Setari Cookie-uri

serbia

buna peste 2 saptamani plecam in vacanta in romania (noi locuim in italia)cu masina, stie cineva sa ne dea detalii despre traseul italia,slovenia,croatia,serbia,turnu severin .
sau mai exact ruta beograd-turnu severin,am inteles ca te poti rataci foarte usor in acea zona.care exact localitatile prin care ar trebui sa trecem din beograd pentru a iesi la vama in turnu severin.
lazy000771
Postat pe 23 Iulie 2009 11:02
buna,

nu este nici un pericol de ratacire. de la belgrad urmati cursul dunarii pana la T severin. cu o harta in mana, chiar nu o sa aveti probleme. este f frumos peisajul.
drum bun,
L.
lotte_lazy
Postat pe 29 Iulie 2009 10:20
Intr-adevar e superb peisajul pe cursul Dunarii, in schimb sunt caderi masive de pietre si e destul de riscant, mai ales daca te prinde noaptea pe acolo. In plus sunt foarte putine indicatoare. Am trecut pe acolo acum cateva zile, dar data viitoare o sa ocolesc acest traseu.
irilena
Postat pe 11 August 2009 09:11
Mergi linistita,nu-i niciun pericol,drumul este bun(nu ca la noi) si e foarte frumos(nu ca la noi)...N-ai gasit alt loc de petrecut vacanta?!!!
petrevpopescu
Postat pe 11 August 2009 09:52
cauta pe via michellin si ai acolo tot
iti scoti traseul la imprimanta si nu prea ai cum sa te ratacesti
Drum bun
Gabriel54
Postat pe 11 August 2009 10:44
Noi ne-am intors din concediu din croatia zilele trecute si am trecut si prin belgrad. La dus am ales traseul moravita- belgrad, pentru ca ni sa spus ca e varianta cea mai ok. la intoarcere insa am mers prin belgrad - turnu severin si nu am avut probleme.
la iesire de pe autostrada sarbilor gasesti mai multe sate, asa ca se merge mai greu, apoi pe malul dunarii sunt curbe multe si e drumul ingust, dar nu e foarte aglomerat si se merge bine. in plus oamenii au pus plase pe stanci, ca sa impiedice alunecarile de bolovani asa ca nu e nici un pericol, iar peisajul e foarte frumos.
ca timp... noi am plecat dimineata la 10.30 din zagreb si am ajuns in bucuresti la miezul noptii
drum bun si vacanta placuta!
ersen_cristina_lazy
Postat pe 14 August 2009 10:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viena- sfaturi, recomandari 16 De la: kudika134309 7 Mai 2014 09:40
esente de parfumuri din Egipt 1 De la: tomescu65 21 Aprilie 2009 11:54
am fost la budapesta!!! 14 De la: cristian_h 28 Mai 2009 07:03
Concurs 1 De la: Amber 23 Martie 2009 22:34
Heloo! 4 De la: Criss25 4 Iunie 2010 00:32