Setari Cookie-uri

Ce flori puneti in buchet?

buna fetelor....sunt noua pe aici si incerc sa ma acomodez...stiti site-uri pe care as putea intra sa ma inspir in legatura cu buchetul de mireasa?

Postat pe 14 Aprilie 2009 18:06
crinii si trandafiri sunt frumosi..dar prea comuni

eu as opta mai degraba pentru un buchet din orhidee regale

sunt senzatieee
iulik_flore
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:52
Alinaioana, ca si tine prefer movul! mi se pare superb!
mai ales ca eu vreau sa imi asortez buchetul cu rochia si cu accesoriile din par: asadar sper eu sa arate fix ca mireasa de la avatarul meu: care e Kate Hudson, ce poarta o rochie de printesa simpla marca Wera Wang, in filmul Bride's War. Buchetul va fi 80% asemanator cu al ei, mov lila, cu o funda in talie la rochie de aceeasi nuanta ca si buchetul si cum eu vreau parul desfacut ca nu suport cocurile pt ca mi se pare ca nu imi sta mie bine cu coc, o sa imi las tot parul desfacut intr-o parte, prins cu trandafiri mov ca l fata latina asa,:))
buchetul il prefer simplu si elegant rotund ca o mingiuta! nu semi rotund ci rotund pur! arata demential si am agsit si modelul: vi-l prezint sa va bucurati de el! e demential fara sa exagerez!!!!!!!!!!!!! nu cred ca ai avzut cewva mai frumos si mai delicat si plin de rafinament:
model rotund din trandafiri mov:

http://foto.cere.ro/album-foto-Buchete+rotunde+de+flori+pentru+mirese-41239.html

alte modele de buchete rotunde:
http://foto.cere.ro/album-Petreceri-Buchete+rotunde+de+flori+pentru+mirese-2592.html

alte buchete diverse:

1. http://foto.cere.ro/album-Sarbatori-Flori+galbene+in+buchetul+de+mireasa+-2654.html

2. http://foto.cere.ro/album-Petreceri-Buchete+de+mireasa+simple+-+uni+la+culoare+-2285.html

3. http://foto.cere.ro/album-Petreceri-Buchetul+de+mireasa+colorat+-2179.html

4. http://foto.cere.ro/album-Petreceri-Buchete+mireasa+-1378.html

5. http://foto.cere.ro/album-Petreceri-Buchete+de+mireasa+speciale+-+indraznete-1379.html



cristinne83
Postat pe 15 Aprilie 2009 11:40
Multe cliente de ale mele prefera calele nu trebuie sa va luati dupa vorbe, daca va plac va faceti buchet si din cale
deea_healthy
Postat pe 24 Aprilie 2009 15:08
Puteti sa va inspirati de pe contul meu va astept
deea_healthy
Postat pe 24 Aprilie 2009 15:10
Ce posibilitate am sa gasesc lacramioare in luna august?
angi_bz
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:07
De la: lady_p, la data 2008-10-29 20:56:27Eu am avut un buchet din trandafiri rosii. si atat. simplu si rotund, fara gypsofila sau altceva. A dat foarte misto pe rochia mea crem deschis de mireasa. Cred ca trandafirii rosii ma caracterizeaza. Nu sunt florile mele preferate. EU sunt indragostita de lacramioare. dar de unde sa le iau in luna august??? cand mi-a spus la florarie ca 10 mil ma ajunge numai comanda de lacramioare .... mi-a trecut si m-am indreptat spre trandafirii rosii. A fost admirat si remarcat buchetul meu.


Ok, m-am lamurit cu lacramioarele
angi_bz
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:19
De la: lady_p, la data 2008-10-29 20:56:27Eu am avut un buchet din trandafiri rosii. si atat. simplu si rotund, fara gypsofila sau altceva. A dat foarte misto pe rochia mea crem deschis de mireasa. Cred ca trandafirii rosii ma caracterizeaza. Nu sunt florile mele preferate. EU sunt indragostita de lacramioare. dar de unde sa le iau in luna august??? cand mi-a spus la florarie ca 10 mil ma ajunge numai comanda de lacramioare .... mi-a trecut si m-am indreptat spre trandafirii rosii. A fost admirat si remarcat buchetul meu.
angi_bz
Postat pe 25 Aprilie 2009 11:25
calele sunt atat de fragede, de simple,de elegante! :X

Postat pe 8 Mai 2009 14:45
trandafiri si orhidee :)
kudika007717
Postat pe 14 Mai 2009 21:58
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Boleroul_piesa_de_rezistenta_pentru_mireasa_.html

superbeeeee
iulik_flore
Postat pe 15 Mai 2009 11:27
eu o sa am buchetul din trandafiri albi cu crini ...(sau iris )ma mai gandescla asta :D
http://www.shout.ro/user.html?u=natacha
myssnatacha
Postat pe 9 Iulie 2009 12:48
Buna. Vezi fotografiile mele si vezi ce frumos buchet din crini am avut.
lumida
Postat pe 9 Iulie 2009 12:57
EU AS VREA DIN TRANDAFIRI ALBI CU FREZII DAR MA MAI GANDESC PT CA FREZIILE SUNT CAM DELICATE :D
gabielle88
Postat pe 14 Iulie 2009 02:15
da...dar sunt spuerbe si miros atat de bine
iulik_flore
Postat pe 14 Iulie 2009 17:48
fetelor, eu una cred ca m-am razgandit

deoarece nuferii sunt f greu de gasit(cica nu s-a gasi decat in luna iunie) si destul de costisitori ca si pret m-am gandit sa optez pentru alte flori.

de fapt am vz un buchetel care m-a inspirat teribil

asta inseamna buchet din

bujori
hortensia
si orhidee regala


orhideea regala o sa fie presarata ici - colo, ptr k eu oricum asa vreau lumanarile.

iar buchetul...nu stiu cum sa explic ca se vede...asa f "pufos"
iulik_flore
Postat pe 14 Iulie 2009 17:52
aaaa

am uitat sa specific

toate florile vor fi albe
iulik_flore
Postat pe 14 Iulie 2009 17:53
Buna fetelor...eu am avu nunta anul trecut in septembrie. Nu eram si imi place sa cred ca nici acum nu sunt superstitioasa...dar totusi..trebuie sa ne gandim putin ca aceste lucruri nu sunt spuse la intamplare. La cununie am avut buchetul din cale galbene..superb de altfel. In noiembrie am ramas insarcinata si asteptam cu nerabdare momentul nasterii primului nostru copil...fetita asa cum ne doream...dar in aprilie am suferit enorm...am pierdut sarcina. Mentionez ca deja cumparasem o gramada de lucruri pentru fetita. Va spun sincer ca de atunci ma tot gandesc la cele doua lucruri...cale si haine (diverse)cumparate inainte...Stiu ca sunt multi ca noi care nu au patit asa..dar..daca totusi....eu traiesc cu indoiala in suflet...Va doresc din suflet sa aveti parte numai de lucruri bune si cele rele sa se fi terminat la mine....Va pup....
corina_bacau
Postat pe 15 Iulie 2009 09:58
corina...iti multumim

insa eu cred ca nu este decat o intamplare.

te ai asociat evenimentele intre ele si ai prins frica.

este si normal la urma urmei, asa este firea umana, construita cu indoieli si tot felul de sentimente asemanatoare.

ITI DORESC DIN SUFLET SA RAMAI DIN NOI INSARCINATA

SI CEL MAI IMPORTANT, SA CREZI IN DUMNEZEU, NU IN SUPERSTITII.

PUPICI
iulik_flore
Postat pe 16 Iulie 2009 09:51
Multumesc mult....frica nu este un cuvant care sa ma carecterizeze..si stiu ca totul se intampla numai cu voia lui Dumnezeu....vorbeam pana la urma de niste coincidente...
Pentru nepoteii mei gemeni...care s-au nascut pe 11 august anul trecut la 1.200 kg si 1.400, si care acum sunt barbatei in toata regula...am cumparat ...si uite de Dumnezeu i-a vrut cu noi....pe cand pe fata mea a dorit-o acolo...scz daca v-am intristat....Inca un sfat....ocoliti daca se poate maternitatea Ilfov (aceea de la Diham)...
corina_bacau
Postat pe 17 Iulie 2009 11:46
Draga Corina,

Ai spus mai sus ca totul tine de vointa lui Dumnezeu, deci prostiile alea cu calele si cumparatul de hainute inainte de a se naste copilul nu-si au locul.
Multe dintre femei pierd prima sarcina, este un lucru foarte cunoscut. Durerea va ramane mult timp dar trebuie sa mergi mai departe si sa incerci din nou sa ramai insarcinata. Capul sus! Suntem alaturi de tine.
fantome
Postat pe 17 Iulie 2009 18:36
De la: gabielle88, la data 2009-07-14 02:15:56EU AS VREA DIN TRANDAFIRI ALBI CU FREZII DAR MA MAI GANDESC PT CA FREZIILE SUNT CAM DELICATE :D

Gasesti frezii in orice perioada a anului? Eu am nunta in august si stiu ca se aduc numai pe comanda...
angi_bz
Postat pe 18 Iulie 2009 15:36
De la: angi_bz, la data 2009-07-18 15:36:14
De la: gabielle88, la data 2009-07-14 02:15:56EU AS VREA DIN TRANDAFIRI ALBI CU FREZII DAR MA MAI GANDESC PT CA FREZIILE SUNT CAM DELICATE :D

Gasesti frezii in orice perioada a anului? Eu am nunta in august si stiu ca se aduc numai pe comanda...


am o cunostinta care a facut nunta saptamana trecuta si a avut aranajamente cat si buchetul miresei, din orhidee si frezii. nu vreti sa stiti ce parfum plutea in aer...
iulik_flore
Postat pe 19 Iulie 2009 16:43
salut!! fetelor voi stiti ceva despre cine tb sa cumpere buchetul miresei?? e adevarat ca nasa tb sa se ocupe de el??? va pup
michelle24
Postat pe 20 Iulie 2009 12:07
De la: michelle, la data 2009-07-20 12:07:43salut!! fetelor voi stiti ceva despre cine tb sa cumpere buchetul miresei?? e adevarat ca nasa tb sa se ocupe de el??? va pup


nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu nici vorba mirele e cel care-ti cumpara buchetul, dupa o discutie in prealabil a preferintelor florale
laura02maria
Postat pe 20 Iulie 2009 16:09
Buna fetelor!
Eu sunt din Moldova- Iasi. La nunta mea am procedat altfel: mi-am facut o idee cam cum as dori sa fie buchetul de mireasa si am dat comanda de el, exact cum am vrut eu, iar nasii au platit buchetul(cat si lumanarile).
Daca te ajuta cu ceva ai o poza si cu buchetul meu.
Bafta fetelor si sa nu uitati sa zambiti la nunta voastra!!!!!
sandu_sonia
Postat pe 20 Iulie 2009 16:56
De la: lauramaria, la data 2009-07-20 16:09:48
De la: michelle, la data 2009-07-20 12:07:43salut!! fetelor voi stiti ceva despre cine tb sa cumpere buchetul miresei?? e adevarat ca nasa tb sa se ocupe de el??? va pup


nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu nici vorba mirele e cel care-ti cumpara buchetul, dupa o discutie in prealabil a preferintelor florale


lauramaria sa stii ca depinde f mult de zona si de obiceiurile ei specifice, asa ca eu stiu mai mult decat sigur ca la mine in zona nasii tb sa cumpere buchetele si lumanarile.

asa ca michelle mai bine o intrebi pe mama ta/soacra/bunica/orice alta ruda pt ca ele stiu cel mai bine. Pe forum au mai fost astfel de discutii contradictorii si nimeni, absolut nimeni nu a fost in satre sa zica k acest obicei depinde de zona in care tu traiesti/faci nunta.

Succes si pupici
agny
Postat pe 20 Iulie 2009 18:00
banuiesc ca il plateste nasul dar de daruit il daruieste mirele sper din tot sufletul sa fie asa

asa e aaggnnyy?
laura02maria
Postat pe 30 Iulie 2009 16:09
De la: lauramaria, la data 2009-07-30 16:09:08banuiesc ca il plateste nasul dar de daruit il daruieste mirele sper din tot sufletul sa fie asa

asa e aaggnnyy?


asa e peste tot ar fi chiar culmea sa ti-l daruiasca nasul
iulik_flore
Postat pe 31 Iulie 2009 23:05
da ar fi chiar culmea, dar la cate obiceiuri prostesti sunt in tara asta

- oricum pt mine tot e ciudat interventia nasilor pt buchet - ma gandesc ca nu mi-ar fi placut deloc sa mai dau detalii si sa ma complic cu nasii, cu toate ca nasii mei sunt niste draguti - mi-au spus caumpara tu ce vrei si spune-mi cat ne costa

- a fost mult mai bine sa disut doar cu sotul referitor la buchet cred ca imi pace ideea de a mi-l cumpara si daruii sotul meu
laura02maria
Postat pe 1 August 2009 13:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochia de mireasa Agnes Toma Collectia 2008 2 De la: ksiu 5 Iulie 2009 09:51
Vand rochie mireasa La Sposa, Model Label 1 De la: kudika434235 11 Septembrie 2011 23:12
vand rochia mea superba 1 De la: grace008819 13 Mai 2010 23:24
Sutien silicon fara bretele 53 De la: kristyne_grace 17 Iulie 2014 12:18
Rochie mireasa PRONOVIAS - MANUEL MOTA 1 De la: kudika499709 19 Ianuarie 2012 16:45