT.

Ori tu ai cam lipsit de la orele de matematica


Oare toti MLM-eii sufera de delir de grandoare?
kudika226898
Postat pe 30 Iulie 2010 15:59
De la: mitura, la data 2010-07-30 11:21:14
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-30 11:01:55auzi nenea suculet, da' niste mostre gratuite n-ai!!? ca mi s-au uscat buzele si gatleju', si tare mi-e pofta de cateva picaturi.


...vezi ca mai e un topic.Daca stii sa te descurci,poate te alegi cu portie dubla


kudika226898
Postat pe 30 Iulie 2010 16:00
[quote]Oare toti MLM-eii sufera de delir de grandoare? [/quote]

numai cei care lucreaza la kudika
juicenoni
Postat pe 31 Iulie 2010 07:42
Si care se dau doctori?
kudika226898
Postat pe 31 Iulie 2010 07:48
Doctorii in special.
Cred ca nu scapa mai nici unul de la mania de grandoare.
De parca ar fi trecuta ca introducere in fiecare carte sau curs care trebuie invatata.
juicenoni
Postat pe 3 August 2010 11:39
Acum, hai sa recunoastem...fiecare doctor, mai pregatit sau mai slab pregatit, se crede un mic Dumnezeu...
kudika226898
Postat pe 3 August 2010 15:52
Unii mai mici, altii mai mari.
Cu cat trece timpul, iar parul incarunteeste, grandoarea e mai mare, cunostintele tot mai mici.
juicenoni
Postat pe 4 August 2010 08:15
De la: juicenoni, la data 2010-08-04 08:15:56Unii mai mici, altii mai mari.
Cu cat trece timpul, iar parul incarunteeste, grandoarea e mai mare, cunostintele tot mai mici.


Ei, as! Creste experienta practica si scade interesul pentru studiu... ...Dar ce te faci cu astia de acum , care sunt prosti din start? Astia cu restante in facultate...
kudika226898
Postat pe 4 August 2010 15:59
Pentru astia scoti locuri de munca in spitalele mari, deoarece cei care au macar doi neuroni in cap pleaca in strainatate. Si nu face nimeni nimic, pentru a-i opri. Statul roman pierde 60.000.000 euro cu fiecare 1000 de medici care pleaca din tara.
Si anual pleaca aproximativ 3000.
juicenoni
Postat pe 8 August 2010 13:17
De la: juicenoni, la data 2010-08-08 13:17:47Pentru astia scoti locuri de munca in spitalele mari, deoarece cei care au macar doi neuroni in cap pleaca in strainatate. Si nu face nimeni nimic, pentru a-i opri. Statul roman pierde 60.000.000 euro cu fiecare 1000 de medici care pleaca din tara.
Si anual pleaca aproximativ 3000.
Da, ai gresit cei care au doar doi "neuroni in cap pleaca in strainatate"cei care fac acum afaceri cu viata oamenilor ,cei ce vor sa faca cariera in medicina stau aici fiindca-si iubesc profesia nu banii
cristinxxx
Postat pe 8 August 2010 13:37
De la: juicenoni, la data 2010-07-21 14:05:59 Prin combinatia lor, aceste substante va vor ajuta in mentinerea organismului intr-un echilibru sanatos, va vor oferi energie, si va vor intari tot corpul.

spune tu

"TAHITIAN NONI™ Juice AR putea fi benefic sistemului imunitar" spune site-ul... adica nu se stie ce efecte clare are asupra organismului si as putea sa iau un complex de vitamine si minerale ca tot aia-i... a, ba nu, e mai ieftin. Sau sa beau sucuri naturale de fructe. Tot mai ieftin ie

http://noni.worldwidewarning.net/www/tahitian-noni-distributors-exposed-by-cbs

http://noni.worldwidewarning.net/www/archives/172

Deci stii ce inteleg io din toata chestia? A fost unu' prin Polinezia si a descoperit un fruct nou (pentru el, nu pentru localnici). Localnicii i-au spus probabil ca-l folosesc pentru una si pentru alta, si atat i-a trebuit omului ca i s-au facut ochii dolarei. A venit acasa in America si a pus de-un MLM zicand, initial, ca ca e miraculos si tra-la-la. A pus un pret exorbitant, ca deh, tre' sa-si scoata cheltuielile (nu numai cu produsul, dar mai ales cu vila aia cu 10 camere si 2 piscine) si a fraierit niste alti oameni sa-i vanda produsul.
Numa' ca intre timp au fost probleme, unii oameni s-au imbolnavit dupa ce au consumat suc si probabil multi altii au vazut ca nu-s cine stie ce efecte. Asa ca, in 2010, au schimbat placa si-l vand, la acelasi pret exorbitant, bineinteles, ca supliment alimentar. A! si cica are un gust tare naspa.
Mai bine beau un suc natural de fructe neaose, am aceleasi beneficii, daca nu mai multe... si se bucura si portofelul meu.
kitty_krieger
Postat pe 8 August 2010 14:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Promoþie senzaþionalã!!! Acum aveti posibilitatea de a comanda bauturi bioactive Tahitian Noni Family, chiar la pretul de 80 Lei/litru 13 De la: kudika226898 7 Septembrie 2010 18:36
ce sa mananc 8 De la: ninjutsu 20 August 2016 18:18
intrebari urgente 4 De la: office_salinasusesi_ro 25 Iunie 2010 08:39
Da jos kilogramele, inainte ca ele sa te dea jos pe tine! 44 De la: sirghea 3 August 2010 20:38
analia 16 De la: gugulina74 13 Iulie 2010 21:42