Setari Cookie-uri

ALEGEREA MIRELUI

multi ani de prietenie .....de dragoste impartasita....de iubire....fericire.....si tot ceea ce poate fi mai frumos..... clipe de neuitat....
dar.....se apropie nunta....si totul devine dintr-o data stresant......celalalt devine prea cicalitor.....prea stresant.......apar certuri si contradictiii....ceva parca nu mai merge....esti tu ceea ce vrea el, e oare el ceea ce vrei tu.....????? intrebari care asteapta raspuns......
klarafoxyyy2003
Postat pe 31 Octombrie 2007 11:54
zarraza: e normal sa panichezi putin cand stii ca iei o decizie pe viata. daca pana acum va intelegeati perfect inseamna ca nu sunt decat temeri pre-casatorie. Cred...
OanaTrifu
Postat pe 1 Noiembrie 2007 19:35
Nu exista miri care sa nu se certe mai des inaintea nuntii. Totul e sa nu va omoriti... :-) Faceti amandoi compromisuri pentru nunta asta si tineti minte ca voi sunteti cei care hotarasc la nunta voastra. Vei vedea, oricate s-au intamplat inainte de nunta, ziua aceea va fi magica. Nu dispera, nu inseamna ca nu mai e barbatul pe care-l cunosti si-l iubesti, dar totul pare exagerat in stresul de dinainte, cand aveti atatea de facut si vi se pare ca nu mai aveti timp sau bani sau... whatever. Cand iti vine sa-l omori, saruta-l... :-) Multa bafta!

Postat pe 15 Noiembrie 2007 14:44
buna .eu cred ca anul inainte de nunta e critic pt toata lumea.nu esti de acord cu nimic nu faci compromisuri vrei ceva el altceva si dc mai intervin si rude esti un om mort.daca poti sa treci peste e ok daca nu un stres in plus pana la ziua nuntii.e normal daca nu ar exista certuriile de rutina ar fi un semn de intrebare .toti suntem panicati dar incet incet trebuie sa ajungem iar pe linia de plutire.cu 8 luni inainte de nunta noi nu suntem de acord cu nimic din lista dar asta e :facem compromisuri ca altfel e grav .bafta si o sa vezi ca toate se vor rezolva si o sa aveti o nunta perfecta
lary_grace
Postat pe 22 Noiembrie 2007 15:48
Asa este inainte de nunta toata lumea se panicheaza. Si ea si el. Pentru ca pentru amandoi se apropie un moment important. Dar ideea este sa nu permiteti implicarea altora. Noi am facut nunta singuri dar trebuie sa va soun ca parintii (aici vorbesc despre ai lui) au incercat foarte mult sa ne convinga sa facem lucrurile cum vroiau iei. Si nu o data ne-am certat din cauza lor. Dar totul a trecut, noi am zis ca iei si am facut ca noi. Si am avut o nunta superba Cu emotiile de rigoare dar frumoasa, exact asa cum ne-am dorit. Voi doi sunteti ce conteaza si sunteti suficientipentru a face o nunta frumoasa. Va doresc multa bafta si sa aveti nunta de vis. Va pup.
criskiss81
Postat pe 26 Noiembrie 2007 17:27
e doar panica inaintea nuntii....cu siguranta sunteti ceea ce v-ati dorit unul pentru cellalt....doar ca trebuie sa va puneti ideiile impreuna pt a iesi ceea ce trebuie si cum va place
anteea
Postat pe 12 Iunie 2008 14:51
Cred ca organizarea nuntii e un hop pe care il treci ca si cuplu. Oricat ne-am iubi, tot avem pareri diferite. Solutia e ca de obicei, compromisul.
fantome
Postat pe 6 August 2008 14:28
Cum sa iti alegi mirele? Pai .. dupa sex intai.. sa fie de sex masculin.. Apoi sa fie Barbat si nu fetitza .. si sa aiba in pantaloni ceva cu care sa te poata face fericita... Sa arate bine .. sa te iubeasca.. sa iti ofere satisfactie pe toate planurile! Asa se alege un mire! ;))

Postat pe 10 August 2008 00:09
Aaaa... si sa adaug... Singurul mire ce se potriveste descrierii ( adica EU ), e deja luat .. dar multumiti-va si voi macar cu cineva ce are pe jumatate calitatile respective ;)

Postat pe 10 August 2008 00:10
fantome
Postat pe 12 August 2008 14:11
e normal s fii stresat si in acelasi timp stresant pt celalalt.e cea mai importanta decizie,cea mai importanta zi din viata si toti vrem sa fie perfect.vorbiti si ajungeti la o intelegre impreuna,c rost are s va certati!fii sigura k el e cel ales,dk asa ai hotarat tu la momentul respectiv,nu te mai gandi k poate ai gresit,t stresezi degeaba.

Postat pe 9 Septembrie 2008 15:36
Maaaai...Sa stiti ca noi nu ne-am certar inainte nuntii..surprinzator..apai..asta ne mai lipsea la cat stres este oricum...
caurea_grace
Postat pe 29 Octombrie 2008 11:18
da...esti foarte modest...iti sta bine!

Postat pe 11 Decembrie 2008 19:27
Daca in [rag de nunta apar certuri si deveniti stresanti unul pentru altul,atunci intre voi nu a fost iubire, ci doar pasiune intretinuta de relatii sexuale.
Acolo unde ,in prag de nunta, este iubire "mirele"devine si mai tandru si mai protector cu viitoarea lui sotie.Sa nu mai punem in discutie nerabdarea lui de a te face femeie.

Postat pe 5 Ianuarie 2009 06:48
De la: ursu_livia, la data 2009-01-05 06:48:39Daca in [rag de nunta apar certuri si deveniti stresanti unul pentru altul,atunci intre voi nu a fost iubire, ci doar pasiune intretinuta de relatii sexuale.
Acolo unde ,in prag de nunta, este iubire "mirele"devine si mai tandru si mai protector cu viitoarea lui sotie.Sa nu mai punem in discutie nerabdarea lui de a te face femeie.


Cred a prin ''femeie'' intelegi ''sotie'', sau.....
oda_tzac
Postat pe 5 Ianuarie 2009 09:31
ce intenleg?

Ceee ce inseamna sa fii sotie,adica sa devii femeie.
Pana la casatorie esti la randul tau o adolescenta care trebuie sa se bucure de o iubire pura,asa ca-ntre adolescenti.
Aceasta iubire este superba si ea sta la baza trainiciei unei casatorii.
Pana la casatorie lasati iubit doar sufletul,aceasta iubire inseamna si respect si dovada ca tu esti cea aleasa sa fii sotie, nu amanda, nu o distractie ,nu o relatie intamplatoare.

Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:04
De ce aveti discutii? Eu mai am 5 luni pana la nunta si am rezolvat totul numai noi doi asa cum am vrut noi. Cand au incercat parintii mei sa se bage le-am refuzat orice interventie deoarece este nunta numai a noastra
flori_olaru_ct
Postat pe 5 Ianuarie 2009 16:58
torasexy_grace
Postat pe 7 Ianuarie 2009 15:37
Ce dragut esti tu....... cine zice k te vrea? poate doar sotia (prietena ) ta
alice_cornelia
Postat pe 23 Mai 2009 16:20
De la: ursu_livia, la data 2009-01-05 06:48:39Daca in [rag de nunta apar certuri si deveniti stresanti unul pentru altul,atunci intre voi nu a fost iubire, ci doar pasiune intretinuta de relatii sexuale.
Acolo unde ,in prag de nunta, este iubire "mirele"devine si mai tandru si mai protector cu viitoarea lui sotie.Sa nu mai punem in discutie nerabdarea lui de a te face femeie.


Ai o problema grava cu sexul inainte de casatorie!!
grace000477
Postat pe 4 Iunie 2009 11:36
Si noi am trecut prin atatea momente incat ne-am dat seama ca din cauza stresului am ajuns sa fim asa ..indiferenti. Dar asta nu mult timp , este ceva normal ma gandesc, unii nu sunt stresati altii da..
kudika_17683
Postat pe 28 Iulie 2013 15:08
De la: flori_olaru_ct, la data 2009-01-05 16:58:45De ce aveti discutii? Eu mai am 5 luni pana la nunta si am rezolvat totul numai noi doi asa cum am vrut noi. Cand au incercat parintii mei sa se bage le-am refuzat orice interventie deoarece este nunta numai a noastra


Sa zicem ca as accepta poate un sfat, sa ascult o parere ceva , dar daca sar calul ...nici nu ma gandesc
kudika_17683
Postat pe 28 Iulie 2013 15:09
De la: , la data 2009-01-05 06:48:39Daca in [rag de nunta apar certuri si deveniti stresanti unul pentru altul,atunci intre voi nu a fost iubire, ci doar pasiune intretinuta de relatii sexuale.
Acolo unde ,in prag de nunta, este iubire "mirele"devine si mai tandru si mai protector cu viitoarea lui sotie.Sa nu mai punem in discutie nerabdarea lui de a te face femeie.


nu-i adevarat sa sti, dupa ce ne ciondanim dupa , ne trece suntem ok. Amandoi revenim cu picioarele la pamant
kudika_17683
Postat pe 28 Iulie 2013 15:10
De la: , la data 2008-08-10 00:09:54Cum sa iti alegi mirele? Pai .. dupa sex intai.. sa fie de sex masculin.. Apoi sa fie Barbat si nu fetitza .. si sa aiba in pantaloni ceva cu care sa te poata face fericita... Sa arate bine .. sa te iubeasca.. sa iti ofere satisfactie pe toate planurile! Asa se alege un mire! ;))



AHA !!! atunci poti sa ii pastrezi pe toti dupa descrierea asta la tine :)))))))))
kudika_17683
Postat pe 28 Iulie 2013 15:11
De la: klarafoxyyy2003, la data 2007-10-31 11:54:40multi ani de prietenie .....de dragoste impartasita....de iubire....fericire.....si tot ceea ce poate fi mai frumos..... clipe de neuitat....
dar.....se apropie nunta....si totul devine dintr-o data stresant......celalalt devine prea cicalitor.....prea stresant.......apar certuri si contradictiii....ceva parca nu mai merge....esti tu ceea ce vrea el, e oare el ceea ce vrei tu.....????? intrebari care asteapta raspuns......

simplu..il iubesti...raspunsul vine de la sine...totul depinde de voi doi... ..casa de piatra!
Fulg-de-nea
Postat pe 28 Iulie 2013 15:17
De la: OanaTrifu, la data 2007-11-01 19:35:28zarraza: e normal sa panichezi putin cand stii ca iei o decizie pe viata. daca pana acum va intelegeati perfect inseamna ca nu sunt decat temeri pre-casatorie. Cred...

...duminica placuta!
http://www.youtube.com/watch?v=04LvLcFeVdY
Fulg-de-nea
Postat pe 28 Iulie 2013 15:19
De la: klarafoxyyy2003, la data 2007-10-31 11:54:40multi ani de prietenie .....de dragoste impartasita....de iubire....fericire.....si tot ceea ce poate fi mai frumos..... clipe de neuitat....
dar.....se apropie nunta....si totul devine dintr-o data stresant......celalalt devine prea cicalitor.....prea stresant.......apar certuri si contradictiii....ceva parca nu mai merge....esti tu ceea ce vrea el, e oare el ceea ce vrei tu.....????? intrebari care asteapta raspuns......

solutia: o nunta mica fara stres
il iei de manuta si de duci cu el la tata popa ca va primeste si asa cu simplitatea si iubirea voastra
dar sa nu uitati nasii acasa.
cealalta varianta ai descoperit-o deja si inca nu ati ajuns la altar
casa de piatra
maria-ioana
Postat pe 28 Iulie 2013 17:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu stiu ce sa mai inteleg,,, 6 De la: kudika_17683 24 Septembrie 2013 21:31
Vand rochie mireasa Demetrios 1 De la: anca_xi 8 Aprilie 2010 21:54
Evenimente de Lux la Cort 2 De la: kudika452279 13 Octombrie 2011 16:54
Viata mea...o adevarata provocare!sfatuiti ma va rog fetelor!!! 26 De la: love_strike 29 Ianuarie 2011 15:11
De ce inseala barbatii? 2 De la: upssa4u 6 Februarie 2010 15:59