Setari Cookie-uri

Ramai sclavul societatii sau nu? Ai sau nu ai tupeul sa spargi tiparele?

Ce tot atatea traditii, ce tot atataea superstitii??? Ba ca rochia e musai sa fie alba, ba ca mirele trebuie sa fie cu negru, draga Doamne miresa sa fie virgina!!!!
E nunta mea, o fac cum, unde, cand si mai ales cum vreau eu.Altfel risc sa ma incatusez in lanturile incomode ale societatii scarboase in care traim.
simona_grace
Postat pe 20 August 2008 11:51
Eu zic ca toti iesim din tipare. Dupa cum ai vazut din discutiile de pana cum, fiecare a ales daca face o nunta cu traditii sau nu, ce poarta, ce aduce nou, ce pastreaza vechi. E alegerea fiecaruia dintre noi.
fantome
Postat pe 22 August 2008 14:26
eu bag de la mine ce imi place...si scot ce mi se pare ca e aiurea si pierdem timpu de pomana...eu zic..ca fiecare sasi faca nunta cum il trazneste...sa nu aibe apoi mustrari...alta nunta(cu aceeasi persona ma refer )nu mai pupi asa ca...orice va vine in cap..scrietzi repede pe o hartie si discutatzio acasa cu `shefu` o fac ei pe durii...insa numai eu stiu ce poate sa obtzina o privire trista a unei femei...nu mai zic de lacrimi
eu sunt f plangacioasa...prefera orice decat sa ma vada zmiorcainduma

Postat pe 28 August 2008 22:46
aoleuuu....alaltaieri am vb pt prima data cu socrii mei de nunta..adica viitorii...eu m-am dus sa caut un restaurant si kiar am gasit unul...(maine ma duk sa dau avansul) ...si ei ca nu domle ca tre sa vb intai cu ai mei...normal si asta...si au inceput cu o poveste .....ca sa facem nunta mai pe la sfarsitul lui septembrie k se face vinul..k aduc ei vinul si apa minerala...k la meniu pun ficatei cu mamaliga si alte alea...k intai se duce socru cu tata si nunul ( nasul )...sa caute local k tre sa le convina la ei...eu sunt bat de rasarita...ce muzica le place la nasi...formatie cu solista sau unu cu orga sau nazdravanii....k tata trebuie sa dea cadou la nasi...si cine stie ce pretentii are nasu....eu stiu k noi mirii tre sa cumparam ceva la nasi...k ei la nunta la o fata de a lor au dat ei bani la nas sa puna pe masa numai asa sa aibe cine sa le duca lumanarile......noi am vb cu niste prieteni foarte buni de ai nostri.... nu suntem cu pretentii de astea.....socrii vorbeau in fata mea incepand de la data casatoriei pana la alegerea nasilor , muzica , local......tot!!!!......eu castig destul de bine...si al meu cat de cat....ne putem face noi nunta...numai noi....eu deja am gasit restaurant...restu la anu.....da socrii astia........ufff...SI NOI AMANDOI O SA NE FACEM NUNTA!!!!!!!!!!

Postat pe 28 August 2008 23:19
ai mei se asteapta la nunta dar nu stiu cum sa le spun...ar trebui pur si simplu...ai mei nu o sa se bage k oricum ei nu au posibilitate...dar ma ingrozeste ziua cand viitorii socrii vor trebui sa vina cica la mine acasa sa ma ceara....mi se pare o tampenie...eu inteleg sa vina in vizita sa se cunoasca dar socru o sa intrebe k la tara -ne dati fata sau nu?-...as vrea sa fac sa dispara cateva luni din momentul asta...cred k o sa am suvite blonde la nunta....de atat stress......omul meu stie ce vreau eu...dar e foarte atasat de parintii lui...astept mesajele voastre de incurajare...am crezut k o sa fie usor dar.......

Postat pe 28 August 2008 23:24
draguta mea, crede-ma ca o sa treaca... si la mine a fost un cosmar... cat pe ce sa nu mai aibe loc nici o nunta...cu aproape o luna in urma, la 2-3 zile dupa ce am fost ceruta au si venit "pe vedere"... si a inceput THE MONSTER-IN-LAW sa toraie ca o moara stricata, si-ar fi vrut ca in alea cateva ore cat au stat la noi sa fie si nunta gata organizata... nu a existat subiect pe care ea sa nu-l fi dezbatut... inclusiv cum sa fie tortul miresei si rochia de mireasa pe care o voi purta... cand deschidea si barbata-su gura sa spuna ceva, sau ai mei, aia iar incepea: toro-toro-toro-toro....

... intr-un final a trecut cum a trecut si ziua aia... dar de a doua zi, dupa ce au plecat de la noi, a inceput THE MONSTER cu comentariile... ca pe mine nu ma intereseaza nunta, ca nu vreau sa-i implic cu nimic pe ai mei la nunta...ce-ar fi vrut sa spunem daca nimeni nu a putut zice nimic din cauza ei??!! o gramada de rahaturi de-astea care mi-au distrus toata bucuria de a ma marita cu omul iubit! mai am un an pana la nunta, asa ca deocamdata timpul e in favoarea mea, sa mi-o organizez cum imi place!

acum sunt mai linistita, parintii lui au plecat din tara si se vor intoarce inainte de nunta noastra... si tare mi-e teama ca atunci, pe ultima suta de metri, va face ceva sa isi bage codita, sa fie nunta dupa placul ei... din pacate nu si dupa placul nostru... chiar si in noaptea nuntii daca va face ceva nepotrivit, cred ca as fi in stare sa plec de la propria mea nunta!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 28 August 2008 23:46
Dumnezeuleeeee!!!!!!!1
Cred ca este o regula de genul, dar poate fi depasita usor. De abia imi pusese inelul pe deget ca "socrosenia" isi si facea planurile de nunta. Am lasat-o in pace sa vorbeasca. Eu cu Florin locuim in sufrageria parintilor mei de un an. In octombrie anul trecut am inceput sa facem vizite la restaurante. In ianuarie ne-am hotarat, am platit avansul si apoi i-am instiintat. Ai mei au zis ca nu se baga, sa facem cum vrem noi si daca avem nevoie de ajutor, sa cerem. Am crezut ca o sa lesine socrosenia cand a aflat ca noi nici macar n-am intrebat-o. . Socra'miu vroia sa vorbeasca cu formatia care a cantat la cumnatul meu la nunta, dar l-am linistit si pe el, l-am anuntat ca avem si formatie. . Cand a inceput cu rochia, i-am zis cu frumosul ca nu avem acelesi gusturi si ca nu va fi alturi de mine in ziua cu pricina nici mama mea, deci ea nici atat. A mai avut ceva tentative la costumul lui Florin, dar a lasat-o balta.Si asa, incet, incet s-au obisnuit cu idee ca nu participa la pregatiri, nici unii, nici altii.
Ca sa ii includem si pe ei am cerut in permanenta sfaturi de la ambii parinti, am ascultat, dar am facut cum am vrut noi. Este nunta noastra, suportam toate cheltuielile (chiar daca nu a fost usor) si facem cum vrem noi.
fantome
Postat pe 29 August 2008 10:01
Bv,ai procedat foarte bine.
ps:" socrosenia" si mie imi place Doru Octavian Dumitru
simona_grace
Postat pe 29 August 2008 21:23
deci nu m-am putut opri din ras......deci numai pot....haideti k socrii mei nu-s kiar asa de rai....dar orisicat.....m-au umplut de stress zilele astea.....

Postat pe 29 August 2008 22:32
De la: pik_picollina, la data 2008-08-28 23:19:55aoleuuu....alaltaieri am vb pt prima data cu socrii mei de nunta..adica viitorii...eu m-am dus sa caut un restaurant si kiar am gasit unul...(maine ma duk sa dau avansul) ...si ei ca nu domle ca tre sa vb intai cu ai mei...normal si asta...si au inceput cu o poveste .....ca sa facem nunta mai pe la sfarsitul lui septembrie k se face vinul..k aduc ei vinul si apa minerala...k la meniu pun ficatei cu mamaliga si alte alea...k intai se duce socru cu tata si nunul ( nasul )...sa caute local k tre sa le convina la ei...eu sunt bat de rasarita...ce muzica le place la nasi...formatie cu solista sau unu cu orga sau nazdravanii....k tata trebuie sa dea cadou la nasi...si cine stie ce pretentii are nasu....eu stiu k noi mirii tre sa cumparam ceva la nasi...k ei la nunta la o fata de a lor au dat ei bani la nas sa puna pe masa numai asa sa aibe cine sa le duca lumanarile......noi am vb cu niste prieteni foarte buni de ai nostri.... nu suntem cu pretentii de astea.....socrii vorbeau in fata mea incepand de la data casatoriei pana la alegerea nasilor , muzica , local......tot!!!!......eu castig destul de bine...si al meu cat de cat....ne putem face noi nunta...numai noi....eu deja am gasit restaurant...restu la anu.....da socrii astia........ufff...SI NOI AMANDOI O SA NE FACEM NUNTA!!!!!!!!!!



asculta la mine pisicutzo...lasa socrii si parintzii sa vb...nu ai vazut statusu meu????zi ca ei si fa ca tine...ca nu te maritzi cu socrii...si nici al tau nu se insoara cu ai tai....dupa cum vad...vor sa faca nunta dupa placul lor....e cazul sa pui un mare stop....daca ai posibilitate satzi platesti singura nunta....nu accepta nimic de la ei...asa no sa se bata cu pumnul in piept ca tziau facut nunta deshi au adus doar malaiul de mamaliga....eu iti doresc o nunta ca-n povesti...sui cel mai important s-o facetzi cum vretzi voi....nasii sunt importanti insa nu-s ei mirii...asa ca daca te cununa nu trebuie sa facetzi nunta pe placul lor de acuma...lucrul asta il fac in fata lui dumnezeu...vor fi parintzii vostri s`pirituali...nici cardu valoros...si nici voi pentru ei maimutzoii de la circ...sa fim serioshi ...daca cineva vrea sa te cunune sa nu puna conditzii ca mai bine iti iei niste nashi mai saraci...satzi puna pe masa cat au....si iti cumperi tu singura coronitza...si ii ajutati cu lumanarile si gata....mai bine sa nu aiba posibilatati si sa avetzi sprijin neconditzionat...decat niste firfizoni cu nasu pe sus.........te popic miresica noastra si nu dispera....daca nu iti platesc nunta.-...nu au nici un cuvant de sus....sa taca si sa inghita...nu e nunta lor...lor lea trecut timpu...sasi vada de borshu lor

Postat pe 30 August 2008 23:38
multumesc foarte mult de incurajari . chiar acum cateva minute a plecat gagimanu meu de la mine ...le-am zis amandoi la ai mei k vrem sa facem nunta la anu si a fost complet diferita discutia cu ai mei fata de ai lui......cum vrem noi , cum gasim noi , sa ne interesam , vor face si ei ce vor putea...dar nu au zis nimic de genu da uite noi am zice k uite asta si asta sau ailalta...nu....kiar am avut maaaari emotii...dar a iesit totul bine... de acuma cu dumnezeu inainte...

Postat pe 31 August 2008 23:27
ai mei au zis k tre sa se intalneasca si cu ai lui......vaaaiiii doamne.....o sa-i scaneze mama pe amandoi....am scapat de un hop...urmeaza altul....dar bine ca ai mei nu mi-au spus nimik in legatura cu ideile lor....nu vreau nici dupa marele summit maicamea sa fie stressata .....nici nu vreau sa ma gandesc...astept sa vina si socrii aia o data.....pana atunci eu si gagimanu meu o sa avem si avansul platit la restaurant , si contractul semnat , la nasi ne-am gandit ...va mai tin la curent si astept pataniile voastre . ......am citit pe alte forumuri k parintii unora s-au vazut direct la nunta ....super tare......

Postat pe 1 Septembrie 2008 12:11

Cand Florin a venit prima data in vizita cu parintii lui la noi,mai exact in petit, fiecare si-i instruise pe ai lui. Pana noi nu hotaram unde facem nunta si alte detalii, nu are rost sa se antreneze in discutii pe tema nuntii. I-am convins pe ai nostri ca nunta e un subiect tabu.
A venit ziua cu pricina, am pregatit diverse entre-uri, fripturi, prajituri. Au venit socrii, am pus masa, un pahar de vin si diverse discutii. Tata avea chef de facut haz, asa ca la 10-15 minute intreba: "Cine is oamenii astia si de ce au venit la noi?", "A-ti venit, a-ti mancat, a-ti baut dar eu tot n-am inteles scopul vizitei", "Ne cunoastem? A-ti venit in vizita?" si tot asa.
Intr-un timp socra'miu a zis ca au venit dupa fata, in petit. Si tata le-a zis ca are 2 baieti. Si asa i-a chinuit toata seara.
fantome
Postat pe 1 Septembrie 2008 15:23
dupa cum vezi, fiecare caz in parte e diferit... in mare scenariul e acelasi... doar modul de perceptie al viitoarelor mirese fata de atitudinea pe care o au viitorii socrii (in special parintii mirelui) in legatura cu organizarea nuntii e diferit!

iti dai seama ca doar fiecare dintre noi am visat, de mici copile, ca vom fi si noi mirese, si prin urmare e normal sa ne simtim "amenintate" atunci cand un out-sider incearca sa se impuna... doar ca noi deja stim cum vrem si ce vrem de la nunta asta...

e un piculet mai dificil sa reusesti sa stabilesti anumite limite, fara ca persoanele vizate sa se simta ranite... eu inca mai lucrez la asta ... am prostul obicei de a taia in carne vie, la mine e ori alba ori neagra, foarte rar si foarte greu fac compromisuri...

stiti ce ma enerveaza cel mai tare??? faptul ca nimeni nu asteapta sa te duci cu o problema legata de organizarea nuntii si sa ii rogi sa te ajute... faptul ca nu ti se da ocazia sa incerci sa te descurci... toata lumea iti baga pe gat o gramada de chestii si musai sa ii asculti, daca se poate sa mai si pui in practica (a, sa nu uit, sa mai si zambesti frumos, ca doar iti face un privilegiu)... si sa nu dea Sfantul sa te uiti urat la ei sau sa iti scoti gherutele, ca esti prost-crescuta!!! ei vroiau doar sa iti faca un bine (un bine cu care pe urma sa-ti scoata ochii toata viata).... uf ca iarasi ma enervez numai cand ma gandesc....

sa ne tii la curent cu pataniile... si pe cat putem, o sa incerca sa iti ridicam moralul, ca doar nu suntem nici primele, si nici ultimele care se marita, si mai ales care au astfel de probleme gandeste-te ca putea fi mai nasol: adica parintii lui sa nu fi fost de acord cu relatia voastra... ca atunci problemele de acum ti s-ar fi parut floare la ureche... eu la asta incarc sa ma gandesc de fiecare cand ma enerveaza soacra-mea si-mi vine sa-i sar la gat... ca ea, saraca, de doi ani m-o tot cerut de nora... numai ca nu prea stie sa se poarte si ii cam dirijeaza pe toti...
NIGHTWISH_grace
Postat pe 1 Septembrie 2008 22:12
cand eram saptamana trecuta la ai lui si tacsu tot povestea acolo cum si ce fel ii ascultam si zambeam dar imi venea sa-i dau una .....numai puteam de nervi....si cand am iesit afara imi venea sa plang..."ca daca iau ordonanta si in mai sau iunie fac nunta "..zicea masa.....adica ei fac ei dreg...si ai mei chiar nu au cum sa ma ajute cu nimic ...mi-au platit o facultate acum o s-o plateasca pe a lui fratemeu mai mic.....daaarrr......ceea ce nu stiu nici unii nici altii....aseara eu si el ne-am platit avansul si am semnat contractul cu restaurantul la care o sa facem nunta !!

Postat pe 2 Septembrie 2008 10:23
am fost aseara cu gagimanu meu , prietena mea cea mai buna si viitoru ei sot la socrii ei acasa . inainte asta fusesem la domnu dj . domnul dj ne spusese k acum mai nou dupa 22.30 nu se mai canta marsul pt vreun musafir mai intarziat k se strica buna dispozitie , toata lumea se uita la ala .....socru ei a facut un adevarat tam-tam pe tema asta k daca ii da banu face ce vrea el ...si domnu dj este un om foarte serios( lucreaza la un radio ) a zis fara dedicatii de alea...nu accepta bani pt dedicatii si alte prostii....nu o sa accepte nici o interventie in afara de mire eventual nas.....ma rog.....ma uitam la prietena mea care mai avea putin si izbucnea in plans k toti vor sa faca ce vor la nunta ei . ea a dat licenta anul asta si nu a mai lucrat de 1 an . munceste doar pe un salariu de 700-800 ron . jumate se duc pe rata la masina . nunta au platiti-o ai lui mai mult k ea nu are tata ( decedat )si mama ei are un salariu mizerabil de 450 lei .aseara i-am spus k prefer sa-mi iau de acum mancare de acasa la servici, numai cheltui pe nimic aiurea dar nu vreau sa-mi faca tam-tam-ul asta socrumeu..k il arunc pe geam...imi pare bine k eu si prietenul meu avem cat de cat niste salarii mai bunicele si putem sa srangem pana la anu pt nunta noastra . oricum nu vreau nici o contributie materiala de la parinti .

Postat pe 2 Septembrie 2008 10:32
Nici sa nu accepti Picollina. Daca va apucati de pe acum nu aveti cum sa nu va ajunga atat banii cat si timpul. Noi nu avem salarii mari, dar am reusit. Ne-am apucat din timp, am strans o suma, am platit ceva, si asa la fiecare luna sau la 2-3 luni, in functie de ceea ce plateam. In felul asta nu am simtit prea tare cum se duc banii. Daca strangeam o suma mare si apoi sa ne apucam de cheltuit cred ne ne crestea pulsul.
Nu am acceptat nici un ajutor, nici o implicare, nici o pretentie. I-am ascultat si atat, noi am hotarat tot.
Treaba cu marsul mi se pare aiurea. La noi marsul se va canta cand vom intra cu totii si atat. Nu accept sa se intrerupa nunta ca vine cutarescu. Noi ii intampinam si ceilalti isi vad de dans. De ca sa deranjez din dans 50-100 de oameni ca vin 2?
fantome
Postat pe 2 Septembrie 2008 15:15
felicitari pentru primul pas (restaurantul cu care ati semnat contractul)

si la noi au incercat socrii sa ne faca nunta, dar i-am refuzat! sa isi pastreze banii, ca nu mai au mult si vor iesi la pensie si vor avea nevoie de ei....
NIGHTWISH_grace
Postat pe 2 Septembrie 2008 17:47
Si socrii mei ar fi vrut sa organizeze ei tot, mai exact sa hotarasca ei tot, dar pe banii nostri. Nu au contribuit cu nici un leut si nu le-am acceptat nici o pretentie. Aveau de gand sa-mi impuna sa cumpar coronite la fetitele mici, flori de pus in piept diferite la copii, la bunici, la nasi. Ei bine, nu am acceptat. Cu exceptia nasilor, a parintilor si a fratilor care vor purta trandafiri naturali, restul lumii va purta floare de colt. Daca vor coronite sau mai stiu eu ce, le-am sugerat sa le cumpere. Si au renuntat repede la idee cand au auzit ca trebuie sa plateasaca.
fantome
Postat pe 3 Septembrie 2008 16:08
picollina, nu am mai auzit vesti de la tine in ultima vreme! s-au mai calmat spiritele intre timp, sau... ati evitat subiectul?
NIGHTWISH_grace
Postat pe 9 Septembrie 2008 22:56
deocamdata am asteptat sa treaca nunta prietenei mele cea mai buna...sa vedem cand hotarasc ai mei marea intalnire.....deocamdata avem niste probleme in familie ...o sa trecem...oricum scanam tot ce vedem la nuntile la care ne ducem , ne-am gandit asa in mare la cum o sa fie la noi , ne uitam la preturi , ...

Postat pe 10 Septembrie 2008 22:37
la mine a fost totul bine si frumos cand m-a cerut al meu desi eram in discutii de mult.ai mei se cunosteau cu ai lui deci nua fost problema.oricum treaba e ca totul se hotarase ca or sz ane ajute si unii si altii ca de suntem al inceput nu avem salarii foarte mari ,și au zis facem jumate jumate la c ajutam si apoi urma sa le dam noi înapoi o parte, toate bune .anuntam noi ca facem cununia anul asta si nunta la anu si asta a fost bine.Ne-am dus cu mama si cu socra-miu sa contractam localul pt cununie si au dat avansul....dar totul s-a stricat cu o luna inaine de cununie cnd socrul meu ne-0a lasta balta s-a succit nu ma mai vrea
noroc ca mama saraca e mereu langa mine si s-a zabtut s ane ajute nu ne-a lasat balta va datio seama ca acum ne zbatem s ane facem nunta p cat posibil singuri si am spus de vor sa ne ajute o fac de bunavoie nu ca cerem noi ceva k nu vrem surprize d-astea ca s suceste cu o luna inainte ca nu ne mai da....

sweetyeye
Postat pe 12 Septembrie 2008 21:17
Sper sa nu te jignesc, dar e mare NESIMTIT socrul asta al tau! credc k eu i-as fi crapat capul, sa fi fost in locul tau.
simona_grace
Postat pe 13 Septembrie 2008 16:27
De la: sweetyeye, la data 2008-09-12 21:17:14la mine a fost totul bine si frumos cand m-a cerut al meu desi eram in discutii de mult.ai mei se cunosteau cu ai lui deci nua fost problema.oricum treaba e ca totul se hotarase ca or sz ane ajute si unii si altii ca de suntem al inceput nu avem salarii foarte mari ,și au zis facem jumate jumate la c ajutam si apoi urma sa le dam noi înapoi o parte, toate bune .anuntam noi ca facem cununia anul asta si nunta la anu si asta a fost bine.Ne-am dus cu mama si cu socra-miu sa contractam localul pt cununie si au dat avansul....dar totul s-a stricat cu o luna inaine de cununie cnd socrul meu ne-0a lasta balta s-a succit nu ma mai vrea
noroc ca mama saraca e mereu langa mine si s-a zabtut s ane ajute nu ne-a lasat balta va datio seama ca acum ne zbatem s ane facem nunta p cat posibil singuri si am spus de vor sa ne ajute o fac de bunavoie nu ca cerem noi ceva k nu vrem surprize d-astea ca s suceste cu o luna inainte ca nu ne mai da....




de asta va sfatuies eu sa facetzi nunta cu proprii vostri bani...stiu ca e greu insa...doar asa vei putea face nunta cum vrei fara ca nimeni sa se bage...eu ii ascult insa fac cum vreau eu...e nunta mea sunt banii mei am muncit mult...o fac cum ma trazneste capul...daca iese rau e vina mea...sunt amintirile mele...daca vor sa organizeze nunta...sa-si mai faca una...nu imi pasa...daca au fitze sa stea acasa...sa nu vina doar ca sa ma incurce sau sa-mi faca draci pe acolo...grija...succes in luarea deciziilor..

Postat pe 13 Septembrie 2008 22:13
simona Data: 2008-09-13 16:27:56
Sper sa nu te jignesc, dar e mare NESIMTIT socrul asta al tau! credc k eu i-as fi crapat capul, sa fi fost in locul tau.


nu ma jignesti.asa am zis si eu a avut noroc ca nu a aparut la cununie s vedem pana la anu cum se comporta.

si DA noi vrem sa facem nunta cu banii nostrii .pentru avansuri ne descurcam noi.vb aceea mai bine fac foamea si pun pt nunta dct sa cer d la el
sweetyeye
Postat pe 14 Septembrie 2008 08:35
Daca va pregatiti din timp, veti reusi.
fantome
Postat pe 15 Septembrie 2008 19:54
eu am avut putin noroc cu socrela...am o viitoare cumnatica si acest lucru m-a scapat de discutii la alegerea rochiei...ea a avut nunta acum 2 ani si au facut ce au vrut...si noi acum la fel...avem gusturi total diferite.Tata socru' mi-a dat banii de rochie si socrela a mers cu mine,antrenata fiind in prealabil de cumnatica...ea de fel e ca toate celelalte (cu chef de vb) dar s-a abtinut de i se vedea pe fata
A fost foarte mishto...a reusit pana la urma chiar si un compliment la adresa mea
AndreeaNita
Postat pe 1 Octombrie 2008 10:05
mai fetelor...macar voi aveti dece sa va plangeti....socrosenia mea nici macar nu m-a sunat inainte de nunta...nici pe dan....a aflat ca ne casatorim...a zis ca e super...zambareata...si apoi nu a mai dat nici un telefon juma' de an....iar socrosenia si cu ai mei s-au cunoscut la nunta...au fost prezentati si att...nu au mai stat de vorba..ce sa zic..mi-as fi dorit o soacra care sa se intereseze macar de fiul ei...nu una prefacuta si ipocrita ca ea..dar macar nu ma deranjeaza nici cu telefoane si nici cu prezenta..eu oricum n-o s-o iert niciodata, iar candva am sa am marea placere sa vb cu ea despre asta...am rabdare...
caurea_grace
Postat pe 20 Octombrie 2008 13:19
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:29
Si eu am intrat intr-un razboi rece cu soacra din prima cand i-am zis k vreau o nunta eleganta si nu una traditionala.
I-am explicat cu maximum de diplomatie k traditiile astea nu ma reprezinta si ca implicit ptefer sa nu le tin.
S-a cam ofticat, a mai comentat ea cu nustiu ce cumnata de-a ei; Soarta!
Fiind o nunta facuta din banii nostri si organizata 8o% de mine am hotarat pe buna dreptate zic eu sa fac lucrurile exact asa cum imi place si cum imi doresc. Si am taiat din schmema acordeoanele, prosoapele, colacii, baticele, gainile etc.
A iesit totul foarte select ( nu zic eu , ci mi-au zis-o cea mai mare parte din invitati) si pe guistul meu.
Ideea e ca oricum nu poti face pe placul tuturor, daca faceam traditionala era pe gustul socrilor si al celor 20 de invitati ai lor, dar nu le-ar fi placut la fel de mult celorlati si mie, daca am facut asa cum am facut, a fost invers.
Este o zi importanta pt voi 2 si mai ales pt tine k femeie se trebuie sa faci asa cum iti doresti tu, tocmai pentru a pastra o amintire frumoasa si pt a te simti bine. De vb oricum se vor gasi unii sa vb aiurea oricum ai face.
bastiuta
Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poate sa fie rau daca te tine 20-30 min o partida ce amor 43 De la: paulanebunatik 1 Septembrie 2010 14:09
nunta la ortodocsi 1 De la: dana2005 26 Aprilie 2010 10:54
concubinajul inainte de nunta 88 De la: amalia79_healthy 8 Iulie 2013 19:45
tortul mirelui 9 De la: kryssa 11 Decembrie 2009 13:29
Varsta potrivita pentru casatorie? 46 De la: grace006484 20 Noiembrie 2009 21:30