Setari Cookie-uri

oare sa ma impac cu el?

am avut o relatie de 5 ani jumate. anul trecut m-am despartit de el 3 luni, timp in care ma cauta insistent de 3 ori pe zi( la liceu, acasa). intr-un final ne-am impacat si un an de zile sa purtat impecabil cu mine( se vedea doar cu mine,nu iesea cu tov etc). acum insa el mi-a cerut sa ne despartim - mi-ai spus ca nu-l respect, ca nu-l fac fericit, ca vrea libertate, cand il sunam imi vorbea urat, nu-mi zicea unde se duce, cu cine. dupa 2 zile am aflat ca avea alta si mi-a spus sa-mi refac si eu viata alaturi de un altu. asa am si facut (dupa 4 zile). cand a aflat a facut spume iar la o saptamana dupa despartirea noastra imi trimite mailuri zilnic sa ne impacam ca inca ma iubeste. ( el ma mai lasat in trecut de 2 ori pentru altele si l-am iertat- acum mie frica sa-l mai iert pentru a nu suferii din nou).
va rog dati-mi si mie cateva sfaturi.
kudika295263
Postat pe 25 Iulie 2010 15:32
e ciudat rau de tot tipu.ba te vrea ba nu te vrea. parerea mea e ca ar trebui sa il lasi in pace mai ales ca nu cred ca iti place de el intrucat sa nu poti fara el.lasa-l!!!daca el te-a lasat pentru altele nu te merita.asa va fi mereu.nu il vei mai schimba.gasesti tu altu
alexia_ela
Postat pe 25 Iulie 2010 22:31
De la: kudika295263, la data 2010-07-25 15:32:02am avut o relatie de 5 ani jumate. anul trecut m-am despartit de el 3 luni, timp in care ma cauta insistent de 3 ori pe zi( la liceu, acasa). intr-un final ne-am impacat si un an de zile sa purtat impecabil cu mine( se vedea doar cu mine,nu iesea cu tov etc). acum insa el mi-a cerut sa ne despartim - mi-ai spus ca nu-l respect, ca nu-l fac fericit, ca vrea libertate, cand il sunam imi vorbea urat, nu-mi zicea unde se duce, cu cine. dupa 2 zile am aflat ca avea alta si mi-a spus sa-mi refac si eu viata alaturi de un altu. asa am si facut (dupa 4 zile). cand a aflat a facut spume iar la o saptamana dupa despartirea noastra imi trimite mailuri zilnic sa ne impacam ca inca ma iubeste. ( el ma mai lasat in trecut de 2 ori pentru altele si l-am iertat- acum mie frica sa-l mai iert pentru a nu suferii din nou).
va rog dati-mi si mie cateva sfaturi.


eu zic sa nu l mai ierti.tind sa cred ca face asta doar sa se razbune pe tine pt ca i ai zis ca nu mai vrei s fii cu el si pt ca ti ai gasit pe altcineva prea repede decat se astepta el. e o parere.acum faci cum crezi tu.noi nu stim prea multe detalii
amyboy
Postat pe 25 Iulie 2010 22:37
mai mult de 18-19 ani n-ai...sa nu care cumva sa uiti sfatul lui..."sa-mi refac si eu viata alaturi de un altu"
miss_darine
Postat pe 26 Iulie 2010 19:43
Iertandu-l de atatea ori,l-ai fct sa creada ca asa vei face mereu..:el iti va gresi ,iar u ca "fraiera" il vei ierta....insa...daca un barbat te-a inselat o data,cu siguranta ca o va face si a doua oara..incearca sa iti refaci viata alaturi de altcineva care me demn de iubirea si respectul tau nu ii mai permite sa faca ce vrea din tine pt ca vei suferii mult mai mult...mult noroc!!
steffy91
Postat pe 29 Iulie 2010 23:37
De la: kudika295263, la data 2010-07-25 15:32:02am avut o relatie de 5 ani jumate. anul trecut m-am despartit de el 3 luni, timp in care ma cauta insistent de 3 ori pe zi( la liceu, acasa). intr-un final ne-am impacat si un an de zile sa purtat impecabil cu mine( se vedea doar cu mine,nu iesea cu tov etc). acum insa el mi-a cerut sa ne despartim - mi-ai spus ca nu-l respect, ca nu-l fac fericit, ca vrea libertate, cand il sunam imi vorbea urat, nu-mi zicea unde se duce, cu cine. dupa 2 zile am aflat ca avea alta si mi-a spus sa-mi refac si eu viata alaturi de un altu. asa am si facut (dupa 4 zile). cand a aflat a facut spume iar la o saptamana dupa despartirea noastra imi trimite mailuri zilnic sa ne impacam ca inca ma iubeste. ( el ma mai lasat in trecut de 2 ori pentru altele si l-am iertat- acum mie frica sa-l mai iert pentru a nu suferii din nou).
va rog dati-mi si mie cateva sfaturi.


ma intreb daca din cauza nerabdarii de a posta ai scris cand gresit cand corect
in fine...
daca el te-a tratat ca pe-o cizma..tu vrei sa fii in continuare o cizma pt el? nu de alta...dar are si alte perechi de cizme
tu esti cu numar special si se pare ca te da la o parte..ete nha..asta e problema ta?
ia-ti perechea cealalta-intregeste-te, pune-te la loc ca si incredere- si lasa naiba un om care nu te apreciaza...
asta daca nu-ti place si tie
dragon_fly88
Postat pe 29 Iulie 2010 23:51
Poate nu stie ce vrea tipu.Poate e baiat dala azi una maine alta poimane inca5
kudika229638
Postat pe 1 August 2010 04:03
cam imatura treaba...da ma rog...de vreme ce ai putut sa fii cu altu e clar ca nu e el the one...asa ca next, gagica!
AndM
Postat pe 4 August 2010 23:02
eu zik sa faci ceti spune inima stiu si eu am patit aproximativ la fel k tn si mie mie frik sa ma impak ku el dar totusi o sa o fak pt k ink tin la el si dupa cum se comporta eu cred k merita
kudika373516
Postat pe 4 Martie 2011 00:08
De la: kudika373516, la data 2011-03-04 00:08:43eu zik sa faci ceti spune inima stiu si eu am patit aproximativ la fel k tn si mie mie frik sa ma impak ku el dar totusi o sa o fak pt k ink tin la el si dupa cum se comporta eu cred k merit dar totusi u il cunosti mai bn dupa atata timp si nimeni apsolut nimeni nuti poate zice ce sa faci cu viata si inima ta
kudika373516
Postat pe 4 Martie 2011 00:11
De la: kudika295263, la data 2010-07-25 15:32:02am avut o relatie de 5 ani jumate. anul trecut m-am despartit de el 3 luni, timp in care ma cauta insistent de 3 ori pe zi( la liceu, acasa). intr-un final ne-am impacat si un an de zile sa purtat impecabil cu mine( se vedea doar cu mine,nu iesea cu tov etc). acum insa el mi-a cerut sa ne despartim - mi-ai spus ca nu-l respect, ca nu-l fac fericit, ca vrea libertate, cand il sunam imi vorbea urat, nu-mi zicea unde se duce, cu cine. dupa 2 zile am aflat ca avea alta si mi-a spus sa-mi refac si eu viata alaturi de un altu. asa am si facut (dupa 4 zile). cand a aflat a facut spume iar la o saptamana dupa despartirea noastra imi trimite mailuri zilnic sa ne impacam ca inca ma iubeste. ( el ma mai lasat in trecut de 2 ori pentru altele si l-am iertat- acum mie frica sa-l mai iert pentru a nu suferii din nou).
va rog dati-mi si mie cateva sfaturi.


Dar de la ce varsta esti tu cu baiatul asta? Ma gandesc ca nu ai mai mult de 18-19 ani - 5 ani jumate.. = 13-14 ani! Fereasca Dumnezeu! Eu ma jucam cu papusile la varsta aia
_Cryssa_
Postat pe 4 Martie 2011 09:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am ramas insarcinata dar trebuie sa fac avort 1 De la: brunita 18 Ianuarie 2014 23:32
Ajutor...ma parasit dupa 6 ani si nu mai imi pot reveni!!! 51 De la: INGER-PIERDUT 10 Mai 2016 19:38
Oare se mai poate schimba ceva? 13 De la: blindgirl 18 August 2008 22:41
ce sa fac...? 5 De la: CiobO 18 Noiembrie 2015 12:15
Vreau sa ne despartim. Oare fac bine? 31 De la: Andreea1989mm 25 Ianuarie 2015 13:31