Setari Cookie-uri

cum se aseaza nasii la masa?

cum se aseaza nasii la masa?
elissa_grace
Postat pe 18 Septembrie 2008 14:52
in mijloc...adica in locul cel mai bun din sala...se pune o masa mare iar in mijloc stau mirii,nasii si socrii mici si mari...dupa aceea vin pe benzi alte mese...prima banda trebuie sa stea invitatii nasilor si apoi invitaii socrilor si respectiv ai mirilor...cva de genu

Postat pe 25 Septembrie 2008 02:09
Eu stiam ( si asa am si procedat la nunta noastra )ca se pun la masa cu mirii ...fara alte rude... Nasul de partea mirelui si nasa de partea miresei..
Ancush
Postat pe 25 Septembrie 2008 09:04
De la: ancatarala, la data 2008-09-25 09:04:20Eu stiam ( si asa am si procedat la nunta noastra )ca se pun la masa cu mirii ...fara alte rude... Nasul de partea mirelui si nasa de partea miresei..


asa stiu si eu, asa a fost la toate nuntile la care am participat! nasa in dreapta miresei si nasul in stanga mirelui!
NIGHTWISH_grace
Postat pe 3 Octombrie 2008 19:42
De la: NIGHTWISH, la data 2008-10-03 19:42:30
De la: ancatarala, la data 2008-09-25 09:04:20Eu stiam ( si asa am si procedat la nunta noastra )ca se pun la masa cu mirii ...fara alte rude... Nasul de partea mirelui si nasa de partea miresei..


asa stiu si eu, asa a fost la toate nuntile la care am participat! nasa in dreapta miresei si nasul in stanga mirelui!



pai si cine a zis ca nu e asa...eu doar am spus ca se aseaza a aceeasi masa mirii cu nasii si parintii!!!!nu am specificat locul fiecaruia in parte

Postat pe 4 Octombrie 2008 22:41
La mine la nunta am stat noi mirii la nijloc,in dreapta mirelui nasa dupa care parintii lui iar in stanga mea nasul dupa care parintii mei.
madalina21
Postat pe 10 Octombrie 2008 18:33
Am fost nasi de cununie de 3 ori si de fiecare data am stat finii in mijloc iar nasa in dreapta finei, nasul in stanga finului. La nunta primilor fini au stat la masa si parintii finului, dar nu ne-a deranjat acest fapt. Chiar ne-a facut placere.

Postat pe 16 Octombrie 2008 23:07
EU STIU CA SE PUN NASII CU MIRII LA MASA SI NIMENI ALTCINEVA CUM A ZIS ANCATARALA
angik_grace
Postat pe 27 Octombrie 2008 11:20
stau la masa cu mirii...obligatoriu...
noi cand am cununat am stat cu ei la masa si cu parintii lor....
AlinaStoichiciu
Postat pe 29 Octombrie 2008 15:49
acesta este site-ul meu de pregatiri pentru nunta.va invit sa va alaturati grupului si sa va inregistrati daca va face placere.multumesc! http://kentutza.at.ua/

Postat pe 2 Decembrie 2008 01:22
LA MASA MIRILOR STIU CA STAU MIRELE SI MIREASA, NASII SI PARINTII...INSA LA MINE LA MASA VOR STA DECAT NASII...DEOARECE PARINTII VIIT MEU SOT SUNT MORTI...ASADAR CRED CA VA TREBUI SA RENUNT SI LA AI MEI...ASTA PENTRU A NU COMPLICA LUCRURILE
iulik_flore
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:55
dar la asezarea propusa/traita de voi, se vede ca e invers decat la casatoria din biserica`..!!! Oare e corect asa? Nu ar treb sa se respecte regula bisericii?? Barbatul in dreapta, apoi nasul ,,femeia in stanga si apoi nasha..!!! Chir daca la unele primarii sau la unele restaurante isi da cu parerea vreun angajat de acolo, nu cred ca ei pot avea mai multa dreptate decat regulile bine stabilite de biserica`..!!!
silviu.covaci
Postat pe 4 Ianuarie 2009 14:47
silviu, pai asa stiu si eu
iulik_flore
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:46
iulik_flore
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:46
De la: k3ntutza, la data 2008-09-25 02:09:13in mijloc...adica in locul cel mai bun din sala...se pune o masa mare iar in mijloc stau mirii,nasii si socrii mici si mari...dupa aceea vin pe benzi alte mese...prima banda trebuie sa stea invitatii nasilor si apoi invitaii socrilor si respectiv ai mirilor...cva de genu


la masna cea mare de care zici tu stau decat nasii si mirii....se aseaza de la stanga la dreapta ginerele,mireasa,nasa si nasul.........asea ne-au asezat pe noi e firma.....iar apoi cateva mese sunt din partea socrilor mari....si cateva din partea socrilor mici........asa a fost la mine....
aura_blonda21
Postat pe 13 Ianuarie 2009 11:29
asta cu impartirea salii o stiu si eu

de o parte cunostintele miresei, de o parte ale mirelui

e cel mai bine asa si chiar si ptr invitati

astfel toti se cunosc intre ei si pot socializa

repet obiceiul prezidiului numai cu mirii si nasii este un pic mai nou

inainte se puneau si parintii

va garantez

am mers la peste 25 de nuntii si la 20 dintre ele au stat la masa impreun marii, nasii si parintii
iulik_flore
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:33
eu am lucrat ospatara aproape 2 ani.am fost la o gramada de nunti(in spatele cortinei)nu stiu asta cu partea mirelui si partea miresei daca e cea mai buna idee.la toate nuntile la care am participat si s-a folosit asta cu impartitul toate pareau bine si frumoase dar multi invitati au fost nemultumiti de felul cum au fost impartiti la mese.ce e drept ca erau numele fiecarui invitat in parte si multi nu cunosteau langa cine stateau.cel mai bine e sa ii lasi sa stea cum vor.si asta cu nasii la toate nuntile nasii stateau cu mirii la masa(numai nasii)dar nu mai stiu care in ce parte
cheregi_andreea
Postat pe 30 Ianuarie 2009 15:40
De la: angik, la data 2008-10-27 11:20:09EU STIU CA SE PUN NASII CU MIRII LA MASA SI NIMENI ALTCINEVA CUM A ZIS ANCATARALA
hanamaria2k
Postat pe 22 Martie 2009 10:41
buna...noi o sa avem 2 perechi de nashi...si noi(mirii)o sa stam in mijloc...nashii din partea mea lg mine si lg ei vor sta parintii mei...si nashii din partea sotului meu vor sta lg el..si lg ei vor sta parintii sotului:P..noi vrem si ne dorim sa stea cu noi la masa si parintii...si masa de prezidiu..va fi in mujloc...dar acum fiecare face cum isi doreste
hanamaria2k
Postat pe 22 Martie 2009 10:43
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_frumoase_diademe_si_voalete_pentru_mirese.html

superbeee uitati-va
iulik_flore
Postat pe 24 Martie 2009 12:37
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_extravagante_buchete_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 1 Aprilie 2009 17:51
la noi este o masa la care srau mirii, nasii mirelui in partea mirelui nasii miresei in partea miresei iar parintii stau in sala cu restul invitatilor de obicei langa alte rude, nicidecum la masa mirilor, ganditiva ca aici de obicei mireasa are cate 2 perechi de nasi si mirele tot cate 2 perechi de nasi, ar fi prea multi la masa mirilor...
ancutzicabenciuciuca
Postat pe 2 Aprilie 2009 10:35
MAI NOU STAU SI PARINTII MIRILOR LA MASA. SI E MAI BINE ASA, SA STIE LUMEA CARE NU CUNOASTE BINE CARE SUNT PARINTII FETEI SI CARE AI BAIATULUI. INAINTE VREME NU STATEAU PARINTII LA MASA MIRILOR PENTRU CA AVEAU DE ALERGAT. IAR LA NUNTILE DE LA TARA IN CORT NU CRED CA AVEAU LOC CHIAR DACA AR FI VRUT. EU CRED CA E MAI BINE ASA.LA NUNTA FRATELUI MEU AU STAT MIRII, NASII TINERII SI CEI DE BOTEZ, EI FIIND PARINTII NASILOR TINERI.
Lowiny_grace
Postat pe 3 Aprilie 2009 16:46
si sotul meu este din baia mare...si mai mult din aceasta cauza...am dorit sa avem 2 perechi de nashi....nu conteaza k suntem in buc...si oricum facem 2 nunti(in baia mare nu ma mai imbrac in mireasa)..una in Buc si cealalta la baia mare:)..la eurohotel:P..la 2 sapt dupa cea din buc:P..acolo..la baia mare..parintii nu o sa mai stea la masa cu noi...pt k acolo..nu e este destul loc...mult succes..pup
hanamaria2k
Postat pe 4 Aprilie 2009 18:35
hanamaria2k casa de piatra si tot ce va doriti....pupici
ancutzicabenciuciuca
Postat pe 6 Aprilie 2009 10:59
La frate-meo la nunta, la masa mirilor au stat asa : mirii, nasii tineri si parintii lor, eu cu al meu, si inca 2 cupluri apropiate ale mirilor, iar parintii nu au stat cu noi de fapt nici nu`mi amintesc sa fi stat la vreo masa pentru ca toata noaptea au avut grija ca invitatii sa se simta bine si sa nu le lipseasca nimic si..deci cate bordeie atatea obiceie
IssaBabyDoll
Postat pe 25 Aprilie 2009 10:16
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro





Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 17:20
De la: elissa, la data 2008-09-18 14:52:17cum se aseaza nasii la masa?


depinde de zona...in Cluj se pun la masa mirilor...
mirii satu la mijloc iar daca ai doua perechi de nasi , o pereche in stanga si una in dreapta...daca ai 1 pereche nasa sta langa mireasa si nasul langa mire...la noi parintii nu stau cu mirii la masa..eu stau la masa cea mai apropiata de masa mirilor...
micki23
Postat pe 16 Mai 2009 00:02
De la: MADA_22, la data 2008-10-10 18:33:00La mine la nunta am stat noi mirii la nijloc,in dreapta mirelui nasa dupa care parintii lui iar in stanga mea nasul dupa care parintii mei.

asa o sa ii asez si eu.la prezidiu vreau sa fie si parintii nostrii nu doar nasii
kudika007717
Postat pe 22 Mai 2009 14:15
buna fetelor eu acuma va scriu pt prima data,am citit mesajele voastre zilnic si si eu am nunta anul viitor in iulie.eu voi avea 4 perechi de nanasi,doi fiecare.ai mei nasi stau de partea mea si ai lui de partea lui.
ankaLoredana
Postat pe 11 Noiembrie 2009 12:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Meniul de Craciun 9 De la: Diamond 24 Iulie 2010 02:15
Machiaj de vis? 8 De la: cj25har 11 Iulie 2010 12:25
angajari 2 De la: Cassey 12 Octombrie 2009 06:18
voi ce parere aveti? 9 De la: myssnatacha 30 Iunie 2009 09:34
lap dance 9 De la: ilinca_gloria 7 Septembrie 2012 20:40