Setari Cookie-uri

Formatie sau DJ la nunta in Bucuresti ?

Buna tuturor !
Zilele acestea am fost ceruta in casatorie de iubitul meu Bogdan , cam la pachet cu cadoul de la Mos Craciun.

Pe scurt insa, am inceput sa stabilim detaliile. Data am vrea sa fie undeva prin august. Ca si locatie am vrea un restaurant drag amandoura si anume Casa Rustic.

Acum ajungem la un aspect destul de important cred eu : eu imi doresc la nunta DJ (pentru varietatea muzicala) insa Bogdan isi doreste formatie eventual chiar cei de la local care nu stiu ii cheama insa garantat nu pot avea un repertoriu foarte bogat, de cate am fost acolo nu i-am auzit cantand decat manele sau lautareasca. Ca si preturi sunt sigura ca sub 700-800 de euro nu au tarif.

Am fost la cateva nunti in ultimii 2-3 ani si am putut vedea ambele variante la lucru. Odata am avut parte de un DJ groaznic care nu facea decat sa fumeze si sa se plimbe prin sala cu tigara in mana, neinteresandu-l absolut deloc daca cuiva chiar ii place ce se iar mai toata seara am avut parte de discografiile abba, modern talking cat si sarbe d-alea naucitoare de 15-20 de minute. Urat ce mai ... La alta nunta DJ-ul parca era sincronizat perfect cu lumea si era ringul mai tot timpul plin.
Alta data am avut parte de o formatie care canta de parca ar fi cantat impreuna pentru prima data in viata lor, in sensul ca ma pricep si eu cat de cat la muzica fiind in adolescenta in corul liceului si imi puteam da seama de nesincronizari grave intre membrii respectivei "formatii".

Ca si pret, garantat, serviciile unui DJ de nunta vor fi mai rezonabile si in felul asta incerc sa-i demonstrez lui iubi ca sunt fata de casa si nu vreau sa cheltuie multi bani cu formatia .

Noi credem ca vom avea invitati diversi rau de tot si nu vreau sa fim catalogati drept manelisti dupa nunta de catre toata lumea. Vreau sa-mi danseze invitatii cat mai mult si pentru asta trebuie sa am cate putin din toate genurile muzicale si numai un DJ bun si experimentat cred eu ca poate face o treaba buna.

Sunt acum in cautare de informatii despre DJ buni de nunta care au avut de treaba cu cunostiinte de-ale mele insa periez si netul pentru asta.

Voi ce credeti ? Formatie sau DJ ?

Astept sugestiile voastre, vreau sa rezolv aspectul acesta in saptamanile care urmeaza.

Va multumesc !

kudika_947971
Postat pe 29 Decembrie 2013 18:56
Felicitari si casa de piatra (cum se spune)
-Iulya
Postat pe 29 Decembrie 2013 19:15
Multumesc frumos si la multi ani tuturor de pe forum. Acum ca au trecut zilele de nebunie totala legata de revelion pot trece din nou la treaba si sa-mi caut dj pentru nunta .

Dupa rascoliri intense in functie de bugetul de 400 maxim 500 de euro la care m-am gandit pana acum am ajuns oarecum la 5 variante :

1. DJ Daniel
2. DJ Andrei Shaguna
3. DJ Cristian Niculici
4. DJ Ciprian Alexandru
5. DJ Mihai Vlad

I-ati avut careva pe vreunul dintre ei la nuntile voastre ? Stiti ceva despre prestatia vreunuia dintre ei ? Imi puteti face vreo recomandare ?

O sa-i contactez pe oamenii astia sa vedem ce e de capul lor. Urati-mi succese !

kudika_947971
Postat pe 3 Ianuarie 2014 12:21
Gata, ne-am hotarat ! Decizie unanima : DJ Cristian Niculici In seara aceasta avem intalnirea finala cu Cristian pentru a semna contractul cu el.
Ne-am mai vazut odata pentru a sta de vorba si am vazut ca avem de-a face cu un om serios si experimentat care a cautat sa ne ofere raspunsuri directe si argumentate la toate intrebarile si nelamuririle noastre.

Vom opta pentru un pachet aur oferit de el, la 1300 de lei care include tot ce ne doream si anume sunet suficient de puternic pentru salonul nostru, efecte de lumini si fum.
Am fost incantati de felul in care am comunicat cu el si ne-a lasat o impresie foarte buna si sunt sigura ca nu vom fi dezamagiti in nici un fel. Ne-a placut ca nu a insistat in privinta vreunui pachet mai scump de-al sau ci doar ne-a recomandat 2 variante si noi in final am ales ce am dorit. Daca dorim ulterior ne razgandim vrem varianta mai puternica si mai scumpa, se rezolva fara nici un fel de problema.

Cu muzica am cam rezolvat, mai departe mergem cu Dumnezeu inainte si ne rugam sa nu o luam razna cu restul pregatirilor !






kudika_947971
Postat pe 24 Ianuarie 2014 13:16
Am avut parte de o petrecere de nunta senzationala alaturi de DJ Cristian Niculici caruia si pe aceasta cale doresc sa-i multumesc din suflet pentru tot ceea ce a facut pentru noi in cea mai importanta zi din viata noastra !

Majoritatea invitatilor nostrii au fost alaturi de noi pe ringul de dans pe parcusul noptii ia la final ne-au felicitat pentru atmosfera.

Am dansat si noi cat am putut, dar nu am putut tine pasul cu cei mai varstnici care cel putin pe muzica populara parca zburau prin sala

Recomand cu o deosebita placare si respect pe DJ Cristian Niculici tuturor ! Se vede si totodata se simte ca ii place ceea ce face si acolo unde este pasiune clar este un aport enorm in prestatie. Am avut parte de o colaborare excelenta de la inceput pana la sfarsit fara nici un fel de probleme sau neintelegeri si pentru asta nu am decat de lauda si de apreciere la adresa dumnealui. Luati si voi legatura cu el si va veti convinge de adevarul vorbelor mele.


kudika_947971
Postat pe 14 August 2014 18:19
Cu siguranta acest dj www.djpetrecerinunta.com in schimbul oricarui lautar!
alexstyle
Postat pe 9 Octombrie 2014 16:51
Nu cred ca un dj poate sa intretina o admosfera la fel de bine ca o formatie care canda live. Noi asta am observat pe la nuntile la care am fost invitati in ultimii.
alina-p
Postat pe 30 Decembrie 2014 07:42
Hello,
Am programata nunta anul acesta in luna iunie. Am inceput sa caut dj si formatii pentru nunta. Gama este una foarte larga si nici nu stiu care ar fi varianta mai buna. Eu sunt din Cluj si am ochit cateva formatii care imi plac dar sunt din Bucuresti. Printre cautari am dat de o trupa, formatia Twins care promite. Ati auzit de ea? Am vazut pe site-ul lor ca sunt doua gemene care sunt chiar talentate. Au referinte bune si din video-urile de pe site mi-am facut o impresie buna.
http://formatia-twins.ro/
lavi123
Postat pe 10 Februarie 2015 09:53
Astazi formatiile bune sunt rare si fff scumpe. Daca ai bani multi, iti planifici nunta din timp și asculti cateva formatii, daca gasesti una care iti place contracteaz-o. Altfel fugi de ei. Mergi pe dj. ca oricum cel putin 40% din programul unei trupe no name este playback.
Noi ca sa impacam modernul cu traditia am avut dj si pe Elena Sima solista de muzica populara. Totul a fost perfect in ceea ce priveste muzica.
Recomand aceasta varianta (dj + solist(i)). Pentru nunta noastra inainte am vorbit si cu dj si cu sefi de formatii (cam cat o duzina din fiecare) si la concluziile astea am ajuns.
Succes si casa de piatra.
kudika_983833
Postat pe 21 Martie 2015 11:19
Recomand cu mare drag acesta firma care are dj pentru nunta si care cred cu tarie ca sunt cei mai buni din Bucuresti. Va las siteul lor fetelor si va asigur ca o fie o nunta frumoasa cu ei. La mine a fost o nunta minunata, plina de distractie datorita dj-ului.Siteul lor este:
http://www.dj-bucuresti.ro
kudika_987275
Postat pe 14 Mai 2015 21:34
Aduc in atentia voastra un asa-zis dj care lasa mult de dorit:


Noutati DJ Ciprian Alexandru!!!
1. Daca doriti un dj care sa va transforme evenimentul cel mai important din viata dumneavoastra intr-un cosmar, apelati la DJ Ciprian Alexandru!
Va va pretinde un avans, care de cele mai multe ori reprezinta o jumatate din onorariul sau. Atentie: faptul ca achitati aceasta suma nu va garanteaza ca se va prezenta la evenimentul dumneavoastra. De obicei, incaseaza avansul si trimite un dj incepator care se multumeste cu suma infima primita la sfarsitul evenimentului. De cele mai multe ori, acesta nu se poate ridica la inaltimea asteptarilor invitatilor si trebuie sa suporte batjocura nuntasilor nemultumiti, desi nu este vina lui ca nu are experienta necesara.
2. Daca sunteti solisti care colaboreaza cu DJ Ciprian Alexandru, cu siguranta sunteti cei mai mari samariteni! Avand in vedere onororariul mizer pe care vi-l ofera, nu va pot numi altfel. De exemplu, el se angajeaza sa va ofere o suma modica (de 500 ron pentru care asudati la un eveniment cateva ore), iar la sfarsit va trebui sa va multumiti cu aproximativ o jumatate din onorariul stabilit (300 ron pentru ca diferenta e numai buna de pastrat in buzunarele lui)

3. Daca inchiriati aparatura pentru evenimente (boxe, mixer, console etc), dumneavoastra sunteti de departe cei mai prejudiciati. Evident, aparatura inchiriata nu va mai fi in veci returnata. Pentru detalii in acest sens, consultati forumul djfotovideo.ro.

http://forum.djfotovideo.ro/viewtopic.p ... 109#p57109

http://forum.djfotovideo.ro/viewtopic.p ... ere#p54253
kudika_992562
Postat pe 20 August 2015 18:59
De la: kudika_992562, la data 2015-08-20 18:59:58Aduc in atentia voastra un asa-zis dj care lasa mult de dorit:


Noutati DJ Ciprian Alexandru!!!
1. Daca doriti un dj care sa va transforme evenimentul cel mai important din viata dumneavoastra intr-un cosmar, apelati la DJ Ciprian Alexandru!
Va va pretinde un avans, care de cele mai multe ori reprezinta o jumatate din onorariul sau. Atentie: faptul ca achitati aceasta suma nu va garanteaza ca se va prezenta la evenimentul dumneavoastra. De obicei, incaseaza avansul si trimite un dj incepator care se multumeste cu suma infima primita la sfarsitul evenimentului. De cele mai multe ori, acesta nu se poate ridica la inaltimea asteptarilor invitatilor si trebuie sa suporte batjocura nuntasilor nemultumiti, desi nu este vina lui ca nu are experienta necesara.
2. Daca sunteti solisti care colaboreaza cu DJ Ciprian Alexandru, cu siguranta sunteti cei mai mari samariteni! Avand in vedere onororariul mizer pe care vi-l ofera, nu va pot numi altfel. De exemplu, el se angajeaza sa va ofere o suma modica (de 500 ron pentru care asudati la un eveniment cateva ore), iar la sfarsit va trebui sa va multumiti cu aproximativ o jumatate din onorariul stabilit (300 ron pentru ca diferenta e numai buna de pastrat in buzunarele lui)

3. Daca inchiriati aparatura pentru evenimente (boxe, mixer, console etc), dumneavoastra sunteti de departe cei mai prejudiciati. Evident, aparatura inchiriata nu va mai fi in veci returnata. Pentru detalii in acest sens, consultati forumul djfotovideo.ro.

http://forum.djfotovideo.ro/viewtopic.p ... 109#p57109

http://forum.djfotovideo.ro/viewtopic.p ... ere#p54253




Buna ziua,

Sunt Ciprian Alexandru, dj si manager al site-ului www.kdj.ro
V-as ruga sa sustineti aceste "noutati" cu dovezi clare, care sa arate ca lucrurile spuse de dumneavoastra mai sus sunt adevarate!
Doresc sa va anunt ca ce faceti dumneavoastra aici se numeste CALOMNIE si DENIGRARE a imaginii, fapte care de la 1 februarie 2014 sunt infracțiuni penale!
In demontarea celor spuse de acesta persoana, va invit sa vizitati sectiune de feedback a site-ului nostru, unde veti gasi parerile clientilor nostrii din ultimii ani: http://kdj.ro/feedback.html

Dj_Ciprian_Alexandru
Postat pe 26 August 2015 00:33
Buna ziua,

Din pacate si eu am patit ceva asemanator. Am avut nunta pe 7 iunie 2015 (duminica). Faptul ca nu avea sa vina l-am aflat inainte cu doua ore cand l-am sunat. Din pacate in acel moment a reusit sa ma dea peste cap. Mi-a spus ca avusese o nunta la Suceava si ca nu poate ajunge. Intradevar ora de incepere a nuntii a fost mai devreme - dar acest lucru il stia de la inceput si cu siguranta stia si de nunta de la Suceava, tinand cont ca eu am stabilit Dj.-ul doar cu o luna si ceva in urma iar dansul spunea ca are agenda incarcata. Ar fi putut sa ma refuze. Nu ar fi fost nici o suparare sau sa incerce sa ma anunte mai din timp si atunci vedeam ce faceam. L-am ales in urma a ceea ce am gasit pe forumuri. Din pacate DJ-ul care a venit in loc, a parut foarte plictisit si obosit si o parte din cei care au fost la nunta nu au fost multumiti de prestatie.
Inainte de a ne intalni sa semnam contractul ii trimisesem o serie de melodii ca sa-si faca idee cam ce as vrea. Mi-a spus ca la un moment dat trebuie sa-l las pe el sa-si faca treaba si ca ulterior ne vom intalni sa-mi arate programul. Din pacate nu ne-am mai intalnit. Intradevar nici eu nu am insistat prea mult. Pot spune ca aceste melodii au fost transmise noului DJ puse dar nu mi s-a parut ca au fost combinate intr-o forma mai atractiva.

Asadar cei care il doriti in persoana (mai ales daca aveti evenimentul duminica) - incercati sa va asigurati ca va veni.


Bafta
kudika_998746
Postat pe 30 Decembrie 2015 08:31
De la: kudika_947971, la data 2014-01-03 12:21:01Multumesc frumos si la multi ani tuturor de pe forum. Acum ca au trecut zilele de nebunie totala legata de revelion pot trece din nou la treaba si sa-mi caut dj pentru nunta .

Dupa rascoliri intense in functie de bugetul de 400 maxim 500 de euro la care m-am gandit pana acum am ajuns oarecum la 5 variante :

1. DJ Daniel
2. DJ Andrei Shaguna
3. DJ Cristian Niculici
4. DJ Ciprian Alexandru
5. DJ Mihai Vlad

I-ati avut careva pe vreunul dintre ei la nuntile voastre ? Stiti ceva despre prestatia vreunuia dintre ei ? Imi puteti face vreo recomandare ?

O sa-i contactez pe oamenii astia sa vedem ce e de capul lor. Urati-mi succese !




Despre Mihai Vlad are cineva detalii? Nu am gasit foarte multe lucruri despre el pe internet! Am discutat cu Cristian Niculici, pare ok dar este ocupat atunci cand vrem sa facem noi nunta! Dj Daniel am gasit vreo 4 :) Andrei este ocupat si el, Ciprian Alexandru este ocupat, dar vom colabora cu o solista de muzica populara de la el din echipa!
kudika_1000053
Postat pe 20 Ianuarie 2016 13:36

"Despre Mihai Vlad are cineva detalii? Nu am gasit foarte multe lucruri despre el pe internet! Am discutat cu Cristian Niculici, pare ok dar este ocupat atunci cand vrem sa facem noi nunta! Dj Daniel am gasit vreo 4 :) Andrei este ocupat si el, Ciprian Alexandru este ocupat, dar vom colabora cu o solista de muzica populara de la el din echipa![/quote]


Sfatul meu: pune macar orasul unde vei avea nunta, asa mai poate vedea cineva local, si-ti va putea da un sfat/sugestie.
Sunt o gramada de muzicanti/ solisti foarte buni care ar putea venii la nunta ta si te-ar face fericita, dar nimeni nu stie prin ce colt de tara esti si unde vrei sa-i chemi.


kudika_11495
Postat pe 21 Ianuarie 2016 02:59
Nu mi-am dat seama :)
Nunta va avea loc in Bucuresti, la Complex Herastrau!
Pana am luat noi o decizie s-a ocupat si Mihai Vlad.
Asa ca fetelor daca aveti ceva sugestii pentru dj din Bucuresti v-as fi recunoscatoare.
kudika_1000053
Postat pe 29 Ianuarie 2016 14:03
Noi,la nunta noastra am vrut ca totul sa fie perfect.Am ales o formatie pentru o atmosfera mai buna,am zis eu,dar am fost la nunti unde un dj si-a facut treaba foarte bine.Am vrut sa venim cu ceva "nou" si am ales un moment de dans popular.Invitatii au fost incantati de "pata de culoare" din timpul nuntii,toata lumea fiind pe ringul de dans.La scoala de dans stop-and-dance am gasit perechile potrivite pentru a face atmosfera( stop-and-dance.ro/dansuri_populare_romanesti.html )Cand vezi invitatii ca se simt bine si ca toata lumea danseaza te simti mult mai relaxat
aleynaddenna
Postat pe 31 Martie 2016 10:41
Buna viitorelor mirese,

Revin și aici cu mulțumiri și o recomadare din toata inima pentru cel care s-a ocupat exemplar de partea muzicalã a petrecerii noastre de nunta și anume Dj MC Mihai Vlad. Meritã pe deplin acest lucru și îmi doresc în mod special sã îi scriu acesta recomandare, datoritã faptului cã la momentul începerii cãutãrilor noastre pentru dj nuntã, am fost destul de nehotarâți în a alege, inclusiv în ceea ce îl privește, deoarece nu sunt multe persoane care au scris despre el deși din punctul meu de vedere o merita pe deplin, acesta fiind și motivul pentru care am decis sã fac acest lucru.
Revenind la nehotarare și alegeri, cãutarea inițialã am început-o pe google, unde am gãsit destule site-uri, toate ofereau ca imagine de ansamblu același lucru pe nivelul de preț pe care îl stabilisem, însa eu cautam mai mult omul care se va ocupa, nu oferte. Din acest motiv am decis sã mai întrebam și printre prietenii nostrii de ceva recomandari.
Așa am ajuns la Dj Mihai Vlad, prin recomandarea unei colege care a fost nașa la o nunta pe care a sonorizat-o chiar el. Am avut un prim contact telefonic, mi-a lasat o impresie pozitiva, insa pe masura ce am început sã caut pe google recomandãri și materiale online despre el, am început sã mã îndrept din nou spre aceeași nehotãrâre și în ceea ce îl privește deoarece nu este super marketat (lucru din care am incercat sa extrag partea buna, cel puțin din punctul meu de vedere). M-am gandit cã din moment ce nu are nevoie de reclamã și supraviețuiește într-o piațã așa aglomeratã trebuie sã aibã prestații cel puțin decente.
Panã la urmã am decis sã ne întâlnim și cu el pe lãngã alți doi dj-ii. Ce mi-a plãcut foarte mult la el, a fost faptul cã era concentrat pe evenimentul nostru și nu a început sã facã pe interesantul cu laude de sine și etc.
Ne-a întrebat ce vrem, cum vrem, ne-a arãtat cã este total deschis la sugestii și propuneri și în același timp ne-a relatat un desfãsurãtor dupã care putem merge. Ne-a explicat puțin și partea tehnicã, echipamente folosite, modul lui de lucru, fapt care mi-a dat destul de multã încredere în el. Este total transparent. Dupã evaluare, ne-am decis asupra lui deși nu fost cel mai ieftin din cei trei, și nu regret absolut deloc cã am procedat așa.
Acum dupã eveniment nu pot decât sã spun cã sunt foarte mulțumitã de alegerea facutã. A meritat fiecare banuț și meritã pe deplin aceastã recomadnare sincerã, care sper sa îl ajute sã ajungã sã presteze și pentru alți clienți, pe care sã-i mulțumeascã cel puțin in aceeași mãsurã în care m-a mulțumit pe mine.
Așadar contactați DJ MC Mihai Vlad.
kudika_1015174
Postat pe 24 Iunie 2016 16:47
Anul trecut cand am facut nunta, am rasfoit o gramada de forumuri si am intrebat in stanga si dreapta cautand un dj potrivit pentru nunta noastra! Din toate recomandarile primite si dupa cateva intalniri cu 3-4 dj, am ales sa lucram cu dj Ciprian Alexandru!
Legat de cele spuse de persoana de mai sus, Ciprian Alexandru s-a comportat intr-un mod exemplar atat inainte de eveniment cat si in timpul evenimentului! Avansul a fost de 10% iar Ciprian a venit personal la eveniment asa cum ne-am inteles!
Anul acesta, pe 2 octombrie, am facut botezul fetitei si am zis ca formula castigatoare nu se schimba! Daca la nunta am ales si o solista pe negative, la botez am ales doar un pachet de dj! Chiar daca am avut o petrecere micuta, cu doar 60 invitati, Ciprian a facut ce-a facut si ne-a tinut pana la 3 dimineata!
Fiind duminica, si avand in vedere ca am inceput undeva la ora 18:00, nu ne asteptam sa depasim ora 12, cel mult 1! Ringul de dans a fost mai mereu plin, Ciprian a stiut din nou sa jongleze "vechiul" cu "noul" in materie de muzica, astfel incat ne-am simtit extraordinar!
Ii multumim pe aceasta cale si il recomandam de cate ori avem ocazia pentru ca este un dj talentat, un adevarat profesionist care se implica atat ca dj cat si ca mc in reusita petrecerii!
kudika_1019289
Postat pe 13 Octombrie 2016 18:52
Buna seara

Noi ne-am dorit si am avut la nunta noastra Irina Conti & Orchestra
S-au comportat ca adevarati profesionisti, au cantat toate genurile muzicale (jazz, muzica usoara, folclor) si au facut o super atmosfera toata noaptea!
Au preturi foarte bune, sunt transparenti si foarte prompti!
Sunt din Bucuresti, dar canta si in alte orase!
Gasiti mai multe detalii pe site-ul lor http://www.irinaconti.com

IN CONCLUZIE: ALEG FORMATIA!

Spor in cautari!
kudika_1019551
Postat pe 21 Octombrie 2016 01:01
Eu am ales ca formatie nunta Taraful Silvian Voicu, i-am vazut la televizor la Antena1 la "Te cunosc de undeva" http://www.tarafulsilvianvoicu.ro si mi-au placut foarte mult. Va pup
kudika_1020181
Postat pe 7 Noiembrie 2016 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga un superb buchet de mireasa 3 De la: battleofwits 16 Aprilie 2011 20:11
rochite 7 De la: mile 8 Aprilie 2010 08:21
Spuneti NU violentei in familie 2 De la: caurea 24 Octombrie 2008 12:57
Rochii de mireasa si accesorii la preturi de producator!! 1 De la: kudika340350 14 Decembrie 2010 14:06
insel cu... gandul 27 De la: grace007407 28 Februarie 2010 15:53