Setari Cookie-uri

Concurs NEOTOUR

Nu ti-ai facut inca planuri de Revelion? Lazy si NEOTOUR te invita la concurs.
Poti castiga un sejur pentru doua persoane la Nisipurile de Aur, Bulgaria.

Tot ce trebuie sa faci este sa ne spui aici care a fost cel mai frumos Revelion al tau. Noi vom alege cele mai interesante 20 de mesaje, iar castigatorul va fi ales prin tragere la sorti.

Concursul se desfasoara in perioada 14 noiembrie - 14 decembrie 2008

Postat pe 13 Noiembrie 2008 17:43
Nu pot spune ca a fost urat sau frumos, insa mie revelionul trecut mi s-a parut un fel de comico-tragic. Am ramas singura acasa si am decis sa-mi petrec revelionul alaturi de prieteni acasa. Zis si facut...am facut planul, am facut listele si am plecat la cumparaturi...si iata cum a inceput minunata seara...dupa cumparaturi, ajunsi acasa si incepand sa desfacem pungile...descoperite...uitasem una dintre cele mai importante pungi la magazin...chiar daca pare tragic..noi ne-am amuzat copios. Si ca seara sa continue la fel de bine...casa mea a fpst destul de distrusa..si la 2 naoptea toata lumea facea curatenie... Cu toate astea a fost cel mai frumos revelion pentru ca acolo mi-am intalnit jumatatea...:X:X:X
andriuta
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:19
cel mai fain revelion a fost acum 2 ani in arad la club ..primul meu revelion cu iubitul meu ne am distrat eram vreo20 :)la ora 12 cand toata lumea ciocnea sampanie noi am ramas fara ...deoarece ne sarutam:)))distractia a continuat pana la 6 dimineata :)toata lumea sa simtit bine acuma s-a mai intamplat ca unii sa adoarma pe canapele sau sa umble cu cravata legata la cap dar printre prietenii nu conteaza unde esti atata timp cat te simti bine....
adrianalarisa
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:23
Cele mai frumoase revelioane au fost cele organizate intre noi,prietenii.Eram tineri si dornici de distractii,era super.
lianatrasca
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:23
cel mai frumos revelion l-am petrecut acum 2 ani ...acasa...iubitul meu s-a imbolnavit si am fost nevoiti datorita starii lui sa stam ...acasa :) ...a fost un revelion destul de reusit avand in vedere ca alaturi ne-au fost prietenii (fara noi nu s-au indurat sa plece la munte unde faceam de obicei revelionul) si parintii ....a fost destul de frumos...anul acesta nu ne permitem sa petrecem revelionul la munte sau in alta parte deoare la anul ne vom casatori si situatia financiara nu ne permite sa ne rasfatam asa cum ne-am dori...drept urmare, vom petrece rev acasa...in fata televizorului...ne bucuram ca suntem impreuna si ne avem unul pe celalalt...
roxi_mitu
Postat pe 14 Noiembrie 2008 00:40
Un An Nou diferit de Europa


Intamplator, datorita unor cursuri de perfectionare am ajuns intr-o tara MAGNIFICA, in care totul in jur este de o perfectiune, prospetime naturala iar locuitorii sunt de-a dreptul sensibili si ocupati de turistul ce-i calca pamantul, cald si umed.Aceasta este SINGAPORE,o tara fantastica ce mi s-a intimparit in minte si acum imi amintesc cu cu sufletul de roman,la SINGAPORE.
Un stat mic la stat dar mare la sfat.Am nimerit in mijlocul euforiei de Anul Nou chinezesc mai precis Anul Porcului 2007.
Acolo lumea te invita la dans pe strada, muzica si culorile de lumini te imbata de farmecul locului din Orchard Road (centrul orasului).
Mi-am pus o masca de dragon (specific traditiei), numai culorea rosie predomina pretutindeni, am dansat si m-am bucurat alaturi de ceilalti.As vrea sa povestesc multe...numai ca ar fi zile si nopti de-a randul sa va insirui intamplarile mele.
Un singur mare regret am , alaturi de mine nu mi-a fost familia mea sa se bucure de FRUMUSETEA si SPECTACOLUL oferit in SINGAPORE.
lauralex
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:04
Cel mai frumos Revelion al meu a fost in anul 1981.
Au trecut multi ani de atunci...a fost primul revelion alaturi de fiul meu, Cristian, care pe atunci avea doar 7 luni. A fost o iarna superba, cu multa zapada. Am avut un brad enorm, plin de dulciuri, jucarii si cadouri pentru toata familia. Dar bucuria noastra cea mai mare a fost...bucuria din ochii fiului meu, care se minuna de brad, luminite, jucarii si de tot ce il inconjura.
La vremea aceea inca ii mai aveam alaturi pe nepretuiti mei parinti, care au avut cel mai frumos cadou de la Mos Craciun: nepotul mult dorit si iubit.
3 ani i-am scris Mosului ca nu vreau alt cadou de la el, decat un bebe si pana la urma, am primit acest minunat si nepretuit dar, un fiu pe care l-am botezat, cum altfel, decat Cristian.
Cu siguranta, a fost cel mai frumos si vesel Revelion din viata mea.
t_arhip
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:16
Cel mai frumos revelion....a fost totodata cel mai romantic si calduros revelion. Trecerea dintre 2007 si 2008 am petrecut-o in Grecia, pe plaja din Olympic Beach, alaturi de cel pe care il iubeam nespus atunci si pe care il cunoscusem cu 3 luni inainte, cand am ajuns pentru prima data pe taramurile grecesti. A fost dragoste la prima vedere...si chiar daca povestea frumoasa s-a sfarsit intre timp, acesta a fost de departe,cel mai minunat revelion pe care l-am petrecut....cu lumanarile rosii si parfumate din "Cafe Perdono", cu cocktail-uri dulci, cu muzica traditionala greceasca , cu imbratisari calde si Σ'αγαπο - Sagapo=te iubesc ..si cu zgomotul valurilor reci ce se loveau de tarm.....
Mi-e dor..
browneyes_lazy
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:21
Visez ca e iarna…si ninge cu fulgi pufosi! Nu , nu visez , afara chiar ninge si zambesc…De la fereastra apartamentului meu printre florile de gheata privesc oamenii zgribuliti , grabiti si impovarati de griji . Asa a fost prima zi a unei ierni minunate , cu cladiri ce dispareau din peisajul deja apus , oameni ce deveneau inimi invelite in zapada , cuvinte ce se transformau in fulgi de nea . Cu totii se pregateau pentru trecerea in Noul An si asa faceam si noi . Ne-am hotarat sa ne urcam in masina si sa petrecem un Revelion superb intre crestele muntilor acoperite cu blanuri albe si moi de nea … un peisaj unic , in care doua suflete si-au gasit linistea departe de orasul galagios si nestatornic , departe de griji , doar noi si iubirea noastra ce avea a ne incalzi in Noul An . Am ajuns . Am inchiriat o cabanuta rustica , preferand sa avem un Revelion special , romantic , in fata unui semnineu , incalzindu-ne sufletele si admirand iarna in toata splendoarea ei , bucurandu-ne de fiecare fulg de nea . E apoape miezul noptii si suntem doar noi , o sticla de sampanie si lemnele ce trosnesc in semineu…A inceput sa-mi ninga si-n suflet !Am iesit afara si am privit uimiti cerul , agatandu-ne de fiecare sentiment ce cadea , scufundandu-ne apoi in cel mai dulce vis , visul celei mai frumoase nopti , un vis de iarna cu noi sperante pentru Noul An !Am simtit aerul rece patrunzandu-mi in oase si atunci mi-am dat seama ca inca mai stiu sa iubesc , ca inca mai stiu sa visez , am inteles ce inseamna sarbatorile alaturi de cei dragi . Am ciocnit in cinstea Noului An si in cinstea noastra , dupa care m-am pierdut in adancul ochilor lui caprui , in bratele-i ferme si printre asternuturile moi . Cel mai frumos Revelion si cei mai frumosi ochi caprui...
andra_alexandra
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:27
Cel mai frumos Revelion a fost acum 2 ani.Am petrecut noaptea cu vecinii,cu familia.Am mers in centru orasului la miezul-noptii unde am participat la trecerea dintre ani,am baut sampanie,am dansat,ne-am pupat cu prietenii...Afara ningea.Dimineata am urcat la o cabana in munti unde am continuat petrecerea
angela62
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:40
Cel mai soooper rev l-am petrecut anul trecut...am mers cu prietenii la colindat si am incins o bataie pe cinste cu zapada...nu va pot descrie cat m-am distrat avand in vedere ca nu mai facusem asta de ceva timp...Dupa sapuneala,ne-am strans la o prietena sa ciocnim apoi ne-am incins cu muzica si dansuri...pana dimineataaaaa!!!!!!
zeitzagirl
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:46
Cel mai frumos si unic revelion pe care l-am petrecut si nu-l voi uita toata viata a fost in minunata statiune Paltinis acum sase ani. Am plecat din Bucuresti un grup de prieteni destul de numeros cu planuri mari,pusi pe distractii, schi, batai cu bulgari de zapada, intr-un cuvant tot ce se poate realiza intr-un decor de iarna. In dimineata zilei de 31 decembrie dupa ce am pus la punct ultimile pregatiri, ne-am dus la telescaun cu schiurile in spate, am urcat si bine-nteles am coborat pe schiuri. La un moment dat, din neatentie pt.ca, banuiesc, ma uitam dupa "fluturi", mi-am pierdut echilibrul, m-am rostogolit si am prins viteza, depasindu-i si pe cei care erau pe partie inaintea mea, spre marele meu noroc ca m-am oprit intr-o groapa. Toti amutisera pt.ca deja ma vedeau moarta, iar pe mine, dupa cateva minute, m-a bufnit un ras de nu ma puteam opri. In fine, dupa ce am reusit sa-mi revin, m-am ridicat si asteptam sa-mi dau seama pe unde si ce ma doare. Eram ok, dar cand sa pasesc, ia de mai merge ! Piciorul drept, pace, sa pot pasi. Gata, am zis, pana aici mi-a fost. Prietenii au vrut sa ma duca la spital in Sibiu, eu nici n-am vrut sa aud de asa ceva sau sa ne reintoarcem in Bucuresti. Am refuzat categoric pt.ca voiam noapte de revelion la Paltinis si nici lor nu voiam sa le stric mini vacanta. Mi-am infasurat strans glezna dreapta si incepand cu ora 20.00 am inceput petrecerea care s-a terminat a doua zi in jurul pranzului. Am cantat, am dansat si numai eu stiu cat am strans din dinti ca sa nu mi se vada suferinta si durerile pe care le aveam, am ras tot timpul si am facut haz de necaz. Revenind in Bucuresti si ducandu-ma la medic, am ajuns acasa cu piciorul in ghips. Si astfel am inceput Anul Nou cu ghinion. Un revelion cu peripetii, dar cred ca altfel nu ar fi avut farmec.
maria226
Postat pe 14 Noiembrie 2008 01:59
Revelionul trecut! Parea ca va fi cel mai urat Revelion, pentru ca imi era rau. Am gasit deschis un cabinet medical (putine sanse, ma gandeam eu, ca pe 31 decembrie sa fie deschis vreunul) si...am aflat ca sunt insarcinata! A fost cel mai frumos si mai implinit Revelion.
ramonanita2001
Postat pe 14 Noiembrie 2008 08:01
Nu stiu care a fost cel mai frumos Revelion, dar cu siguranta cel mai important pentru mine a fost cel petrecut pentru prima data cu actualul meu sot, pe atunci doar prieten. A fost foarte important pentru ca atunci a fost momentul in care ne-am dat seama ce insemnam unul pentru altul si ca vrem sa trecem impreuna prin viata.
simamonicaiuliana
Postat pe 14 Noiembrie 2008 08:07
cel mai frumos revelion l-am avut foarte tirziu ,dar mai bine mai tirziu decit niciodata nu? a fost la trecerea dintre ani 2007-2008 cind sub traditionalele crengute de visc am fost intrebata "vrei sa fii sotia mea" oare ce poate fi mai placut decit o asa imbinare de evenimente? a fost un revelion simplu dar care mi-a marcat viata ceva de neuitat si as dorii ca multe femei sa simta acel fior placut al momentului sinceritatii.
monicakratochwill
Postat pe 14 Noiembrie 2008 08:09
Cel mai frumos revelion l-am petrecut acum multi ani, vreo 10-12 ani, cu prietenii si verii mei.Am fost invitati la munte de o familie mai in varsta. Eram o gasca nebuna, plini de viata si glume. Se simteau bine in prezenta noastra si aceasta a fost cauza invitatiei.Ne-am luat noi tot ce trebuie, desi ni se spusese ca nu avem nevoie de nimic. Bunul simt ne-a indemnat sa aducem multe bunatati.Am ajuns, ne-am instalat, am plasat toate bunatatile care pe balcon care in camara sau frigider...si am inceput sa asezam masa. La un momentdat gazda, doamna, a inceput sa para ciudata,dar din ce in ce mai ciudata.Incepuse mai devreme cu degustarea bauturilor.Pe la ora 22 era deja trosnita rau si devenise recalcitranta.La inceput nu ne-am necajit dar devenea tot mai ciudata pana cand varul meu cel mai traznit a luat hatararea sa ne strangem hainele si sa plecam.Eram veniti cu un buuss de 8 persoane.Am luat hainele in viteza si pe la ora 1.30 ieseam din Sinaia.La inceput eram suparati, toata mancarea, bunatatile noastre si revelionul erau compromise. In linistea si tristetea din microbuz sotul meu a strigat tare:,,Maiculita ce ne-am distrat''.Toata lumea a raspuns:Ce ne-am mai distrat...si pe moment tristetea a disparut si pana la Bucuresti am cantat si ne-am distrat mancand niste stixuri cam umede.A fost suuuper!!!
adriana_lupu64
Postat pe 14 Noiembrie 2008 08:51
Cel mai frumos Revelion a fost cel din 2001, in care, impreuna cu familia si prietenii din liceu am inchiriat o mini cabanuta din lemnn pe malul Dunarii (orasul Calarasi),care la parter era barulet iar sus un fel de "lounge" daca pot spune asa, cabanuta pe care am decorat-o cu prietenii cu sute de luminite, baloane, beteala, globulete etc., cabanuta in care am dansat pana dimineata cu fluierele la gat, in trenulete sau perechi (am iesit cu trenuletul si afara in zapada), in care ne-am citit ravasele din placintele la ora 12 noaptea (ravase ce contineau versuri cu talc si la care am muncit o zi sa le compunem si inca una sa le introducem in placinta :)) si am ciconit paharele cu sampanie facandu-ne reciproc urari de bine pentru noul an (urma BAC-ul:)), cabanuta in fata careia baietii au facut gratar iar fetele un om de zapada, dupa care a urmat o mare bataie cu bulgari, am baut vin fiert, si din fata caruia am aruncat artificii deasupra apei, si nu oricum, ci asezate pe un stativ una langa alta (ce ne-am mai chinuit sa improvizam stativul :)), astfel incat sa le dam foc pe rand, sa plece una dupa alta si sa pocneasca deaspra apei pentru a avea un si mai mare efect...
Toate acestea intr-un decor de vis, cu o ninsoare de basm, linistita si cu fulgii mari, cu zapada moale si pufoasa, cu obrajii inbujorati si inimile pline de bucurie, si lipsite de grijile vietii de adult...
Un Revelion de pomina, de care si acum ne amintim cu nostalgie in fiecare an la intalnirile cu prietenii...

proxy184_lazy
Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:02
alaturi de persoana iubita in POIANA BRASOV
zeus58
Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:10
De la: ConcursLazy, la data 2008-11-13 17:43:56Nu ti-ai facut inca planuri de Revelion? Lazy si NEOTOUR te invita la concurs.
Poti castiga un sejur pentru doua persoane la Nisipurile de Aur, Bulgaria.

Tot ce trebuie sa faci este sa ne spui aici care a fost cel mai frumos Revelion al tau. Noi vom alege cele mai interesante 20 de mesaje, iar castigatorul va fi ales prin tragere la sorti.

Concursul se desfasoara in perioada 14 noiembrie - 14 decembrie 2008
cristinagaidos
Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:14
CEL MAI FRUMOS REVELION A FOST ANUL TRECUT CAND IMPREUNA CU SOTUL SI FETITA MEA DE 6ANI AM IESIT IN STRADA LA MIEZUL NOPTII SI AM SARBATORIT ALATURI DE APROAPE TOT ORASUL ,E UN ORASEL TARE MIC TOATA LUMEA STIE PE TOATA LUMEA,ASA CA A FOST MINUNAT DAR TOT IMI DORESC CA MACAR ODATA IN VIATA SA FAC SARBATORILE SI ALTUNDEVA
kudika019344
Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:18
cel mai tare revelion va fi cu siguranta cel de anu acesta pentru ca voi castiga concursul d-voastra...nu conteaza trecutul sau povestile...za best is yet 2 come!!!
tonysor
Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:21
buna
Cel mai frumos a fost la streaja ,am inchiriat o cabana acolo,drumul nu a fost deloc cum ne asteptam,pentru ca trebuia sa mergi numai pe serpentine si daca te uitai in jos vedeai un mare gol si padurea ,asa ca am avut o multime de emotii pentru ca fiind iarna era gheata jos(imaginati-va ca nu se putea urca decat cu masini mari si ATV -uri,)si totusi noi am reusit.Am petrecut 3 zile superbe,am avut toate conditiile in cabana mancare ,bautura ,tort,gratare,baietii s-au cherchelit un pic (au baut),dar a fost frumos. Aveam un living mare unde mancam ,dansam,am facut cunostinta cu ursii :).
Cred ca acesta a fost minunat pentru ca atunci cand esti cu persoane care iti sunt dragi,timpul trece repede.
Era un copac minunat destul de vechi si inalt cu scara din lemn facuta pe trunchiul lui pe care s-au suit baietii,troite multe ,si o biserica veche pe care din pacate nu am vizitat-o pentru ca era inchisa.Peisajul era minunat nu-ti venea sa mai pleci deacolo,dimineata cand deschideam geamul vedeam ceata ,multa verdeata inspre padure, plamanii mei erau in extaz,minunatele vile care erau pline de oameni.
O sa va mai povestesc si despre alte revelioane dar alta data,nu vreau sa plictisesc.....
angel333
Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:23
buna !revelionul cel mai frumos a fost acela de naul trecut cand impreuna cu niste prieteni am inchirita de pe net o cabana care a arat superba in fotografii dar cand am ajuns acolo ne lasat un gust amar.In ciuda mizerii frigului etc nu ne-am lasat si am inceput distractie care a fost pe cinste si pana dimineata.In acea dimineata ne-am facut bagajele si ne-am cazat in alta parte unde am continuat ce am inceput.Revelioanul nu conteaza unde il faci daca ai prietenii apropiati langa tine.
fuci
Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:23
Cel mai frumos revelion a fost cel din anii 1999-2000,cand l-am intalnit pe viitorul meu sot.Eu eram singura(dupa o despartire),el era tot singur-a nins superb in noaptea aia,am dansat toata noaptea.Dimineata m-a condus acasa,copacii erau incarcati cu zapada,ca in basme.De mult timp nu am mai vazut atata zapada....atat de curata,moale.Acum avem doua fetite,cea mare care are 3 ani asteapta cu nerabdare sa vina Mos Craciun si sa se plimbe cu saniuta.Anul ce va veni sa va gaseasca sanatosi si voiosi!
asaf12
Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:39
buna nu stiu dc a fost frumos sau nu revelionu de anu trecut dar pe mine una ma prins la munca lucrez ca ospatar si am avut parte de multe clipe frumoase pe la ora 23 cam asa au venit toti prieteni mei nu se mai stia care e clienti care sunt prieteni nostri a fost ceva frumos sper ca anu ast sa nu mai fiu la munca sa pot sa stau si eu intr/o seara de 31 dec cu familia cu viitoru meu sot
e_iubita
Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:48
cel mai frumos revelion a fot aqum cativa ani cand am fost doar cu prietenele mele si ne am distrat de minunne de seara pana dimineatza:)))

Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:49
Cel mai frumos revelion l-am avut anul trecut in satul Cataloi din Jud Tulcea.
La casa mea am avut 55 de invitati.
Tot ce a contat a fost muzica, artificiile si compania domnisoarelor dragute.

Postat pe 14 Noiembrie 2008 09:58
Buna ziua!Desi suntem impreuna de 13ani nu am avut niciodata ocazia si nici posibilitatea de a pleca undeva la munte sau in alta parte de revelion .De fapt nu am fost niciodata in concediu undeva .Revelioanele le-am petrecut intotdeauna acasa la mine , la el sau la prieteni , dar cu siguranta mi-a ramas in minte revelionul din 1997 cand a nins foarte mult.Revelionul il faceam la niste prieteni si dupa 12 noaptea ne-am dus la ai lui acasa .In orasul unde stam nu prea au fost multe ninsori, dar in acel an in acea noapte parca totul era dintr-un vis : drumul de la prieteni pana la el acasa mi-a ramas intiparit in minte : toti copacii erau incarcati cu zapada , pe trotuare se asezase un strat gros si se faceau carari sau le faceam noi pt ca zapada care cazuse inca nu fusese atinsa .Era totul ca de basm.
adinaian
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:03
salut ma numesc dragos si cel mai frumos revelion al meu a fost ; in anul in care sa nascut primul meu copil; si tot in acel an ne-am mutat in casa noastra. a fost un revelion in noua formula si noua casa
ciupym
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:24
Cel mai bun revelion...destul de simplu: cand ai mei au plecat (finally) din Bucuresti, am ramas singura si am petrecut o buna parte din noapte pe strazi, bucurandu-ma de veselia altora.

PS: Am si avut ocazia sa ma imbrac mai fistichiu si sa urlu alaturi de bucurestenii din fata Parlamentului "La multi ani!"

anacristinapopa
Postat pe 14 Noiembrie 2008 10:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
5 euro gratis ! 1 De la: lazy002573 18 Iulie 2010 12:45
De ce este scump la noi in tara Concediul-Turismul (cazare + masa) 11 De la: Daniel 9 Aprilie 2010 09:44
Ofera-i copilului tau o experienta de neuitat in vacanta de vara! 1 De la: kudika_10579 9 Iulie 2012 17:08
VRETI UN JOB UNDE SA LUCRATI DE ACASA? AM GASIT EU UNUL 1 De la: shooby 10 Ianuarie 2012 13:13
Concurs Lazy! 130 De la: ConcursLazy 5 Iunie 2009 17:51