Setari Cookie-uri

Traseu cu masina Iasi - Croatia (Novaljia, Insula Pag)

Hello all,

Pe 12 iulie trebuie sa fim in Novaljia (Insula Pag), ne-am hotarat sa mergem cu masina si as vrea sa stiu daca imi recomandati un traseu. Din ce am inteles varianta mai sigura e prin Ungaria nu Serbia..
Ne gandeam sa plecam sambata dimineata si sa innoptam in Arad iar a doua zi dimineata sa plecam spre Croatia, insa nu imi dau seama cat am face pana in Croatia pe autostrada, daca ne incadram in timp..etc.
orice sfat mi-ar prinde bine.

Multumesc
Klarisse
Postat pe 9 Iulie 2009 10:22
buna eu plec maine in muntenegru cu autocaru,stiu ca din timisoara sunt 600 km pana in ucinj noi acolo ne ducem ,dar pe arad nu stiu ,noi o sa mergem cu autocaru pe serbia ,trb sa aveti pasaport la voi si se platesc niste taxe dar nu stiu cat ca noua ni le plateste agentia,iti dau saitul lor si mai cauti rute poate te ajuta sa-ti faci o ideee www.secrettourism.ro
angel333
Postat pe 16 Iulie 2009 12:03
Din Arad ai cam 800 km pana in Novalja, prin Budapesta; da, ocoleste Serbia, momentan e cel mai safe!
Drumul il poti face, intins, intr-o zi; din cate stiu, transferul pe insula trebuie sa-l faci cu ferry-ul si acolo o sa mai pierzi timp.
in max. 12 ore ajungi.
have fun!
bogdanpitigoi
Postat pe 3 August 2009 18:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
albena , bulgaria 26 De la: papusik 18 Iulie 2009 21:48
uganda 7 De la: rodax_ro2 3 Noiembrie 2009 19:39
HTS Travel Agency 1 De la: iridody 4 Mai 2010 09:00
hotel Golden Tulip Mamaia 5 De la: bimby 3 Aprilie 2010 02:43
Cremosso si Excursie la Palma de Mallorca - Suuuuupeeerr TARE!!!! 2 De la: 104na 4 Martie 2011 12:17