Setari Cookie-uri

China-Tibet-Hong Kong

A fost cineva intr-un astfel de circuit?
Sunt foarte interesata de pareri, sfaturi sau orice fel de infoarmatii utile! Prin ce agentie ati mers sau care e cea mai buna oferta.
Mersi,
Raluca
ralucalescai
Postat pe 5 August 2008 09:34
Buna, am fost in India...dar pe cont propriu...a fost o experienta diferita!!!!
moldavian_d
Postat pe 20 August 2008 13:02
medlink57 mersi pentru info. Intr-adevar agentia http://www.ciel-voyages.ro pe care mi-ai recomandat-o are niste circuite foarte interesante, diversificate si ceva mai inedite decat cele existente pe piata noastra!
Thanks !
ralucalescai
Postat pe 22 August 2008 09:26
e superb,a fost socrul meu,si ne-a povestit ca e de vis
adelam_lazy
Postat pe 25 August 2008 12:05
Moldovan, te rog povesteste-mi si mie cum a fost in India. Asta e visul meu, sa ajung acolo

Postat pe 25 August 2008 20:41
da si eu as vrea sa stiu daca e problema cu mancarea acolo, adica,....se mai gaseste si mancare normala ( europeana )?
knowledge
Postat pe 26 August 2008 10:20
Eu am fost in partea aia, mai precis in Bejing, acum cu ocazia olimpiadelor!

Va pot preciza ca este un oras minunat, cu toate atractiile posibile(Orasul interzis,Marele Zid). Oamenii sunt calzi (poate si datorita faptului ca foarte multi sunt extra super saraci). Mancarea normala-doar fast-food-urile de la noi. In rest, ce puteti incerca sunt mancaruri locale(scopioni vii,etc).

Moneda locala este 1 youg, parca. Ideal ar fi sa mergeti cu Euro, pentru ca ii schimbati acolo.

Sa nu uitati sa va duceti in piata aceea, si sa va targuiti. Alte obiective clare - Fabrica de perle, Fabrica de matasuri (niste matasuri incredibile).

Este o experienta unica, este ALTCEVA! .

Insa pot spune cu siguranta ca nu e un oras care sa il vizitezi a 2-a oara.

Succes si mai vorbim!

Postat pe 29 August 2008 11:38
vreau si eu cat mai multe detalii despre o excursie in China
zmeoaica
Postat pe 30 August 2008 11:43
nu stiu de china,dar daca te duci cumva in japonia,o sa vrei sa mergi non-stop acolo...e nemaipomenit
leuvivienne_23
Postat pe 31 August 2008 10:48
Moneda Chinei se numeste Yuan, sau denumirea oficiala RMB.

Monako Claus, excursiile ti le poti crea singur(a) cu o harta si cateva google search-uri. Ai mult mai multa libertate. Daca esti interesat(a) de China iti pot oferi parerea si experienta mea acolo - http://iunia.ro/index.php/blog.html

toate bune!
iuniapasca
Postat pe 31 August 2008 14:00
China- Shanghai....superb....breath taking....contraste uimitoare si....cea mai buna destinatie pentru cumparaturi...exista acolo un 'Fake Market' unde se gasesc de exemplu rolexuri la 10 euro, genti prada la 5 euro, etc. ;) :)))
nu am termen de comparatie cu vre-o alta destinatie in asia dar cred ca merita vazut....
enjoy!!
poalialexandra
Postat pe 5 Septembrie 2008 11:31
Resedinta lui Dalai Lama este in Dharmashala - India ,stiu ca am mers vreo 10 ore cu masina din New Delhi. Oricum , iti trebuie viza si pt Tibet si pt India, dar in India vezi foarte multa natura, Taj Mahal-ul si poti sa dai si mana cu The Dalai Lama himself, cum am avut eu norocul! Daca ajungi acolo trebuie sa te obisnuiesti cu diferenta de culturi si pur si simplu "blend in" ; e tara fascinanta!

Postat pe 5 Septembrie 2008 11:48
Am avut norocul sa vad Taj Mahalul pe lune plina...m-au dus gandurile la maretia dragostei adevarate , am vazut rasaritul de soare in Gange la Varanasi si soarele trilobat (si am inteles trinitatea Brahma, Vishnu, Shiva)l-am filmat pt ca nu imi venea sa cred; am vazut semnul "aum" in zapezile vesnice de pe Everest cand am survolat cu avionul "acoperisul lumii" si m-am intrebat de unde stiau indienii de la campie ca semnul este pe munte (mi-a spus cineva din...Gujarati sa ma uit cu atentie);am trait o poveste frumoasa care a lasat urme frumoase in sufletul meu;nu l-am vazut pe Dalai Lama din pacate, dar voi reveni in basmul care mi-a ramas in suflet.Multumesc pt subiect la toti!
medlink57
Postat pe 5 Septembrie 2008 15:51
eu am o oferta pentru circuit Israel – Egipt –''Palestina''. daca va intereseaza trimiteti mail la mystogalati@yahoo.com.
www.mystogalati.blogspot.com
123girl
Postat pe 10 Februarie 2009 12:44
de pasti...uitasem sa mentionez
123girl
Postat pe 10 Februarie 2009 12:45
super!!!PARALELA 45 FARA TIBET
OBOSITOR DAR MERITA.ANA
crinalup
Postat pe 4 Noiembrie 2009 13:41
Cel mai bine si ieftin este pe cont propriu, Este extrem de usor sa calatoresti in Asia. Totul e sa-ti iei inima in dinti si sa mergi. Nu se compara cu nici un tur pentru ca ai libertatea sa faci ce vrei.
Imperator_lazy
Postat pe 9 Decembrie 2009 23:20
De la: , la data 2008-08-29 11:38:04Eu am fost in partea aia, mai precis in Bejing, acum cu ocazia olimpiadelor!

Va pot preciza ca este un oras minunat, cu toate atractiile posibile(Orasul interzis,Marele Zid). Oamenii sunt calzi (poate si datorita faptului ca foarte multi sunt extra super saraci). Mancarea normala-doar fast-food-urile de la noi. In rest, ce puteti incerca sunt mancaruri locale(scopioni vii,etc).

Moneda locala este 1 youg, parca. Ideal ar fi sa mergeti cu Euro, pentru ca ii schimbati acolo.

Sa nu uitati sa va duceti in piata aceea, si sa va targuiti. Alte obiective clare - Fabrica de perle, Fabrica de matasuri (niste matasuri incredibile).

Este o experienta unica, este ALTCEVA! .

Insa pot spune cu siguranta ca nu e un oras care sa il vizitezi a 2-a oara.

Succes si mai vorbim!
rodica_crisan
Postat pe 5 Aprilie 2010 22:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cu masina personala in italia 12 De la: roxi 21 Septembrie 2009 16:14
Bulgaria - concurs 1 De la: polleta 14 Noiembrie 2008 12:06
Am fost un Ungaria 22 De la: Mokus 26 August 2009 15:52
Thailanda 2 De la: anitagirl 1 Decembrie 2008 23:36
Lacul Balaton si imprejurimile - impresionant de-a dreptul 11 De la: aliss_maya 27 Aprilie 2009 15:50