Setari Cookie-uri

Concurs NEOTOUR

REVELION 2007, IN SPANIA,IN ;TOLEDO; PREGATIRI, MASA BOGATA, MUSAFIRI, PARINTII-N VIZITA LA COPII! ERAU LA MASA CU TOTII, ERA; CUMPANA DINTRE ANI! GONGUL BATE, MIEZUL NOPTII! IN ROMANIA;ERA DEJA 2008, ACOLO ERA INCA; 2007!! VIORICA ERA SI EA LA REVELION CU SOTUL EI LA SORA EI, CARE ;ESTE NORA MEA! ESTE ;2008!! IN ACEEA SFANTA ZI DE 1IANUARIE, 2008, PE VIORICA , AU APUCAT-O DURERILE NASTERII! IMEDIAT DUPA MIEZUL NOPTII!! IN ACEEA NOAPTE BINECUVANTATA DUPA 6ANI DE IUBIRE SI MULTE SPERANTE,,, NU S-A NASCUT ;UN ;VASILE, CI;O FRUMUSETE DE FATA;; REBECA-SABINA RUS, CARE II VA VESELI IN FIECARE AN DE ;REVELION; PE SCUMPII EI PARINTI; CALIN SI VIORICA! CRED CA; NU EXISTA ;UN REVELION MAI FRUMOS DECAT UNUL CU UN CADOU ASA DEOSEBIT, UN COPIL!APOI TOTI S-AU URCAT IN MASINI, AU PLECAT LA MATERNITATEA DIN ;MADRID;IN MARE GRABA, SA NU TREBUIASCA, SA FIE ; CINEVA; MOASA; PE DRUM!! ACOLO SI-AU PETRECUT MULTI DIN EI ;REVELIONUL DE VIS, IAR TATAL, IN SALA DE NASTERE, ASISTAND LA VENIREA PE LUME A; PRINTESEI LOR;REBECA;!A FOST ;UN REVELION DE NEUITAT! CRED CA ACEST REVELION A FOST CEL MAI TARE REVELION POSIBIL!! PETRECUT, IN SALA DE NASTERE!! MARIA.







sirsof
Postat pe 14 Noiembrie 2008 22:14
Cel mai frumos ;revelion; l-am petrecut, acasa la parintii mei in 1972, impreuna cu sotul meu Ghita, fiul; Iulian avea doar 6luni(2VII.1972)in; orasul;;SEINI; MM.Noi locuiam la 24km, de ei la ;Baia-Mare.Acasa; parintii, ne-au asteptat, cu mult drag, fiului , au inceput, sa-i iasa 2 dinti, era ffff, bolnav, iar eu am facut ;o frumoasa criza de ;rinichi, de nici nu ma puteam misca, dar ,incapatanata, (fiind ;capricorn,), am refuzat sa merg la ;Urgente;, m-a tratat mama ;babeste, cu sare, incalzita, ceaiuri. I-mi era ff, rau! Copilul se mai linistise, dar eu nu! ;;La cumpana dintre ani, dupa ; cuvantarea lui; tata ;Nicu; a fost program muzical; a cantat melodia;; PENTRU MARIA; Parca; era special, destinata mie! Parca, cineva mi-a luat, boala, am zambit, m-am ridicat din pat si atunci a-nceput ;adevarata seara de revelion!Noi cu parintii mei! A fost ceva de vis apoi!MARIA. BAIA-MARE.
sirsof
Postat pe 14 Noiembrie 2008 22:32
cel mai frumos revelion si craciun,l-am petrecut intr-o zona superba la poalele transfagarasanului,la 12 km de Curtea de Arges,comuna Cicanesti,o localitate asezata la fel ca Brasovul,intr-o depresiune inconjurata de dealuri si munti,un mic paradis al frumoasei noastre tari.Acolo Dumnezeu ocroteste zona si localnicii duc o viata linistita si sanatoasa fara vacarmul si nebunia marilor orase. Acolo impreuna cu copii si vecinii ne-am bucurat de traditii si de bucatele traditionale gatite ca pe vremuri de bunica. Acum 4 ani am avut norocul sa cumpar o casuta in aceasta zona de vis si incercam sa ne bucuram de cate ori ajungem acolo de tot ce ne inconjoara,natura pura si oamenii primitori. Acolo iarna este ca in basme,fara viscole,ninge linistit in straturi,copii vin cu colinde si primesc covrigi,nuci,mere,bucurand pe toata lumea.Cu adevarat a fost un revelion de neuitat, 2006-2007,pe care nu il vom uita mult timp.
busoilucian
Postat pe 14 Noiembrie 2008 22:35
buna! sunt nicoleta din timisoara,iar cel mai frumos revelion pe care a fost revelionul 2008.petrecerea am tinut-o la un prieten acasa, iar de organizare ne-am ocupat toti,iar noi fetele am gatit...ce-i drept si cu un pik de ajutor din partea baietilor. incepatori fiind in ale gatitului ...totusi ne-a iesit o mancarica foarte buna...si am tinut revelionul vreo trei zile la rand....a fost superb...mai ales k mi-am petrecut seara dintre ani alaturi de iubitul meu
unc_chiara2006
Postat pe 14 Noiembrie 2008 22:36
Bunã,

A spune cã ai petrecut un revelion de vis este o provocare pentru oricare dintre noi.Cel mai frumos revelion l-am petrecut acum mulți ani(eram în tabãrã-sportivã la Cãciulata) cand eu, o adolescentã naivã,s-a îndragostit lulea de un coleg de tabarã,sportiv și el(baschetbalist)din Galați.Atunci am simțit cum îți tremurã stomacul și ai frisoane deși în sala de petrecere era cald.
Mulțumesc Lazy și NEOTUR cã ne-ați readus în minte amintiri pe care le credeam uitate,sau mai bine zis așezate bine într-un sertãraș din ,,uitarea''noastrã.
corneliadiamant
Postat pe 14 Noiembrie 2008 23:31
De la: ConcursLazy, la data 2008-11-13 17:43:56Nu ti-ai facut inca planuri de Revelion? Lazy si NEOTOUR te invita la concurs.
Poti castiga un sejur pentru doua persoane la Nisipurile de Aur, Bulgaria.

Tot ce trebuie sa faci este sa ne spui aici care a fost cel mai frumos Revelion al tau. Noi vom alege cele mai interesante 20 de mesaje, iar castigatorul va fi ales prin tragere la sorti.

Concursul se desfasoara in perioada 14 noiembrie - 14 decembrie 2008

Postat pe 15 Noiembrie 2008 00:10
hm....eu am avut cel mai traznit revelion acum 2 ani ,cand am tinut un chef intr-un apartament la o prietena acasa,am fost 25 de persoane era plina caasa,ne-am distrat ,am dansat ,am baut ,iar pe la ora 3 se gaseste o prietena dea mea sa faca o gluma proasta sa ascunda cheia de la apartament,noi nimeni nam stiut de planul ei:)))diabolic:P au fost cativa care au plecat mai devreme dar care au luat din greseala si cheia care a ascunso prietena mea:))la apartament era usa metalica...nimeni na obsevat neam chefuit pana la 7 dimineatza,mai urat a fost cand a trebuit sa plecam si nu am avut cum sa deschidem usa,ne-am gandit sa o spargem:))dupa aia sa chemam pompierii:)))rad si acuma doamne:)))nam luat nici o masura noi cu gandu ca totusi cineva nu ne da cheia sa iesim:)))prietena me cand a inceput sa se trezeasca din betie,se facuse ora 2 dupa amiaza si bine inteles nici gand sa-si fi adus aminte de cheie..:))si uite asa am ramas 20 de persoane incuiate intr-un apartament ca sardelele pana a doua zi seara cand intrun final am decis sa adoptam schema ,,tz'' legand mai multe chearsafuri unu de altu si coborand pe ele de la etaju 2:)))+))) doamne si acuma nu stiu daca e bine sa rad sau sa plang cand imi aduc aminte ce frica am tras cocotata pe balcoanele oamenilor:PPma bucur ca am impartasit aceasta experientza cu voi si sper sa nu ajungetzi in acceasi impostaza:)))
toeacorina
Postat pe 15 Noiembrie 2008 07:58
Cel mai frumos revelion cred ca l-am facut acum 2 ani, la seviciu,la 130m inaltime, intr-un turn de televiziune. Cind am iesit la 12 noaprea afara pe terasa cu paharele de sampanie, datorita vintului puternic, a diparut sampania din pahare.
tapurel
Postat pe 15 Noiembrie 2008 09:03
Pfff, au trecut 30 de ani...Liceu, prima dragoste...plimbari, aproape zilnice, pe aleea dinspre Peles. Soapte, biletele, atingeri...Ea, fata de director, premianta clasei, mandria scolii si, intr-adevar, desteapta, spirituala,...frumoasa...Eu, baiat...cu origini sanatoase(mama-bibliotecara, tata-muncitor), putin smecheras, putin golanas, abonat, vesnic, la nota 7...Nici o sansa pentru un Revelion impreuna !Dar,...in noaptea de Craciun( cand altcandva ?), ...Magie !...Salvare, urgenta, spital,....hepatita. Pfff...ea s-a internat,...kentuletz pentru asistenta sefa,...REVELION IMPREUNA !!! Rezerva, pijamale, ceai...Picup hodorogit...Queen, Zeppelin...atingeri, soapte, suspine...
blue_star_5
Postat pe 15 Noiembrie 2008 09:17
Cel mai frumos... :) .
.. desi in majoritatea cazurilor compania oamenilor face totul indiferent de locatie, pentru mine cel mai frumos revelion a depins de altceva: noutatea. Am petrecut un revelion la Baile Herculane, era o iarna cu zapada multa, frig si noi stateam in natura in costum de baie, in apele termale ...era asa cald in apa :)

Si farmecul excursiei a fost ca eram foarte incantati de pozele pe care o sa le aratam prietenilor: noi in apa, in costum de baie,... pe langa noi zapada si prietenii care erau pe marginea lacului cu geaca, fular, manusi :)

Dar pacat ca cine a pus filmul in aparat l-a pus invers :)
bh_rodica
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:12
Cel mai "tare" revelion a fost acum doi ani,cand eu impreuna cu sotul meu ne-am propus sa bem doar sampanie.din nefericire bautura nu a avut pt. noi un efect euforic pt. ca dupa 1 ora ne-au apucat pe amandoi niste dureri de stomac insuportabile,asa ca de pe la ora 2 am patrulat intre bucatarie,unde preparam ceaiuri pt.dureri si pat.Asa ca va dati seama ce minunat a fost...din acea noapte nu am mai baut deloc sampanie.
clau_e_p
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:32
Concurs NEOTOUR cel mai frumos revelion si craciun,l-am petrecut intr-o zona superba la poalele transfagarasanului,la 12 km de Curtea de Arges,comuna Cicanesti,o localitate asezata la fel ca Brasovul,intr-o depresiune inconjurata de dealuri si munti,un mic paradis al frumoasei noastre tari.Acolo Dumnezeu ocroteste zona si localnicii duc o viata linistita si sanatoasa fara vacarmul si nebunia marilor orase. Acolo impreuna cu copii si vecinii ne-am bucurat de traditii si de bucatele traditionale gatite ca pe vremuri de bunica. Acum 4 ani am avut norocul sa cumpar o casuta in aceasta zona de vis si incercam sa ne bucuram de cate ori ajungem acolo de tot ce ne inconjoara,natura pura si oamenii primitori. Acolo iarna este ca in basme,fara viscole,ninge linistit in straturi,copii vin cu colinde si primesc covrigi,nuci,mere,bucurand pe toata lumea.Cu adevarat a fost un revelion de neuitat, 2006-2007,pe care nu il vom uita mult timp.
busoilucian
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:32
NEOTOUR cel mai frumos revelion si craciun,l-am petrecut intr-o zona superba la poalele transfagarasanului,la 12 km de Curtea de Arges,comuna Cicanesti,o localitate asezata la fel ca Brasovul,intr-o depresiune inconjurata de dealuri si munti,un mic paradis al frumoasei noastre tari.Acolo Dumnezeu ocroteste zona si localnicii duc o viata linistita si sanatoasa fara vacarmul si nebunia marilor orase. Acolo impreuna cu copii si vecinii ne-am bucurat de traditii si de bucatele traditionale gatite ca pe vremuri de bunica. Acum 4 ani am avut norocul sa cumpar o casuta in aceasta zona de vis si incercam sa ne bucuram de cate ori ajungem acolo de tot ce ne inconjoara,natura pura si oamenii primitori. Acolo iarna este ca in basme,fara viscole,ninge linistit in straturi,copii vin cu colinde si primesc covrigi,nuci,mere,bucurand pe toata lumea.Cu adevarat a fost un revelion de neuitat, 2006-2007,pe care nu il vom uita mult timp
busoilucian
Postat pe 15 Noiembrie 2008 11:35
Buna,sunt alexutza din tm si vreau sa va impartasesc si yo cel mai frumos revelion al meu. a fost acum 2 ani impreuna cu prietenul meu si prietenii lui intr-o sala d clasa din liceul prietenului meu. party-ul a inceput pe la ora 23,dar eu cu o prietena am ajuns pe la ora 01:00 k am fost in centrul orasului sa vedem artificiile,prietenul meu fiind in locati8a party-ului pt a o aranja. cand am ajuns toti am ciocnit cu sampanie,ne-am imbratisat cu caldura,pupandu-ne si urandu-ne La Multi Ani. apoi a inceput distractia,daca pot sa-i spun asa,desi a fost mult mai mult. tot ce aveam noi nevoie era din plin: bautura si muzica la maxim. a fost ceva d neuitat,avand in vedere k a fost primul nostru (al meu si al prietenului meu) revelion fara parinti. bineinteles k pana la sfarsit(adica dimineata pe la 05:00) m-am ales cu o betie crunta,mi-e rusine si acum,dar asta e. oricum d atunci nu mai beau,nici macar vin(care-mi placea la nebunie). de mers acasa m-a dus prietenul meu si inca 2 prietene . dar a fost ceva special si de neuitat.
blackang3l19
Postat pe 15 Noiembrie 2008 12:00
Cel mai frumos si linistit revelion l-am facut la Brasov. Era o iarna geroasa si cand am ajuns ,dupa multe peripetii , in oras era noapte. Ce liniste iti umple sufletul cand becurile si toate decoratiunile sunt aprinse,iti vine sa canti, sa sari intr-un picor si sa alergi prin zapada ,care te imbraca. Aceea liniste pe care ti-o da imensul oras cu zapada, acea ninosoare care te invaluie si acea strangere de mana care te incalzeste ,ce iti mai trebuie? De mana cu dragostea mea am urcat bagajele si cand am intrat in casa SURPRIZA-nu aveam lumnina. Am uitat sa viram bani in cont si lumina a fost taiata. Ce sa facem pe intuneric?? Am cauta niste lumanari si am umplut casa de luminite si ce bine ne-a fost la lumina calda si difuza a lumanarilor si mama! ce mai sarbatori am facut. Parca eram in povestile din copilarie si mai lipsea Zana cea buna sa ne faca alte surprize placute.Zana nu avenit dar a venit Sergiu si a fost "Zanul" meu cel buin si frumos, care mi-a indeplinit toate dorintele.
rpopescu_lazy
Postat pe 15 Noiembrie 2008 12:02
Am un baiat de 10 ani care este campion la Karate.Mergem cu el in competitii de vreo 4 ani.Ne-am imprietenit cu toti parintii si am format un grup de petrecareti.Parintii sunt stafful tehnic care insotesc copiii la toate competitiile.Anul trecut am fost cu totii la munte la Predeal de anul nou.A fost un revelion reusit pentru ca am avut si partie si zapada si munte ,muzica distractie si prieteni.Importanta este ambianta si anturajul asa orice petrecere de revelion este o reusita.
kudika179142
Postat pe 15 Noiembrie 2008 12:06
Cel mai frumos revelion a fost acum 3 ani. Noaptea intre anii 2005-2006 a fost una magica. Atunci l-am cunoscut pe El, iubirea vietii mele dupa care si acum mai suspin. Eu si colegii mei ne-am decis sa facem revelionul la tara, undeva pe langa orasul Calarasi, in satul Ciocanesti, la bunica unui coleg de-al meu. Nimeni nu vroia sa-si faca dezordine in casa si singura alternativa asta a fost. Zis si facut. Ne-am intalnit, am facut cumparaturile si...vine seara...trebuia sa ne inatlnim intr-un parculet cu totii si sa plecam cu o masina la tara. Zis si facut. Ne-am intalnit, l-am vazut si pe El, am facut cunostinta, imi puneam intrebarea..."cine-o mai fi si asta?"...fara sa-mi dau seama ca el isi va pune amprenta asupra vietii mele mai tarziu. Am ajuns la tara, am inceput sa bem, sa dansam, sa ne simtitm bine...iar de la ora 5..(cam tarziu puteti sa spuneti) mi s-a aprins calcaiele dupa domnul Florin (asa il chema)...am asteptat sa fie singur o clipa si l-am invitat la dans. Am dansat foarte mult pana knd si-a luat inima in dinti si m-a sarutat. Mi s-a parut ca visez...ca prind aripi. Am simtit cum ma indragostesc de el. Au trecut zile, saptamani, luni, si am ramas impreuna ...dar totul are un sfarsit..anul trecut inainte de Craciun ne-am despartit din cauza mamei sale.
deedee87
Postat pe 15 Noiembrie 2008 12:44
Revelionul 2007-2008 a fost special pentru mine. Eu si prietenul meu ne-am decis spontan sa plecam din Cluj, cateva zile, spre... litoral. Asa ca am luat trenul si, trecand prin multe sate inzapezite, peisaje de basm, imagine tipica pentru sarbatorile de iarna, am ajuns la mare...
Cazati intr-un conac superb renovat, clasicul si stilul locatiei crea o atmosfera desprinsa din alta vremuri. Serile le-am petrecut band whisky intr-o camera mobilata cu lemn masiv.
Primul contact cu marea mi-a taiat respiratia, am pasit solemn pe nisip si am atins apa rece cu mana.
In noaptea de Revelion, pe langa obisnuitele artificii si sampanie, am dansat si am cantat in jurul statuii lui Ovidiu, in timp ce toata lumea pleca spre case.
Apoi am stat pe o stanca langa Cazino si am fost stropiti de valuri, pe vremea cand oamenii obisnuiti spateau, probabil, la munte in zapada.
Un batran cu un obicei vechi, ne-a facut o poza "la minut", cu marea agitata pe fundal..
A doua zi, am ingrijit piciorul unui pescarus lovit de un val.
Cafenelele constantene mi s-au parut foarte placute, poate datorita specificului turcesc, era o atmosfera aparte.
La intoarcere, eram ametiti in tren... intre trenuri, am hoinarit cu metroul prin Bucuresti... iar apoi ne-am intors in Cluj, fericiti.
Andra_lazy
Postat pe 15 Noiembrie 2008 13:00
Cel mai frumos REVELION a fost acum 2 ani , cand am fost la socrii
si am fost colindati de un ansamblu din Vorona timp de 2 ore ( 00:00 - 02:00 ).Colinde au fost minunate si ne-au captivat prin miscare si versuri.
raul1999ro
Postat pe 15 Noiembrie 2008 15:59
Cel mai frumos Revelion a fost anul trecut, la Paris, cu familia.
A fost ploios dar totul era minunat! Ne-am bucurat si am si cantat, am baut sampanie de la ea de acasa si am privit focuri de artificii.
dr2000_lazy
Postat pe 15 Noiembrie 2008 17:46
Cel mai frumos Revelion al meu ,a fost acum 4 ani cind ne-am mutat la noi acasa -eu impreuna cu sotuil meu si micutul nostru fiu in virsta de 4 luni pe atunci.Eram foarte fericiti ca urma sa ne petrecem primul revelion in casa noua -casa noastra.Dar in timp ce ne asteptam invitati,s-a produs un scurt circuit si am ramas fara lumina in apartament .A fost foarte amuzant ,pt. ca noi in loc sa terminam ce aveam de pregatit pt. seara dintre ani sunam la electrica de zor sa vina sa ne repare si noua lumina.Norocul nostru a fost ca cei de la electrica au ajuns la timp si ne-au reparat lumina de am putut sa ne petrecem revelionul.Si va spun ca a fost un Revelion pe cinste .Un revelion cu peripetii in casa noua.A fost un vis ca am petrecut pina a doua zi.
neculaimanuela
Postat pe 15 Noiembrie 2008 18:18
cel mai frumos revelion ,a fost cel de acum 2 ani.se intampla sa muncesc(serveam la o petrecere simandicoasa) si ,desi,majoritatea erau oameni pe care nu ii cunosteam ,spre surprinderea mea am ajuns sa ma distrez cot la cot cu ei si chiar sa ma si imprietenesc cu unii,drept urmare a urmat un chef de pomina :))))
laura_niko2000
Postat pe 15 Noiembrie 2008 18:24
Cel mai frumos revelion care va ramane marcat in viata mea,nu pentru ca a fost cel mai frumos,nu pot sa zic ca a fost frumos,dar are ceva care imi va aminti mere de el.Era seara revelionului anului 2000 eram intr-un sat de tara cu vecini de langa casa,noi copii ei tot copii,impreuna cu parinti lor si ai mei,am petrecut un revelion de neuitat.Eram 11 persoane..In seara aceea sa luat curentul electric,deci am facut un revelion la lumina lumanari,fara muzica,dar distractie la maxim.Ede neuitat.
mihaela7
Postat pe 15 Noiembrie 2008 19:17
Cel mai frumos Revelion ?
Nu poate fi declarat decat cel de la cumpana dintre anii 1989 si 1990 ... Primul Revelion cu adevarat liber ( ), sarbatoare pe care fiecare a celebrat - o pe unde a dorit (pe mapamond, in Romania ... oriunde i - a trasnit prin minte si l - au tinut finantele sa se deplaseze !!!), fara sa mai trebuiasca sa ceara voie / pasaport de la Inalta Poarta ( ) - organele de partid ( ) / Securitate ( ), in functie de locul de munca ... -. Atunci, bucuria romanilor a fost enorma ( ) dar, au urmat 18 ani de cosmar ( )pentru cea mai mare parte a populatiei ...
monalista
Postat pe 15 Noiembrie 2008 19:25
Trebuie sa spun ca cel mai frumos revelion a fost cel 2000-2001. in Egipt. Eram pe puntea unui vas de croaziera pe Nil in rochie de seara. Cerul era senin si dansam sub stele si admiram luna oglindindu-se in apa Nilului. A fost o seara incredibila.
andrac81
Postat pe 15 Noiembrie 2008 21:02
Cel mai frumos Revelion??....Cred ca toate sunt speciale,la fel ca fiecare moment din viata unui om.Chiar daca nu realizam, ne amintim cu drag si parca ne pare rau ca nu am profitat din plin de un moment. Daca ar fi insa sa vorbesc de cel mai frumos revelion, as vorbi de revelionul 2007-2008(probabil si 2008-2009 va fi la fel de superb sau poate mai superb).Revelionul acesta insa s-a transformat din niste nervi facuti ca nu aveam o locatie pentru petrecere,in cea mai frumoasa minivacanta pe care as fi putut sa o am vreodata. "Evenimentul" s-a petrecut acasa la bunicii mei,la tara,insa nu cu bunicii mei,daca asta va imaginati,ci cu o gasca de prieteni si cel mai important:cu iubitul meu.Nu a fost cine stie ce,nici nu cred ca ne doream o petrecere de pomina. A fost insa o petrecere intre prieteni,simpla,insa pe care probabil mi-o voi aminti mereu,mai ales ca eram cu omul care cu un an in urma,in aceeasi zi,plangea dupa dragostea mea.Ce intorsaturi ia destinul.
Revelionul asta a avut de toate:prieteni,dragoste,distractie si momente comice.Cel mai comic moment a fost can s-a luat curentul si am ramas pe intuneric,fara muzica si alte chestii...insa faza cu adevarat tare a fost ca a venit curentul exact cand s-au intors baietii dupa 2 ore de cautat lumanari.stiu ca probabil vi se pare stupid,insa eu pretuiesc momentul asta foarte mult...pentru ca intr-un final am invatat sa pretuiesc momentele simple,care insa t fac sa zambesti...
candela_angel90
Postat pe 15 Noiembrie 2008 22:07
Cel m-ai frumos revelion a fost pt mine la cumpana dintre anii 97-98 la o cabana de vis din m-tii Apuseni impreuna cu o gasca de vreo 20 de prieteni Am inceput pregatirile inca de dimineata,iar afara la foc se rumenea frumos pe protap un miel...la ora 12 cand noi ne uram LA MULTII ANI a inceput sa ninga cu niste fulgii mari...parca era un taram de poveste ceva ce parca nici acum nu-mi vine sa cred ca am trait eu aceea minunata seara de revelion.

Postat pe 15 Noiembrie 2008 22:16
Nu pot sa spun care a fost cel mai frumos revelion pentru ca toate au insemnat pentru mine o ocazie deosebita de a fi alaturi de familie - de sotul meu , pe care il iubesc foarte tare si de cei 2 copii ai nostri, o ocazie de a le arata cat de mult ii iubesc si de a pregati pt ei cat mai multe bunatati.
Stiu insa, ca un revelion deosebit a fost acum multi ani in urma,15ani mai exact, undeva la munte,prin Parang,cand eu si sotul meu, atunci prieteni, ne promiteam sub mirajul fulgilor de nea sa facem din magia sarbatorilor un act sacru care sa ne consfiinteasca iubirea.
A fost primul si din pacate ultimul revelion pe care l am petrecut la munte, sau in alta parte decat acasa. Tot timpul mi am spus ca iubirea este frumosa indiferent unde o traiesti, desi privesc cu nostalgie catre cei care pleaca sa si petreaca vacanta de iarna undeva Avem nevoie de momente frumoase in viata, avem nevoie de amintiri de care sa ne putem lega in momentele grele
Pacat insa ca nu toti ni le putem permite...
O vacanta frumoasa si SARBATORI DE VIS va doresc tuturor!
miky007
Postat pe 15 Noiembrie 2008 23:05
nu am avut niciodata un revelion grozav,in afara celor petrecute cu parintii mei si fiul meu
dalbu2001
Postat pe 16 Noiembrie 2008 09:14
Cel mai frumos revelion pentru mine a fost cel din 2000, cand nu aveam unde sa-mi petrec revelionul si impreuna cu niste prieteni am plecat in Piata Revolutiei unde PRO-tv-ul organiza primul revelion in aer liber. Am dansat si am cantat toata noaptea, am baut sampanie, atmosfera era incendiara desi afara ningea viscolit. Cand am ajuns acasa eram uzi pana la piele. Cantam si pe strada la intoarecerea acasa, asta dimineta cend toate babele din bloc dormeau si au fost deranjate. A fost super nu cred ca acum as mai avea curajul de a sta toata noaptea in aer liber sa petrec revelionul, dar asa a fost sa fie!
cocolos
Postat pe 16 Noiembrie 2008 13:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Regretul 15 De la: AndreeaChiricea9786 1 Noiembrie 2012 10:18
sforait 29 De la: battleofwits 23 Februarie 2011 14:59
despre prietenie 10 De la: dark_eye 24 Februarie 2011 00:39
Puma 2 De la: Ostrich 2 Iunie 2009 15:44
masca argila roz clarins lichidare stoc 2 De la: candy12 30 Decembrie 2010 17:01