Setari Cookie-uri

Ce flori puneti in buchet?

voi ce flori puenti in buchet? eu vroiam flori mov... am aflat ca exista si o simbolictica florilor, care aia? Cre ca o fi una si a culorilor sa facem o galerie cu buchete, sa avem din ce ne inspira. Eu promit sa ma apuc de una, pup.

Postat pe 7 Iulie 2008 15:32
pai eu la profilul..meu am o galerie...eu o sami fac un buchet din cale..(cu toate ca semnifica moarte...si durere...ceva de genu)...insa...imi plac...va astept pe pagina mea sa va inspiratzi:))

Postat pe 7 Iulie 2008 23:26
eu as fi vrut liliac, bujori, nuferi sau trandafiri f mari, cam toate simbolizeaza dragoste, puritate si pasiune
elly_grace
Postat pe 9 Iulie 2008 22:48
buna eu sunt noua pe aicidar cunosc o persoana care stie sa va faca orice bughet pe care il doriti si mai ales daca aveti o poza e cel mai bine si mai aveti avantajul ca toate florile vi se livreaza acasa
vetuta_grace
Postat pe 16 Iulie 2008 19:09
si florile care se poarta anul acesta se numesc phalenopsis asa cum a avut si adelina elisei in bughet si apropo sunt de toate culorile va pup
vetuta_grace
Postat pe 16 Iulie 2008 19:11
daca ai o poza se poate face orice buchet vrei tu
vetuta_grace
Postat pe 16 Iulie 2008 19:13
eu am lucrat intro florarie un an...si intradevar...o poza ajuta mult mai mult decat o explicatzie...nu se stie niciodata ce intelege fata...si nu e nici vina ei daca nu iese cum credea tu:))....va poop

Postat pe 16 Iulie 2008 21:14
cale?si nasa mea s-a gandit ca lumanarile sa le faca din cale...mie imi plac mult, dar stiu ca nu este bine, aduc ghinion...

Postat pe 17 Iulie 2008 07:21
sincer fetelor...chiar credetzi ca un buchet de cale...sau un sirag de perle..va vor face nefericita casnicia???sa fim serioase...sunt doar superstitzii...cala e floarea mortului(asa se zice in romania...si perla aduce lacrimi...pai daca da...daca cala imi va aduce moartea sper sa mio aduca dupa ce am realizat pe pamantul asta tot ce mi-am propus...si apoi o sa plec linistita...iar daca perla aduce lacrimi...sper sa fie lacrrimi de bucurie...vazandu-mi casnicia peste ani..la fel de fericita ca acum...va doresc toata fericirea din lume...va poop pe toate:))

Postat pe 17 Iulie 2008 21:31
da bine mai zici kentutza...sa murim implinite si sa plangen de fericire.....(si eu am avut perle;)...pupi..
caurea_grace
Postat pe 21 Iulie 2008 16:02
si flori am avut lisianthus crem emestecate cu mov. nici nu stiu ce inseamna florile astea ca nu sunt superstitioasa...am sa pun o poza cu buchetul cand sunt gata si va arat. mie mi-a placut enorm pt ca a fost deopsebit.
caurea_grace
Postat pe 21 Iulie 2008 16:04
Salut! Eu voi avea toata nunta cu cale: buchet cu cale bordeaux,lumanari,aranjamente pe masa cu cale albe,portocalii co visiniu la mijloc si cale bordeaux. . Va fi o trecere dinspre alb spre bordeaux. Iar coafura va consta dintr-un coc spaniol si o cala bordeaux :D. Nu mai ascultati toate prostiile si alegeti ceea ce va place. Va pup
andreeadascalu
Postat pe 23 Iulie 2008 20:29
si eu as vrea cale albe..insa cum ubi meu..nu vrea cala in piept..nu pot sa-mi fac eu buchet de cale si el sa aibe in piept trandafir...asa ca...ma sacrific...sa ajungem la o intelegere

Postat pe 25 Iulie 2008 00:06
Dar daca faci un buchet din mai multe tipuri de flori in care sa strecori si cateva cale?
fantome
Postat pe 12 August 2008 14:21
hei...chiar nu m-am gandit...ce zicetzi ar da bine...???hmmm...cu toate ca ma gandisem in ultimul timp sa-mi fac buchetul din trandafiri roshii..chiar imi place cum da pe rochia alba:))))))))

Postat pe 13 August 2008 21:55
Eu zic ca ar da foarte bine: trandariri albi sau cu o tenta de roz, portocaliu, cale albe si mai sunt niste floricele mici si albe (nu ma refer la floarea miresei)care arata ca niste crini in miniatura pe care ii poti insera pe alocuri.
Buchetele din trandafiri rosii sau din flori cu culori intense sunt de mare efect. Mie personal imi plac; un bucet cu trandafiri mari de un rosu intend (burgundia) legat cu o funda mare, alba...
fantome
Postat pe 14 August 2008 15:43
Pentru cele jucause, puteti incerca combinatii de frezii galbene-portocalii cu irisi albastri.
Daca as avea posibilitatea, mi-as face un buchet din flori de vanilie.
fantome
Postat pe 22 August 2008 15:07
da-mi si mie nr de tel. la floraria Iris mi-au spus ca acele flori nu mai sunt in luna septembrie
margaritmariana
Postat pe 26 August 2008 08:18
Magic Day Brasov
040.295.470 (Mariana Buruiana)
0723.793.832
0368.448.085
Magic-Day.ro

Daca vreti flori deosebite sau care nu se gasesc in sezonul respectiv, incercati la mai multe florarii, agentii de nunti, sunt care importa florile respective. Daca va permiteti... Daca nu exista variante complementare, care sa semene cu ce vrem noi.
fantome
Postat pe 26 August 2008 09:41
daaa si mie imi plac buchetelele de trandafiri rosii f multtt sunt de mare efect

insa eu imi doresc din nuferi
este mai deosebit, am vz in florarie, insa la nici o mireasa
oricum e senzatie
iulik_flore
Postat pe 27 August 2008 10:45
Draga Iulika, cine sa ne mai multumeasca si pe noi? Tu vrei nuferi, eu vreau vanilie... Sper sa nu ma transform intr-o bridezila.
fantome
Postat pe 27 August 2008 15:30

cred ca sunt o una "mai micA"
iulik_flore
Postat pe 28 August 2008 15:14
intradevar de nuferi nu am mai auzit...insa...super idee...cum de tzia trecut prin cap????btw:fantome buna alegere! pana la urma cred ca-mi fac buchetul din trandafiri roshii...trandafiroo albi...rochia alba...voalul alb...parca e prea mult...ceva trebuie sa rupa tonurile..

Postat pe 28 August 2008 21:26
ASA ESTE K3NTUTZA
NU MA DECIDEAM LA NICI UN BUCHET
IAR ACUM CATIVA ANI CAND TRECEAM PE LA O FLORARIE PE LA UNIREA, IN BUCURESTI, AM VAZUT EXPUS AFARA UN SUPERB BUCHET DE NUFERI. NU ITI POT SPUNE K M-A VRAJIT PE LOC. ERA ROTUND,FRUMOS RAU DE TOT ASTA IN SITATIA IN CARE LA NOI INCA NICI NU APARUSERA BUCHETELE DE NUNTA ROTUNDE.SE PURTAU CELE CASCADA.SI ATUNCI MI-AM ZIS.GATA!!!! ASA IMI DORESC BUCHETUL DE NUNTA!!! STIU K VA FI MAI GREU SA MA INTELEG CU O FLORAREASA CUM SA MI-L FACA SI NU STIU CAT VOR COSTA FLORILE INSA EU ASA MI-L DORESC
iulik_flore
Postat pe 29 August 2008 15:28
pe profilul meu am adaugat azi buchete noi
fantome
Postat pe 29 August 2008 16:22
simplu e cuvantul care ma caracterizeaza.simplu si frumos.as fi vrut iasomie si narcise in buchet pt k sunt florile mele preferate dar pt k nu e sezonul lor am ales trandafiri albi.simplu,clasic,special.mie mi-a placut.

Postat pe 3 Septembrie 2008 16:11
Inca o problema rezolvata. Am fost aseara la firma care se ocupa cu aranjamentul salii si cu buchetele.
- buchetul meu: trandafiri crem, eustoma alba, floarea miresei;
- buchetul nasei: trandafiri frez, eustoma alba, floarea miresei;
- bucete domnisoare: trandafiri in 2 nuante (alb+lila), eustoma alba, floarea miresei;
- lumanari: trandafiri crem, frez, eustoma alba, floarea miresei
- cocarde: mire+ nas - trandafiri crem, nasa - trandafir frez si pentru restul familiei: baieti - trandafiri albi, fete - trandafiri lila;
- aranjamente mese local: crizanteme frez-lila.
fantome
Postat pe 9 Septembrie 2008 09:57
buchetul meu a fost din trandafiri rosii,floarea miresei si crini albi,al naselor era din trandafiri albi,rasii,galbeni,portocali,floarea mirelui a fost trandafir rosuu,iar al nasilor trandafiri albi,pt domnisoarele de onoare ,am avut corcade cu trandafiri rosii,sala(adica terasa pt ca nunta a fost in aer liber) a fost impodobita cu trandafiri rosii si albi ,crini albi si crizanteme rosii,iar luminarile nasilor au fost si ele asortate cu trandafiri rosii si crini albi,si floarea miresei,totul a fost colorat in alb cu rosu si a fost frumos,cel putin mie mi-a placut
adelhilde
Postat pe 9 Septembrie 2008 14:59
LA cununia civila am avut, atat eu, cat si nasa, buchetele din alstroemeria, eu alba, ea, caramiziu.
Pt nunta, fiind in mai, cred ca o sa optez pt frezii.

Puup.

Postat pe 9 Octombrie 2008 16:41
De la: k3ntutza, la data 2008-07-07 23:26:25pai eu la profilul..meu am o galerie...eu o sami fac un buchet din cale..(cu toate ca semnifica moarte...si durere...ceva de genu)...insa...imi plac...va astept pe pagina mea sa va inspiratzi:))


nu sunt superstitioasa insa anul trecut imi comandasem buchetul din cale, aranjamentele la fel, erau superbe insa nunta nu a mai avut loc....mentionez inca odata ca nu cred in superstitii, insa ramai cu un gand....
anka_hanneman
Postat pe 19 Octombrie 2008 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rochie mireasa de vanzare 1 De la: melodylust 27 Martie 2012 16:40
vand rochie de mireasa maggie sottero, model antonella 1 De la: grace008444 13 Aprilie 2010 22:46
Vand rochita de mireasa cu super effect 1 De la: kudika418528 13 August 2011 11:24
Vand rochie de mireasa 2 De la: love_love 14 Martie 2009 15:23
vand rochita de mireasa noua 1000 ron 1 De la: grace001012 15 Mai 2009 23:41