Setari Cookie-uri

ce anume creaza cele mai mari emotii la nunta?

fetelor, mai ales celor care deja au facut nunta, va propun sa ne spuneti si noua, viitoarelor mirese, ce anume v-a emotionat cel mai tare si mai tare din ziua nuntii? care sunt cele mai frumoase momente.... sau haioase? Multumiim, abia astept sa citesc povestioaree!!
sotto
Postat pe 30 Octombrie 2008 16:19
cel mai tare m-am emotionat cand ne-am jurat si ne-am pus verighetele pe mana...
si..m-am cam pierdut din cauza emotiilor cand a trebuit sa citesc din biblie la pupitru...
caurea_grace
Postat pe 31 Octombrie 2008 12:48
multe din momente sunt emotionante...de ex la noi cand mirele vine acasa la mireasa aceasta este ascunsa de domnisoare..el tb sa o caute ...si at cand il vezi prima data...asa mumos.. ..emotionant este cand intri la starea civila si spui da....si lumea te aplauda si toti striga sa va sarutati...emotionanta este slujba la biserica....in mom in care preotul iti spune sa va strangeti de maini...si-l tii strans si te rogi la dumnezeu sa-ti aduca numai bucurii alaturi de el...emotionant este primul dans al vostru ..toata lumea se uita la voi..incercati sa va aduceti aminte pasii la urma lumea va aplauda....emotionanta este toata nunta ...fetelor o viata frumoasa alaturi de sotii vostri va doresc
coffecream
Postat pe 4 Noiembrie 2008 13:47
Exiata momente emotionante, clar. Acum depinde si de tine cat te lasi tu coplesita de eveniment. Eu am avut emotii cand a venit dupa mine si cand a trebuit sa pun florile in piept parintilor. Un alt moment emotionant a fost cununia religioasa, unde pana si preotul a plans. Urmatorul s-a petrecut in parc cand am primit felicitarile celor prezenti: prietena mea (fosta colega de liceu) a venit impteuna cu sotul ei din Viena ca sa participe la nunta in timp ce altele 2 din Brasov nu si-au putut face timp. Totodata, o alta colega de liceu (care si-a pierdut vederea in urma operatiei unei tumori craniene) a fost prezenta la cununia religioasa. Ele 2 m-au impresionat foarte placut. Au mai fost momente emotionante, dar de intensitate mai mica: porumbei, confeti, urari si strangeri in brate de la cei dragi, munti de flori, tortul adus rauri de flacari...
fantome
Postat pe 10 Noiembrie 2008 09:54

pe mine cred ca o sa ma emotioneze toata nunta
si o sa plang in hohote
efectiv nu stiu cum o sa ma stapanesc
sunt f emotiva de felul meu
dar ptr k tot veni vorba
emotiile f f mari le voi avea in mom valsului
alea vor fi un alt gen de eomitii
sa nu ma fac de ras, sa fin frumosi, ma voi uita la ceilalti cum ma privesc, sa iasa totul bine, ma voi gandi la ce cred ceilalti despre mine
asadar...
iulik_flore
Postat pe 17 Noiembrie 2008 12:59
hmmmm.....momente emotionante ...sa vedem:
sunt unice in viata clipele in care imbraci rochia de mireasa cu ajutorul prietenelor...sora mea mi-a ajustat fiecare cuta a voalului .... mama nu m-a privit in ochi niciodata in ziua nuntii de frica lacrimilor (desi e bolnavioara s-a gandit sa nu-mi strice ziua nuntii cu emotii ) tata mi-a ascuns toata saptamana nuntii de necazurile lui ....Astea sunt emotiile unei fete ce pleaca de acasa din domnisoara mamei si tatalui in doamna sotului....
Apoi biserica pe mine m-a coplesit...am avut 5 preoti care parca cantau intr-o opera..asa superb era...parca ingerii au deschs cerul pentru noi in ziua aia....
si elemente surpriza: la 3 a.m. nu sosise inca tortul miresei ..ca au uitat sa-l aduca ..si uite asa a fugit val vartej mirele meu !!!!sa recupereze tortul ..sa va mai spun ca plecase si soacra mare cu nasul dupa el???? ce mai ...mai aveam putin si plecam si eu pe strada sa culeg floricele
mikaela_ta_grace
Postat pe 1 Decembrie 2008 20:09
HAHAHAHAHAHA
TARE ASTA CU TORTUL DESI NU DORESC NIMANUI!!!!
HMMMMMM
IMI INCHIPUI CE EMOTII AI AVUT!!!!
iulik_flore
Postat pe 2 Decembrie 2008 17:28
CAM NEGATIVE CA SA ZICEM ASA
iulik_flore
Postat pe 2 Decembrie 2008 17:28
pe mine o sa ma emotioneze cand canta melodia ia-ti mireasa ziua buna imi place enorm acea melodie si altceva cand imbrac rochia de mireasa o sa ma plang un pik eu nush cum e sa fii mireasa si cam atat.
claudya21
Postat pe 2 Decembrie 2008 19:03
hmmmmmmmmmmm

nu vrea acea melodie!!!!

nu-mi place, nu ma reprezinta!!!!
iulik_flore
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:28
Ah..si uitasem sa va zic...dupa aia am aflat ...ca de fapt tortul meu ''umbla'' prin oras ca nu gasea restaurantul....mirele pe alta parte...nasul mare si soacra prin alta parte....phaah..urmarire ca-n filme western...Faza demna de ziare e ca mirele era sa stranga de gat pe o simpla vanzatoare de la un magazin de strada pe care a gasit-o in usa laboratorului de patiserie...sarmana femeie era si somnorosa....
Anyway ....oricat am incercat sa tin in frau toata nunta, pt ca eu cam singurica am organizat TOTUL, este aproape imposibil sa nu existe asemenea momente mai mult sau mai putin placute sau emotionante. Important este ca dupa ziua cea mare a nuntii, casnicia sa fie de mii de ori mai frumoasa si mai spectaculoasa decat orice juat la gainii sau mai stiu eu ce traditie.
Hai sa traim cu totii, sa nasim acum
mikaela_ta_grace
Postat pe 3 Decembrie 2008 19:51
yo cred ca o sa plang mult mai ales cand ma gandesc ca o sa dansam cantecu lu adi minune nu prea ASCULT MANELE DAR ASTE NE CARACTERIZEAZA: NU TE LAS PT CA TOATA LUMEA A VRUT SA NE PUNA BETE IN ROATA CA YO SUNT MAI MICA DECAT EL CU 12 ANI DAR NU CONTEAZA ASA CA TAKE THAT BOILOR! NU TE LAS FANE NU TE LAS POATE SA MOARA LUMEA DE NECAZ O SA VADA CA SUNT A LUI IN ROCHITA ALBA SI NARE DECAT SA CRAPE LUMEA DE INVIDIE!
MIRESICA_ADY
Postat pe 12 Decembrie 2008 20:16
Cele mai mari emotii apar cand se strange darul !
Tycu
Postat pe 15 Ianuarie 2009 17:43
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-15 17:43:09Cele mai mari emotii apar cand se strange darul !



fantome
Postat pe 16 Ianuarie 2009 09:28
De la: fantome, la data 2009-01-16 09:28:37
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-15 17:43:09Cele mai mari emotii apar cand se strange darul !





iulik_flore
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:45
buna fetelor,mi-au dat lacrimile cand am citit ce spuneti
cred ca pe mine o sa ma emotioneze tot,de la cantecul miresei,ala cu ia-ti mireasa ziua buna,apoi la biserica at cand o sa ne facem juramintele,apoi valsul,eu sunt ffff emotiva si plang f usor,ma sensibilizeaza multe
dalilascumpy
Postat pe 4 August 2009 15:15
De la: iulika_flore, la data 2008-12-03 10:28:11hmmmmmmmmmmm

nu vrea acea melodie!!!!

nu-mi place, nu ma reprezinta!!!!


nici eu nu am vrut-o la nunta mea - nu am vrut mom tragice si nici vorbe goale - asa ca l-am instruit pe conducatorul nuntii sa-mi vb doar despre mom frumoase care vor urma...

laura02maria
Postat pe 4 August 2009 15:27
eu vreau melodia..si o sa incerc sa nu ma uit la nimeni si sa ma concentrez asupra voalului ...cred ca cele mai emotionante momente vor fi toate acelea cand ma va privi in ochi mirele meu si imi va spune din priviri ca sunt frumoasa si ca ma iubeste..uneori cuvintele nu-si mai ai rostul...iar dansul/vasul mirilor voi incerca sa-l memorez si sa-mi ramana tiparit in inima si suflet pentru totdeauna..sunt multe...sper sa nu bocesc toata ziua...o sa fac tot posibilul...
BarbieGirl_grace
Postat pe 4 August 2009 23:33
hmmm....din experienta mea...care e destul de bogata(din cauza meseriei-cant la nunti )deja stiu momentele care o sa ma emotioneze.

1-cununia civila-momentul cand o sa zicem "da"unul celuilalt
2- imbracatul miresei...pff...cu Ia-ti mireasa ziua buna, si cand pui florile parintilor, si te pupa, si vezi ca mamei ii dau lacrimile, ca te vede miresica , si inevitabil iti dau si tie lacrimile...pfiuuu...

3-cununia religioaaaasaa- viitorul meu sot e si viitor preot..deci pentru noi cununia religioasa are cea mai mare semnificatie..momentul cand ne pune coroanele pe cap...momentul cand o sa schimbam verighetele.... uuh..deja sunt emotionata:D
4-dezgatitul, dimineata.... e lacrimogen tare...parerea mea ca-ti dai seama ca gata, a trecut noaptea la care ai visat atata, si pt care ti-ai facut atatea planuri, si atata munca, si toate emotiile, si ca a fost asa frumos, si nu va mai fi niciodata ca atunci... :)

ps-nu mi se par emotionante dansul de inceput, sau venirea tortului- astea mi se par distractive

wmarsew
Postat pe 5 August 2009 09:52
UFFFF noi mai avem 7 saptamani...totul trece foarte repede si se apropie cu pasi repezi ziua cea mare...emotii deja sunt, stresul e la mare cautare intre noi, ne ciondanim din orice...si nimic nu ne convine...emotii sunt cu carul in acea zi doar daca esti nesimtit nu ai cum trai acele momente cat de putin...logic ca o sa plang...logic ca o sa tremur si o sa mi se taie respiratia cand imi va canta acel cantec al miresei ...si cand ma voi afla in Biserica...traiti miresicilor acele momente ca nimeni nu o sa vi le dea innapoi desi v-ati dori, plangeti, radeti....si apoi faceti ca acea zi sa fie memorabila!
Cypcip
Postat pe 5 August 2009 13:55
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-15 17:43:09Cele mai mari emotii apar cand se strange darul !



Si asta-i adevarat !

Va dati seama cum v-ati simti daca in momentul numararii banilor...ajungeti la concluzia ca nici macar cheltuiala nu a fost acoperita....
wmarsew
Postat pe 5 August 2009 14:59
De la: marsevintila, la data 2009-08-05 14:59:05
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-15 17:43:09Cele mai mari emotii apar cand se strange darul !



Si asta-i adevarat !

Va dati seama cum v-ati simti daca in momentul numararii banilor...ajungeti la concluzia ca nici macar cheltuiala nu a fost acoperita....
:




sml-confused0067: Eu consider ca nunta trebuie vazuta ca o bucurie ca te casatoresti, nu ca o afacere.!
Tycu
Postat pe 5 August 2009 17:49
De la: mitica_mitaru, la data 2009-08-05 17:49:28
De la: marsevintila, la data 2009-08-05 14:59:05
De la: mitica_mitaru, la data 2009-01-15 17:43:09Cele mai mari emotii apar cand se strange darul !



Si asta-i adevarat !

Va dati seama cum v-ati simti daca in momentul numararii banilor...ajungeti la concluzia ca nici macar cheltuiala nu a fost acoperita....
:




sml-confused0067: Eu consider ca nunta trebuie vazuta ca o bucurie ca te casatoresti, nu ca o afacere.!


ca mare dreptate ai...nunta e ziua la care am visat cel mai mult..mi-am imaginat-o in mii de feluri...in ultimii doi ani de cand o tot pregatesc mi-am facut atatea iluzii, sperante si vreau sa iasa totul perfect ( din punctul meu de vedere)..ce rost are sa o stric gandindu-ma la bani...in cazul meu ca am avut posibilitatea..am platit toata nunta...nu ma intereseaza ce ar putea iesi...as minti sa spun ca nu m-as bucura daca totusi as recupera ceva din cat am cheltuit insa nu ma bazez pe asta...cine va veni o va face pentru noi doi, pentru a se bucura laturi de noi si daca va dori sa ne ajute putin e alegerea lui iar noi ii v-om multumi...
BarbieGirl_grace
Postat pe 16 August 2009 21:45
tarot_healthy
Postat pe 18 August 2009 20:42
Cel mai emotionant moment, si singurul, pentru mine, a fost atunci cand mi-am facut aparitia in rochia de mireasa, m-a emotionat sa vad in ochii lor ca ma vad frumoasa............
Tinet
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:17
Eu am avut starea civila in aceeasi zi cu nunta, si la starea civila am aparut ptr prima data in rochia de mireasa, pe care inca nu o vazuse nimeni.
Probabil de aceea ptr mine a fost cel mai emotionant moment.
Nu am respectat traditiile, nu mi s-a cantat "Ia-ti mireasa ziua buna", nunta mea a inceput cu prezentarea mea si a mirelui la oficiul starii civile. Am mers singuri acolo, doar cu buchetelul de mireasa. A fost super...
Voalul mi l-a pus stilista, deci, n-aveam cum sa mi se cante acea melodie, mai ales ca m-am dus personal la salon.
Ca si ritualuti am respectat doar doua: aruncarea buchetului, si apoi am facut-o mireasa pe cea care a prins buchetul , alaturi de partenerul ei..., caruia nu i-am dat nimic...:)
Pentru ca al doilea ritual era legat de primul, nu am avut de ales....
Sa nu credeti ca mi-am pus ceva pe cap dupa ce mi-au luat voalul, Doamne fereste! am stat pur si simplu fara voal..........
Casa de piatra viitoarelor sotii!!!!!!!!!!!
Tinet
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:29
pe mine m-au podidit deja lacrimile, doar la idee...insa acolo nush ce as face...hm sa plang toata ziua ar fii culmea...acum plang si rad in acelas timp:P, ciudat
agny
Postat pe 17 Septembrie 2009 15:29
asta doar pt cei materialisti, care fac nunta doar ca sa stranga niste bani
b_ralu_83
Postat pe 23 Septembrie 2009 12:06
De la: b_ralu_83, la data 2009-09-23 12:06:19au emmotiile cele mai mari cand se strange darul doar cei materialisti, care fac nunta doar ca sa stranga niste bani
b_ralu_83
Postat pe 23 Septembrie 2009 12:10
Momentele emotionate le-au descris ft frumos fetele mai sus. Eu am fost emotionata tot timpul pana cand am iesit din biserica (de-abia ma stapaneam sa nu plang sau sa tremur din cauza emotiilor), dup-aia mi-au trecut toate emotiile si am reusit sa ma distrez ft bine la nunta mea.
Cele mai mari emotii le-am avut insa cand ne-a dat surioara mea (e mai micuta cu 11 ani decat mine) cadoul de nunta, ni l-a dat dupa ce a venit mirele sa ma ia, inainte sa plecam de acasa... cand am vazut-o atat de emotionata am inceput amandoua sa plangem (ea nu ma vazuse aranjata in dimineata aia pana atunci pt ca era domnisoara de onoare si trebuia sa fie la nasi, sa tina lumanarea).
Alt moment special a fost slujba din biserica, cand am intrat in biserica corul canta ft frumos ceva specific "vino vino mireasa", preotul iti pune verigheta pe deget, predica de sfarsit (al doilea moment cand nu am putut sa imi stapanesc lacrimile), totul a fost ft frumos, sunt momente unice si eu le-am trait din plin...
b_ralu_83
Postat pe 23 Septembrie 2009 12:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau sa cumpar iubitei mele un cadou prin care ii pot dovedii cat de mult o iubesc si cat tin la ea ! 32 De la: kudika475148 9 Octombrie 2014 12:05
eterna problema: unde stam? 16 De la: kudika_17683 24 Septembrie 2013 21:17
am ramas gravida, vand rochia de mireasa 22 De la: kudika409038 20 Iunie 2011 15:27
rochie grena de mireasa 2 De la: mgmm 8 Octombrie 2009 14:16
Fii o femeie/sotie moderna! 2 De la: Cassey 22 Aprilie 2010 14:47