Setari Cookie-uri

MALTA

Trebuie sa vedeti Malta . Veti mai vrea odata . Si inca odata . Eu am patit-o !!!
kudika109767
Postat pe 5 Septembrie 2009 18:02
AM FOST ANUL TRECUT IN MALTA CU SOTUL MEU SI AM RAMAS IMPRESIONATI.AM AVUT PARTE SI DE GHIZI ROMANI EXTRAORDINARI.CIVILIZATIA ESTE ENGLEZEASCA SI TOATE REGULILE LA FEL ,DAR MALTEZII SUNT F PRIMITORI.TREBUIE VIZITATE:LAGUNA ALBASTRA,FEREASTRA ALBASTRA,DOMUL-AL TREILEA CA MARIME DIN LUME,INSULA GOZO,PARLAMENTUL.AU REUSIT CAVALERII IOANITI SA ISI PUNA AMPRENTA INTR-UN MOD EXTRAORDINAR DE IMPRESIONANT.E UN LOC UNIC IN LUME ACEASTA INSULA DE MIERE.NU TREBUIE RATATA FESTA.
PLAJA E CU PITRE TAIOASE SI TREBUIE PAPUCI SPECIALI, DAR APA E GROZAVA.
NU RATATI EXCURSIA IN SICILIA-90 KM SI VULCANUL ACTIV ETNA.

lazy000916
Postat pe 19 Septembrie 2009 06:35
Daca ai patit-o tu, nu cred ca ar fi indicat sa o pateasca si altii.Am vazut si noi Malta, am vizitat toate obiectivele, si... crede-ma, a doua oara nu mai calc.
Si... sincer vorbind, nu este numai parerea mea.
aurelianmonu
Postat pe 19 Septembrie 2009 14:34
MALTA ESTE UN LOC EXTRAORDINAR DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE, UN LOC IN CARE ESTI TRATAT BINE SI UN LOC IN CARE TURISTUL/CLIENTUL ESTE PE PRIMUL LOC.
NU INTELEG CE NU TI-A PLACUT ACOLO, SAU CE TI-A LIPSIT...
FIECARE CU PARERILE LUI, INTELEG ASTA, DAR NU SPERIA POTENTIALII INTERESATI DE ACEST LOC...CHIAR NU MERITA
frumushel_lazy
Postat pe 19 Septembrie 2009 15:46
Eu cred ca fiecare loc merita vazut.Mi-am propus sa merg in Malta de Revelion,pt ca au o clima mai blanda,sper sa si reusesc.
romulus_lazy
Postat pe 19 Septembrie 2009 18:49
Mi-am petrecut revelionul 2008 in Malta, la o temperatura de 25 de grade. Este o tara minunata, pe care as vizita-o cu mare placere oricand. Am calatorit destul de mult dar pot spune ca Malta m-a impresionat cel mai mult.
danairy
Postat pe 20 Septembrie 2009 12:38
Buna ziua Irina si eu am in plan sa merg in Malta, poate chiar de Revelionul asta. As vrea sa stiu mai multe de la tine, unde este mai frumos sa te cazezi? Am auzit ca au totusi o plaja cu nisip. Ai zis ca erau 25 de grade, dar si apa era buna, adica puteai face baie?
Iti multumesc anticipat.
cameliadorobantu
Postat pe 21 Septembrie 2009 09:58
Buna Camelia,

Eu am stat la un hotel de 3 stele in St Paul Bay iar revelionul l-am petreut in incinta unui alt hotel de 4 stele din apropiere. Revelionul a fost organizat la restaurantul acestui hotel de catre agentia cu care am plecat.Este o zona cu multe hoteluri dar toate cele de 3 si 4 stele au conditii bune cu un mic dejun inclus foarte bun. Eu am optat doar pentru micul dejun. Masa de revelion a fost cu mancare traditionala, ei nu pun un accent prea mare pe aceasta "sarbatoare".
Plaja pe care ti-o recomand este una privata cu nisip fin adus din Tunisia, cel mai bine ar fi sa intrebi de aceasta plaja pentru ca nu iti pot spune exact unde era. Oricum, Malta nu este mare.
Apa marii era destul de rece, eu personal nu am avut curaj sa fac baie. Localnicii insa faceau baie.
Din cate am inteles am nimerit o saptmana destul de friguroasa pentru Malta (la 25 de grade). Am inteles ca de obicei la sfarsitul lui decembrie temperaturile sunt mai crescute.
Una dintre zile mi-am petrecut-o in croaziera, la grota albastra. Merita vazuta, este deosebit de frumos.
Capitala Maltei, Valletta, este tot asa un punct de atractie pentru turisti. Totodata, gradinile Barrakka.
Sper ca ti-au folosit informatiile date si iti doresc un revelion de vis in Malta :)
danairy
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:25
Am fost in Malta in 2007 si m-as intoarce maine din nou sa vad ce n-am apucat sa vad, mi-a placut enorm sunt atatea locuri splendide de vizitat, iar marea e atat de frumoasa atatea culori ale apei n-am crezut ca pot sa existe, ce mai, e superb...sper sa ma intorc curand acolo . Merita sa mergi macar o data in viata.
gcorrina
Postat pe 22 Septembrie 2009 15:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Venezia 16 De la: cristipetrescu 16 Iunie 2010 21:45
cine merge cu masina turul europei??? 1 De la: lazy001957 5 Iunie 2010 15:55
CU MASINA SPRE THASOS 1 De la: mtrraluca 30 August 2009 12:44
vacanta in spania 4 De la: Rosalba 3 Noiembrie 2009 13:22
Turul Japoniei în douã sãptãmâni 16 De la: cionteavalentina 23 Iulie 2010 17:57