Setari Cookie-uri

Credeti in iubire la distanta?

fetelor, e prima data cand scriu pe acest forum, dar in rest citesc discutiile destul de des! mai invat cate ceva sau mai aflu si alte pareri. pana acum nu v-am scris, dar fiindca e vorba de relatii la distanta, trebuie sa va impartasesc si eu gandurile mele. Pana acum vreo 5 luni eram prima persoana impotriva relatiilor la distanta. tot timpul le ziceam prietenelor mele care treceau prin asta sa isi revina, pentru ca singura lor conolare este gandul ca sunt impreuna, nimic mai mult... si intr-o oarecare masura, inca mai cred asta! aveam o vorba ziceam ca singura solutie ca o relatie la distanta sa dureze e sa fie... ceva anume mai mare decat distanta!
ehh.. acum sunt in situatia in care 2800 de km stau intre mine si iubitul meu. ne iubim, inca suntem entuziasmati, vorbim zilnic de n ori.. seara ne vedem pe net... dar totusi cineva care a scris pe forum avea mare dreptate. mie imi place sa am incredere in el.. dar el e atat de posesiv si de gelos incat ma transforma si pe mine intr-o asemenea persoana. daca nu i-am dat beep cu ce am fost ocupata..bla bla.. dar daca el nu imi da beep e pentru ca ori nu are semnal unde lucreaza... ori are foarte mult de lucru, ori e cu colegii de munca la sefu acasa.. mai ales sambata seara.. incerc sa nu fiu paranoica... in 23 plec la el si voi avea 3 saptamani la dispozitie sa vad de fapt cum sta treaba!!! va doresc multa bafta fetelor si sa fiti iubite de cine vreti voi!!!!
araiya_grace
Postat pe 20 Decembrie 2008 11:29
ce aveti mai fetelor?nu exista barbat care sa nu insele.....indiferent de distanta.....daca dorinta si atractia fizica e mare intre voi..atunci va rezista....conteaza mult asta;)
oanafederova
Postat pe 21 Decembrie 2008 16:49
Dupa parerea mea iubirea la distanta este cea mai frumoasa pt ca dupa parerea mea distanta apropie oamenii .Asa s-a intamplat si cu mn..il vad destul de rar dar cand vine acasa petrecem cele mai frumoase momente si cat timp e plecat dorul e mai mare..nu spun insa sa distanta e buna dar pt inceputul relatiei este buna.Prin ea vedem dak va tine relatia si dak putem trece peste toate.
alexa_swetty
Postat pe 26 Decembrie 2008 20:31
Haideti sa va spun cum stau treburile d.p.m.d.v.
O relatie la distanta poate rezista....insa eu am avut parte de una in care nu am avut sansa sa o fac sa reziste....El e in Cluj la studii,eu in Baia Mare unde fac scoala, lucrez si o cresc pe fetita mea.Nu are cum sa reziste deoarece el vine o data la 2 saptamani in Baia Mare.....si mie mi se pare aiurea sa ne vedem numai de 2 ori pe luna....Insa sora mea are norocul unei relatii reusite la distanta...Si luna viitoare se marita!Deci,parerea mea e ca poate rezista mult si bine!Bafta fetelor!
loredanarus92
Postat pe 27 Decembrie 2008 17:40
De la: carmenus, la data 2008-09-17 17:40:00Eu am iubitu plecat de 8 luni si juma aproape pe mare.....si imi e f dor de el....credeti ca iubirea noastra o sa reziste....eu zic ca da ramane aprins focul pasiuni...dar imi e ffff greu....e primu voiaj....di parca ne iubim pe zi ce trece mai mult....sper in viitoru apropiat sa fiu si eu ceruta:X:X:Xramane de vazut va tin la curent;)....raspundetimi si mie va pup sa fiti iubite si fericite...

Ce pot sa-ti spun e ca depinde de tine si de el.Si eu am avut o relatie de 2 ani si ceva cu un tip care a fost plecat in Italia , mai mult ne vb la telefon decat ne vedeam. O data dupa catyeva certuri i-am spus adio.
Si nu a durat inca 2 ani si l-am cunoscut pe sotul meu tot departe, in judetul alaturat. Am vb f mult pe internet apoi ne-am vazut si incetul cu incetul am continuat viata asa departe timp de 6 luni dupa care ne-am mutat impreuna si de 2 ani suntem impreuna si de 1 an suntem sot si sotie si de 3 luni avem o scumpica de fetitza, un ingeras.
Tot ce trebuie sa faci e sa aveti incredere in voi, in iubirea voastra daca nu aveti atunci nu mai are rost sa continuati. Parerea mea . Acuma tu faci cum crezi , e viata ta e decizia ta. Mult succes si sarbatori fericite.
mare_melisa
Postat pe 29 Decembrie 2008 12:46
Nu am citit toate mesajele, imi cer scuze dar asta tocmai pentru ca detin raspunsul. O relatie la distanta este foarte greu de intretinut, dar cu mult efort si energie cu siguranta rezista. Comunicarea este cea mai importanta. Asa a fost intre mine si iubitul meu. Eu din Bucuresti, el din Viena ne-am cunoscut, ne-am vazut si apoi nu am mai putut sta o sta fara sa ne vorbim. A fost foarte greu, tocmai pentru ca ne desparteau atat de multi km. Am stat aproximativ 2 ani departe unul de altul. Ne vizitam atat cat reuseam, pe timpul ala erau biletele de avion cam 400 euro. Nu eram amandoi decat stundenti, asa ca prea des nu ne-am putut vizita, probabil ca in primul an de zile ne-am vazut de 3 ori pe ani. In al doilea an, insa lucrurile au stat altfel, ne vedeam la fiecare luna. Era atat de greu sa ne despartim !!! :(( multumesc lui Dumnezeu am trecut peste asta, acum locuim impreuna si nimic nu ne mai poate desparti. Cum am spus vorbeam in fiecare zi, cel putin 4 ore pe zi, ne povesteam si ne vorbeam.

Cel mai important a fost ca am vorbit de la inceput despre ceea ce vrem de la viata !!! Asta a contat cel mai mult !

Deci cominicare si foarte multa incredere !!!
Elissa131
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:57
nu ce sa zic....eu zic ca nu rezista...la mine nu a rezistat....e distantza,......... ...........era foarte intelegator si nu era gelos deloc, dar de ce??? pentru ca el nu era fidel...asta e...a fost, este o amintire placuta...dar neplacuta dk ma gandesc ce a facut, dar a trecut.........acum in oct o sa ma casatoresc cu o persoana minunata.......:&::*:*:*:
amoremio16
Postat pe 7 Ianuarie 2009 08:14
buna!vreau sa iti spun ca si eu am trect prin aceeas situatie:sotul meu a fost plecat pe vas dar nu a stat mai mult de o luna!parerea mea este ca:totul de la dumnezeu,vine si pleaca..
gyulllyyya
Postat pe 13 Ianuarie 2009 20:50
pot sa va zic ca am avut o relatie al distanta timp de 18 luni in care vb numai la tel si ne vedeam o data la 5-6 luni dupa care am luat o decizie radicala amindoi si dupa numai 8 intalniri si un concediu de 3 zile ne-am logodit, dupa alti 4 ani ne-am castorit si acum avem deja 7 ani de cand ne-am logodit si stam impreuna .Daca te iubesti si stiti ce vreti n un va sta nimic in cale.Eu cred ca noi am reusit sa trecem peste distanta.

www.decobell.ro
belcmar
Postat pe 25 Ianuarie 2009 23:50
eu traiesc pe propia piele si daca chiar iubesti rezisti. plus de asta trebuie sa existe incredere si comunicare.
ispas1982
Postat pe 26 Ianuarie 2009 12:30
Buna fetelor! Eu am avut o relatie la ditanta, timp de 3 ani, cat timp am fost la facultate. Ne-am cunoscut cu o luna inainte de a pleca, si dupa de am terminat facultatea ne-am casatorit. Daca vreti, va iubiti si mai ales daca aveti incredere una in cealalta o sa reziste. Cu gelozie insa nu!!!
bea_antal
Postat pe 3 Februarie 2009 08:28
daca exista iubire si incredere in celalt partener totul este posibil .eu sunt o dovada vie.am tinut legatura cu sotul meu pe net timp de 3 ani eu fiind in romania si el in alta tara,iar acum suntem sot si sotie,iar la vara facem nunta .
mihaelaonu
Postat pe 18 Februarie 2009 19:11
buna , mam cunoscut q iubita mea pe internet in august. am vb q ea timpde cateva luni si in decembrie neam intalnit in romania si mam delarat ca o vreau ca prietena :). am stat in romania timp de 1 luna si acum sunt plecat in spania .deocamdata relatzia ne merge bine la distantza , dar este o mica problema :-s ,noi tot vb pe mess dar eu aj la un moment dat fara idei de discutzie , pur si simplu nu mai stiu ce sa ii spun . ma putetzi ajuta VA ROG ? ce ar trebui sa fac ? ce ar trebui sau despre ce subiectesa vorbim ? VA ROG FMOS

Postat pe 24 Februarie 2009 01:31
Si eu am trait o iubire la distanta timp de un an.El era din Buc iar eu din Galati, aveam de gand chiar sa ne casatorim insa parintii mei nu au fost niciodata de-acord cu relatia noastra...shi au facut tot posibilul pt a ne desparti.Eu eram incantata atat de el cat si de intreaga familie a sa, il iubeam pe el cat shi pe familia sa.Totul era perfect, insa el mereu se considera nedemn de mine, doar pt simplu fapt ca parintii mei isi doreau cv mai bun pt mine nu doar un simplu vanzator de piese sanitare....Dupa un an de promisiuni, de vise, el a cunoscut o alta fata shi a fost sincer cu mine.Avem deja o luna de cand ne-am despartit insa el doreste sa ramanem prieteni, dar fiecare discutie a noastra duce la trecut...imi spune ca am fost prima lui dragoste adevarata si ca nu ma va uita vreodata....plange pt ca ne-am despartit si abia acum dupa o luna realizeaza ca noi doi eram facuti unul pt celalalt. Acum, actuala lui prietena il ameninta ca se va omora daca el se desparte de ea.....dintr-o data totul a devenit atat de complicat......shi fetelor va voprbesc in calitate de fosta iubita....in clipa in care iubitul vostru incearca sa mai pastreze o oarecare legatura cu fosta iubita o face pt ca nu a reusit sa se rupa de tot de relatie ce a trecut. Nu poate exista prietenie intre doi oameni care cadva s-au iubit, deoarece relatia lor a fost ridicata pe baza principiului de IUBIRE, nicidecum de prietenie...Asa ca nu va imbatati cu apa de ploaie, caci din pacate veti avea numai de suferit......pupici
chocoliz
Postat pe 6 Martie 2009 15:48
da ai dreptate ..eu am avut o relatie de 5 ani la distanta.in total au fost 6,primul an am fost mereu aproape ,apoi am fost despartiti eu in cluj el la oradea timp de 5 ani,acum suntem casatoriti si ne iubim ca in prima zi.dar a fost greu recunosc insa sunt mandra ca am rezistat.daca va iubiti sansele sunt de 99%.va doresc succes
claudiaman
Postat pe 7 Martie 2009 13:28
Cred cu tarie in iubire la distanta, dar si intr-o relatie la distanta. Nu mai incarc paginile cu explicatii...cele ce au trait asta, cred ca inteleg ce spun.

Asadar, daca viitorul va va aduce aproape sau daca esti destul de puternica sa accepti aceste minusuri in numele dragostei, felicitari si o viata asa cum ti-o doresti, fara remuscari si plina de gust!
Elmer
Postat pe 28 Martie 2009 03:54
Am scris exact pe dos :)))

Rectific: cred in iubire la distanta, dar NU intr-o relatie la distanta. Scuze ...
Elmer
Postat pe 28 Martie 2009 03:56
da cred in iubirea de la distanta...noi am trait(sotul meu a facut facult. in alt oras...si eu eram in bucuresti..si ne vd o data la 2 sapt...2 ani la rand a fost plekt cate 3 luni in Sua) ..si relatia a rezistat si pe 10 ian anul acesta am facut cununia civila..logodna o facusem pe 8 febr 2008....si in iulie facem cununia religioasa....relatia de la distanta se supune la multe incercari...dar dak exista incredere comunicare si iubire in pprimul rand....totul e oki....va pup
hanamaria2k
Postat pe 28 Martie 2009 06:49
Salutare fetelor,
e greu de zis daca exista iubire la distanta!Fiecare relatie este compusa din 2 oameni unici si deci nu stii ce si cum va fi in final.Sfaturi exista mereu, dar cei 2 protagonisti decid! Eu de exemplu credeam ca poate exista iubire si relatie la distanta...dar m-am inselat ...cand voiam sa-l sun era ba ocupat cu munca, ba era cu prietenii si "m-a suna" mai tarziu...si uite asa am simtit la un moment dat ca sunt singura, ca acea comunicare despre care se tot vorbeste nu a existat.Dar viata a facut sa cunosc pe altcineva si sigur nu voi mai accepta o relatie si o iubire la distanta.
Viata merge inainte! Multe succese Mihaela
dara_miki
Postat pe 29 Martie 2009 10:02
IUBIRE LA DISTANTA?DEPINDE DE PERSOANE,DEPINDE DE FELUL CUM IUBESTI CUM ESTI IUBIT ,O SA FIU PUSA IN SITUATIA ACEASTA CAT DE CURAND SI ATUNCI O SA VA RASPUND EXACT
cony_adrian
Postat pe 29 Martie 2009 14:06
esti agramata, nu te grabesti...
ada_buba
Postat pe 25 Aprilie 2009 18:07
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro





Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:51
Sunt noua pe aici..asta e primul post..dar cel care mi-a placut..si imi pot spune si eu parerea din proprie experienta..

Sincer..eu una cred in relatii la distanta..desi uneori simt ca numai am puterea..sunt impreuna cu iubitul meu de 9-10 luni ( atat avem de la ultima impacare) .. de vreo 3 ani tot ne combinam..despartim..fiecare isi continua viata..dar...destinu ne-a unit mereu ( cred eu )..desi am fost despartiti..chiar si 1 an de zile..niciodata nu ne-am uitat cu adevarat..si mereu a fost acel "ceva" .. care ne facea sa ne impacam mereu ..cand incepeam sa discutam .. ..Cand ne-am combinat prima oara..eram amandoi ..2 copii..am invatat impreuna..ce inseamna sentimentul acesta.. " iubire " ..
Uneori simt ca nu mai pot.pentru ca il vreau alaturi de mine..sa il simt mereu..sa il strang in brate.. sa il sarut..sa glumim..sa dormim impreuna....acum sincer..eu chiar simt ca il iubesc cu adevarat...ca el e alesul meu ... ( cu 2 baieti am simtit asta pana acum..si ..cu primul nu a fost sa fie..poate din cauza mea..ca relatia aceea s-a deztramat si din cauza actualului ...dar sper ca acum va fi ...
Problema mea ca suntem inca mici....multi nu cred in relatia asta..ci cred ca e joaca..dar eu simt ca il vreau mereu al meu..eu sunt genul de fata care isi doreste relatii adevarate... sa pun suflet..
Acum.. dupa 1 an si 2-3 luni..am reusit sa ii cunosc familia..si desi nu avea mama lui o parere buna despre mine ( inainte..acum 1-2 ani ) .. acum pot spune ca ii place destul de mult de mine..mama mea il cunoaste..iar tata... il va cunoaste la vara pt ca e navigator.. Tin sa va sfatuiesc pe toate femeile/fetele care au sot/ iubit la distanta , navigator..sa rezistati..pentru ca pentru familie lupta..pt un viitor mai bun..si chiar daca e departe de voi..tot la familia lui se gandeste in fiecare moment..si asta ii da putere sa reziste pana la sfarsitul conractului ( stiu de la tata )

Sper sa mearga relatia..si sper sa ajungem si noi cum mi-as dori din tot sufletul eu..:( .. pacat ca el e fotbalist..si e mai mereu pe drumuri..dar sper din tot sufletul sa reziste..pt ca eu chiar il iubesc...si sunt sigura pe asta....

Vreau sa va intreb ceva daca tot am postat..Logodnele se pot face si cu 1-2-3 ani inainte? Sau e mult prea devreme si cum ati procedat..cum s-a intamplat la voi ?:d ?:)
CrysS4
Postat pe 12 Mai 2009 22:45
si eu am trecut prin asa ceva dar va zic eu ca nu merita. oricat ai vb tot ti dor de el, mai ales noi fetele suntem mai sentimentale si vrem aingeri nu vorbe. la mine dupa aproape 4 ani mi-a dat papucii ca cina nu ne mai potrivim. e adevarat ca baietii vor sex tot timpu si nu rezista fara si cand vad una pe strada mor. e frumos c spune-ti despre iubire dar si respectu conteaza mult si sa te faca sa te simti importanta. fetelor aveti grija de voi ca mai nou se pune accent pe altceva decat pe iubire. va pup.
diana82
Postat pe 27 Mai 2009 17:50
fetelor,daca este iubire sincera rezistaaaaaaaaaa !!!!! eu traiesc o astfel de iubire si este nemaipomenit desi dorul este greu...dar dragostea este puternica si rezistenta.am stat 2 ani cu un baiat ,,,,,,,el in italia la munca si eu in romania la munca,,,,,si apoi va urma nunta,,daca este sa fie iubire adevarata va rezista.
fericire fara sacrificii.....nu exista
mada_grace
Postat pe 25 Iunie 2009 13:54
daca este iubire sincera rezistaa !!
mada_grace
Postat pe 26 Iunie 2009 15:19
buna, e prima data knd postez p acest forum... si vreau sa va spun sh voua povestea mea ;)) eo sincer da cred in iubirea asta la distantsa, atata timp cat exista incredere si sentimente puternice. actualul meu iubit mi`a propus sa fim impreuna de 1an si cv, dar eo am acceptat abea akum 3luni..in tot timpul asta n comportam k si knd eram impreuna si a suferit din cauza mea mult, ne certam, numai vorbeam cu zilele dar pana la urma tot ajungeam sa ne impacam si sa fim k inainte. el de o luna a plecat in america sa faca facultatea akolo, iar ai lui s`au mutat si ei... la vara mi`a spus sa ma duc la el, dar pana la atunci mai avem ink 11 luni grele :( adevaru e k...e foarte greu knd persoana iubita nu e langa tine si e atat de departe, ti`ai dori sa fie akolo langa tine knd ti`e greu, sa te stranga in brate cum o facea inainte...dar intr`un final va fi bine. i`am spus k il astept atata timp kt e nevoie si el mi`a spus la fel, pt k abea dupa ce a plekt mi`am dat seama k il iubesc cu adevarat. am trecut prin foarte multe alaturi de el, si prin rele si prin bune.. eo cred k vom trece si peste asta, kiar dak toata lumea e impotriva si zice k nu o sa tina, k nu are rost...pana la urma nu stie nimeni ce a fost, e si va fi intre noi.

am nevoie si de sfaturile voastre, fiind mai mari, casatorite si trecute poate prin asa ceva.. :-?? va pup :*
dennisse_grace
Postat pe 21 August 2009 02:42
tarot_healthy
Postat pe 21 August 2009 13:35
tarot_healthy
Postat pe 21 August 2009 13:40
De la: AuraCOOL, la data 2008-10-22 12:13:16da rezista iubirile la distanta.......eu am un iubit din alt orash si suntem impreuna de 4 ani si ne-am logodit la anu facem nunta.............daca iubiti mult iubirea rezista si peste tati si oceane......Aura
Sunt de aceeasi parere, daca este dragoste va rezista cu siguranta.
manuelagheorghe_grace
Postat pe 21 August 2009 21:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sugestii pt un playlist forte !!! 15 De la: paullyss 11 Ianuarie 2017 22:29
Nunta in Mai 5 De la: grace005631 19 Aprilie 2010 14:24
filmare,poze,aranjamente si muzica 3 De la: Diamond 24 Iulie 2010 22:02
vopseaua palette -semipermanenta(iese la 24 de spalari) 4 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:38
Artificii pentru tort / Jerbe TORT 3 De la: grace000516 10 Iunie 2010 21:09