Setari Cookie-uri

Restaurante in Buzau

buna!
am deschis acest subiect pentru ca in 2010 vrem si ne facem nunta si am inceput sa cautam un restaurant in Buzau; as vrea sa citesc parerile voastre, ale celor care ati avut sau aveti nunta in acest oras!
nunta noastra va fi de maxim 120 pers si un buget destul de redus...
astept sugestiile vostre!

Postat pe 28 Ianuarie 2009 01:50
chiar nu e nimeni din buzau pe aici??

Postat pe 6 Februarie 2009 17:50
incearca la HAN LA TINTA, am fost la 2 nunti acolo...este spatios, arata bine, mancarea este buna, meniul nu este mult...si are 2 sali, una mare care incap 200 persoane sau mai mult si inca una mai mica...nu stiu de cate persoane. oricum ai loc mult de dansat...bafta
beatrice_daniela_grigore
Postat pe 14 Aprilie 2009 12:04
salutare incearca la restaurant aquamax spre pod la maracineni ei au doua sali plus una in parcul crang si nu sunt scumpi la meniu

Postat pe 22 Aprilie 2009 16:16
buna si eu am anul asta nunta si sunt din bz. incearca la musatinii sau spre maracineni la milenium.apoi mai sunt prin crang si pe langa crang niste restaurante.mai este pe llanga sala sporturilor moon light sau ceva de genul.bafta
danagaureanu
Postat pe 2 Mai 2009 20:26
Buna, eu o sa am nunta in Buzau si m-ar interesa foarte mult daca stiti saloane unde sa ma pot coafa si machia. Imi trebuie un salon in care sa ma pot duce cu incredere, nu as vrea sa plec de acolo in ziua nuntii bocind. va multumesc anticipat.
grace001438
Postat pe 20 Mai 2009 14:44
buna nu stiu cat iti voi fi de folos. eu stiu cateva unul este venus cum mergi spre micro 3, mai este unul pe unirii mare dar nu i retin numele. eu pentru cununia civila am fost pe langa spiru haret nu stiu cam se numeste strada parca patriei cum mergi spre unirii, nu am platit mult si am fost foarte multumita pentru ca habar nu aveam ce coafiura sa mi fac. bafta oricum
danagaureanu
Postat pe 20 Mai 2009 21:53
totusi te sfatuiesc daca poti sa ti faci din timp o proba daca ai timp si dispui si de ceva bani. eu cred ca asa voi face sa nu mi sric ziua nuntii.
danagaureanu
Postat pe 20 Mai 2009 21:56
Buna!!
Eu as vrea sa fac cununia civila in buzau,eu fiind de aici, si nunta cu petrecere si biserica in bucuresti.
e destul de greu pentru mine deoarece locuiesc in bucuresti si, nu prea mai am cunostinta de restaurantele din buzau, insa mi s-a parut foarte dragut restaurantul din crang de pe insulita, peisajul m-a incantat foarte tare.
astazi ajung la buzau si week-end-ul asta intentionez sa merg sa vad si alte restaurante:)
asa ca, si eu am nevoie de idei, si mai ales de locatii care imi trebuiesc, de genul coafor si ce mai trebuie, ca nu prea cunosc:D
imi_ase
Postat pe 10 Iulie 2009 12:43
buna! recomand resturantul Hotelului Crang. Sora mea a facut nunta acum 3 ani acolo si a fost super si anul acesta in septembrie am si eu nunta acolo.Sunt foarte draguti.
hoinaru
Postat pe 23 Iulie 2009 10:12
te pot ajuta cu un sfat.
Eu am facut nunta pe 27 septembrie 2008 la Hanul Vanatorilor la iesire din Ulmeni.
Daca nu te deranjeaza ca este la 17 Km distanta fata de Buzau, acest resturant este o alegere buna.
La inceput pe mine m-a sperita distanta, dar am rezolvat problema ptr ca am inchiriat un microbuz ptr cei care nu aveau masini. Se ajunge cam in 15- 20 min. De la popas mai mergi cam 7 km. E frumos resturantul, e mare si meniul convenabil. Eu am avut 170 familii si meniul in urma negocierilor l-am scos la 1 mil de pers. E meniu bogat cu 4 feluri de mancare si il poti alege tu.
Eu am fost f. multumita, toti invitatii s-au simtit bine. E un local primitor, cu spatiu mancare buna se servire ireprosabila. Pe noi ne-a ajutat mult ca au si camere( e si motel)ptr ca am avut invitati din alkte judete si am avut unde sa-i cazam.Eu zic ca merita sa dai o fuga pana acolo sa-l vezi. Oricum parerea mea ca e mult mai bine sa alegi un resturant din afara buzaului. Cele din oras cer super mult si s-ar pute ca dupa nunta sa nu ramai cu nimic.
Mai bine cauti unul la iesire ptr ca cer mai putin si nu au atatea pretentii. Te poti interesa si la Hotel Diamant, Hanul lui Tinta, resturantele de la Popasul Merei, Musatinii. Eu am fost la toate dar cel mai bun raport calitate- pret l-am gasit la Hanul Vanatorilor.
grace004523
Postat pe 3 August 2009 11:09
buna!
am ales restaurantul max din crang.
e ok, am auzit lucruri bune despre el, ca mancarea e buna, poti aduce bautura de acasa etc.
asa ca ... asta e ... si imi place f mult ca e in parc si nu intre betoane:D
imi_ase
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:43
buna!
am ales restaurantul max din crang.
e ok, am auzit lucruri bune despre el, ca mancarea e buna, poti aduce bautura de acasa etc.
asa ca ... asta e ... si imi place f mult ca e in parc si nu intre betoane:D
imi_ase
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:44
buna!
am ales restaurantul max din crang.
e ok, am auzit lucruri bune despre el, ca mancarea e buna, poti aduce bautura de acasa etc.
asa ca ... asta e ... si imi place f mult ca e in parc si nu intre betoane:D
imi_ase
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:44
Buna
Vrei un decor romantic si o servire ireprosabila, Iti recomand Complex Turistic Magura. Meniul este mult mai ieftin decat la celelalta restaurante din Buzau: 130 cu tototl al lor si 4 feluri de mancare. Dar nu in restaurantul mare ci in sala de conferinte. Eu voi avea nunta acolo pe 19 septembrie. Iar in legatura cu invitatii , noi am dat invitatii la 150 de persoane. Si , stii cate vor veni:50 . Asa ca nu te hazarda la numar mare de invitati. Dar tu stii mai bine.
Multa bafta!
cristina_camelia
Postat pe 9 Septembrie 2009 15:48
eu organizez nunti in buzau, meniul este 80 lei persoana, locatia o alegeti dumneavoastra pentru ca eu nu am spatiul. oferta se adreseaza celor din imprejurimile buzaului pentru ca restaurantele au meniul lor si nu ar accepta sa organizeze altcineva nunti in spatiile lor :)
laura_cazan
Postat pe 29 Ianuarie 2011 21:24
buna laura_cazan .sunt in cautarea unui local (buzau) pentru o mica petrecere dupa cununia civila as dori ceva frumos ,pentru 30-40 persoane l ,daca se poate sa aducem noi bautura, as fi ff recunoscatoare daca mai putea ajuta cu cateva oferte de :restaurante,meniuri, pretu acestora si daca sunt disponibile pe 15 aprilie.eu momentan nu sunt in tara ca miar fi placut sa ma ocup eu personal.multumesc mult
oanaalina88
Postat pe 13 Februarie 2011 01:12
Recomn restaurantul Hotelului Crang. Mancarea este nemaipomenita!
hoinaru
Postat pe 14 Februarie 2011 09:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Metrpolitan Cosmetics 1 De la: Jesika 12 Iulie 2010 12:26
vrei sa faci bani pe timp de criza atunci asta e solutia cea mai buna 6 De la: guru_ion 12 Decembrie 2011 10:50
programe artistice la nunta 1 De la: Trupa_Estetic 25 Mai 2010 11:05
melodia pentru marsul miresei 41 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:12
Despre wedding planner 34 De la: avatarstuff 11 Aprilie 2012 09:37