Setari Cookie-uri

ceva de slabit

De la: kudika116300, la data 2010-07-27 15:11:53TI-AI ALES GRESIT SA PUI INTREBARII PE ACEST FORUM!................UNII RASPUND NUMAI LA MISTO!


'Intrebarii"?
kudika226898
Postat pe 27 Iulie 2010 23:08
Buna ,ceaiul SZVELTAFLOUR ajuta la slabit foarte mult...se gaseste in farmaciile plafar iar pretul este 2,5-4 lei/cutia. Prietenul meu a slabit 14 kg in 2 luni fara alt regim ,fara sa se abtina de la nimic,doar cu acest ceai! Bafta
Lavinia_Jeanina
Postat pe 4 August 2010 09:44
Povesti... ...esti de-a fabricantului?
kudika226898
Postat pe 4 August 2010 15:52
Lavinia, multumesc pentru sfat insa nu pot sa cred ca in 2 luni scapi de 14 kg fara nimic altceva. Daca ar fi chiar asa de simplu toti am arata precum niste fotomodele.
Poate el a avut noroc
ada_eva
Postat pe 4 August 2010 16:56
Stai pe pace, a fost vrajeala...cunosc produsul...si nu are nici un efect...e un simplu ceai...
kudika226898
Postat pe 4 August 2010 17:04
De la: kudika226898, la data 2010-08-04 17:04:05Stai pe pace, a fost vrajeala...cunosc produsul...si nu are nici un efect...e un simplu ceai...
...........AUTOCUNASCATOAREA DE TINE....TU CUNOSTI TOT.....OARE DE LA CARE CEAI TE-AI BASEPTAT ATAT DE MULT!...............TE CAM INTRODUCI,PRECUM SUPOZITORUL!
kudika116300
Postat pe 5 August 2010 09:15
buna
incearca pe www.slabesti-acum.ro
succes
1708
Postat pe 5 August 2010 15:35
De la: kudika116300, la data 2010-08-05 09:15:38
De la: kudika226898, la data 2010-08-04 17:04:05Stai pe pace, a fost vrajeala...cunosc produsul...si nu are nici un efect...e un simplu ceai...
...........AUTOCUNASCATOAREA DE TINE....TU CUNOSTI TOT.....OARE DE LA CARE CEAI TE-AI BASEPTAT ATAT DE MULT!...............TE CAM INTRODUCI,PRECUM SUPOZITORUL!


Blonda, ia cartea de gramatica si dupa aia da-ti cu parerea...Nelly Honey...
kudika226898
Postat pe 5 August 2010 17:40
De la: 1708, la data 2010-08-05 15:35:01buna
incearca pe www.slabesti-acum.ro
succes


Nimeni n-a slabit de la minunile Herbalife...de-aia ati plecat pe net, sa mai tapiti pe cineva...
kudika226898
Postat pe 5 August 2010 17:40
buna draga mea,

multa galagie pe degeaba, sunt o persoana care a incercat orice produs de slabit...k doar doar, si asta timp de 7 ani, m-am tot chinuit si pe degeaba,pana in ziua cand am decis, gata cu ceaiurile care te tin toata ziua aproape de tron, gata cu alergatul nebun in parc,gata cu pastilele si cocktailurile foarte costisitoare, gata cu abstinenta de la anumite mancaruri si nu in ultimul rand gata cu mancatul in cantitati mari.
eu in ultimele 6 luni am slabit 8 kg si asta fara nici un efort si va spun asta sincer...doar reducand cantitatea de mancare...sincer nu mai urc zilnic pe cantar si am scapat de multe dintre obsesii si vad k aceasta schimbare nu imi face decat bine.
am invatat sa ma iubesc, sa ma apreciez, sa imi cumpar haine cu placere, sa imi scot din cap obsesia cu slabitul.
exercitiile pe care le fac sunt pilates si le fac de obicei zilnic, dar daca am sarit peste o zi nu inseamna k a doua zi am sa ma apuc in forta sa recuperez, crede-,ma ca in perioada cand faceam asta nu imi starneam decat o teribila pofta de mancare.
acum imi iubesc corpul, imi ingrijesc pielea cu mai multa atentie si de ce sa nu-ti spun ca de cand am incredere in mine prietenii imi spun k sunt mai frumoasa.
deci draga mea, daca esti sanatoasa, si nu ai probleme cu glandele, parerea mea k poti slabi si fara ceaiuri si pastile, mancand in cantitati mici si fara dieta si nu in ultimul rand cu multa incredere in tine.
am tinut si eu diete sa nu crezi k nu, doar k orice dieta fiind pe o perioada determinata la un moment dat se incheie, iar atunci noi inconstient ne apucam sa mancam ca si inainte de aceasta dieta...rezultatul...ne ingrasam la loc.Si de ce crezi ca mancam mai mult dupa ce incheiem o dieta?pentru ca organismul nostru are nevoie de o alimentatie foarte variata ca sa-si poata constitui aportul necesar de vitamine si minerale, ori prin dieta noi il privam de anumite substante de care el are nevoie , iar cand intrerupem dieta incepem sa depunem kg si datorita faptului k acumulam rapid un surplus de vitamine si minerale , surplus cu care organismul nostru nu era obisnuit.
mult succes iti doresc si sper sa scrii aici intr-o zi pe forum k te simti bine si te consideri frumoasa si k ai greutatea pe care ti-ai dorit-o intotdeauna.
mariagogota
Postat pe 5 August 2010 18:41
mariagogota, foarte "spiritual" mesajul tau. :) mi-a placut cel mai mult partea cu "de cand am incredere in mine prietenii imi spun k sunt mai frumoasa." Dar faci niste erori mai mult sau mai putin grave.

"gata cu alergatul nebun in parc" - depinde ce inseamna nebun la tine ; nu cred ca faceai maraton in fiecare dimineata :) si intr-o alta ordine de idei nu imi aduc aminte sa fii citit pe undeva despre un alt sport facut la intensitate medie care sa arda mai multe calorii decat un alergat la o intensitate medie. :)

apoi...dieta in care tu privezi organismul de micronutrienti nu se numeste dieta si nici regim, se numeste prostie. dieta sau regimul cum vrei tu sa zici vine in ajutorul organismului. apoi acel surplus de vit si minerale de care spui nu te va ingrasa, in cel mai "fericit" caz incepi sa ai prob cu rinichii, ficatul....si mai incolo eventual sa iti afecteze alte functii ale organismului in functie de vitamina sau mineralul care este in minus (probabil ca stiai sau daca nu afli acum : surplusul dintr o/un vitamina/mineral duce deficit in alta/altul).
Ronnie_Coleman
Postat pe 5 August 2010 20:13
Mai fetelor ce atatea retete de slabit si atatea ceaiuri problema voastra e ca stati tot timpul pe scaun la birou acasa. Mancati si stati. Sfatul meu e sa mergeti mai mult pe jos sa betii cat mai multa apa si cautativa alt loc de munca.... nu la birou. si sa vedeti ce o sa slabiti. Nu va mai trebuie ceaiuri si pastile a si am uitat multe sa cosnumati cat mai multe fructe si legume.
kudika125027
Postat pe 6 August 2010 05:05
Corect!
kudika226898
Postat pe 6 August 2010 08:04
Ronnie_Coleman, mai dragalita puisor...vad k stai bine la critici...dar daca te uitai la topic te apucai sa-i spui fetei asteia ceva(daca aveai ce bineinteles),
ma puiule, eu nu am nevoie de sfaturi, daca nu ai citit eu sunt multumita de cum arat , dar pentru ca sa stii si tu si sa nu te mai trezesti dandu-mi mie sfaturi topicul era altul, daca nu aveai un raspuns trebuia sa taci nu sa te arati pe-aici ca un mare cunoscator in materie, dar tare doar in teorie.
eu i-am spus fetei asteia o reteta dupa cu care am reusit eu sa slabesc, nu am spus nicaieri k iau vitamine, sau k mananc doar k sa adun minerale si vitamine din abundenta prin stomac, rinichi si pe unde mai bati tu campii acolo!
atentie doar mare cunoscator ce te afli pe aici pe forum k esti la ani lumina de a-i da fetei asteia vreun sfat!iar mie...am trecut de mult timp de faza cand credeam in povesti...lasa-ne lasa-ne!!!
cat despre partea cu impacarea cu sufletul despre care am adus eu vorba in mesajul anterior sa stii k desi razi acusica tu pe-aici, pune mai bine mana si citeste putina literatura de specialitate si atunci poate iti va veni sa razi de remarca ta ironica vis-a-vis de mesajul meu ''foarte spiritual''!


mariagogota
Postat pe 6 August 2010 20:51
mariagogota scuzama ca te intreb la cine te adresez cu replica
kudika125027
Postat pe 7 August 2010 03:57
si ce e cu literatura de specialitate? ......chiar nu inteleg. ce are literatura cu slabitul?
kudika125027
Postat pe 7 August 2010 04:00
mai mariagogota se vede ca ai citit mult si sti literatura "eu i-am spus fetei asteia o reteta dupa cu care am reusit eu sa slabesc," asta e literatura . dupa cu care..... se vede ca sti sa scrii. cum ai ajuns fata sa lucrezi la birou? sau daca lucrezi la birou...
kudika125027
Postat pe 7 August 2010 04:06
Pfff deci... Buna dimineatza.... Nu incerca ceaiuri sau prostii.Iti spun eu...uite si eu am tinut un regim alimentar circa 3 luni fara pastile fara ceaiuri fara absolut nimic si am dat jos 20 de kg..... Fara dulciuri ,nu am mai mancat prajit,painer deloc dar am facut sala timp de 3 luni zi de zi..... adevaru e ca dupa 3 luni si eu am stagnat se obisnuise corpul cu putinul care il dateam.....
Caramelito
Postat pe 7 August 2010 07:59
Draga Ada,ceaiurile si pastilele care sunt ridicate in slavi pe la tv sau in farmacii etc sunt niste prostii pt ca:
1.slabesti de la ele INSA organismul tau va fii slabit deoarece ele nu contin toate vitaminele si proteinele de care are nevoie corpul zi de zi pt a functiona corect;
2.in momentul in care intrerupi tratamentul vei manca normal si ce crezi? vei pune la loc kilogramele pierdute si cu ocazia asta vei fi pierdut si niste bani aiurea.
Am citit in mare mesajele pe care le-ai primit aici si am vazut ca o persoana ti-a spus de Herbalife,insa o alta persoana a sarit cu critica.Eu sunt distribuitor independent Herbalife,iar persoana care m-a angajat a slabit 22 de kg cu aceste produse si nu a avut probleme de sanatate de niciun fel.Ideea e ca daca te intereseaza imi poti da un semn si poti venii la birou sa ti se faca o evaluare gratuita si daca te convingi poti incepe programul de slabire sanatoasa.Iar acolo vei putea vorbii cu persoane care au slabit de la 11 kg pana la 76 kg.Asta ca sa vezi ca oamenii aceia n-au murit si ca sunt mai sanatosi si mai plini de energie ca niciodata!:)
DinTziShor
Postat pe 7 August 2010 10:08
salut!,NU ITI RECOMAND CEVA ANUME DECAT RABDARE SI PERSEVERENTA........!C R E D E M A !
nimic nu functioneaza: ceaiuri , pastile,shaekuri,sau alte prostii,crede-ma eu am luat tot posibilul,si de pe la noi si din afara si nu am rezolvat nimic mai mult am o gramada de probleme medicale(dereglatia menstruactiei),mai ales mi-am pierdut toata increderea in mine , pentru k am ajuns la concluzia ca nu am crezut k pot face asta prin dieta si sport,nu sunt povesti si nici vreun nenorocit de cliseu,este foarte adevarat!continua chiar daca acum nu vezi rezultate , cu timpul vei vedea ca se poate ,dar vezi si genetic daca poti mai mult!
succes!
coke76
Postat pe 7 August 2010 10:30
continua sa faci exercitii cat mai multe si bea foarte multa apa ca sa arzi din calorii ,nu sunt de acord cu ceaiuri,creme,si alte minunatii fara exercitii nu slabesti,miscarea e caea mai buna:!
scumpikairina
Postat pe 7 August 2010 10:55
eu recomand min 2L apa/ zi, 2 cani de ceai verde/zi si nu mai mananci nimic dupa ora 17:00 .
Daca ma asculti o sa reusesti
succes
Liv1
Postat pe 7 August 2010 12:22
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-08-05 20:13:01
apoi...dieta in care tu privezi organismul de micronutrienti nu se numeste dieta si nici regim, se numeste prostie.

de unde ai scos asta? or fi niste randuri ascunse prin mesajul fetei ca eu tot citesc ca mananca normal, dar in cantitati mai mici

iar despre alergat, poate nu mai are nevoie sa dea jos din grasime (caci stii foarte bine ca un om nu poate functiona normal fara un anumit procent de grasime in organism) si se mentine cu pilates.
kitty_krieger
Postat pe 7 August 2010 12:26
De la: mariagogota, la data 2010-08-05 18:41:23.Si de ce crezi ca mancam mai mult dupa ce incheiem o dieta?pentru ca organismul nostru are nevoie de o alimentatie foarte variata ca sa-si poata constitui aportul necesar de vitamine si minerale, ori prin dieta noi il privam de anumite substante de care el are nevoie , iar cand intrerupem dieta incepem sa depunem kg si datorita faptului k acumulam rapid un surplus de vitamine si minerale , surplus cu care organismul nostru nu era obisnuit.

iara citesti din 3 in 2, Ronnie? hai maaaa
kitty_krieger
Postat pe 7 August 2010 12:29
nu cred
healthy011904
Postat pe 7 August 2010 13:43
buna. si eu am fost in situatia ta, am crezut ca nu mai slabesc deloc , dar dupa perioada in care nu am mai dat jos deloc am inceput sa slabesc mancand. nu face nimic trebuie sa ai rabdare. daca ai rabdare inseamna ca esti matura si gandesti rational. succes
kudika038441
Postat pe 7 August 2010 19:33
De la: ada_eva, la data 2010-07-22 21:46:04Salut la toata lumea,
in prezent tin un regim alimentar si fac si miscare. Am slabit ce am slabit si acum am ajuns in perioada aceea critica in care nu mai dau jos nimic. Cine imi poate recomanda un ceai, un medicament care sa ma ajute sa am rezultate si care sa nu-mi afecteze sanatatea.

Salut! Te-nteleg perfect! Si eu am cateva kg in plus si-ti inteleg starile..... Mai am o prietena care era convinsa ca "nu se poate slabi", dar a dat jos 15-16 kg din ianuarie (nu ne-am vazut de atunci, pana acum 2 saptamani) , fiind atenta ce "inghite" si alergand 15 km zilnic (asta o face de 3 luni). Arata ffff bine, a slabit frumos si sanatos. Ii admir puterea in lupta cu kg!..... Am inceput si eu de-o saptamana si imi simt muschii mai tari, sunt mai plina de energie si mai vioaie......Asadar, lasa la o parte orice regim drastic, incepe prin a elimina din alimentatie zaharul, faina alba, prajelile si inlocuieste-le cu fructe si legume. La toate acestea adauga sport si te vei bucura de rezultate frumoase. Stiu ca-i foarte usor de spus si greu de realizat, dar nu-i imposibil......Bafta!
mamarutza_
Postat pe 9 August 2010 08:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dieta Hipercolesterolemie 21 De la: office_salinasusesi_ro 4 Iunie 2010 10:03
BUNA 3 De la: office_salinasusesi_ro 27 Februarie 2010 09:04
DISTRIBUITOR FOREVER LIVING 1 De la: littlestar76 19 Octombrie 2009 11:18
abatere de la regim 7 De la: kudika_7151 27 Mai 2012 21:18
despre purine 2 De la: tarot 12 Noiembrie 2009 04:58