Setari Cookie-uri

Londra

Vreau sa fac o iesire de 10 zile la Londra. Ce sfaturi imi dati? Transport, obiective, suveniruri, locuri bune si ieftine de mancat, magazine, parcuri. Cum sunt oamenii? Poate are cineva si harti pentru orientare. Multumesc.
dorina66
Postat pe 12 Iulie 2009 17:22
Mergi pe www.tfl.gov.uk si gasesti tot ce ai nevoie.
Drum bun si sedere vesela!
Salutari reginei!
mariodemetrovici
Postat pe 4 August 2009 09:59
Buna !
Am fost la Londra de vreo 3-4 ori de fiecare data intr-o plimbare de cate o zi , pt ca eram cazata intr-o alta zona a Angliei .Ai o gramada de obiective de vizitat .La prima vedere Londra mi s-a parut in oras cam mohorat poate pt ca era intr-o zi ploioasa , dar mi-am schimbat imediat parerea .Eu am vazut : Tower Brige si de acolo am luat-o pe jos pe malul Tamisei si em traversat pe cateva din multimile de poturi care o traverseaza :Podul Londrei ,Podul Mileniului ,Podul Waterloo, Podul Blackfrias .De la Podul Mileniului daca vii dinspre Tower Brige poti face dreapta si ajungi la Catedrala Sf Paul .De la Podul Blackfrias daca il traversezi vei intalni Teatrul Natioanal Regal , Televiziunea Nationala si Roata Mileniului . Eu iti recomand neaparat sa te dai in Roata Mileniului pt ca de sus se poate vedea toata Londra si o sa ai o amintire si niste poze f frumoase.De la Roata Mileniului poti traversa Podul Westminster si vei ajunge la Palatul Parlamentului si Big Benul , apoi urmeaza biserica Westminster Abbey care are o mare insemnatate pt englezi .La putine minute de mers pe jos se afla vestitul Palat Buckingham si gradinile lui .Nu prea mai am timp daca e iti mai zic povestesc si maine.Oricum nu ai sa te plictisesti si inca in privinta magazinelor cam tot timpul au reduceri mai ales in perioada asta si cand zic reduceri zic in adevaratul sens al cuvantului nu ca la noi .
adinaian
Postat pe 4 August 2009 17:11
EU ABEA CE AM VENIT DE ACOLO
AU UN TRANSPORT IN COMUN EXTRA.METROUL, D.L.R.SI AUTOBOZELE MERG FOARTE BINE IAR SOFERII,FIE CA SUNT BARBATI SAI FEMEI SUNT FOARTE AMABILI.IDEAL AR FI UN ABONAMENT TIP OISTERCARE ESTE CEL MAI RENTABIL.SA NU CUMVA SA RATEZI VIVITAREA MAGAZINULUI HARRODS; ESTE UN ADEVARAT MUZEU DAR DACA AI NOROC SI PRINZI REDUCERI VEI FACE MULTE CUMPARATURI .AU UN RAION DE JUCARII FABULOS.
MIE MI-A PLACUT MULT SI LA GREENWICH.AI O PANORAMA EXTRA ASUPRA ORASULUI HARTILE CU TUBE=METROU GASESTI GRATIS PESTE TOT
Gabriel54
Postat pe 5 August 2009 00:28
De la: ilincazaharia, la data 2009-07-12 17:22:51Vreau sa fac o iesire de 10 zile la Londra. Ce sfaturi imi dati? Transport, obiective, suveniruri, locuri bune si ieftine de mancat, magazine, parcuri. Cum sunt oamenii? Poate are cineva si harti pentru orientare. Multumesc.
adinaian
Postat pe 5 August 2009 16:19
Recomand ca in afara de internet sa cumperi un ghid de calatorie (consider ca este foarte bun DK-ul dar sunt si altele folositoare) pe care sa il citesti INAINTE de plecare (si sa il ai cu tine la Londra, desigur). Calatorie placuta!
KristianG
Postat pe 6 August 2009 12:36
SI UITA CA ESTI IN AUGUST ;IA-TI UMBRELA CARE SA-TI FIE NEDESPSRTITS
SI HAINE DE OCTOMBRIE
EU AM AVUT TEMPERATURA MAXIMA IN 18 ZILE 22c
Gabriel54
Postat pe 6 August 2009 16:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Toscana 6 De la: simona_gabriela 7 Februarie 2010 21:16
Buna tuturor 1 De la: lazy002253 5 Iunie 2010 18:10
am fost la budapesta!!! 14 De la: cristian_h 28 Mai 2009 07:03
CU MASINA SPRE THASOS 1 De la: mtrraluca 30 August 2009 12:44
buna 5 De la: lazy000653 13 Octombrie 2009 19:27