Setari Cookie-uri

ai mei sunt divortati - mama nu vrea sa o invit pe iubita tatalui la nunta

mda...eu chiar nu as suporta sa vad o alta femeie care sa stea langa tatal meu in ziua nuntii mele...nu stiu ce relatii ai tu cu ea insa de bun simt ar fi ca tatal tau sa vina singur...
Oricum felicitari pentru ca ai reusit sa o accepti..eu nu suport lucrurile de genul asta
oana_deea
Postat pe 21 Februarie 2009 15:06
Eu nu vad lucrurile asa, si parintii noatri au deptul la viata, la fericire. Daca nu mai sunt fericiti impreuna atunci sa-si gasesca fericirea in alta parte si sa ramana prieteni.
fantome
Postat pe 21 Februarie 2009 16:14
nu interzic fericirea ... insa la nunta mea vin in FUNCTIA DE PARINTI chiar daca individual. Nu se accepta alte "adaugari". Le respect viata personala nu am nimic impotriva ca au luat deciziile care le-au luat insa la nunta mea vin in calitate de parinti nu ex soti
roxana_onea
Postat pe 22 Februarie 2009 16:55
De la: roxanika_dev, la data 2009-02-22 16:55:22nu interzic fericirea ... insa la nunta mea vin in FUNCTIA DE PARINTI chiar daca individual. Nu se accepta alte "adaugari". Le respect viata personala nu am nimic impotriva ca au luat deciziile care le-au luat insa la nunta mea vin in calitate de parinti nu ex soti


roxanika nu vreau sa te critic
insa parintii tai vor ramane vesnic ai tai, indiferent dc sunt divortati sau nu!
faptul ca tu le permiti sau nu sa vina cu actualul sua actuala e o chestiune de bun simt si de respect
sunt mai putin parintii tai dc vin cu actualii?
nu inteleg de ce in Romania mai ales, suntem indoctrinati cu asemenea idei si prejudecati.
chiar nu putem avea o relatie civilizata?
mi se pare un gest egoist din parte oricum sa isi conditioneze parintii cu cine sa vina la nunta si cu cine nu!
iulik_flore
Postat pe 23 Februarie 2009 16:49
Nu cred ca trebuie sa-ti faci tu probleme din asta , daca sunt femei inteligente stiu sa se comporte , iar daca un vor sa se intilneasca vor stii cum sa se evite . Problema se pune atunci cind sunt inguste si vor sa se infrunte in public.
lucica04
Postat pe 15 Aprilie 2009 07:41
in aceeasi situatie am fost si eu anul trecut , si i-am dat o invitatie tatalui meu si l-am intrebat daca trec 2 pers la masa, iar el mi-a raspuns ca nu , o sa vina singur, am fost foarte happy :) si asa am iesit din aceasta situatie cu brio pt ca daca nu ii invitam pe amandoi poate se supara (tatal meu fiind recasatorit cu aceasta femeie la fel ca in alte cazuri mai mare cu 3-4 ani decat mine). Eu cred ca tatal tau o sa vina singur daca stie ca asa e cel mai bine pt tine ;
ralusteaua
Postat pe 15 Aprilie 2009 08:18
Mie mi se pare o prostie. La nunta mea a venit si tata si mama. Tata a venit singur, nu era cu nimeni atunci si mama a venit cu actualul sot. Tata a venit cu prietena lui in casa la mama care era cu actualul sot, eu eram cu sotul meu, am vorbit, am baut un pahar de vin si totul a fost ok. Mie mi se pare egoist si infantil sa nu accepti ca parintii au divortat si fiecare si-a facut viata lui. Si mama ta, se presupune ca este o femeie matura, cu capul pe umeri si trebuie sa accepte. Mama nu ar fi acceptat sa nu fie si tata la nunta mea singur sau cu altcineva.
mysterious_girl
Postat pe 15 Aprilie 2009 09:41
la nunta noastra vor veni parintii lui, desi divortati si tatal recasatorit, actuala sotie cu fosta sunt chiar prietene, pt ca motivul divortului nu a fost cea de-a 2-a sotie, asa ca am noroc de 2 soacre minunate

Postat pe 15 Aprilie 2009 09:55


Daca iti iubesti cu adevarat mama trebuie sa o intelegi. Pune-te in locul ei. Atat si nimic mai mult si nu o sa mai ai nevoie de parerea nimanui.
UTOPIE
Postat pe 15 Aprilie 2009 10:44
Este alegerea ta pe cine inviti la nunta, nu te lasa infuentata. Poate ii faci un bine mamei, cu aceasta ocazie ii demonstrezi ca tatal tau este cu o alta persoana.
Lianacos
Postat pe 15 Aprilie 2009 20:27
tie ti se pare normal pt ca amandoi si-au gasit alta pereche, daca unul din parintii tai era singur, iar celalalt recasatorit te asigur eu ca nu era tocmai normal, iar pt parintele singur ii era destul de greu .
ralusteaua
Postat pe 16 Aprilie 2009 17:57
Draga mea acelasi lucru il traiesc si eu. Eu sunt divortata si o sa ma casatoresc . Ai mei sunt divortati. Eu am spart gheata botezand un copil al unei prietene unde i-am invitat pe toti. Pe tata cu noua lui sotie si pe mama singura. Mi-am facut griji dar a fost ok. Bineinteles cu sedinta de vigoare cu fiecare.
Te pup
mgmm
Postat pe 17 Aprilie 2009 13:01
BUNA
SI EU SUNT CAM IN ACEEASI SITUATIE.OARECUM PUTIN DIFERITA....TATL MEU A DECEDAT ACUM 4 ANI , CHIAR CU CATEVA LUNI INAINTE DE NUNTA SURORII MELE...MAMA MEA ESTE PLECATA DIN TARA...ACUM NASII MEI DE NUNTA SUNT: SORA MEA SI CUMNATUL MEU CU CARE EU SUNT IN RELATII FFFFFFFFFF BUNE...MAMA ARE DIVERGENTE FFFFFFF MARI CU PARINTII CUMNATULUI MEU SI AUTOMAT CU EL...SI DIN CAUZA ASTA DISCUTIILE AU APARUT SI INTRE MINE SI EA SI INTRE SORA MEA SI EA...DISCUTII MARI...SI IN SITUATIA DE FATA RISC SA NU VINA LA NUNTA MEA...CE AS PUTEA FACE?ESTE O SITUATIE F CRITICA SA NU IL MAI AI PE TATAL TAU SI MAMA SA SE DISTANTEZE DE TINE SI SA DEVINA DE NERECUNOSCUT DIN CAUZA ALTOR PERSOANE SI SA-SI TINA CHIAR SI FETELE EI DEPARTE DE EA SI AUTOMAT SA LE RANEASCA
ABIA AM INDRAZNIT SA SCRIU..........CHIAR DACA AM URMARIT FIECARE POVESTE SI SITUATIE DIN UMBRA,MI-A FOST GREU SA INTRU PANA ACUM, DAR ACUM CEVA M-A INDEMNAT SA SCRIU...NU STIU CE SAU DACA ESTE BINE SAU NU ...........
roxi_radulescu
Postat pe 21 Aprilie 2009 13:22
am exact aceeasi problema si eu...numa ca din fericire mama mea a acceptat ca tatal meu tre sa vina cu actuala...totusi sunt 20 de ani de la divort(aveam 5 ani cand s-au despartit)nu inteleg ce ar mai putea sa aiba impotriva.....dar va fi totul ok.....asa ca nu lasa pe nimeni sa ia decizii in locul tau....tu esti singura care hotaraste daca vine sau nu actuala tatalui tau....
Bluesky_grace
Postat pe 22 Aprilie 2009 09:03
superbbbbbbbbbbbb

http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Funda_accesoriu_chic_pentru_rochia_de_mireasa.html
iulik_flore
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:06
Filmari si fotografii profesionale

Doriti sa retraiti magia din ziua nuntii voastre? Si toate acestea fara stres? Invitaþi-ne la nunta, iar noi va vom asigura cã puteti retrai aceasta zi speciala doar la atingerea unui buton. Nunta este cea mai importanta zi din viata ta. In timp, fotografiile si filmarea sunt singurele care va vor aminti de aceasta zi speciala. Pentru asta suntem noi, echipa cu peste 10 ani experienta in mass-media si in domeniul filmari si fotografii. Fie ca este o reclama TV, un videoclip sau o nunta, ImagineaNuntiiTale vine la toate evenimentele importante pentru tine! Oferim servicii de filmare si fotografiere la cea mai inalta calitate!

Pentru detalii complete despre serviciile noastre, va rugam vizitati site-ul: www.imagineanuntiitale.ro



Pentru mai multe informatii va rugam sa contactati:
Telefon: 0724 568 370; 0764 388 860
E-mail: ataimagine@gmail.com; imagineanuntiitale@yahoo.com



imagineanuntiitale
Postat pe 27 Aprilie 2009 19:48
De la: kalis27, la data 2008-12-05 11:34:19 da e cam aiurea,asa a fost si la sora mea ,dar socru ei a venit fara noua sotie care este mai mare decat sora mea cu ceva ani,dar nu a vrut sa stea la poze langa ex.sotie a fost de rahat,ok e bine ca a venit fara the fresh one.cea 2il suna cat mai sta sa vina odata acasa,in final a decis a plece mai devreme de fapt primul cand nunta erea la inceput,de rahat,a plecat iar in drum spre casa a facut accident sa rasturnat cu masina si erea si mort de beat,s-au dus de la nunta la spital,ia stricat nunta baiatului lui,cred ca aia a fost o mica pedeapsa , sunt urate chestiile astea,chiar le detest
anabela182004
Postat pe 27 Iunie 2009 12:00
tarot_healthy
Postat pe 20 August 2009 13:12
Daca ati ramas in urma cu achizitionarea cadourilor, intrati pe www.evermarket.ro
Aici puteti gasi o gama larga de cadouri la preturi avantajoase.
Va astept!
lif3_dr3am
Postat pe 19 Decembrie 2009 20:14
si eu am aceeasi situatie...parintii viitorului sot sunt divortati si el are pe alta....dar..pt binele sotului meu...amandoi au decis sa vina la nunta faranimeni langa ei....nunta unui copil e 1 dintre momentele cele mai frumoase din viata lui si daca parintii sunt destul de maturi....ar fi bine sa lase prejudecatile deoparte......la noi la nunta asava fi....asa ca....nush ce sa zic...mirele..va avea atat in poze cat si la masa...amandoi parinti langa el...
elena8820
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:32
buna,

inteleg prin ce treci.te...
la mine urmeaza nunta.in iulie 2010. viitorul sot are doar mama, de tata nu stie nimic.iar eu..am parintii divortati de 12 ani..cam asa.si sa stii ca mi-am pus intrebarea..si am incercat mai intai sa vad cum gandeste mama..si..chiar am avut o surpriza placuta din partea ei. a reactionat foarte bine. a zis ca este o zi foarte importanta in viata mea, si ca nu o s-o strice ea. la modul sa nu vina, sa puna conditii etc. ea o sa vina, tata o sa vina, dar binenteles insotit de nevasta.nu stiu ce sa-ti zic. e foarte greu sa traiesti asemenea momente.. , stii cum e bine sa fii uneori? egoista.
stiu ca suna dur, urat si cum vrei......dar gandeste-te! parintii tai s-au gandit la tine? s-au gandit cand au divortat?mah fata asta o sa se marite...o sa aiba si ea o familie, noi cum facem ?nu o facem sa sufere? NU! crede-ma ca nu s-au gandit....
asa ca!!! e nunta ta! e nunta voastra! e seara voastra! gandeste-te si la tine! gandeste-te la voi!! daca merita cineva ceva:)
daca am fost deplasata, te rog sa ma scuzi. dar stiind ce simti(acelasi lucru il simt si eu).....asa am simtit.

andreea
astept un semn.
andrada2226
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:15
asa a zis si tatal meu cand a plecat. daca nu sunt fericit aici....imi caut fazul sa nericirea in alta parte.
nu stiu daca mai e cazul sa ne gandim(numai) la ei.sa le acceptam noi toate conditiile.cand sunt impreuna conditii.cand divorteaza, conditii. nu te duce nu face nu drege.cand ne casatorim noi....iar sa puna ei conditii??? NU!!!!
vrei sa vii? vii! nu...este decizia ta.iar timpul este ireversibil! si multi uita chestia asta!
andrada2226
Postat pe 8 Ianuarie 2010 00:17
Logic! Ar fi de datoria tatalui tau sa aiba tact si sa-si lase ``achizitia`` acasa. Tu, fata, nu te gandesti ca e si cea mai importanta zi din viata mamei tale? De ce pe ea nu o respecti? Te-a nascut vreo matusa pe tine, nu maica-ta? N-ai decat sa-ti petreci cat timp vrei, dupa nunta, cu àchizitia! Dar niciodata n-o pune pe mama ta in situatia penibila de `fosta`, de compatimita! Doar n-ai s-o faci sa sufere exact in ziua nuntii tale! Si cine te crezi sa-i dai si lectii de democratie? ?!! Ai innebunit?
nattysor_grace
Postat pe 8 Ianuarie 2010 17:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cununia civila in aceas zi cu cununia religioasa respectiv petrecerea?? 31 De la: cj25har 16 Iunie 2010 15:35
traditii 5 De la: lif3_dr3am 19 Decembrie 2009 12:18
cununia religioasa plictisitoare... 86 De la: oanaiulliana 20 Mai 2010 08:41
Vand rochie de mireasa CASA MIRANDI 1 De la: roxanalucia 16 Aprilie 2010 17:30
DJ NUNTA,BOTEZ 1 De la: kudika_5526 20 Aprilie 2012 01:36