Setari Cookie-uri

Cu dusmanii la nunta?


Un proverb de_al nostru spune cam asa:"sa-ti tii prietenii
aproape, dar dusmanii si mai aproape!"
Voi ce ati face? V-ati invita si dusmanii sa se bucure alaturi de voi in cea mai fericita zi din viata voastra, sau dimpotriva...?
simona_grace
Postat pe 20 August 2008 11:30
nu stiu ce sfat as putea sa'ti dau in cazul asta.eu sunt in spania, si cand am ajuns aksa, in iulie toti se uitau urat la mine.nu stiu daca am mai multi prieteni decat dusmani.intentionez sa fac nunta peste 2 ani, dar nush ce as face, dak as invita siprieteni si dusmani.
dalila_s2006
Postat pe 20 August 2008 16:12
Aici depinde ce intelegi prin dusmani... Te referi doar la cei care se dau prieteni si te injunghie pe la spate cu prima ocazie si susutin ca's albi ca zapada sau la cei declarati, cu care esti propriu-zis in razboi?
fantome
Postat pe 21 August 2008 10:08
In primul si-n primul rand ma refer la cei declarati, dar nici cei ipocriti nu fac exceptie.
simona_grace
Postat pe 21 August 2008 12:57

Eu nu i-as invita, desi vreo 2 au scapat. Parintii mei i-au invitat pt ca au fost la ei la nunta. Au considerat e mai bine sa-i invite ca sa dea si ei ceva acolo pentru fericirea noastra... . Intr-un fel se folosesc de ei, dar o merita.
fantome
Postat pe 21 August 2008 15:07
Cred ca ipocritii trebuie neaparat invitati. Daca nu-i inviti iti vor repeta la nesfarsit cum ar fi venit ei la tine la nunta dar tu nu i-ai invitat, cum s-ar fi distrat ei, ce atmosfera ar fi facut, etc. Oricum nu se vor bucura de fericitarea ta, indiferent ca-i inviti sau nu. Dar vorba parintilor mei, de ce nu speculezi situatia sa fie in favoarea ta?
fantome
Postat pe 25 August 2008 16:24
eu zic nuuuuuuuuuu....si ink odata NUUUU!!!!!....nu riscatzi fetelor in nici un fel...sa invitati cine stie ce ciudoshi sa va strice nunta.....numai ganditziva de ce ar fi in stare...daca sunt barbatzi ar putea sa se imbete sa faca scandal...motive se gasesc...daca s femei...MULT MAI RAU....ar putea sa iti verse vreo ceva pe rochie...sau sa tzio calce...sa inceapa sa danseze pe valsul mirilor...cand doar voi trebuie sa dansatzi....stau si ma gandesc la ce as face eu...la niste dusmani sa le stric nunta.....am o imaginatzie....

ganditziva...riscatzi prea mult!!!!!

Postat pe 28 August 2008 23:03
eu am sa-mi angajez bodyguarzi pentru nunta...pentru eventuale probleme...ca sa fim noi sigguri...unu va sta la intrare...si unu se va tziene de fusta mea...undes eu sa fie si el...la distantza in nu trebuie sa ma piearda din ochi...mai ales cand sunt furata si de cine anume...eu a zis....fara cameraman si bodyguard nu plec nicaieri...cand tre sa ma fure...

Postat pe 28 August 2008 23:05
Mi-e greu sa cred ca unii oameni sunt capabili de asemenea fapte, dar, cine stie, nu-i excus. Spre norocul meu eu tind sa cred ca nu am dusmani, ci doar fosti prieteni. Si daca vreodata mi-au fost prieteni nu cred ca pot fi capabili de acte de vandalism.
fantome
Postat pe 29 August 2008 15:07
esti tare dak iti permiti sa-ti angajezi bodyguarzi la nunta.
simona_grace
Postat pe 30 August 2008 19:59
De la: simona, la data 2008-08-30 19:59:52 esti tare dak iti permiti sa-ti angajezi bodyguarzi la nunta.


asta e una din cehstiile importante...deja ma interesez...pe la firme...unu...zicea..ca el daca vine tre sa vina cu zece baietzi ...ca daca iese vreo ceva...ei sunt pregatitri cu de toate..cu arme nuj de care...si..i-am spus..ca nu e nunta de mafiotzi...e o nunta normala..insa exsita anumite pesnoane pentru care le este INTERZISA intrarea....doar atat...nu ma rapeste nimeni...nu se impusca nimeni...era un amuzant tipul...i-am zis ca daca era nunta de mafiotzi...chemam mascatzii...nu pe el...nebuni.... m-am amuzat rau....

Postat pe 31 August 2008 00:21
Da, adevarul e ca din cauza fazei cu bodyguarzii si eu ma gandisem departe, mafioti,chestii, trestii...SCUZE :)
simona_grace
Postat pe 31 August 2008 18:08
Draga Kentutza
Eu nu imi pot inchipui nunta cu oameni de paza si chestii d'astea. Prefer sa-i am alaturi doar pe cei dragi. Decat sa inviti oameni care stii ca ar fi capabili sa-ti faca rau mai bine renunti la prezenta lor si faci tot posibilul sa nu afle locul si data nuntii. Si daca totusi vin la nunta neinvitati, ignora-i, ocoleste-i, vorbeste cu domnisoarele de onoare si cu cei mai intimi prieteni ca atunci cand incearca sa ajunga la tine acestia sa intervina (sa-i ia la dans, sa-i intrebe ceva). Diplomatia poate fi cea mai puternica arma si nu cred ca exista pedeapsa mai mare decat ignoranta si indiferenta.
fantome
Postat pe 2 Septembrie 2008 09:05
sa spunem ca am motive serioase...pentru care imi angajez bodyguarzi....nu pot sa spun... sunt chestii personale...insa nu suntem familie de mafiotzi

Postat pe 2 Septembrie 2008 22:08
Nici prin cap nu mi-a trecut ca a-ti fi o familie de mafioti. Incearca sa tii cat poti de departe detaliile nuntii fata de oamenii respectivi sau fa sa ajunga la ei date eronate, sa afle ca-ti tii nunta la Bucuresti sau la Constanta. As muri de ras sa aflu ca ei va cauta la sute de km departare si voi va vedeti fericiti de nunta.
fantome
Postat pe 3 Septembrie 2008 08:21
e imposibil.....peretzii au urechi....si inca ce multe....

Postat pe 3 Septembrie 2008 22:16
buna fetele!...dar pe soacra putem sa NU o invitam???? :d
Heleen
Postat pe 17 Octombrie 2008 08:36

Sa stii draga mea ca al meu socru a vrut invitat la nunta, asa ca prima invitatie i-am dat-o lui. Mai in gluma, mai in serios, l-am invitat la nunta copilului sau.

fantome
Postat pe 17 Octombrie 2008 15:43
De la: fantome, la data 2008-10-17 15:43:08
Sa stii draga mea ca al meu socru a vrut invitat la nunta, asa ca prima invitatie i-am dat-o lui. Mai in gluma, mai in serios, l-am invitat la nunta copilului sau.



de ce???nu nimerea usha restaurantului fara invitatzie???

Postat pe 17 Octombrie 2008 22:20
din pacate..mai devreme sau mai tarziu unii din prieteni sau cunostinte ne devin "dusmani" sau nu mai vorbim deloc, iar alti necunoscuti ne devin prieteni..
asa ca dusmani vom avea mereu...
cu siguranta au fost oameni care au comentat aspecte de la nunta noastra si au barfit in soapta, ca doar asa este omenirea...suntem diferiti...de aceea este foarte important ca la nunta noastra SA FACEM EXACT CEEA CE VREM NOI, sa ne multumim pe noi, ca este ziua noastra,,,iar cei care nu imteleg ca suntem diferiti si ca gusturile difera, sa faca ceea ce este "corect" la nunta lor, si daca sunt deja casatoriti, sa traga o privire in urma sa analizeze ce au facut ei la nunta lor si apoi sa vorbeasca...sau mai bine sa astepte sa se mai nasca odata si sa isi faca ei nunta pe placul lor....
caurea_grace
Postat pe 29 Octombrie 2008 11:13
sa stii ca si eu ma gandeam la soacra dar mi-ai luat-o inainte
carmen29
Postat pe 29 Decembrie 2008 01:14
Draga Caurea, nu fi suparata pe ei, sunr doar invidiosi. Cei mai multi nu-si fac singuri nunta ci le este organizata de parinti, care e clar ca o fac dupa gusturile lor. Nu vor recunoaste niciodata ca ne invidiaza pentru ca am avut curaj sa spargem tiparele, sa ne traim visele.
fantome
Postat pe 29 Decembrie 2008 11:52
De la: Heleen, la data 2008-10-17 08:36:05buna fetele!...dar pe soacra putem sa NU o invitam???? :d

VISE MAICA VISE !!!! AI VREA TU !(SI NU NUMAI )
Din pacate am o veste proasta pt tine si pt mine si pt altele: soacra tre sa fie acolo ! Sory.
PS ar fi o sansa sa n-o ai la nunta dak faci cununia in 2 la las vegas.
bastiuta
Postat pe 13 Ianuarie 2009 19:45
Impotriva urechilor peretilor sunt solutii. Doar atatea si atatea vedete isi fac nunta in secret, inviutand doar persoanele apropiate in care au incredere. De ce nu am face si noi astfel?
Dam invitatiile doar la cine avem incredere. Dar trebuie sa ne intelegem cu ei sa nu spuna nimanui nimic.
Roxy1000
Postat pe 14 Ianuarie 2009 11:22
Celor in care aveti incredere cand le dati invitatiile le spuneti ca vreti sa aveti o nunta restransa si in secret.
Apoi dupa ce se termina nunta, peste cateva zile, oare ce ar fi daca dusmanii ar primi un CD cu nunta la care ei nu au stiut de ea? Nmu ar fi cumva ca si cum "i-ati lovi direct la tinta" ?
Roxy1000
Postat pe 14 Ianuarie 2009 11:25
Si eu mi-am invitat dusmanii( soacra si acolitii)care au incercat sa imi strice nunta si nu au reusit.
Incercati sa urmati vb:tineti prietenii aproape dar dusmaniisi mai aproape( mai ales la astfel de evenim ca sa nu-ti faca neplaceri)
flururas
Postat pe 14 Ianuarie 2009 20:02
eu am toate sansele sa nu mi vina dusmanul nr 1 soacramea pt ca atat se streseaza pt nunta copilului incat o sa ajunga cu o zi inainte si sper eu cu intarziere desi mi ar parea rau ca nu o pot face sa lesine de invidie asta e scopul nunti sa te bucuri alaturi de cei dragi si sa ti bagi dusmani in boala sunt rea stiu va pup
andre_dany
Postat pe 2 Martie 2009 20:25
lorena28
Postat pe 4 Martie 2009 13:09
fetelor oricine va poate deveni dusmani ,pana si cea mai buna prietena (sau care ai considerat tu ca iti este)am auzit si am patit-o,sunt unele persoane care nu se pot bucura pentru fericirea altuia si atunci din invidie si rautate isi pot arata adevarata fata abia la nunta voastra ,de astfel de persoane cum credeti ca va ve-ti putea feri,sunt cele mai periculoase,am asistat la o nunta la carae cea mai buna prietena a miresei i-a facut aluzii sexuale mirelui in ziua nuntii .de dusmanii stiuti nu cred ca trebuie sa va temeti i-ati observat tehnicile si felul lor de a actiona si chiar daca se intampala sa fiti nevoite sa ii invitati la nunta , stiti cum trebuie procedat pentru a combate raul.
mihaelaonu
Postat pe 4 Martie 2009 13:25
soacre,unchi,matusi...dar daca cei care pot sa-ti faca probleme sunt chiar PARINTII ?????????? ....am 29 de ani,am facut medicina in romania((((m-am intretinut singura ,pentru ca parini mei "nu aveau posibilitatea" la fel si fratele meu))) iar acum locuiesc in ITALIA,impreuna cu fabrizio(viitorul sot) si luca (fiul nostru de 2 ani)...la fel si fratele meu locuieste in italia(lucreaza cu viitorul meu sot)..PARINTII NOSTRI nu sunt de acord ca atat eu cat si fratele meu am decis sa ramanem in italia,si mai ales NU SUNT DE ACORD ca eu ""am luat un italian"" in loc de un roman ((bine,nu sunt de acord nici cu prietena fratelui meu ,care este romanca ))....nu stiu daca ar trebui sa ii invit la nunta mea cu fabrizio(nici nu stiu daca ar veni daca i-as invita) deoarece mi-au facut probleme si la botezul copilului((am ales restaurantul familiei lui fabrizio,deci ca mancarea era proaspata si buna eram siguri dar parintii mei au fost nervosi toata seara,nu au vorbit cu nimeni(((doar cand aduceau comentarii negativE mancarii deschideau gura)))vinul nu era bun ""ca si cel facut in romania"" iar despre mancare ziceau in gura mare ca ""sunt niste tampenii,aici,in italia,voi nici macar nu stiti sa gatiti"" si normal vesnicul ""in romania se gateste mult mai bine"" ((( TAMPENII fiind felurile de mancare specifice zonei in care locuim noi acum(aperitiv mozzarela cu rosii,sunca SanDaniele,salata de telina cu nuci si branza,,,etc)apoi spaghete cu sos de rosii si carne de mistret,,,iepure la cuptor cu legume gril,vitel in sos de vin rosu,prajituri specifice zonei si tortul de fructe)))...ca sa nu ma zic ca mama mea nu este de acord cu modul in care eu cresc copilul meu,ce ii dau sa manance,si cum il imbrac(la baita trebuie sa-l tin in apa fierbinte""ca asa e sanatos"apoi sa-i leg picioarele ca sa nu aibe copilul picioare strambe..etc...pana si pentru vacanta pe care am facut-o cu sotul si copilul au avut ceva de obiectat ""nu se duce copilul mic(avea 6 luni) la mare,ca-l arde soarele"" iar tatal meu nu se abtine ""sa ne dea educatie"" mie si sotului (si chiar sa ne ameninte cu bataia,dupa parerea lui trebuie sa FACEM CE ZICE EL,CA ARE MAI MULTA EXPERIENA DECAT NOI)adica sa facem ce vrea el,nu ceea ce ne place noua....stiu ca este greu de crezut,dar din pacate ESTE ADEVARAT CE SA FAC ?? VOI CE ATI FACE IN SITUATIA MEA ?? NU VREAU SA-SI ADUCA AMINTE INVITATII DE LA NUNTA DE ""PARINTII MIRESEI"" dar sunt parintii mei,si as vrea sa partecipe la fericirea mea
lorena28
Postat pe 4 Martie 2009 15:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochitza!!! 1 De la: Ancutza 18 Februarie 2010 16:06
decoratiunile pentru sala 40 De la: marry 11 Aprilie 2010 16:34
Caut o relatie serioasa si de lunga durata, eventual casatorie. 34 De la: Sefanelyy 8 Februarie 2016 10:39
Restaurant Cununie Civila Constanta 1 De la: m0n1 14 Iunie 2015 17:00
IMPRESII DESPRE FIRME DE DECORATIUNI NUNTI SI RESTAURANTE 2 De la: kudika514124 8 Martie 2012 22:59