Setari Cookie-uri

melodia pentru marsul miresei

am facut playlistul de nunta cu de toate, si populara, si lente, si mai tineresti, si mi-am amintit (am vazut un art) ca tre sa aleg si melodia pt marsul meu in biserica... si nu e deloc usor... as vrea sa imi cante cineva pe orga sau pianina (am un prieten pianist si ar face asta cu mare placere) dar... la noi bisericile nu au asa instrumente, asa ca o sa aducem noi daca ni se permite. Numai ca nu stiu ce melodie sa aleg... un clayderman?
ully1986
Postat pe 20 August 2008 10:58
Eu am optat pentru corul bisericii. Vor interpreta "Oda bucuriei".
fantome
Postat pe 20 August 2008 15:06
Am observat ca cei care nu au pretentii ies din biserica pe clasicul "Multi ani traiasca!".
fantome
Postat pe 25 August 2008 15:48
... in urma cu cativa ani, inainte de a ma muta in Cluj, am facut parte din corul bisericii... si cum pentru nunta ne vom intoarce in orasul natal, in sanul familiei si al prietenilor din copilarie, o sa ii rog pe fostii colegi din cor sa ne ajute in aeasta privinta!

fiecare nunta are farmecul ei, fiecare lucru care trebuie punctat in desfasurarea nuntii se face dupa placul mirilor.... sunt atat de multe lucruri pe care le-as face la nunta mea...

aleg cu sufletul de data asta...
NIGHTWISH_grace
Postat pe 28 August 2008 21:51
eu am facut scoala de muzica..si o sa vb cu catziva colegi....sa vina jumate de ora sa-mi cante o melodie care imi place mie f mult... ...care o cantam la scoala in orchestra...cum am gacut 9 ani de viaoare si 4 de pian ma gandisem sa cant eu ceva la pian....pentru inceputul petrecerii i9nsa...mia trecut...vreau sa fiu mireasa nu artista...plus...n-am mai atins un pian de catziva ani...

Postat pe 28 August 2008 22:59
Nightwish, si eu am cantat in corul bisericii multi ani, de pe la vreo 10 ani pana pe la vreo 15 ani. Ma bucur sa aud ca si tu ai optat pentru cor.
fantome
Postat pe 29 August 2008 08:55
Stati un pic ca nu m-am lamurit... Eu nu am participat la nunti de cand eram copil... dar n-am inteles... mireasa are un mars? cand intra in biserica? cum am vazut in filme??sau... cand ies impreuna mirii ? imi cer scuze pentru nestiinta, dar trebuie sa va intreb.
dana_lacatusu
Postat pe 29 Septembrie 2008 16:13
la ultima cununie religioasa la care am asistat, corul a cantat dupa terminarea slujbei, la iesirea mirilor din biserica! in 11 septembrie particip la o nunta si o sa stiu mai exact!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 30 Septembrie 2008 16:37
corul face toti banii

ps - pe cat posibil sa nu dati gagilor din cor sa manance multa inghetata inainte ... si neaparat trebuie sa fie virgine ... fetele din cor .. pe bune :D
mau77mau
Postat pe 1 Octombrie 2008 09:19
Faza tare: preotul care ne-a cununat este prieten de familie cu noi (a fost si la sala) si la sfarsitul slujbei, la cuvantare a inceput sa planga de emotie... si-am plans toti, o biserca plina de plangaciosi. Auzeam in spate icnete de plans si nici nu-mi mai amintesc ce a cantat corul.
fantome
Postat pe 11 Octombrie 2008 10:58
NIGHTWISH_grace
Postat pe 14 Octombrie 2008 15:44
buna fetelor, eu recomand o melodie superba cunoscuta in toata lumea si chiar eu am facut rost de varianta originala! Numai cand o asculti traiesti acele clipe cand intri in biseric si chiar cand iesiti! Deci eu una consider ca e cea mai potrivita! daca o vreti puteti sa-mi lasati un msg si cu cea mai mare placere va trimit! ca idee puteti sa intrati pe youtube!http://www.youtube.com/watch?v=drWZHgY-zFo&feature=related va pup
yryna_grace
Postat pe 15 Octombrie 2008 13:58
OK. ne facem griji pt melodie. Dar cum dansam pe acele melodii dorite va intrebati cum ne descurcam? sau ai nostri viitori soti cum se vor descurca?
poate ne impiedicam unul de altul.
SWEET2KYS_S
Postat pe 22 Octombrie 2008 20:12
Nu cred ca vrei sa dansezi in biserica...
fantome
Postat pe 23 Octombrie 2008 15:33
Melodia noastra de deschidere a serii a fost THALIA-UNA VEZ EN DICEMBRE. in primul rand pentru ca amandurora ne place Thalia. si in al doilea rand pentru ca mi-a placut melodia asta in mod deosebit dintotdeauna! atat mie cat si lui. iar melodia noastra, care ne aduce aminte de momentul in care ne-am cunoscut si care este legata de noi..este o manea..asa ca....
Inainte cu vreo 3 luni, ne-am facut noi o coregrafie pentru dans, ne-am uitat p youtube (poate fi un mare ajutor) si a iesit ceva foarte frumos. Insa ...la NUNTA... cand trebuia sa aratam ce stim, al meu mire s-a emotionat ata de mult..incat a uitat tot..precum si pasii de vals... pe care a trebuit sa ii reamintesc..sa ii soptesc la ureche 1..12...si ma ruga neincetat sa il iert..ca el a uitat...ca nu poate... Era important pentru mine dansul asta...
lady_me
Postat pe 29 Octombrie 2008 23:06
ALEGE CU SUFLETUL, e cea mai buna solutie. Mi-ar face placere sa te cunosc, de unde esti?
manuelagheorghe_grace
Postat pe 22 Noiembrie 2008 13:46
trimite-mi si mie te rog ca idee ce vals .....stii tu mai bun
cici_cici2004
Postat pe 23 Noiembrie 2008 19:31
..buna seara....cred ca o varianta mai putin obisnuita si de mare efect ar fi prezenta unui CVARTET DE COARDE CARE SA INTERPRETEZE MARSUL....SI NU NUMAI...stiu ce spun ptr. ca activez in domeniu....o astfel de formatie ar da fason nuntii...si chiar asa ar trebui sa fie o nunta!daca doriti mai multe amanunte,contactati-ma sau vizitati www.cvartetulfiore.ro...sunt unul dintre ei...!

Postat pe 1 Decembrie 2008 20:25
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:34
EU NU MAI INTELEG NIMIC, ESTE VB DESPRE MARSUL NUPTIAL, ADIK ALA CARE SE CANTA CAND IESI DIN BISEICA???? SAU DESPRE VALSUL MIRILOR, MELODIA DE DESCHIDERE DE LA RESTAURANT????
NU MAI PRICEP....
iulik_flore
Postat pe 2 Decembrie 2008 17:48
De la: NIGHTWISH, la data 2008-08-28 21:51:48... in urma cu cativa ani, inainte de a ma muta in Cluj, am facut parte din corul bisericii... .

Si eu am cantat intr-un astfel de cor, dar in galati.
Welcome in the club !
bastiuta
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:11
De la: raduvictor, la data 2008-12-01 20:25:46..buna seara....cred ca o varianta mai putin obisnuita si de mare efect ar fi prezenta unui CVARTET DE COARDE CARE SA INTERPRETEZE MARSUL....SI NU NUMAI...stiu ce spun ptr. ca activez in domeniu....o astfel de formatie ar da fason nuntii...si chiar asa ar trebui sa fie o nunta!daca doriti mai multe amanunte,contactati-ma sau vizitati www.cvartetulfiore.ro...sunt unul dintre ei...!

Ideea este f tare, dar pt asta trebuie sa ai ceva banuti in plus, pt k costa un pic si suficient spatiu k sa se desfasoare si de preferat o locatie eleganta k dak aduci un cvartet de coarde intr-un rest rustic...daca se indeplinesc conditiile astea e o alegere de maxima eleganta, jos palaria!
bastiuta
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:14
De la: iulika_flore, la data 2008-12-02 17:48:11EU NU MAI INTELEG NIMIC, ESTE VB DESPRE MARSUL NUPTIAL, ADIK ALA CARE SE CANTA CAND IESI DIN BISEICA???? SAU DESPRE VALSUL MIRILOR, MELODIA DE DESCHIDERE DE LA RESTAURANT????
NU MAI PRICEP....

Crek s-a facut o combinatie k inital se vb de cel din biserica acum vad k au schimbat subiectul pe cel de la rest.
Pt biserica daca este cor se canta in general LA intrare fie O cantare inchinata Maicii Domnului fie o cantare de chemare a miresei, iar la iesire Multi ani triasca sau Dusi de noroc, care este varianta cu versuri a celebrului mars nuptial.
bastiuta
Postat pe 9 Decembrie 2008 17:17
yo o sa ma casatoresc intro catedrala frumoasa si osa pun in bis cantecu meu preferat la orga: shania twain from this moment on ca visez asta de cand lam asultat fiecaqre data!
si la petrecere 1 nostru cantec o sa fie over the raiwbow de frank sinnatra ca ne place la amandoi mai ales lui si yo un cantec preferat si el alte ce ziceti de asta? si e bine ca yo la nunta so fac in bis nu o sa dam nici un ban!
MIRESICA_ADY
Postat pe 11 Decembrie 2008 16:28
De la: MIRESICA_ADY, la data 2008-12-11 16:28:28yo o sa ma casatoresc intro catedrala frumoasa si osa pun in bis cantecu meu preferat la orga: shania twain from this moment on ca visez asta de cand lam asultat fiecaqre data!
si la petrecere 1 nostru cantec o sa fie over the raiwbow de frank sinnatra ca ne place la amandoi mai ales lui si yo un cantec preferat si el alte ce ziceti de asta? si e bine ca yo la nunta so fac in bis nu o sa dam nici un ban!

Stai k n-am inteles, in ce Biserica faceti voi nunta? Melodia from this moment on este ff frumoasa, dar ce treaba are in biserica? Stiu k se canta cel mult marsul nuptial dar alta melodie? N-am mai auzit.
bastiuta
Postat pe 12 Decembrie 2008 15:26
De la: alina_hahuie, la data 2008-12-12 15:26:53
De la: MIRESICA_ADY, la data 2008-12-11 16:28:28yo o sa ma casatoresc intro catedrala frumoasa si osa pun in bis cantecu meu preferat la orga: shania twain from this moment on ca visez asta de cand lam asultat fiecaqre data!
si la petrecere 1 nostru cantec o sa fie over the raiwbow de frank sinnatra ca ne place la amandoi mai ales lui si yo un cantec preferat si el alte ce ziceti de asta? si e bine ca yo la nunta so fac in bis nu o sa dam nici un ban!

Stai k n-am inteles, in ce Biserica faceti voi nunta? Melodia from this moment on este ff frumoasa, dar ce treaba are in biserica? Stiu k se canta cel mult marsul nuptial dar alta melodie? N-am mai auzit.


in biserica???

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Rochia_de_mireasa_cu_trena_.html superbe fetelorrrrrrrrrrr ptr inspiratie
iulik_flore
Postat pe 10 Februarie 2009 11:39
iulica flore se pare ca noi suntem sg care nu intelegem. Cineva mai sus imi spunea daca vreau sa dansez in biserica.Eu cred ca nu intelege nimeni despre ce muzica este vorba.
SWEET2KYS_S
Postat pe 10 Februarie 2009 20:41
De la: SWEET2KYS_S, la data 2009-02-10 20:41:53iulica flore se pare ca noi suntem sg care nu intelegem. Cineva mai sus imi spunea daca vreau sa dansez in biserica.Eu cred ca nu intelege nimeni despre ce muzica este vorba.




nici miresica_ady nu intelege?

fetele astea au cam luat-o pe aratura. cam bat campii!!! o dau dintr-una intr-alta
iulik_flore
Postat pe 11 Februarie 2009 12:11
pardon alina_hahuie nu intelege defapt nici n-ai cum sa intelegi
iulik_flore
Postat pe 11 Februarie 2009 12:12
Dragele mele, topicul este despre marsul miresei. Acest mars reprezinta iesirea din biserica a cuplului si nu melodia de deschidere a nuntii.
fantome
Postat pe 12 Februarie 2009 08:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a facut careva nunta la Rin Grand Hotel? 2 De la: kudika_937107 7 Octombrie 2013 19:45
Cat sunt dispusi mirii sa cheltuiasca pentru foto-video in timp de criza? 4 De la: Diamond 24 Iulie 2010 22:04
Maraton kangoo jumps in Bucuresti 1 De la: grace006880 23 Decembrie 2009 16:18
cum ne adresam socrilor? 69 De la: nelu_lumi 15 Februarie 2010 14:52
coloarea fistic si somon 3 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:48