Setari Cookie-uri

Sucurile Bioactive Tahitian Noni

Deschid acest subiect, deoarece am citit mai multe topicuri, in care mai toti sunt de parere, ca aceste panaceuri universale, sunt doar apa de ploaie, bune pentru a scoate banii din buzunarul clientilor.

Gresit, si acest "gresit" este rostit, nu doar de cei care distribuie produsele Tahitian Noni Intenrational, ci si de cei peste 5000 de pacienti din Romania, care au profitat si profita de pe urma consumului acestui suc.

Va voi prezenta pe rand toate tipurile de sucuri bioactive Tahitian Noni, cu recomandarile adiacente fiecaruia, si cu descrierea compozitiei, poate si cei sceptici se vor convinge incet incet, ca prin substantele adaptogene, cum sunt iridoidele, putem stimula si ajuta sistemul imunitar, si prin acesta imlicit putem sa reparam deficientele din organism. In urma urmei organismul nostru stie cel mai bine de ce are nevoie, si cum sa se vindece cel mai bine. Iar un ultim argument celor care nu vor sa creada: toate medicamentele, pe care le mancati in cazul in care sunteti bolnavi, au la baza diferite plante.
juicenoni
Postat pe 21 Iulie 2010 08:12
A fost mai corecta recomandarea din celalat topic..."pentru cei sanatosi" ...ca doar nu credeam ca te vindeci cu suc... ...aia 5000 de pacientiu sunt si ei consumatori de nevoie, in cadrul MLM-ului?
kudika226898
Postat pe 21 Iulie 2010 08:29
Din pacate nu, ci din pacate cei mai multi sunt suferinzi de anumite tipuri de cancere, cu tratament citostatic de regula.
juicenoni
Postat pe 21 Iulie 2010 09:12
De la: juicenoni, la data 2010-07-21 09:12:24Din pacate nu, ci din pacate cei mai multi sunt suferinzi de anumite tipuri de cancere, cu tratament citostatic de regula.


Eu as fii curioasa sa stiu despre ce este vb.In ce tipuri de cancere poate fii luat si ce efecte au?
bebe_Cristina
Postat pe 21 Iulie 2010 09:50
Este vorba de bautura bioactiva Tahitian Noni, din fructul tropical Noni (Morinda citrifolia), se recomanda, printre altele, la diferite tipuri de cancere, nu ca medicament ci ca un adjuvant care , prin substantele existente in fruct ajuta sistemul imunitar al organismului in procesul de autovindecare. Amelioreaza efectele secundare ale citostaticelor,
colnago
Postat pe 21 Iulie 2010 10:19
Cancerul nu se vindeca...nu mai umblati cu cioara vopsita, sa dati sperante false...un canceros e oricum cu un picior in groapa si cu Noni si fara...mai bine reluati reclama sub forma corecta:"Noni e un suc bun pentru cei sanatosi, spre a fi si mai sanatosi"...bolnavii lasati-i sa se trateze cum se cuvine...
kudika226898
Postat pe 21 Iulie 2010 17:15
Va trebui sa citesti mai atent ce se scrie si ce se recomanda, legat de sucul noni. Nimeni nu a afirmat ca vindeca cancerul, si ar fi absolut incorect sa spunem acest lucru. Este recomandat pacientilor cu cancer, deoarece reduce semnificativ efectele secundare ale citostaticelor, blocheaza/franeaza inmultirea celuleor canceroase (celule scapate de sub control), si intareste sistemul imunitar, ajutand celulele T killer sa recunoasca si sa lupte impotriva acestor celule canceroase.

Dar stii ce, eu sunt medic de medicina interna. In ultimii 5 ani, numarul pacientilor cu cancer a crescut de la 5-10% intr-o clinica medicala la aproape 50%. Asadar nu cred ca in anturajul tau nu este sa nu va fi cineva suferind de aceasta boala crunta. Eu cred ca te vei convinge singur despre efectele benefice ale sucului noni.
Chiar daca acum esti contra, totusi deja stii despre produs, si va veni o data momentul in viata cand vei ajuta pe cineva drag cu acest produs.
Sa dea Domnul sa nu vina niciodata.
juicenoni
Postat pe 23 Iulie 2010 21:09
Din fericire, nimeni din anturajul meu nu a suferit de acesta boala crunta...
Am vazut produsul in magazinele naturiste, dar nu era solicitat...pretul mi s-a parut destul de mare...si promisiunile de pe eticheta putine si realiste...asa cum am concluzionat "pentru oameni sanatosi"...si cam aceleasi ca si ale altor suplimente alimentare...in nici un caz nu era mentionat lungul sir de afectiuni la care serveste sucul, asa cum a prezentat cineva aici pe forum..patronul mi-a explicat ca pretul mare se datoreaza "drumului lung" de la producator la ultimul furnizor...in cazul lui erau vreo 5 verigi...deci si aici am avut dreptate...ca preturile sunt umflate de necesitatea sustinerii "verigilor"...
Si mai exista varianta "Noni" a lui Ionut Morar...
Parerea mea e ca imunitatea poate fi stimulata si prin consumul de legume si fructe autohtone...iar in cazul bietilor cancerosi, revenirea e de f. scurta durata, orice ar lua...
kudika226898
Postat pe 23 Iulie 2010 21:26
A imi cer scuze, eu vorbesc exlusiv de produsul TAHITIAN NONI Juice, care are aprobarea Novel Food, adica este aprobat de uniunea europeana. Restul produselor (Adica cele de la alte firme) nu le cunosc, si nici nu doresc sa le cunosc, deoarece am auzit foarte multe prostii despre ele, si prea multi pacienti au ajuns deja la noi, dupa ce le-au consumat, spunandu-ne ca nu prea au constatat sa aibe vre-un efect.
juicenoni
Postat pe 23 Iulie 2010 21:34
O alta idee, visavis de acea revenire la cancerosi. Este adevarat, ca revenirea este mult prea scurta, la pacientii cancerosi. In schimb daca te gandesti ca acea persoana bolnava poate castiga macar o ora alaturi de cei dragi, si acea ora va fi una normala, si nu una plina de dureri, sau stare de rau, nu cred ca eu sau altcineva ar spune un nu categoric unui produs care a ajutat sa spunem 7-8 din 10 cazuri asemanatoare, chiar daca ea este vanduta printr-un sistem sau altul.
juicenoni
Postat pe 23 Iulie 2010 21:39
De la: juicenoni, la data 2010-07-23 21:34:16A imi cer scuze, eu vorbesc exlusiv de produsul TAHITIAN NONI Juice, care are aprobarea Novel Food, adica este aprobat de uniunea europeana. Restul produselor (Adica cele de la alte firme) nu le cunosc, si nici nu doresc sa le cunosc, deoarece am auzit foarte multe prostii despre ele, si prea multi pacienti au ajuns deja la noi, dupa ce le-au consumat, spunandu-ne ca nu prea au constatat sa aibe vre-un efect.


Acuma n-are rost sa faci antireclama...si produsul lui Ionut Morar de care am zis eu e avizat...si la pret sensibil mai mic...pentru ca nu trece prin atatea verigi, care pun, fiecare, cate un adaos...si nu cred ca a facut rau nimanui...asa cum am mai zis...nici nu drege, nici nu strica...nu cred ca a ajuns nimeni la spital din cauza altui Noni decat Tahitian Noni..astea sunt povesti de la MLM...si nu cred ca esti medic...cei pe care ii cunosc au alt mod de abordare(al tau e de simplu MLM-ist)...cred ca te invarti in jurul vreunui spital si cam atat...si ai scris din nou gresit "vreun"...
kudika226898
Postat pe 24 Iulie 2010 08:45
Iar mergem spre insulte personale.
Iti doresc doar trei lucruri:
1. Sa nu ajungi niciodata sa te trateze un medic MLM-ist, asa cum sunt eu.
2. Sa nu ajungi niciodata sa fii nevoit sa consumi produsele pe care le blamezi cu atata usurinta.
3. Sa nu ajungi niciodata sa vorbesti o limba straina tie, si sa te corecteze mai tot timpul cineva care poate are jumatate din studiile tale, doar ca limba respectiva este limba lui materna.


juicenoni
Postat pe 26 Iulie 2010 19:41
1. Din fericire, am multi fosti colegi, medici buni, ne-MLM-isti...
2. Cu certitudine nu ma voi trata cu sucuri...nu voi refuza niciodata ajutor medical competent...
3. Am tot atata scoala ca si dvs....dar nu medicina...si, daca din nefericire voi ajunge sa scriu in limba altei tari, o voi face bine...daca doresc sa fiu luata in seama...
4. Nu e admis ca un medic cetatean roman sa scrie gresit gramatical...multa lume nu v-ar frecventa daca ar observa asta...si-ar pune, firesc, intrebarea...a trecut prin scoala dom' doctor sau a cam tras chiulul?
kudika226898
Postat pe 26 Iulie 2010 20:19
De la: kudika226898, la data 2010-07-26 20:19:551. Din fericire, am multi fosti colegi, medici buni, ne-MLM-isti...
2. Cu certitudine nu ma voi trata cu sucuri...nu voi refuza niciodata ajutor medical competent...
3. Am tot atata scoala ca si dvs....dar nu medicina...si, daca din nefericire voi ajunge sa scriu in limba altei tari, o voi face bine...daca doresc sa fiu luata in seama...
4. Nu e admis ca un medic cetatean roman sa scrie gresit gramatical...multa lume nu v-ar frecventa daca ar observa asta...si-ar pune, firesc, intrebarea...a trecut prin scoala dom' doctor sau a cam tras chiulul?
uite cum fara sa vrei imi dai dreptate ca foarte multi medici din romanica sunt slab pregatiti....si apropo, ii poti intreba pe amicii tai, medici buni ne MLM-isti daca sistemul imunitar functional 100% este cheia unei sanatati bune, si din ce cauza in Romanica, cei din sistemul sanitar nu pun mare accent pe preventie??? sau din ce cauza cauta sa trateze efectul unei boli si nu cauza ei ???

suntem un grup de oameni care asteptam cu mare interesa aceste informatii de la niste medici buni.....
silviu_m74
Postat pe 26 Iulie 2010 20:27
De la: kudika226898, la data 2010-07-21 17:15:23Cancerul nu se vindeca...nu mai umblati cu cioara vopsita, sa dati sperante false...un canceros e oricum cu un picior in groapa si cu Noni si fara...mai bine reluati reclama sub forma corecta:"Noni e un suc bun pentru cei sanatosi, spre a fi si mai sanatosi"...bolnavii lasati-i sa se trateze cum se cuvine...
si iarasi dai cu batul in balta....colega, ORICE FORMA DE CANCER ESTE VINDECABILA....dar la cata aroganta zace in persoana ta, este de inteles ca la tine nu se vindeca....MAI CITESTE DE SPECIALITATE, in loc sa-ti racesti gurita de pomana contrandu-te cu unii sau cu altii care fii sigura ca stiu ce vorbesc, fiindca au mult mai multe informatii in legatura cu subiectul dezbatut decat ai tu, o simpla PARERISTA !!!


p.s. uite ceva interesant

" Rolul TF in imunoreabilitarea pacientilor cu cancer
Cancerul gastric este o boala oncologica caracterizata prin dezvoltarea imuno-deficientelor stabile persistente, care reprezinta de asemenea o consecinta a “obiceiurilor ciudate” asociate cu tratamentul chirurgical al bolii.
Numeroasele studii ale conditiei imune a pacientilor cu cancer gastric au aratat ca dezvoltarea adversitatii imunodeficeintei secundare afecteaza atat eficacitatea si promptitudinea raspunsului imunitar cat si scurteaza durata perioadelor de regresie. Acesti factori necesita o abordare complexa a imunoterapiei cancerului gastric dupa o reducere maxima a celulelor imbolnavite(25).
Grupul principal (de tratament) format din 25 de pacienti cu cancer gastric aflati la al doilea sau al treilea stagiu clinic care au participat la studii clinice cu TF Plus. Studiile au avut loc la sediul Institutului de Cercetari ale Cancerului RAMS. Grupul de control a fost format tot din 25 de pacienti de aceeasi varsta , sex si aceeasi clasificare a bolii. Tuturor pacientilor cu cancer gastric din ambele grupe li s-a aplicat tratamentul chirurgical si in timpul perioadei post-operatorii tratamentul standard de procedura imunoterapeutica. Pentru a stimuli imunitatea nespecifica, pacientii din grupul principal (de tratament) au primit timp de 30 de zile TF Plus cate 3 capsule pe zi (1-1-1), impreuna cu tratamentul standard. Ar trebui subliniat faptul ca initial cei mai multi dintre pacienti au sufereau de diferite nivele de imunodeficinta care a fost dovedita chirurgical.
La sfarsitul perioadei de tratament studiul a continuat cu administrarea TF Plus si a demonstrat ca, continuarea tratamentului a fost benefica pentru statutul imun, cytokinic si interferonic, precum si pentru imbunatatirea clinica a pacientilor. A avut loc o crestere a continutului de CD3+, CD4+ si CD8+ in cadrul populatiilor de limfocite din sange si a numarului de celule distrugatoare-NK (distrugatori naturali) in mostrele de sange luate, amandoua aratand activarea imunitatii celulare. In ceea ce priveste imunitatea umorala, si au fost inregistrate schimbari pozitive in ceea ce priveste producerea la nivele normale ale TNF-a si IL-l b.
Alte schimbari pozitive caracterizate prin scaderea severa in sindromul de intoxicatie, au imbunatatit starea generala, au crescut pofta de mancare si a disparut starea de slabiciune si oboseala iar pe durata tratamentului au fost studiate alte aspecte ale bolii. Perioada post operatorie nu a avut evenimente deosebite. Nu au avut loc reaparitii ale bolii in timpul cursului complex al imunoterapiei care a fost fortivicat de TF Plus.TF Plus este bine tolerat de pacienti si este eficient ca o parte a unei imunoterapii complexe pentru bolile oncologice si poate fi folosit cu success in practicile clinice. "
silviu_m74
Postat pe 26 Iulie 2010 20:35
Ahaaaaa...va sa zica ne-am sucit...acum sucul minune e pentru preventie...deci e recomandat oamenilor sanatosi, pentru a fi si mai sanatosi...parca cineva din MLM il recomanda pentru o serie de afectiuni, una mai grozava decat alta...dar pe eticheta, nu promite mai mult decat un banal supliment alimentar...asa ca...
Si zau ca prietenii mei sunt medici buni... ...nici unul nu umbla sa vanda suc...doar nu de-aia au facut atata scoala... ...
kudika226898
Postat pe 26 Iulie 2010 20:42
De la: silviu_m74, la data 2010-07-26 20:27:53
De la: kudika226898, la data 2010-07-26 20:19:551. Din fericire, am multi fosti colegi, medici buni, ne-MLM-isti...
2. Cu certitudine nu ma voi trata cu sucuri...nu voi refuza niciodata ajutor medical competent...
3. Am tot atata scoala ca si dvs....dar nu medicina...si, daca din nefericire voi ajunge sa scriu in limba altei tari, o voi face bine...daca doresc sa fiu luata in seama...
4. Nu e admis ca un medic cetatean roman sa scrie gresit gramatical...multa lume nu v-ar frecventa daca ar observa asta...si-ar pune, firesc, intrebarea...a trecut prin scoala dom' doctor sau a cam tras chiulul?
uite cum fara sa vrei imi dai dreptate ca foarte multi medici din romanica sunt slab pregatiti....si apropo, ii poti intreba pe amicii tai, medici buni ne MLM-isti daca sistemul imunitar functional 100% este cheia unei sanatati bune, si din ce cauza in Romanica, cei din sistemul sanitar nu pun mare accent pe preventie??? sau din ce cauza cauta sa trateze efectul unei boli si nu cauza ei ???

suntem un grup de oameni care asteptam cu mare interesa aceste informatii de la niste medici buni.....


Hai sa te lamureasca un pic un medic slab pregatit, care a cam tras chiulul in timpul facultatii, dar care a reusit la varsta de 32 de ani sa-si dea doctoratul in medicina, chiar daca a scrin incorect "vreun" sau "vreo", si care a fost totusi in stare sa atinga niste rezultate remarcate de centre de medicina din Italia sau Portugalia.
Chiar daca am mai scris asta in forum:
Celulele normale au in codul lor genetic un ceas biologic, care le indica exact de cate ori au voie sa se divida in timpul vietii, dupa care vine o informatie care le spune sa "moara" - fenomenul se numeste apoptoza - scuze pentru limbajul academic, dar poate wikipedia te va ajuta sa intelegi.
In celulele canceroase acest ceas se defecteaza, astfel aceste celule incep sa se divida fara control, foarte rapid (fata de viteza de diviziune normala) si "fara numar". In mod normal, intr-un organism sanatos, zilnic apar cca. 100 de celule canceroase. Din fericire aceste celule sufera si alte modificari, de exemplu la nivelul membranei lor, sau a receptorilor de pe suprafata celulelor, astfel sistemul imunitar le recunoaste, si imediat le distruge.
In consecinta sistemul imunitar joaca un rol extraordinar de important in prevenirea cancerelor, respectiv in lupta impotriva celor formate.
Poate va intrebati, de ce apar totusi cancerele, daca aceste celule sunt recunoscute?
In unele cazuri, ele se ascund foarte bine. In altele nu sufera modificari de suprafata, deci sistemul imunitar nu le recunoaste sau le recunoaste prea tarziu. Iar in restul cazurilor de regula sub influenta unui factor exterior (cum ar fi de exemplu fumatul )se produc atat de multe celule canceroase, incat unele dintre ele scapa de sub atacul sistemului imunitar.
Sigur daca o tumoare s-a format deja sistemul imunitar incepe imediat o lupta impotriva ei. In schimb de cele mai multe ori aceste celule se divid atat de rapid, si pleaca de la "locul faptei" prin sistemul circulator, adica cu ajutorul sangelui, astfel sistemul imunitar nu mai este eficient.

Dar poate ca medicii buni ne MLM-isti ti-au spus deja acest lucru.
O! Sau poate ca sunt prea ocupati sa faca jocurile unor firme de medicamente, prescriind medicamente indicate de acestia, fara a se uita la nevoile pacientului. Oare de ce ar face asa ceva? Poate ca sunt prea buni deja.

Si apropos - fata de atitudinea ta fata de sucuri - intra pe la ofarmacie, si cere si tu un medicament care sa nu fie fabricata pe baza unor extrase din plante. Vei fi surprins, sa afli, ca doar 2-3 medicamente din Romania (si nu ROMANICA - si voi mai gresiti dragelor cu studiile voastre cu tot - doar sunteti oameni) sunt absolut sintetice, restul au la baza fel de fel de plante. Chiar si banala Penicilina a fost elaborata din mucegai.
O si vei afla iarasi cu stupoare ca unele tipuri de cancer se trateaza cu vincristina - extras de Vinca Minor, o floare foarte frumoasa, dar foarte otravitoare - sau poate ca ai aflat si acest lucru deja de la prietenii tai medici buni ne MLM-isti.

Si o ultima sugestie - daca vrei sa fii supercorecta, roaga-i pe prietenii tai medicii
cetateni romanai, cu limba materna romana, sa ne transmita si ei un text de aproximativ 2000 de cuvinte, scris de ei personal, sa ne lamurim si noi daca este sau nu este permis sa faci greseli de ortografie. Iti garantez, ca cei mai multi dintre fostii tai colegi vor gresi de mai multe ori, decat o fac eu... si asta nu e o mandrie pentru mine. La noi la spital de exemplu cei mai multi colegi se amuza cautand aceste greseli, dar au fost cazuri, in care s-au dat in judecata sau chiar s-au santajat intre ei, abuzand de aceste greseli din biletele de externare. (Cunosc si eu una buna - poate e fost coleg cu tine - scria la un moment dat: s-a sectionat capsula (dar a uitat saracul litera p) - si a fost dat in judecata pentru asta.
juicenoni
Postat pe 26 Iulie 2010 22:14
De la: silviu_m74, la data 2010-07-26 20:27:53
De la: kudika226898, la data 2010-07-26 20:19:551. Din fericire, am multi fosti colegi, medici buni, ne-MLM-isti...
2. Cu certitudine nu ma voi trata cu sucuri...nu voi refuza niciodata ajutor medical competent...
3. Am tot atata scoala ca si dvs....dar nu medicina...si, daca din nefericire voi ajunge sa scriu in limba altei tari, o voi face bine...daca doresc sa fiu luata in seama...
4. Nu e admis ca un medic cetatean roman sa scrie gresit gramatical...multa lume nu v-ar frecventa daca ar observa asta...si-ar pune, firesc, intrebarea...a trecut prin scoala dom' doctor sau a cam tras chiulul?
uite cum fara sa vrei imi dai dreptate ca foarte multi medici din romanica sunt slab pregatiti....si apropo, ii poti intreba pe amicii tai, medici buni ne MLM-isti daca sistemul imunitar functional 100% este cheia unei sanatati bune, si din ce cauza in Romanica, cei din sistemul sanitar nu pun mare accent pe preventie??? sau din ce cauza cauta sa trateze efectul unei boli si nu cauza ei ???

suntem un grup de oameni care asteptam cu mare interesa aceste informatii de la niste medici buni.....


Hai sa te lamureasca un pic un medic slab pregatit, care a cam tras chiulul in timpul facultatii, dar care a reusit la varsta de 32 de ani sa-si dea doctoratul in medicina, chiar daca a scrin incorect "vreun" sau "vreo", si care a fost totusi in stare sa atinga niste rezultate remarcate de centre de medicina din Italia sau Portugalia.
Chiar daca am mai scris asta in forum:
Celulele normale au in codul lor genetic un ceas biologic, care le indica exact de cate ori au voie sa se divida in timpul vietii, dupa care vine o informatie care le spune sa "moara" - fenomenul se numeste apoptoza - scuze pentru limbajul academic, dar poate wikipedia te va ajuta sa intelegi.
In celulele canceroase acest ceas se defecteaza, astfel aceste celule incep sa se divida fara control, foarte rapid (fata de viteza de diviziune normala) si "fara numar". In mod normal, intr-un organism sanatos, zilnic apar cca. 100 de celule canceroase. Din fericire aceste celule sufera si alte modificari, de exemplu la nivelul membranei lor, sau a receptorilor de pe suprafata celulelor, astfel sistemul imunitar le recunoaste, si imediat le distruge.
In consecinta sistemul imunitar joaca un rol extraordinar de important in prevenirea cancerelor, respectiv in lupta impotriva celor formate.
Poate va intrebati, de ce apar totusi cancerele, daca aceste celule sunt recunoscute?
In unele cazuri, ele se ascund foarte bine. In altele nu sufera modificari de suprafata, deci sistemul imunitar nu le recunoaste sau le recunoaste prea tarziu. Iar in restul cazurilor de regula sub influenta unui factor exterior (cum ar fi de exemplu fumatul )se produc atat de multe celule canceroase, incat unele dintre ele scapa de sub atacul sistemului imunitar.
Sigur daca o tumoare s-a format deja sistemul imunitar incepe imediat o lupta impotriva ei. In schimb de cele mai multe ori aceste celule se divid atat de rapid, si pleaca de la "locul faptei" prin sistemul circulator, adica cu ajutorul sangelui, astfel sistemul imunitar nu mai este eficient.

Dar poate ca medicii buni ne MLM-isti ti-au spus deja acest lucru.
O! Sau poate ca sunt prea ocupati sa faca jocurile unor firme de medicamente, prescriind medicamente indicate de acestia, fara a se uita la nevoile pacientului. Oare de ce ar face asa ceva? Poate ca sunt prea buni deja.

Si apropos - fata de atitudinea ta fata de sucuri - intra pe la ofarmacie, si cere si tu un medicament care sa nu fie fabricata pe baza unor extrase din plante. Vei fi surprins, sa afli, ca doar 2-3 medicamente din Romania (si nu ROMANICA - si voi mai gresiti dragelor cu studiile voastre cu tot - doar sunteti oameni) sunt absolut sintetice, restul au la baza fel de fel de plante. Chiar si banala Penicilina a fost elaborata din mucegai.
O si vei afla iarasi cu stupoare ca unele tipuri de cancer se trateaza cu vincristina - extras de Vinca Minor, o floare foarte frumoasa, dar foarte otravitoare - sau poate ca ai aflat si acest lucru deja de la prietenii tai medici buni ne MLM-isti.

Si o ultima sugestie - daca vrei sa fii supercorecta, roaga-i pe prietenii tai medicii
cetateni romanai, cu limba materna romana, sa ne transmita si ei un text de aproximativ 2000 de cuvinte, scris de ei personal, sa ne lamurim si noi daca este sau nu este permis sa faci greseli de ortografie. Iti garantez, ca cei mai multi dintre fostii tai colegi vor gresi de mai multe ori, decat o fac eu... si asta nu e o mandrie pentru mine. La noi la spital de exemplu cei mai multi colegi se amuza cautand aceste greseli, dar au fost cazuri, in care s-au dat in judecata sau chiar s-au santajat intre ei, abuzand de aceste greseli din biletele de externare. (Cunosc si eu una buna - poate e fost coleg cu tine - scria la un moment dat: s-a sectionat capsula (dar a uitat saracul litera p) - si a fost dat in judecata pentru asta.
juicenoni
Postat pe 26 Iulie 2010 22:14
De la: silviu_m74, la data 2010-07-26 20:35:05
De la: kudika226898, la data 2010-07-21 17:15:23Cancerul nu se vindeca...nu mai umblati cu cioara vopsita, sa dati sperante false...un canceros e oricum cu un picior in groapa si cu Noni si fara...mai bine reluati reclama sub forma corecta:"Noni e un suc bun pentru cei sanatosi, spre a fi si mai sanatosi"...bolnavii lasati-i sa se trateze cum se cuvine...
si iarasi dai cu batul in balta....colega, ORICE FORMA DE CANCER ESTE VINDECABILA....dar la cata aroganta zace in persoana ta, este de inteles ca la tine nu se vindeca....MAI CITESTE DE SPECIALITATE, in loc sa-ti racesti gurita de pomana contrandu-te cu unii sau cu altii care fii sigura ca stiu ce vorbesc, fiindca au mult mai multe informatii in legatura cu subiectul dezbatut decat ai tu, o simpla PARERISTA !!!


p.s. uite ceva interesant

" Rolul TF in imunoreabilitarea pacientilor cu cancer
Cancerul gastric este o boala oncologica caracterizata prin dezvoltarea imuno-deficientelor stabile persistente, care reprezinta de asemenea o consecinta a “obiceiurilor ciudate” asociate cu tratamentul chirurgical al bolii.
Numeroasele studii ale conditiei imune a pacientilor cu cancer gastric au aratat ca dezvoltarea adversitatii imunodeficeintei secundare afecteaza atat eficacitatea si promptitudinea raspunsului imunitar cat si scurteaza durata perioadelor de regresie. Acesti factori necesita o abordare complexa a imunoterapiei cancerului gastric dupa o reducere maxima a celulelor imbolnavite(25).
Grupul principal (de tratament) format din 25 de pacienti cu cancer gastric aflati la al doilea sau al treilea stagiu clinic care au participat la studii clinice cu TF Plus. Studiile au avut loc la sediul Institutului de Cercetari ale Cancerului RAMS. Grupul de control a fost format tot din 25 de pacienti de aceeasi varsta , sex si aceeasi clasificare a bolii. Tuturor pacientilor cu cancer gastric din ambele grupe li s-a aplicat tratamentul chirurgical si in timpul perioadei post-operatorii tratamentul standard de procedura imunoterapeutica. Pentru a stimuli imunitatea nespecifica, pacientii din grupul principal (de tratament) au primit timp de 30 de zile TF Plus cate 3 capsule pe zi (1-1-1), impreuna cu tratamentul standard. Ar trebui subliniat faptul ca initial cei mai multi dintre pacienti au sufereau de diferite nivele de imunodeficinta care a fost dovedita chirurgical.
La sfarsitul perioadei de tratament studiul a continuat cu administrarea TF Plus si a demonstrat ca, continuarea tratamentului a fost benefica pentru statutul imun, cytokinic si interferonic, precum si pentru imbunatatirea clinica a pacientilor. A avut loc o crestere a continutului de CD3+, CD4+ si CD8+ in cadrul populatiilor de limfocite din sange si a numarului de celule distrugatoare-NK (distrugatori naturali) in mostrele de sange luate, amandoua aratand activarea imunitatii celulare. In ceea ce priveste imunitatea umorala, si au fost inregistrate schimbari pozitive in ceea ce priveste producerea la nivele normale ale TNF-a si IL-l b.
Alte schimbari pozitive caracterizate prin scaderea severa in sindromul de intoxicatie, au imbunatatit starea generala, au crescut pofta de mancare si a disparut starea de slabiciune si oboseala iar pe durata tratamentului au fost studiate alte aspecte ale bolii. Perioada post operatorie nu a avut evenimente deosebite. Nu au avut loc reaparitii ale bolii in timpul cursului complex al imunoterapiei care a fost fortivicat de TF Plus.TF Plus este bine tolerat de pacienti si este eficient ca o parte a unei imunoterapii complexe pentru bolile oncologice si poate fi folosit cu success in practicile clinice. "


Dl. MLM-ica, mai lasati-o moarta cu vindecarea cancerului...si cu copiatul din fituicile MLM...si cu cliseele de limbaj...zau, prea vorbiti toti MLM-eii la fel...de parca v-ar fi pus cip-uri cu ce trebuie sa recitati...
kudika226898
Postat pe 26 Iulie 2010 22:48
De la: juicenoni, la data 2010-07-26 22:14:40
De la: silviu_m74, la data 2010-07-26 20:27:53
De la: kudika226898, la data 2010-07-26 20:19:551. Din fericire, am multi fosti colegi, medici buni, ne-MLM-isti...
2. Cu certitudine nu ma voi trata cu sucuri...nu voi refuza niciodata ajutor medical competent...
3. Am tot atata scoala ca si dvs....dar nu medicina...si, daca din nefericire voi ajunge sa scriu in limba altei tari, o voi face bine...daca doresc sa fiu luata in seama...
4. Nu e admis ca un medic cetatean roman sa scrie gresit gramatical...multa lume nu v-ar frecventa daca ar observa asta...si-ar pune, firesc, intrebarea...a trecut prin scoala dom' doctor sau a cam tras chiulul?
uite cum fara sa vrei imi dai dreptate ca foarte multi medici din romanica sunt slab pregatiti....si apropo, ii poti intreba pe amicii tai, medici buni ne MLM-isti daca sistemul imunitar functional 100% este cheia unei sanatati bune, si din ce cauza in Romanica, cei din sistemul sanitar nu pun mare accent pe preventie??? sau din ce cauza cauta sa trateze efectul unei boli si nu cauza ei ???

suntem un grup de oameni care asteptam cu mare interesa aceste informatii de la niste medici buni.....


Hai sa te lamureasca un pic un medic slab pregatit, care a cam tras chiulul in timpul facultatii, dar care a reusit la varsta de 32 de ani sa-si dea doctoratul in medicina, chiar daca a scrin incorect "vreun" sau "vreo", si care a fost totusi in stare sa atinga niste rezultate remarcate de centre de medicina din Italia sau Portugalia.
Chiar daca am mai scris asta in forum:
Celulele normale au in codul lor genetic un ceas biologic, care le indica exact de cate ori au voie sa se divida in timpul vietii, dupa care vine o informatie care le spune sa "moara" - fenomenul se numeste apoptoza - scuze pentru limbajul academic, dar poate wikipedia te va ajuta sa intelegi.
In celulele canceroase acest ceas se defecteaza, astfel aceste celule incep sa se divida fara control, foarte rapid (fata de viteza de diviziune normala) si "fara numar". In mod normal, intr-un organism sanatos, zilnic apar cca. 100 de celule canceroase. Din fericire aceste celule sufera si alte modificari, de exemplu la nivelul membranei lor, sau a receptorilor de pe suprafata celulelor, astfel sistemul imunitar le recunoaste, si imediat le distruge.
In consecinta sistemul imunitar joaca un rol extraordinar de important in prevenirea cancerelor, respectiv in lupta impotriva celor formate.
Poate va intrebati, de ce apar totusi cancerele, daca aceste celule sunt recunoscute?
In unele cazuri, ele se ascund foarte bine. In altele nu sufera modificari de suprafata, deci sistemul imunitar nu le recunoaste sau le recunoaste prea tarziu. Iar in restul cazurilor de regula sub influenta unui factor exterior (cum ar fi de exemplu fumatul )se produc atat de multe celule canceroase, incat unele dintre ele scapa de sub atacul sistemului imunitar.
Sigur daca o tumoare s-a format deja sistemul imunitar incepe imediat o lupta impotriva ei. In schimb de cele mai multe ori aceste celule se divid atat de rapid, si pleaca de la "locul faptei" prin sistemul circulator, adica cu ajutorul sangelui, astfel sistemul imunitar nu mai este eficient.

Dar poate ca medicii buni ne MLM-isti ti-au spus deja acest lucru.
O! Sau poate ca sunt prea ocupati sa faca jocurile unor firme de medicamente, prescriind medicamente indicate de acestia, fara a se uita la nevoile pacientului. Oare de ce ar face asa ceva? Poate ca sunt prea buni deja.

Si apropos - fata de atitudinea ta fata de sucuri - intra pe la ofarmacie, si cere si tu un medicament care sa nu fie fabricata pe baza unor extrase din plante. Vei fi surprins, sa afli, ca doar 2-3 medicamente din Romania (si nu ROMANICA - si voi mai gresiti dragelor cu studiile voastre cu tot - doar sunteti oameni) sunt absolut sintetice, restul au la baza fel de fel de plante. Chiar si banala Penicilina a fost elaborata din mucegai.
O si vei afla iarasi cu stupoare ca unele tipuri de cancer se trateaza cu vincristina - extras de Vinca Minor, o floare foarte frumoasa, dar foarte otravitoare - sau poate ca ai aflat si acest lucru deja de la prietenii tai medici buni ne MLM-isti.

Si o ultima sugestie - daca vrei sa fii supercorecta, roaga-i pe prietenii tai medicii
cetateni romanai, cu limba materna romana, sa ne transmita si ei un text de aproximativ 2000 de cuvinte, scris de ei personal, sa ne lamurim si noi daca este sau nu este permis sa faci greseli de ortografie. Iti garantez, ca cei mai multi dintre fostii tai colegi vor gresi de mai multe ori, decat o fac eu... si asta nu e o mandrie pentru mine. La noi la spital de exemplu cei mai multi colegi se amuza cautand aceste greseli, dar au fost cazuri, in care s-au dat in judecata sau chiar s-au santajat intre ei, abuzand de aceste greseli din biletele de externare. (Cunosc si eu una buna - poate e fost coleg cu tine - scria la un moment dat: s-a sectionat capsula (dar a uitat saracul litera p) - si a fost dat in judecata pentru asta.

Dom' "doctor", m-as face mica-mica in locul dvs....nici n-as mai pomeni de doctorat, la asa mod de a scrie...
...poate generatia dvs. scrie asa...ai mei colegi, ba...au frecventat ora de gramatica...
kudika226898
Postat pe 26 Iulie 2010 22:52
vor accepta atunci sa ne trimita un text propriu, spre examinare....
juicenoni
Postat pe 26 Iulie 2010 22:59
Si cine sa-l examineze? Cei care nu cunosc bine gramatica? Amuzant...
kudika226898
Postat pe 26 Iulie 2010 23:07
Le veti examina Dvs, deoarece constat cu tristete ca incercati sa dobanditi importanta prin cautarea amanuntita in textele si vorbele altora, a unor greseli gramaticale, gasirea lor reprezentand probabil singura bucurie din viata care va face fericita.

Presupunand ca ati avut in jur de 25-30 de colegi, din care hai sa spunem 10 medici, cu texte a cate 2000 de cuvinte, si greseli aproximativ 1/100 de cuvinte - veti simti fericirea de aproximativ 200 de ori pana revizuiti textele lor.

Iar in acest rastimp, noi muritorii de rand vom trai fericiti postand fara teama chiar si cu greseli prin randurile acestui forum.

Iar pana terminati de examinat textele tuturor colegilor Dvs competenti si incompetenti, vor aparea atat de multe posturi noi de examinat, incat pana recuperati, vom imbatrani cu toii, si vom fi absolut depasiti de tehnologia nou aparuta, si in loc sa mai postam prin forumuri, ne vom milogi in fata Guvernului pentru pensii mai mari, sau pentru aprobarea eutanasiei.
juicenoni
Postat pe 26 Iulie 2010 23:28
Imi pare rau ca ganditi astfel...in locul dvs., de mult as fi pus mana pe gramatica...nu stiu cine se duce a doua oara la un astfel de doctor...poate tot unul care nu a dat pe la scoala...pentru ca un om instruit, cu siguranta nu va mai calca pragul... ....si atunci sunteti nevoiti sa vindeti suc...
Pana postati in van pe forumuri, mai bine mai cititi cate ceva legat de meserie, ca va plafonati...si afacerea cu sucul nu aduce prea multi bani...
kudika226898
Postat pe 26 Iulie 2010 23:34
Din pacate gresiti.
Si chiar si gramatical. CUm vine ...mai bine mai cititi...?
Nu suna chiar corect.

A si, daca ma gandesc bine ca sunteti in fata calculatorului 24/24, ducand o viata sedentara, probabil mai si rontaiti cateceva, su mai rau, fumati cate o tigara din cand in cand, cred ca veti fi unul dintre aceia care imi vor calca pragul. Iar cand veti fi suferinda, credeti-ma nu va mai conta cum se scrie "vreun" doar sa primiti ajutorul adecvat.
Sper ca eu sa fiu cel care vi-l va oferi, cu suc sau fara.
Si daca va fi sa fie asa, sper ca afacerea din care nu se castiga bine, sa-mi aduca totusi suficienti bani, sa va pot primi in Clinica mea Privata, si nu intr-un spital de stat amarat.
juicenoni
Postat pe 26 Iulie 2010 23:51
Ce dragut...'mai bine mai cititi'...am presupus ca ati mai citit pana acum.... ...si presupuneti gresit....nu rontai si nu fumez....si nu voi ajunge pacienta dvs.....
Asa v-au spus la seminarii, ca veti castiga atat de mult incat veti putea sa va deschideti clinica? ...Eu cred ca daca v-ati dedica mai mult timp meseriei si nu sucului si promovarii lui pe diverse forumuri de barfe, ati castiga suficient pentru a spera macar la un cabinet particular...
kudika226898
Postat pe 27 Iulie 2010 00:00
Ati presupus corect, dar v-ati exprimat defectuos...
Felicitari daca nu rontaiti, si nu fumati, dar oricum la un moment dat probabil ca veti ajunge la un medic, cu anumite probleme. Avand in vedere atitudinea Dvs fata de ei, sa dea Domnu', sa fie cat mai tarziu in timp. (poate pana tunci vor fi numai roboti, cu toate informatiile stocate in memorie, si fara buzunare largi...)
Si nu trebuie sa disperati...
Poate ca nu vei ajunge la mine, sau poate ca din nefericire veti trage un loz castigator, si veti avea o boala (ne MLM-ista si ne Naturista ), cu care va trebui sa veniti totusi la mine, fiind singurul specialist in domeniul respectiv din tara. Si fiind doamna (adica femeie) aveti deja 10% din loz.
Iar in ceea ce priveste dedicarea meseriei - este tipic pentru pacientii ca Dvs - pacientii care se informeaza la stirile de la ora 13.00, si vin cu o atitudine agresiva si revendicativa fata de medici - poate ca nu sunt academician, dar am invatat un lucru (dupa multi ani dedicati meseriei) - singurul lcru care merita dedicatie absoluta este familia respectiv copilul. Iar daca asta presupune activitati paralele cu medicina, asta e. Suntem deschisi la orice.
Legat de suc insa, eu sunt convins, ca la un moment dat veti apela la ea (avand multe cunostinte cu magazine naturiste, probabil sunteti si in tema, si chiar consumati produse naturiste), iar in acel moment cred ca va veti dori sa fiti consiliata de un medic, care stie ce vorbeste, si nu de o casnica, intre doua cafele va va servi cateva informatii eronate.
A! Si sa nu uit...Nu, nu participam la seminarii, suntem oameni normali, fara deviatii sectoase, dar in acest rastimp ne construim afacerea, castigam bani, si ne cladim Clinica Privata...


juicenoni
Postat pe 27 Iulie 2010 07:58
V-am spus care e drumul cel mai scurt spre Clinica privata (a dvs., nu a sectei in care v-ati inscris)....se numeste profesionalism, recunoastere, etc., etc....si asta presupune studiu intens , multa practica si multe cazuri dificile rezolvate (inaintea altora, desigur)...asta o stiti si dvs.... ...in aceasta situatie, nu veti mai avea nevoie sa vindeti suc , pentru ca va vor napadi pacientii, care va vor recomanda altora s.a.m.d....
kudika226898
Postat pe 27 Iulie 2010 08:13
Cred ca sunteti prea deplasata in ceea ce priveste medicina practicata in Romania
Probabil ca v-ati uitat la prea multe episoade din Dr. House...
Ori lucrati la ministerul sanatatii, de veniti cu textele astea de propaganda...
Incercati sa intrati intr-o clinica mai mare, si sa expuneti rezidentilor si specialistilor tineri, mai ales cei cu copii mici, opiniile Dvs. Sa vedem ce iese.
Astept sa imi povestiti...

juicenoni
Postat pe 27 Iulie 2010 09:06
Chiar ar fi interesant....poate unii s-ar trezi in ceasul al 12-lea...daca nu au nimic de spus, e normal sa nu fie luati in seama....in medicina, daca nu ai rezultate, nu te cauta lumea, deci nu castigi...simplu ca buna ziua...si ca sa ai rezultate fulminante, trebuie sa fii permanent cu burta pe carte, pe langa sclipire ...altfel esti un looser...
kudika226898
Postat pe 28 Iulie 2010 00:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Obosit si incordat? Ai nevoie de relaxare! 2 De la: ioanabobocea 24 Martie 2010 07:22
NONI TAHITIAN ® INTERNATIONAL ORIGINAL 1 De la: mihaiamedeo 19 Octombrie 2009 13:16
arsuri 10 De la: kudika_979854 4 Februarie 2015 11:04
varice 1 De la: kudika318846 2 Septembrie 2010 01:03
Cum sa ma ingras?Astept raspunsuri la intrebarea mea 11 De la: camiflorea 29 Mai 2010 16:55