Setari Cookie-uri

Ce flori puneti in buchet?

Eu m-am indragostit de eustoma. Mai nou, o folosesc in toate aranjamentele florale pe care le cumpar. Mi-a placut la nebunie combinatia dintre trandafiri si eustoma si multumesc Marianei de la Magic Day pentru idee.
fantome
Postat pe 20 Octombrie 2008 14:33
intr-adevar este frumoasa eustoma.Si eu imi voi face buchetul din trandafiri albi si grena , plus eustoma si cred ca e de ajuns...
Puffy_grace
Postat pe 28 Octombrie 2008 09:57
Eu am avut un buchet din trandafiri rosii. si atat. simplu si rotund, fara gypsofila sau altceva. A dat foarte misto pe rochia mea crem deschis de mireasa. Cred ca trandafirii rosii ma caracterizeaza. Nu sunt florile mele preferate. EU sunt indragostita de lacramioare. dar de unde sa le iau in luna august??? cand mi-a spus la florarie ca 10 mil ma ajunge numai comanda de lacramioare .... mi-a trecut si m-am indreptat spre trandafirii rosii. A fost admirat si remarcat buchetul meu.
lady_me
Postat pe 29 Octombrie 2008 20:56
ptr anka_hanneman

dat te-ai casatorit totusi nu???
iulik_flore
Postat pe 30 Octombrie 2008 13:49
De la: iulika_flore, la data 2008-10-30 13:49:53ptr anka_hanneman

dat te-ai casatorit totusi nu???


anul acesta da....nunta era programata pentru anul trecut insa nu a mai avut loc .... am mai povestit asta undeva pe forum....mi se pare ca la una din temele despre nasi.....
oricum anul acesta am renuntat definitiv la cale si le-am inlocuit cu orhidee si au fost super!!!!!
niste prieteni chiar au tinut sa fac apoze buchetului meu si bratarilor pe care le-au avut domnisoarele de onoare
anka_hanneman
Postat pe 31 Octombrie 2008 16:46

bravoooooooooooooo!!!!!!!!!!!11
iulik_flore
Postat pe 2 Noiembrie 2008 23:05
floraria iris din bucuresti face niste aranjamente deosebite pentru nunti si nu numai. de la ei am avut si buchetul de la cununia civila si la nunta. dar nu toate florariile iris sunt ok. cea de la unirii ( de langa tip-top ) e groaznica. noi am facut comenzile la cea din spatele Arhitecturii.
anka_hanneman
Postat pe 3 Noiembrie 2008 17:38
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:22
vreau sa-i multumesc iulikai flore ca ea m-a ajutat sa-mi gasec florile pt buchet.

si ii mai multumesc si nasei mele ca mi l-a platit:)))..kiar daca nu prea intelegea ce ii indicam eu acolo floraresei si imi spunea ca ii este frica sa nu-mi iasa evantaiul....
caurea_grace
Postat pe 9 Decembrie 2008 14:57
De la: k3ntutza, la data 2008-07-25 00:06:20si eu as vrea cale albe..insa cum ubi meu..nu vrea cala in piept..nu pot sa-mi fac eu buchet de cale si el sa aibe in piept trandafir...asa ca...ma sacrific...sa ajungem la o intelegere

Poti face cum am avut eu trandafiri cu cale. Arata super combinatia !
bastiuta
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:25
Sincera sa fiu nustiu de unde a izvorat chestia asta cu calele la mort k de altfel n-am vazut pe nimeni niciodata cu cale la vreao inmormantare, numai garoafe, crizanteme etc si in cel mai fericit caz trandafiri, deci ce vina au calele?
Mama a avut buchet din cale si Slava Domnului ai mei au implinit 23 de ani de casnicie si pot spune k este tot ce ti-ai putea dori de la o casnicie.
Asa ca lasati bietele flori in pace k sunt ff frumuose, deosebite si elegante si nici nu fac nici un rau nimanui!
bastiuta
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:31
Mie imi plac calele nu zic ca nu dar nu le-as pune in buchetul de nunta...tot mai deosebiti sunt trandafirii....parerea mea.
Puffy_grace
Postat pe 11 Decembrie 2008 11:43
De la: Puffy, la data 2008-12-11 11:43:26Mie imi plac calele nu zic ca nu dar nu le-as pune in buchetul de nunta...tot mai deosebiti sunt trandafirii....parerea mea.

Apropo de trandafiri, pe care ii ador, in toate filmele se duc astia cu trandafiri la inmormantare, si chiar si la noi(cei mai instariti sau rudele mai apropiate) si nu se mai zice k-s flori de mort. ce-or fi avand cu alte flori(cum sunt calele sau lalele) de le-au dat titulatura asta?
bastiuta
Postat pe 11 Decembrie 2008 15:09
calele sunt extraordinare!
pure, frumoase, simbolul perfectiunii si aldelicatetii

nu imi voi face buchet de mireasa din cale, deoarece voi folosi alte flori superbe cu insemnatate cum ar fi nuferii

insa la cununia civila clar voi opta pentru un buchet finut din cale....
iulik_flore
Postat pe 12 Decembrie 2008 10:31
Buna fetelor.

Am si eu o intrebare. Buchetele si lumanarile trebuie sa fie alcatuite din aceleasi flori?
denissa_kenzo
Postat pe 19 Ianuarie 2009 08:34
Nu este obigatoriu, totul depinde de viziunea ta. La mine au fost din aceleasi flori, dar am combinat nuanta mea cu cea a nasei. Nimic nu este obligatoriu, lasa-ti imaginatia sa zburde si fa totul cum iti place tie.
fantome
Postat pe 19 Ianuarie 2009 12:16
De la: caurea, la data 2008-12-09 14:57:42vreau sa-i multumesc iulikai flore ca ea m-a ajutat sa-mi gasec florile pt buchet.

si ii mai multumesc si nasei mele ca mi l-a platit:)))..kiar daca nu prea intelegea ce ii indicam eu acolo floraresei si imi spunea ca ii este frica sa nu-mi iasa evantaiul....


iulik_flore
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:36
denisa kenzo, eu spre exemplu vreau ca buchetul meu sa fie total diferit de tot ceea ce se gaseste in aceea nunta!

deci buchetul meu va fi UNIC!!!!

nu stiu insa cum am sa reusesc sa ii pun mirelui in piept nufar
iulik_flore
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:38
fetelor am gasit rochitzele astea si m-am gandit sa le impartasesc cu voi

dati clik pe galerie

sunt superbe



http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_elegante_ro chii_de_mireasa_tip_sirena_.html


Raporteaza abuz de limbaj
iulik_flore
Postat pe 20 Ianuarie 2009 16:25
asa e cel mai bine si sincer cred ca buchetul miresei trebuie sa fie cum si l-a dorit nu cum arata sala, si trebuie sa fie unic.
cauta pe www.decobell.ro sa vedeti niste buchete care sunt frumoase.
belcmar
Postat pe 25 Ianuarie 2009 23:58
Eu o sa optez pentru un buchet alcatuit din orhidee vernil si trandafiri alb-unt...la fel si la buchetele de la lumanari numai ca diferenta dintre ele va consta in aranjamenul lor in buchet.
auraslovedeny
Postat pe 5 Martie 2009 13:32
este clar ca vreau trandafiri însã nu ºtiu daca pe alb sau pe roºu...
angik_grace
Postat pe 14 Martie 2009 11:03
Calele sunt floarea miresei in strainatate sau flori regale se mai numesc iar catolicii le folosesc in cele mai importante momente din viata unui om, si anume botez, nunta, moarte poate de aceea a ajuns la noi in tara doar moartea... Cat despre superstitiile de nunta daca le citesti pai nu te mai mariti...
hopeangeld
Postat pe 14 Martie 2009 12:26
buna, fetelor!
eu am avut un buchetel foarte frumos, compus din tandafiri lila spre mov, cu mini-roze in aceasi culoare, iar in mijloc un fir de hortensia alba, care semana cu un mare pam-pon (nu stiu daca am scris bine) . eu am mai vrut si frezii, care sunt preferatele mele, dar cica florareasa nu a avut de unde sa ia culoarea lila....asa ca mi-a pus lalele. oricum a aratat superb.
la lumanari am avut tot hortensia si trandafiri lila, mi s-au parut mai deosebite asa si bine am facut, pt. ca m-au reprezantat.
baffiy
Postat pe 14 Martie 2009 15:52
eu ma casatoresc in iunie, si o sa-mi fac buchetul din trandafiri roz, mie imi plac mult de tot!
ika_vio21
Postat pe 14 Martie 2009 16:07
mie imi plac enorm trandafirii , chiar daca au spini mi se par cele mai gingase flori.deci indiferent de cat va costa trandafirii vor fi florile din buchetul meu.
mihaelaonu
Postat pe 14 Martie 2009 19:36
nu cred ca ai vrea din cale sincer....sunt lacrimi....nu vreau sa fiu supersitioasa,dar stiu de la femei mai invarsta,au o casnicie de zeci de ani,dar greutatile prin care au trecut nu sunt nici de pomenit si cate lacrimi, nu cred ca ai putea sa iti imaginezi.
yo5pek
Postat pe 14 Martie 2009 20:31
salut fetelor!si buchetul meu o sa fie din cale si trandafiri...al domnisoarelor la fel dar lor am sa le fac cu cale de alta culoare nu alba ca al meu ci de culoarea rochitelor lor...sper ca ma intelegeti...dupa cum am mai spus nunta o sa fie in irlanda de nord si cred ca stiti ca aici traditia e diferita de a noastra.dar abia astept am dat depozit si am rezervat data pt flori de pe aku... ca aici e mai rau ca la noi trebuie sa pui nunta cu 2 3 ani inainte dak vrei sa apuci loc si hotel frumos.si la fel si cu inchiriatu cam tot asa ...de ex rochia mea am comandat-o sapt trecuta si vine pe 5 iunie...si din magazin am luat o dar asa e aici dai comanda si ti o face dupa marimea ta...nu ca la noi in tara cand toata lumea le probeaza si dupa o iei tu deja imbracata de alte fete...nu vreau sa par nush cum dar e parerea mea..imi place mai mult de faptul ca nimeni nu a imbracat rochia pana la mine si ca e nepurtata de alte fete si mai ales ca e marimea si lungimea mea...v-am mai spus e parerea mea..va poop si eu zic sa nu credeti ca....., calele aduc ghinion...mie imi plac enorm de mult si asta o sa am la nunta plus trandafiri ca s preferatii mei...multa bafta si casa de piatra la cele care se marita....
monallissada
Postat pe 14 Martie 2009 21:21
aaa am uitat sa va spun ..puteti intra pe www.allure bridals.com si acolo aveti modele de rochii spuer frumoase...a mea e nr 8560...ihi..bafta multa...iar dak sunteti interesate si mai vreti site-uri mai am cateva ,...va poop
monallissada
Postat pe 14 Martie 2009 21:28
eu vreau un buchet din crini imperiali dar daca nu se poate as vrea su un buchet cu trandafiri albi simplu dar elegant
jesse_adry
Postat pe 15 Martie 2009 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VAND ROCHIE DE MIREASA 1 De la: kudika334771 2 Decembrie 2010 00:27
Vand rochie Mirandi 2 De la: flavystyle 11 Februarie 2010 01:53
Vand rochie de mireasa - Superba si pret bun 1 De la: kudika416423 2 August 2011 00:44
Vand rochie Reyes, Pronovias 2009 1 De la: grace009142 24 Iunie 2010 10:03
Vand rochie mireasa superba Dacosta 1 De la: ciobanudaniela 24 Ianuarie 2011 18:05