Setari Cookie-uri

Oare pe cine imi doresc cu adevarat?

Sa fie viata atat de complicata sau doar eu o complic..stau si ma intreb.Oare ce m-a facut sa renunt la o relatie dupa 9 ani, oare de ce nu am avut curaj sa continui,sa lupt sa fie bine pentru amandoi, sa vin cu idei, sa alung monotonia, de ce a aparut sentimentul ca imi doresc altceva, pe altcineva? asa ne-am despartit.... iar cand a aparut..acea persoana care imi umplea acest gol si eram convinsa ca este pt mine...iaca pozna....imi zboara gandul la trecut la cei 9 ani..pe care i-am aruncat..pur si simplu fara sa ma uit inapoi.Ah...oare incep sa regret?Si acum ce fac? Am ramas blocata....la 29 de ani, eu imi aleg viitorul sot, eu imi aleg drumul in viata, sunt 2 si tin la ei
Eu ar trebui sa stiu care-i raspunsul, orice as alege..cineva va avea de suferit.....ce-i de facut?
iuliaapm
Postat pe 23 Februarie 2010 10:31
Alege pe cel cu care ai impartit si bune si rele .
Eu sunt impreuna cu prietenul meu de 10 ani si in septembrie avem nunta ( eu am 24 ani si el 27 ani).
Si noi am avut obstacole in relatia noastra , dar am trecut peste ele si nu as concepe viata fara el .
FA CE-TI DICTEAZA INIMA , NU RATIUNEA !!!
grace006442
Postat pe 23 Februarie 2010 11:56
iti multumesc pentru sfat...asa o sa fac..o sa-mi urmez glasul inimii, deocamdata sunt in ceata si nu pot sa fac ordine in viata mea..ma intristez pe zi ce trece.....
iuliaapm
Postat pe 23 Februarie 2010 13:30
da asa este...insa la mine sunt mai multe probleme:(:(:(.....parintii mei nu sunt deacord cu prietenul meu..si il iubesc si ma iubeste..si ne intelegem fff bine...insa eu mai am unpik pana la 18 ani...si dak ai mei vor continua asa..sa ma certe..blabla..batai:((:((:((.:">.....etc..cred k voi fi nevoita sa ma mut la el....miai putea da un sfat.as avea nevoie..si ti-as f recunosktoare
grace007777
Postat pe 23 Februarie 2010 14:29
Glasul inimii..urmeaza-l si tu....parintii nu ar avea ce sa mai comenteze daca tu esti fericita cu el, ar trebui sa va dea o sansa
iuliaapm
Postat pe 23 Februarie 2010 15:30
De ce nu sunt parintii de acord cu prietenul tau ?

grace006442
Postat pe 23 Februarie 2010 19:36
Sa inteleg ca nu-si mai da nimeni cu parerea?
iuliaapm
Postat pe 24 Februarie 2010 12:32
buna, nu alege dupa voia parintilor, pentru k indiferent de alegereea ta, buna sau rea, tot copilul lor ai sa ramai. alegel pe cel pe care il iubesti si te iubeste cu adevaratpt k cu timpul si ai tai voir fi de acord. se vor obisnui cu ideea. important e k tu sa fii fericita. si ai o varsta la care poti lua si singura deciziile nu crezi? ascultati inima nu vocea parintilor pt k ei si-au trait viata, acum e randul tau asa k ...da-i drumul , viata e scurta sper sa ne mai auzim cu vesti mai bune din partea ta
anamaryya88_grace
Postat pe 18 Martie 2010 07:23
e prea devreme pt casatorie,probabil de aceea nu sunt de acord parintii,mai lasa timpul sa treaca ,termina studiile ,servici si ai sa vezi ca atunci lucrurile vor fii mai clare..pana atunci nu uita ca sa iubesti si sa traiesti
kudika098466
Postat pe 18 Martie 2010 09:02
in legatura cu faptul ca nu stii pe cine sa alegi ,pai incearca sa pui in balanta tot ce sa intamplat intre voi aici ma refer laambii baieti,stai odata singura cu o foaie in mana si scrie pe ea si acolo o sa gasesti raspunsul si ma gandesc ca daca noi am uita cateodata sa ne maiplangem de mila si sa ne gandim putin si la cel de langa noi poate ca totul ar fi mai bine,sa sti ca in viata nimic nu ii usor trebuie doar din cand in cand sa ne punem si in locul lor.bafta la alegere si alege ce ii bine pentru tine.
MONYK_ADRIANA
Postat pe 18 Martie 2010 09:40
Buna,
Ia-ti o pauza... stai o perioada (o luna sau mai mult, cat crezi tu ca e cazul) fara sa te vezi cu niciunul dintre cei 2, fara sa vorbiti deloc, fara sa va vedeti... si o sa vezi care dintre ei iti lipseste mai mult, de cine ti se face dor... In timpul asta o sa iti dai seama pe care il vrei cu adevarat, o sa ai timp sa realizezi pe care il iubesti fara sa fii influentata de prezenta lor.
Si inca ceva... o intrebare... esti sigura ca dupa 9 ani sau mai putin nu te vei plictisi de prietenul cel nou(in cazul in care ai alege sa ramai cu el)?
Bafta si sa ne tii la curent!
b_ralu_83
Postat pe 18 Martie 2010 10:10
De la: grace007777, la data 2010-02-23 14:29:17da asa este...insa la mine sunt mai multe probleme:(:(:(.....parintii mei nu sunt deacord cu prietenul meu..si il iubesc si ma iubeste..si ne intelegem fff bine...insa eu mai am unpik pana la 18 ani...si dak ai mei vor continua asa..sa ma certe..blabla..batai:((:((:((.:">.....etc..cred k voi fi nevoita sa ma mut la el....miai putea da un sfat.as avea nevoie..si ti-as f recunosktoare


Unele fete ti-au dat sfaturi sa nu tii cont de ce zic parintii, sa iti urmezi prietenul... au dat sfaturi fara sa stie care e situatia...
De ce nu vor parintii sa il accepte? sau ce nu vor sa accepte: relatia sau sa va casatoriti? Esti inca tanara... o casatorie la 18 ani nu ar fi lucrul cel mai bun, te-ar impiedica sa iti continui studiile, sa iti formezi o cariera. Daca e vorba de acceptarea relatiei vorbeste deschis cu parintii tai, sa iti dea argumente de ce nu il accepta pe prietenul tau... poate ei au vazut lucruri pe care tu nu le-ai vazut (dragostea e oarba, stii cum se zice) sau poate sunt doar egoisti si vor sa fii fetita lor in continuare, in cazul asta recomand si eu: urmeaza-ti inima!
b_ralu_83
Postat pe 18 Martie 2010 10:20
Buna scumpa ce ti se intampla tie acum mi sa intamplat mie acum aproape 10 ani.Eu aveam aproape 18 ani vb cu un baiat de facultate ,destept si fffoarte deucat dar soarta a facut sal cunosc pe acutualul meu sot si mam indragostit nebuneste.Clar ca la ai mei nu lea cazut bine pt ca era un diferit fata de celalalt asa ca au inceput discuti,batai si am plecat ma-m mutat la el.Nu am vorbit cu ai mei un an.Acum avem doi copii minunati un baietel de 3 ani si o fetita de 1 an si bunici sunt inebuniti dupa ei.Au si uitat de ce sa intamplat si cand il vede mama pe sotul meu nu stie stie ce sai mai faca sai fie bine.Asa ca tu fai doar ce iti dicteaza inima si iubitiva mult mult de tot ca restul problemelor le va rezolva doar timpul.BULTA BAFTA.
isabella_1983
Postat pe 18 Martie 2010 12:02
cine alearga dupa doi iepuri ....
te-ai gandit ca poate nici unul din ei nu este potrivit pentru tine
te-ai gandit ca poate altcineva iti este ursit cum se zice, iar tu iti complici viata de pomana, practic pierzi timpul
traieste viata si nu iti bate capul pe care sa-l alegi , cum spuneam poti constata ca nu e nici unul alesul
(chiar si cel cu care spui ca ai impartit atatia ani, aici spun din proprie experienta, pentru ca si eu am avut o relatie de 7 ani cu cineva si la un moment dat am constatat ca nu il cunosc asa cum credeam, a intervenit acel ceva , nici unul din noi nu a mai vrut si gata...; si cand nu m-am asteptat a aparut el- altul, iar dupa doi ani ne-am casatorit)
viata merge inainte si este prea scurta ca sa iti bati capul cu prostii de genul ce fac, sunt ravasita, etc; pentru ca peste ani o sa iti para rau , ca in timpul ala puteai face altceva mai bun, sa te simti tu bine si sa iti fie tie bine
ma rog ti-am umflat capul dar cam asa cred eu , ca trebuie sa fii putin mAI egoist, sa te gandesti mai intai la tine
kudika023104
Postat pe 18 Martie 2010 13:55
Eu nu renuntam la el mai ales k sunteti d atata tmp impreuna ati avut tmp sa va cunoasteti,sa va obisnuiti unu cu altul,sa va intelegeti defectele s calitatile.Eu cu iubi meu sunt d 7 ani s nu renunt la el ptr nimik,k acuma s-a mai copt s el s eu,ne-am maturizat impreuna.Ne iubim ne respectam, .Putem vb orice unul cu altul,ne sustinem psihic.S ne acordam tmp ptr ce va fii in cont.Ma rog la inceput e proaspat nu poti avea incredere k e omul potriv dar dupa atata vreme treb sa fii constienta k e jumatatea ta,asa baietii am mai intalnit s eu s s-au indragos d mn dar eu nu renunt la omu meu.Nush c sfat as putea sa-ti dau u stii kt de puternik e atractia fata d celalat s cum va intelegeti.E problema ta cum rezolvi situatia eu pot numai sa-ti spun cum gand eu.Iti doresc sa fii fericita s te poooop,papa.Dak rez cv iti dau id meu sa mai vb,marzadia22.Ai grija d tn
marzadia22
Postat pe 18 Martie 2010 15:25
buna fetelor.......eu zic asa "ce e al tau e pus deoparte"dar dupa parerea me sa stai noua ani cu cineva si apoi sa realizezi ca vrei alceva este un semn de intrebare si ar trebuii sa-ti lasi inima sa aleaga in locul tau dar noua ani nu sunt chiar de aruncat pe fereastra eu iti doresc sa fii fericita...........
Anamarya_grace
Postat pe 18 Martie 2010 19:41
daca esti fericita cu adevarat linga el urmeazal,dar nu uita de parinti tai pina la urma se vor obisnui cu ideea si il vor accepta multa bafta
Anamarya_grace
Postat pe 18 Martie 2010 19:44
Buna!


Va multumesc ca mi-ati scris..se pare ca roata se intoarce, situatia o stiti eu m-am despartit de fostul(dupa 9 ani) care ma iubea cu adevarat, pt ca simteam ca vreau altceva..ok, am intalnit pe altcineva iar acest cineva nu este sigur de sentimentele lui ..doar tine la mine, eu simt ca il iubesc ..el doar tine...nu simte flacara...nu simte , nu pot sa-l tin cu forta...trebuie sa-i dau drumul...
Cum ziceam...roata se intoarce...am cazut in propria capcana.Frumos , nu?Si-mi doream sa fiu fericita.....
Cu drag, Roxy
iuliaapm
Postat pe 19 Martie 2010 09:21
In aceasi situatie ca tine am fost si eu, spun am fost pt ca akm e prea trz sa ma intorc la cel cu care am petrecut aproape 5 ani. Au fost 5 ani minunati fara certuri cu flori cadouri decate ori era o zii specila, cu dragoste respect si intelegere pana cand a parut.....cel de-al doilea. Pt o clipa mi-am pierdut capul nush cum dar am uitat de acei 5 ani si de minunatul om cu care eram. Am dat cu piciorul fara sa ma mai gandesc la nimeni si nimic, Akm insa..a trecut destul timp decand ne-am despartit si parca ii simt din ce in ce mai multt lipsa,peste tot unde privesc nu vad decat amintiri ce ma lega de EL Dar prea tarziu pentru regrete EL area akm pe altcineva iar eu sunt in continuare cu cel de-al doilea dar nu e la fel ca....EL.Deci sfatul meu ar fii sa te gandesti bn inainte de a lua o decizie finala ca mai tarziu sa nu regreti. Iti doresc sa ai parte de ceea ce cauti fericire iubire si respect Si app asa cum ai spus si tu roata se intoarce
roxy_fresh
Postat pe 19 Martie 2010 13:36
As zice sa nu te superi pt asta, gandeste-te ca poate a fost un semn ca cel cu care esti de 9 ani nu e jumatatea ta. Si eu trec prin aceiasi situatie, doar ca la mine e vorba de 6 ani, stiu cum e sunt innebunita dupa el (noul el), astept tel lui, astept sarutul lui si imi place tot la el...ma intreb pana cand? o fi definitiv?
icrenguta
Postat pe 19 Martie 2010 22:31
alege care e mai bun ,dar nu uita una no sa-l poti uita niciodata pe fostul tau sot...totusi sunt 9 ani ....vezi sa nu ramai fara niciunul...
alintus
Postat pe 19 Martie 2010 22:47
draga mea trebuie sa privesti adinc si serios in sufletul tau. Nu se poate sa ii iubesti pe amandoi la fel. NU SE POATE. este doar o parere. Analizeaza bine situatia pentru a nu fi nevoita mai tarziu sa regreti. Poate iti vei spune ca , daca alegi gresit , vei avea posibilitatea apoi sa optezi pentru varianta cealalta. dar s=ar putea sa nu fie asa. deci, cantareste-ti bine sentimentele si.........
maria_doina
Postat pe 20 Martie 2010 19:02
apropo ,chiar ai 18 ani??pt roxy
MONYK_ADRIANA
Postat pe 21 Martie 2010 19:13
Buna!Am vesti noi...din pacate nu-s bune In primul rand vreau sa multumesc mult pentru sfaturi, m-au ajutat foarte mult.
In momentul de fata, spun ca am intrat in ceata deoarece realizez ca cel la care tineam foarte mult adica actualul are multe lipsuri, suntem de 8 luni impreuna, dar nu este sigur pe sentimentele lui, am senzatia ca s-a racit, mi-as fi dorit in multe privinte sa se comporte ca fostul cel cu care am stat 9 ani...sa fie mai cald, sa-mi acorde mai multa atentie..sa simt ca ma iubeste ca isi doreste sa avem un viitor impreuna...nu doar asa ca sa treaca timpul...insa nu simt asta
Din pacate pierde puncte....acum ca tot suntem la distanta...ma gandesc sa fac o pauza cu el...sa-l las sa vada cum este fara mine, nu-l mai sun..nu-l mai caut...
iuliaapm
Postat pe 22 Martie 2010 08:35
Buna Roxy 29 !
Din cate vad eu , tu dupa actualul plangi!
Atunci de ce te mai gandesti la fostul?(cel cu care ai fost 9 ani)sau astepti sa te paraseasca actualul si sa te intorci la fostul?
Scuza ma ca-ti spun ,dar esti cam egoista !
S-ar putea sa ramai singura la un moment dat!!!
grace006442
Postat pe 22 Martie 2010 09:38
Actualul nu ma paraseste si nu inteleg de ce vrea sa continue, de ce ne mai ofera o sansa ..ideea este ca doar tine la mine, dar nu simt ca ma iubeste.Iar eu nu ma multumesc cu atat!!!!
Recunosc ca sunt egoista...n-am zis ca nu sunt, dar actualul nu este asa cum mi-l imaginam eu...cum mi-as fi dorit, nu-mi acorda atentia ce mi-o acorda fostul care ma iubea din tot sufletul, doar ca eu n-am stiut sa apreciez asta...pt ca imi doream altceva ..doream sa simt si eu...nu doar el....
Ce vina am eu?Nicicum nu-i bine...
iuliaapm
Postat pe 22 Martie 2010 10:45
Intoarce-te la fostul!
Dar ma intreb daca iti mai acorda o sansa ............
grace006442
Postat pe 22 Martie 2010 11:14
Fostul si acum ma iubeste nu stie ca dupa ce ne-am despartit noi doi, eu am cunoscut pe altcineva care m-a facut sa-mi pierd mintile.
Nu i-am spus pt ca nu am vrut sa-l fac sa sufere si mai tare, nici nu stiu daca as putea sa-i spun vrodata ce am facut.
M-AM LASAT DUSA DE VAL...SI UNDE AM AJUNS?M-am bazat pe instinct..iar el ..actualul nu simte.Of...nu-i drept
iuliaapm
Postat pe 22 Martie 2010 14:58
Poate si el a facut ce ai facut si tu in perioada asta ............
Nu mai dramatiza atat, lasa timpul sa hotarasca.
grace006442
Postat pe 22 Martie 2010 15:19
timpul de obicei le rezolva pe toate,dar nu intotdeauna
MONYK_ADRIANA
Postat pe 23 Martie 2010 09:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce poti sa faci cand isi baga altii coada? 24 De la: grace006966 19 Ianuarie 2010 15:16
De notat in calendar! 3 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:57
vand rezervarea pe care eu si iubitul meu o aveam la restaurantul nuntii noastre 6 De la: kudika_nikole 4 Ianuarie 2012 19:09
neintelegere 23 De la: cj25har 16 Iunie 2010 13:25
Fotografii nuntã GRATIS! 2 De la: DanFiera 8 Iunie 2015 15:32