Setari Cookie-uri

Ramai sclavul societatii sau nu? Ai sau nu ai tupeul sa spargi tiparele?

la mine au fost socrii mei in vara anului trecut si nu neaparat ca sa ma ceara asta se practica pe vremea parintilor nostri .ci pentru simplul fapt ca trebuia sa se cunoasca si parintii mei cu parintii sotului meu.despre nunta nu au vb prea multe -soacra mea chiar a zis ca nu se cuvine sa se bage ei decat daca le cerem ajutorul .nevoie de sfaturi are orice cuplul dar nu inseamna ca trebuie sa ni se impuna traditiile si impresiile personale.tot ceea ce trebie sa faci este sa stabilesti cu nasii care traditii sunt pe placul vostru si ati dori sa faca parte din scenariu nuntii iar socrilor si familiei sa le ceri sfatul cand ai nevoie de el.
mihaelaonu
Postat pe 25 Februarie 2009 18:12
Fetelor sfatul meu este sa faceti exact asa cum vreti voi.
Este seara voastra si daca voi vreti rochie in picatele si sa ziceti da in varf de munte asa sa faceti

Si in cazul meu mama soacra a avut initial initiative marete cu prosoape, plocoane musai la nasii dragului meu PE CARE NU I_A MAI VAZUT DE LA BOTEZ si pe care musai trebuia sa-i luam noi ca nasi samd (asta dupa ce vreo luna de cand le-am zis ca vrem sa facem nunta schimba vorba, intorcea capul etc)

Si dupa ce iubirea mea i-a zis foarte clar ca el nu vrea sa se bage nimeni ca el nu face aia si aia si aia s-a calmat instant
(treaba lui cum s-a descurcat ce i-a zis ce nu i-a zis)

FOARTE IMPORTANT - NOI FACEM TOTUL CU BANUTII NOSTRII e geru dar de preferat. Ar fi culmea sa faci ca altii pe banii tai

Iar acum ma inteleg foarte bine cu socrela, vorbim despre altceva, ne ajutam cu o mie de alte lucruri, o respect in mod deosebit pt ca m-a ajutat cu mama care este paralizata - m-a ajutat sa-i fac baie ceea ce nici femeie platita sa aiba grija de ea nu a facut samd.

Sper din tot sufletul sa imi fie aproape si dupa nunta si o sa fac tot posibilul sa fie asa dar in ceea ce priveste nunta nici mama nici soacra nu vor avea nici un cuvant de spus - fara scandal, fara nu-mi place cum vrei dumneata samd.

Ma ajuta faptul ca stam in alt oras si ne organizam totul de la bucuresti, suntem de mult independenti samd.
Nasii or sa fie tineri ca si noi, nu o sa opun prosoape la masini ca nu e inmormantare, o sa am buchet din floarea soarelui, invitatiile sunt colorate, aranjamentele or sa fie cu totul diferite cu floarea soarelui si spice de grau, lumanarile asemenea, nu o sa-mi cante nimeni ia-ti mireasa ziua buna de la tata de la muma (tata e mort de 10 ani si mama e asa cum e asa ca mai mult m-as intrista) Si nici vorba de gaini, bani la corset sau de astea

Deci faceti cum vreti voi si sigur va fi frumos. Iar o mireasa frumoasa si fericita face cat toata "fala" unei nunti - imp e sa dansati, sa va bucurati de acele momente si totul va fi in regula

Pupicei si sa va iubiti mult
adacora_grace
Postat pe 3 Aprilie 2009 08:49
Fetelor dar nu e asa ca pe vremuri nu era asa?E adevarat ca dc iti faceau ai vostri nunta unii faceau asa cum vroiau.Dar cred ca erau si parinti care nu se bagau chiar daca ei dadeau banii.Acum....Eu nu pot spune ca ma inteleg foarte bine cu soacramea.Ai mei parinti au spus ca ei nu se baga, sunt banii nostri si nunta noastra si o facem cum vrem noi.A ramas sa-i mai spunem soacramii.Sa vedem cum va reactiona.De intalnit cei 3 (ca tatal lui nu mai e) nu se pune problema deoarece mama lui a fost de Craciun la noi si a fost o stare de tensiune permanenta.S-au cunoscut,nu se plac si asta e.Va pup
elleea_grace
Postat pe 3 Aprilie 2009 16:29
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 28 Aprilie 2009 00:05
Eu chiar "l-am spart" pe toate!!!
klarra
Postat pe 22 Februarie 2010 16:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nunta: petrecere de zi sau de noapte? 13 De la: deya2005 20 Octombrie 2010 09:47
Varsta potrivita pentru casatorie? 46 De la: grace006484 20 Noiembrie 2009 21:30
vand costum barbatesc deosebit 1 De la: lady_p 2 Noiembrie 2009 11:10
voi ce parere aveti.....sa cred sau sa nu cred... 7 De la: Al3xandra 6 Mai 2010 11:46
care poate fi cauza? 7 De la: adinutze 12 Octombrie 2009 17:49